Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nadzieja1323

3 PORONIENIA

Polecane posty

Gość nadzieja1323

Dziewczyny, czy ktoras z Was urodziła dziecko po kilku poronieniach???? jakie badania oprocz standardowych, wirusowych, genetycznych robiłyscie???? nie mam zadnych cyst, pcos, miesniakow, itd, jestem zdrowa a kazda ciaza skonczyla sie miedzy 5-6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy ostatnio poronilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja miałam 4 poronienia, a teraz jest w 32 tygodniu, fakt, że z nowym partnerem, ale w związku ze zmianą miejsca zamieszkania zmieniłam ginekologa i on zasugerował mi badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, od 5 tygodnia ciąży biorę clexane i jestem pod opieką hematologa, jak na razie jest ok i mam nadzieję, że tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze brakuje Ci hormonów utrzymujacych ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy badałaś: -progesteron, estradiol, prolaktynę, LH, FSH, testosteron, wolny testosteron? -TSH, ft3, ft4, antyTPO? -przeciwciała antykardiolipinowe? - jakie macie grupy krwi? czy nie ma przypadkiem konfliktu że ty masz rh - a partner rh+? -czy partner sprawdzał nasienie pod kątem bakteriologicznym? i ogólnie czy np nie ma uszkodzonych plemników? - czy nie masz problemów z krzepliwością krwi? - czy sprawdzałaś toxoplazmowe, różyczkę, cytomegalię, mykoplazmę, ureoplazmę? - czy nie miałaś styczności z metalami ciężkimi, chemikaliami? - czy miałaś sprawdzaną budowę macicy? -czy miałaś obserwowany cykl i grubość endometrium? co lekarz mówi? znana jest przyczyna poprzednich strat? czy brałaś leki na podtrzymanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
jestem w trakcie poronienia, beta g***townie spada nie mam plamienia, brzuch minimalnie pobolewa w dole nie mam zespolu antyfosfolipidowego, ale bralam clexane najmniejsza dawke poprzednie poronienia tez bez zadnej znaej przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
mialam usg i endometrium male, dziwie sie bo nigdy lekarz nie mowil ze nie ok ze za male,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko napisz jakie konkretnie miałaś badania zrobione? Brałaś luteinę/d*phaston w poprzednich ciążach? Co lekarz mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj sobie spokój
z tymi ciążami! pogódź się z tym, że nigdy nie donosisz a jak donosisz to chore! lepiej adoptuj albo surogatkę wynajmij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
bralam luteine d*phaston estrofem clexane, badania genetyczne bardzo dobre meza tez mamy konflikt w rh ja - maz + wszystkie toxoplazmy, clamydie itd robione, tarczyca tez no wszystkie amh, bardzo dobre, lekarz mowi ze macica do rodzenia 5 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
do daj sobie spokoj to, co piszesz nie robi na ,nie wrazenia, jestes zalosny/a uwazaj bo zlo powraca ze zdwojona sila, zebys czsem kiedys ty lub ktos bliski nie doznal nieszczescia lub choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy po pierwszym poronieniu dostałaś zastrzyk z imunoglobuliny anty D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
po pierwszym tak, 6 lat temu rok temu nie ale nie mialam lyzeczkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a badania autoimunologiczne robiliście? bo wygląda mi to na poronienia nawykowe, tak jakby twój układ imunologiczny traktował każdy zarodek jak wroga i go zwalczał dlatego dochodzi do poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj ze sperma innego partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
nie robilismy, a jak sie dokladnie nazywaja te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbadaj przeciwciala antykardiolipinowe, antyglokulant tocznia, a najlepiej poszukaj jakiegos imunologa ktory cie pokieruje. Kariotyp robiliscie? Niech partner zbada nasienie jesli tego nie robil bo moze miec jakas bakterie ktora powodkwac moze np puste jajo plodowe i poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej zrób sobie panel trombofili - mutacje, takie badania robią poradnie genetyczne. ja miałam wyniki idealne po poronieniach, brak zespołu antyfosfolipidowego. wyszła mi jedna mutacja, włączyli leczenie przeciwzakrzepowe i teraz jestem w 28 tc, ale codziennie zastrzyk w brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
nie mam choroby zakrzepowej, mialam juz takie bad w genetyce w łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
daj sobie spokoj-narod ubolewa nad osobnikami takimi jak ty, lepiej sie nie rozmnazaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obiektywnie rzecz biorąc, "daj sobie spokój" pisze brutalną, ale prawdę - jeśli są 3 poronienia, to ewidentnie szanse na donoszenie ciąży może i są, ale na wspomaganiu. Powiem szczerze, że te całe staranka i utrzymywanie ciąży na siłę mnie przeraża, bo rodzi sie pokolenie słabych genetycznie osobników, a to oznacza zagładę ludzkości. Jestem zdania, że takie rzeczy jak zajście w ciąże i donoszenie jej powinna jednak regulować natura. Wiem, że to brutalne, ale to samo powiedziałby doktor House.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic się nie martw autorko poprostu próbujcie do skutku, ja miałam podobny problem całe życie, wiele wczesnych poronień a mimo to mam 2 dzieci, fakt że w ciągu kilkunastu lat małżeństwa nigdy się nie zabezpieczaliśmy i inna pewnie miała by siedmioro albo więcej a nam udała się zdrowa dwójka, przyczyny poronień nie wyjaśnione, problemy z zagnieżdżeniem tyle słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze dodam że w przeciągu wielu lat było wczesnych poronie na pewno więcej niż 8 razy, take przypadki też się zdarzają a dzieci mimo wszystko mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po dwoch poronieniach . okazalo sie zeby utrzymac ciaze musze przyjmowac progesteron . gdy zaczelam starania 3 raz , to od 17dnia cyklu przyjmowalam d*phaston i ciaza sie utrzymala . dopiero po 17tyg ciazy moglam przestac go przyjmowac . dzis mam 4.5 letniego synka i wiem ze gdy bede chciala zajsc ponownie musze tez przyjmowac od poczatku d*phaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
u mnie to jest bardziej skomplikowane, bo kazde zajscie w ciaze tylko dzieki in vitro, a to kosztuje bardzo duzo, gdyby nie to to moglabym probowac do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam syna 3 letniego, potem miałam 3 poronienia (10 tc, 10 tc i 7 tc) a teraz jestem w 27 tc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1323
ambaje to jest naprawde pocieszajace, zycze tobie i malenstwu duzo zdrowia :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grgtretet
Nadzieja ja także mam z moim partnerem konflikt.1 ciąże poroniłam , teraz jestem w drugiej w 7 tyg, zdrowa jak ryba jestem, jade na d*phastonie na razie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×