Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Uważam, ze wzięcie kredytu na mieszkanie to największa głupota

Polecane posty

Gość gość
kredyt , cóz jak sie nie ma pieniedzy ? mój syn , na razie wynajmuje mieszkanie w Gliwicach około 45 m cena 1200 zł + media . jest swiadom , tego ze jest okradany :) ale na teraz nie wie z racji wieku z jakim miejscem sie zwiaze na stałe , stad wynajmuje i tyle kasy płaci , zarabia dobrze ponad 5000zł pracuje ....lata do niemiec , stanów .... za 1200 zł spokojnie by wzioł kredyt i kupił dom za około 30 lat ten dom by był jego własnoscią , a tak rocznie wyda na wynajem ile ? 14,400 zł liczac 30 lat np.432,000 zł za to sie juz dom dzis kupi spokojnie , ale trzeba te pieniadze miec !! a jak sie nie ma to nie ma wyjscia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość zgadzam się z tym, płacisz ileś lat obcej osobie -praktycznie ją utrzymujesz bo dla właściciela to żywa comiesięczna gotówka, a ty zostajesz z niczym. Fakt0dopoki nie spłacisz kredytu -mieszkanie jest banku. Ale lepiej chyba płacić "a_konto" coś swojego niż sponsorować kogoś całe życie. I ja wole dac wlascicielowi mieszkania niz bankowi, niech sie wzbogaci nawet dobrze, ale przynajmniej place ustalona sume za ustalony czas, w kazdej chwili moge zmienic miejsce zamieszkania jak mi sie znudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem sam i wziąłem
"u nas tak jest wkulturze ze najważniejsze to miec mieszkanie własnościowe/dom" Nie zastanawiałem się jak to jest w naszej kulturze. Chciałem mieć mieszkanie zanim założę rodzinę a nie tułać się z nią po jakichś przypadkowych miejscach bądź zdać się na łaskę "potencjalnych dobroczyńców", którzy udostepnią nam jakiś kąt. Wziąłem kalkulator ...... i policzyłem na co mnie stać bez jakichś skrajnych poświęceń. Problem z kredytem mają Ci co to WYŻEJ SRAJĄ NIŻ D**Ę MAJĄ. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie jest okradany! godzisz sie wynajmowac swiadomie mieszkanie, i co was boli,ze sobie wlasciciel zarobi? ma mieszkanie to na nim zarabia proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze !!!!!!!!! jak sie zacznie cos dziać złego to na co sie wzieło kredyt (mieszkanie , dom ) mozna sprzedać ! nie wezmie sie dobrej ceny ! ale zawsze sie cos dostanie bo to nieruchomosc ! jak cie wlasciciel wyzuci z mieszkania , domu wynajmowanego , nie dostajesz nic , a to co płaciłeś za wynajem , przepada , i mozesz wynajac cos innego , i tyle , nie masz nic , jak masz kredyt , zawsze cos ugrasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak oczywiscie okradanie napisałem w przenosni :) normalne prawa rynku , jest lokal jest wynajmujacy nie ma musu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telepany zazdrością
patrzę że oprócz tego że liczyć umiesz to bardzo kulturny jesteś niektórzy nisko trzymający doope nie mają problemów z kredytem bo go nie wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kredyt sie przepisuje w takim wypadku na nowego kupca , albo on spłaca ten kredyt , mozliwosci sa ! zawsze lepiej jest wziac kredyt niz płacic i nic z tego nigdy nie miec poza tym ze sie ma kont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sa oszczednosci na koncie jeszcze prawda? poza tym jak sprzedasz mieszkanie pod hipoteka to zostanie Ci jeszcze sporo do splaty;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie panicznie sie boją kredytów , z prostej przyczyny są głupi , albo sie nie znają ! , albo mają gdzies własnosc , i tak im pasuje , co nie zmienia faktu , ze wyzucają w pewien sposób pieniadze .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozna zrobic cesje kredytu na kogos nowego ale to skomplikwana procedura gdzie bank "nowego" tak przemagluje,ze mu sie odechce:-D dobra macie racje ale i tak nie wygracie z faktami! Skad wiesz czy za 10 lat bedzie Cie stac i ze Twoja rata nie podskoczy wyzej.niz wyplata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kredyt jednak na drogi samochód to dopiero jest głupota !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skad wiesz ze za 10 lat stac cie bedzie na wynajem ? ze najemca nie wypowie umowy , ze na rynku nie bedzie lokali do wynajecia w zwiazku z tym .....? tak czy tak jestes w d***e ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo pracuje od lat w hipotekach i wie jak to wyglada i co przezywaja ludzie ktorzy zarabiali 5 lat temu po 2 tys i ich rata byla 1 tys a dzis zarabiaja po 2 tys a ich rata to 2,2 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem sam i wziąłem
"zastanawiam się co daje dom na kredyt 30-letni" Takie terminy wybierają ludzie, którzy ledwo wiążą koniec z końcem a jest to dla nich JEDYNA szansa na zdobycie szybko własnego kąta. Większość ludzi wypowiada się na tym topiku właśnie z takiej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rata kredytu nigdy tak wysoko nie podskakuje ! nie ma takiej opcji , takiego kredytu sie po prostu nie bierze i tyle !! tak samo jak sie nie wynajmuje mieszkania na okres powiedzmyu 10 lat , bez zabezpieczenia ze rata wynajmu nie podskoczy nie wiecej niz .... ustalona kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dopasuje oferte mieszkania do swoich zarobkow i wynajme kawalerke zamiast 3 pokoi, jak mnie wywali to w 3 h znajduje kolejne. Na rynku lokale do wynajecia bede zawsze nie tu to w europie, bo zawsze moge sie przeniesc bez uwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym ze sie ma kont ______________ o tak,bedziesz miala oprocz konta takze jego numer na ktore masz wpalcac regularnie kwote ktora cie zezre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to daje , ze po 30 latach dom jest twój ! i nim w całosci dysponujesz ! majac 20 lat nie kupisz domu za gotówkę , jednak mozez zarabiac całe to zycie tyle , ze na ten dom cie stać , społacac kredyt ! tylko głupiec nie rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak masz nr konta własciciela od ktorego wynajmujesz co za róznica :) ano ogrona po 30 latach mieszkasz dalej na swoim i nie masz nic , a tutaj po 30 latach masz nieruchomosc ktoreą spzredajesz np. za 700,000 żł czaisz roznice :??? czyś głąb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to nie podskakuje? oczywiscie,ze tak pomysl ftank kosztowal 1,80 teraz ponad 3 ile to procentowo? do tego wspomniany wibor:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kredytu to niekoniecznie - wszystko zalezy od tego czy rata stanowi 60% Twoich dochodow czy 10% ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musisz brac kredytu w frankach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to satysfakcjonujace waszym zdaniem,ze jak skoncze 50-60 lat to w koncu bede mial swoje? co mi po tym swoim w tym wieku? ja teraz chce sie cieszyc z tego co mam a nie za 30 lat jak juz zgarbiony bede:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem pzred 50 tką :) moi rowiesnicy juz pospłacali kredyty zaciagniete 30 lat temu , dzis są wlascicielami , a ci co nie wzieli kredytu mieszkają w lokalach spółdzielczych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak masz nr konta własciciela od ktorego wynajmujesz co za róznica ___________ i o czym z toba rozmawiac skoro nie lapiesz prostych aluzji? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pzreciez napisał ci ktos wyzej , ze wszystko zalezy czy cie na kredyt stac , jak po racie kredytu zostaje ci tylko loedwo na zycie , to faktycznie jest to bezsensu troche , ale jak mimo to zyjesz normalnie , to logiczne jest ze kredyt jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem sam i wziąłem
"pomysl ftank kosztowal 1,80 teraz ponad 3 ile to procentowo? do tego wspomniany wibor" i to zdanie mówi wszystko o teoretykach od kredytów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja łapie wszystko bardzo dobrze jestem z tych ustawionych ludzi w wieku lat przed 50 tką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko co zrobić jak kredyt na dom jest na jedną osobę a żyje się we dwójkę i nagle jest rozstanie? Dziś związki nie są tak trwałe jak kiedyś. Moi rodzice są ponad 35 lat i tu można brać kredyt ale jak dziś ludzie rozstają się po 5 czy 10 latach za byle "gówno" to później jak inwestycja duża problem często ze spłaceniem współmałżonka czy partnerem bez związku też jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×