Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gabamamma

Niskie, ogólnie małe roczne dziecko:(

Polecane posty

Gość gabamamma

Byłam dziś u pediatry na szczepieniu. Synek ma rok i 4 miesiące i ma tylko 78,5 cm. Jest niziutki. Wzrost na 10 centylu, waga na 25 centylu. Martwię się:( Oboje z mężem jesteśmy bardzo wysocy. Starszy syn był zawsze poza wykresami na siatce centylowej - taki był i jest wysoki. Młodszy zupełnie przeciwieństwo. Gdyby może jedno z nas było niskie jakoś bym to zrozumiała ale oboje z mężem mamy po 180 wzrostu. A synek taki malutek... I od rana myślę czy malec na pewno dobrze się rozwija.... Może ktoś pomoże, napisze co o tym sądzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj brat zawsze był niski. Dopiero gdy miał 16 lat wystrzelił w górę i to sporo. A tak to zawsze był najniższy w klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabamamma
pediatra zupełnie nic nie mówiła.. jakby nic się nie stało. ja jednak mam porównanie ze starszym synem, mam porównanie z innymi dzieciakami i widzę że syncio jest za malutki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój tez tyle miał w tym wieku, też sie martwilam, byłam u kilku pediatrów, ale nic nie widzieli w tym niepokojącego w wieku 2 lat miał 84, teraz nadrobił 2,5 - 90 widzę, że dogania rowieśników, przestałam sie zamartwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusiowa
A ile wazy? Moj tez jest drobny, ale nasz pediatra mowi , ze ok. W tej chwili ma 14 mcy, wazy 10 kg i mierzy 74cm wg tego jak go zmierzyla pielegniarka choc wg mnie jest wiekszy moze z 4 cm. Caly czas byl na 90-97 centylu ze wzrostem i na 25 z waga. Teraz nie sprawdzalam ktore to centyle. Moj maz tez jest wysoki 180cm, ja 170cm. Wydawalo mi sie ze 74-80cm jak na ten wiek to i tak sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusiowa
a i jeszcze sa dzieci grubokosciste, maja wielkie bary, masywne nogi itd. Czesto wygldaja jak utuczone pulpety. I sa tez dzieci drobnej kosci, wygladajace jak male kruszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusiowa
a i jeszcze sa dzieci grubokosciste, maja wielkie bary, masywne nogi itd. Czesto wygldaja jak utuczone pulpety. I sa tez dzieci drobnej kosci, wygladajace jak male kruszynki. moim zdaniem nie martw sie na zapas. Zasada jest taka, ze waga po skonczeniu roku zycia ma byc 3 razy waga urodzeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od razu zmien pediatrę, też mi super rada :O Nie martw się, mój też był taki maluszek a teraaz nadrabia . Dzieci różnie się rozwijaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusiowa
gaba a my sie nie znamy? moj synek jest z maja 2013. Dokladnie ma rok i 4 miesiace. Dzis bylismy u pediatry bo nas wezwali w celu wyjasnienia dlaczegos ie nie szczepimy. A nie szczepię syna , bo alergolog kazala nam sie jesczcze wstrzymac. Wzywali mnie telefonicznie do przychodni w celu zlozenia wyjasnien:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizzee
Moja ma 15 miesięcy, wzrost 84 cm, waga 13 kg. Jest dużym dzieckiem, a ur z wagą 2900. Ale nie wiadomo jak dalej będzie z tym wzrostem, ja mam 162, mąż 189, ciężko stwierdzić po kim pójdzie:) Moi rodzice niscy, więc mam po nich wzrost, a siostra 176, nie wiadomo po kim, więc to że autorko jesteś wysoka i Twój mąż też nie znaczy, że syn będzie wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabamamma
Wagę ma prawie prawidłową. Jest z wagą na 25 centylu. Tylko ten wzrost taki niziutki. Straszy syn w jego wieku miał 93cm! Był gigantyczny! A ten młodszy ledwo 79 cm chociaż rok i 4 miesiące... Bucik 22 cm, ogólnie jest drobny chociaż biega jak szalony, wszędzie go pełno. Ładnie rozwija się intelektualnie, tylko ten wzrost mnie codziennie martwi. Ustawiam go pod tą metrówkę oczekując po nocy Bóg wie jakie przyrostu... Poczekam do kolejnego szczepienia i porozmawiam z lekarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizzee
No to znowu starszy syn miał za dużo, więc też nie możesz porównywać, a z młodszym to jakieś wielkiej tragedii nie ma, 79 to nie tak bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizzee
Pisałaś, że jest na 10 centylu, to nie jest tak źle, jakby był na 3 no to rozumiem, że byłyby obawy jakieś, a tak to jeszcze wszystko się okaże, pamiętam jak moja druga siostra, wzrost taki jak ja, a w podstawówce najwyższa była, tylko potem szybko okres dostała, przestała rosnąć i tak koleżanki, które były niższe od Niej, są teraz o wiele wyższe. Jeszcze może być tak, że będzie wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizzee
Ja mam gorszy problem, bo moja 15 miesięcy i zębów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie porównuj go ze tarszym dzieckiem, tylko jak się rozwijał od urodzenia - masz jego wymiary powpisywane na siatkę? to zobacz, czy nie ma gdzieś bardzo g***townego spadku, jeśli nie ma, to nie ma się czym martwić - póki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×