Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość novvatorka

Jedynak, czy rodzenstwo?

Polecane posty

Gość novvatorka

Witam, proszę o opinie osób, które świadomie nie zdecydowały się na drugie dziecko oraz mamy, które zdecydowały się na drugie dziecko np. dlatego, że chciał tego partner, naciskała rodzina itp. Chciałabym poznać wasze doświadczenia, ponieważ sama borykam się z myślami, czy decydować się na drugie dzieciątko czy mój synek powinien pozostać jedynakiem. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2jeczka jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikorasso
Decydowanie się na drugie dziecko bo naciska rodzina uważam, za totalną głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że jedynak to trochę skrzywdzone dziecko. przy drugim dziecku uczy się relacji jak w normalnym życiu. ja zawsze kłóciłam się z młodszym bratem, a teraz nie wyobrażam sobie, żeby go nie było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novvatorka
Ja tez uważam, że nie w takiej sytuacji ciężko sie zdecydować, ale może są mamusie, które podjęły decyzję o drugim dziecku bo "tak wypada" i podzielą sie swoimi doświadczeniami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem jedynaczka i nie zaluje braku rodzenstwa. nie sugeruj sie docinkami, ze jedynactwo to krzywda dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novvatorka
ja mam 4 rodzeństwa, dlatego kompletnie nie wiem jak to jest być jedynakiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam jedynaczkę, do tej pory
ni nie chciała miec rodzeństwa. Zawsze było u nas wielu gości, my tez chodzilismy z wizytami. Córka ma wielu znajomych, odwiedza ich w domach i oni do nas przychodzą. Obcy ludzie nie wierzą, że to jedynaczka:) Jedyny problem- uwielbia dawać prezenty przyjaciołom;) Spodoba się zabawka- ależ prosze bradzo, jest Twoja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to totalne ograniczenie mówienie że jedynak to krzywdzenie dziecka. Sama mam siostrę i nie wyborażam sobie życia bez niej, ale nie mam takich dziwnych i zaściankowych poglądów. Sama chciałabym urodzić drugie dziecko, ale nie wiem czy będzie to możliwe. Nie chodzi o małe mieszkanie, kasę itd..po prostu tymi dziećmi nie ma się kto zajmować gdy jesteśmy w pracy. A niania dla dwójki to wydatek taki, że po prostu nam nie starczy na życie (poza polską)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i chyba nie chciałabyś być jedynaczką. jak jest dwójka to zawsze raźniej, głośniej, ciekawiej. ja zawsze chciałam mieć trójkę, na razie nie mam wcale, ale nie wyobrażam sobie jednego dziecka u nas w domu. Chociaż oczywiście finansowo byłoby łatwiej. A Twoja rodzina Cie naciska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jako jedynaczka nie wiem jak to jest miec rodzenstwo wiec nie czuje sie skrzywdzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano nao nao nia
Ja jestem jedynaczka i nigdy nie czułam się z tego powodu pokrzywdzona .Moje dziecię tez będzie jedynakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem jedynaczka Z rodzicami mam swietny kontakt,braku rodzenstwa nie odczuwam,mam mase znajomych i kochanego meza Kiedys mieszkanie rodzicow i wszystkie dobra beda moje Nie bedzie zadnych rodzinnych sporow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi o spory raczej ;p autorko, jak widzisz jedynaki nie wiedzą jak wygląda życie z rodzeństwem i nie narzekają. ale znowu niejedynaki też nie wyobrażają sobie życia samemu bez rodzeństwa z którym się wychowały :-) ale na przykład jedynaka egoisty podaję wypowiedź ostatniej pani ;-) hi;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to nie tak ;) Chce aby rodzice zyli sto lat a nawet dluzej :) Tylko ciagle slysze jak rodzenstwa sie kloca po smierci rodzicow o kazdy mebel...Dla mnie to okropne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juleczka99
Autorko- ja i mój Luby - oboje jesteśmy niestety jedynakami i wiem,jaki to koszmar pod wieloma względami.... Jeśli tylko zdrowie nam pozwoli i Bozia nas obdaruje dzieciątkiem, to obowiązkowo będzie 2, żeby już nikt w naszej rodzinie nie był sam... Dla mnie jedynactwo to po prostu "chore" stworzenie, "chory" układ pomiędzy rodzicami a dzieckiem(rozpieszczanie, nadmierna troskliwość, często nadopiekuńczość itp) Rodzeństwo to normalna, zdrowa relacja i nauka życia :) pozdrawiam i dobrych wyborów życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka jedynaczka ok ale syn jedynak to krzywda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anoooo
"le na przykład jedynaka egoisty podaję wypowiedź ostatniej pani oczko.gif hi;p" jaka egoistka ? dziewczyna prawdę napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambaryła32
ja się świadomie zdecydowałam na jedno dziecko,ze względu na słabe zdrowie przede wszystkim raz lekarka kardiolog gdy napomknęła,żebym przy drugim dziecku karmiła piersią normalnie nie przez nasadkę silikonową a mnie się wyrwało,że drugiego nie będzie to jak na mnie napadła!!!jak ja mogę tak krzywdzić dziecko!!!kretynka,gówno o mnie wie a wpieprza się i chce mi życie organizować pomijając,że zasady etyki zawodowej baba ma w głębokim poważaniu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co kogo to obchodzi...Moj syn bedzie jedynakiem bo tak mi sie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzenstwo ja jedynaczka moj maz ma trzech braci, na kazdego z nich moze liczyc. Tesciowsa choruje, na zmiany do niej jezdza, opiekuja sie, kiedy trzeba pomagaja jak moga, rowniez finansowo. ja mam mała rodzine, moja mama kiedy zachorowala zostala zupelnia sama. Nas nie ma w kraju, mama nie chce przyjechac. Nie mam rodzenstwa ani cioc, wujkow zeby prosic o pomoc. Druga rzecz spadek. Ja dostane dom po mamie, ktorego nawet nie chce! Moj maz nie dostanie nic, od zawsze o tym wiedzla i zaden z braci nie robi z tego powodu problemow. Kazdy z nich zadbal sam o siebie, ma mieszkanie/dom lub siedzi zagranica. Ja nie mam kogo wziac na chrzestnych dla 2 dziecka, u meza nie ma problemu. Jest gdzie pojechac, z kim pogadac, kogo sie poradzic itd. Jedynak nie ma nic do zaoferowania, rodzice nic mu nie zostawiaja oprocz materlianych, nic nie znaczacych rzeczy. A dzieci wola miec sie z kim bawic, klocic i bic od kolejnego , najnowszego gadzetu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem jedynaczką. w dzieciństwie było fajnie dużo koleżanek do zabawy, oczko w głowie rodziców. Ale teraz po 20tce brak mi bardzo rodzeństwa, mąż ma 3 rodzeństwa, nie są jakoś mega z sobą zżyci ale dobrze się dogadują i mu zazdroszczę, bo mi brak teraz tej siostry lub brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również jestem jedynaczką, nigdy nie byłam rozpuszczonym, oczkiem w głowie rodziców, wprost przeciwnie w moim domu panowała dyscyplina a rodzice dużo ode mnie wymagali, z wiekiem dawali mi w coraz większej ilości spraw wolną rekę, dzięki czemu już w podstawówce byłam bardziej samodzielna niż wielu moich rówieśników posiadających rodzieństwo, obecnie mam fajnego męża z którym świetnie się dogadujemy, super córeczke - jedynaczke i masę znajomych, nie rozumiem dlaczego jedynaków traktuje się jak jakieś wynaturzone monstra, to czy ktoś jest egoistą, samolubem itd, to raczej kwestia charakteru, wychowania, tak mi się przynajmniej wydaje na marginesie - ostatnio wsród pokolenia moich rodziców, teściów obseruję lawine spraw sądowych siostra kontra siostra, siostra kontra brat itd. są to sprawy sądowe dotyczace spadków, dziedziczenia majątku, pare razy opowiadano mi, jakie słowa wypowiada do siebie rodzeństwo w obliczu walki o pieniądze swoich rodziców, na pewno nieżyjącym rodzicom byłoby niezmiernie przyjemnie oglądać swoje dzieci w takich uroczych scenkach rodzinnych i widzieć jak rodzina wzajemnie się wspiera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartka z kalendarza
Mam brata, tak samo moj maz. Chociaz roznie sie uklada i ten kontakt nie zawsze jest tak bliski, jak bysmy chcieli, to nie wyobrazamy sobie zycia jako jedynaki. Dziecku tez chcielibysmy sprawic rodzenstwo, ale to jest nasza wola, nie naciski rodziny czy przyjaciol. Wokol mnie wiele par ma tylko jedno dziecko, o ile w ogole maja dzieci (glowna przeszkoda to nieplodnosc). Moze te dzieci nie beda smutne, bo nie wiedza, jak to jest miec rodzenstwo, i na pewno maja zapewniona maksymalna uwage i starania rodzicow, ale w zyciu doroslym mogloby im zaczac brakowac bliskich z wiezami krwi. Duza rodzina to wieksza mozliwosc pomocy w razie klopotow i wiecej zabawy przy roznych uroczystosciach. Przyjaciele, zony, mezowie - to wszystko rzecz nabyta, drogi sie moga rozejsc na zawsze. Ale rodzina zostaje, jaka by nie byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sprartanki
Ile lat jest Twoj brat mlodszy od Ciebie i jak to jest miec mlodszego brata?? Pytam, bo mam niespelna dwuletnia corke i zastanawiam sie jak to bedzie... Moze byloby lepiej gdyby siostre miala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
róznie z ta rodziną bywa, nie życzę nikomu żeby znalazł się w podbramkowej sytuacji ale często w takich przypadkach tzw. obcy ludzie szybciej ci pomogą niż rodzinka, jak mojej kolezanki bratanej umierał na raka, to właśnie tak było, rodzina wielodzietna, wszysko ładnie pięknie, wspólne święta, obiadki,, a jak dzieciakowi trzeba było dorzucić sie do terapii w Stanach, to nagle wszyscy sie znaleźli na debecie, co potwierdza, ze z rodziną to wychodzi się najlepiej na zdjeciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos tam napisal, ze jedynak dostaje od rodzicow malo istotne dobra materialne. na glowe zescie upadly, czy co? no chyba, ze ktos tu mowi o play station ;). ja dzieki brakowi rodzenstwa mam swiadomosc, ze moje dzieci beda mialy na start mieszkania - po dziadkach. no chyba, ze zdecyduje sie na liczna rodzine, ale dla 2 a moze i 3 bedzie to mozliwe. gdybym miala rodzenstwo to polowa przypadlaby jemu/jej, a gdyby nas bylo wiecej niz 2 to juz calkiem slabo. dzieki mojemu jedynactwu moge ustawic swoje dzieci. to dla mnie wazniejsze niz spedzanie swiat w wiekszym gronie dwa razy w roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novvatorka
Dziekuję za opinie, w szczegolnosci te z punktu widzenia jedynaka. A co na to mamusie, które z różnych względow nie zdecydowały sie na drugie dziecko? Żałujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedynak. Wprawdzie jest jeszcze maly ale nie planuje wiecej dzieci. Od zawsze chcialam, zeby moje dziwcko bylo jedynakiem. Ja mam siostre, nigdy nie mialysmy dobrego kontaktu, zawsze slyszalam ze ona jest mlodsza ze mam ustapic w kazdej sytuacji nawet jak ona nie miala racji zawsze musialam cos za nia zrobic. Ona w wieku 15lat nie potrafila sobie sama obiadu podgrzac. Zawsze odnosilam wrazenia ze jest bardziej kochana przez matke. Poza tym ze wzgledow czysto egoistycznych nie zamierzam niszczyc swojego ciala. Pierwsza ciaza nie pozostawila po sobie sladu, nie chce by to sie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeśli partner nalega na drugie dziecko, argumentując, że maluch musi mieć rodzeństwo. Warto sie poświecać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×