Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak doszło do rozmnożenia ludzi na ziemi skoro Adam i Ewa mieli dwóch synów ?

Polecane posty

Gość gość

Jak doszło do rozmnożenia ludzi na ziemi skoro Adam i Ewa mieli dwóch synów Kaina i Abla??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _pocahontas_
cóz, po przeczytaniu tego tekstu moge napisać tylko jedno słowo podsumowujące go: Bełkot. 1. w Ksiedze rodzaju wyraźnie jest napisane, ze Kain po odejsciu do kraju Nod (cóż to za tajemniczy 'kraj', w którym nikt zywy nie mieszka?) 'zblizył sie do swej żony, a ta urodziła mu Henocha, potem zaś założył miasto i inne takie d*perele. Nie potrafie sobie wyobrazic Kaina czekajacego w kraju Nod na to, że Adam i Ewa spłodzić (najpierw) Seta, potem synów oraz córki... które po dorośnięciu do wieku rozrodczego (przynajmniej kilkanaście lat) staną sie na tyle samodzielne, by wyemigrowac do tegoż samego kraju co Kain, odnaleźć go o dzikich ostępach lasów, pól... samotnie żyjącego, i dopiero potem umożliwią mu 'zbliżenie' brzemienne w spłodzenie Henocha, oraz tych wszystkich, z którymi pospołu założą miasto. 2. Kain wyraźnie mówi do Boga KAŻDY kto mnie spotka...', nie wiem na jakim poziomie jest wiedza psychologiczna Autora komentowanego przezemnie tekstu, ale nawet dzieci potrafia zrozumiec, że aby powiedziec 'każdy' trzeba rozumiec pod tym pojeciem cokolwiek. Cóż natomiast może rozumieć pod słowem 'każdy' ktoś, w czyjej świadomości jest tylko dwoje ludzi: Adam i Ewa - bo Abla wyeliminował, a sam siebie chyba nie utozsamia z 'każdym', kto go spotka na emigracji? równie dobrze mógłby powiedzieć: 'teraz wsiąde w helikopter i odlece na majorkę'. Mówiąc w ten sposób do Boga, musiał mieć świadomośc istnienia kogokolwiek (Set, jako trzeci z dzieci Adama i Ewy pojawił sie dopiero potem - 'w zamian za Abla'), kto mógłby go zabić (rodziców chyba nie podejrzewał o przypadkowe spotkanie, oraz chęci dokonania na nim mordu). 3. Kain był rolnikiem a Abel pasterzem trzód (Rdz 4, 2) Ileż płodów roli może zjeść czworo ludzi prowadzących wspólna kuchnię? ile zwierząt może jesć, wykorzystywac ich wełne, mleko, etc. ta sama czwórka? Z księgi Rodzaju jednoznacznie wynika, ze potomkowie Adama i Ewy nie byli jedynymi, płodnymi ludźmi na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek782686
Wiele niepotrzebnych nauk wprowadził Kościół Rzymskokatolicki...Ta sprawa akurat przed wieloma laty została przez ów Kościół poprawiona...Nigdzie, powtarzam, nigdzie w Piśmie Świętym nie ma najmniejszej wzmianki, że Abel i Kain byli jedynymi, lub „pierwszymi synami” Adama i Ewy... Wręcz przeciwnie, Kain, który zabił Abla jest świadkiem najlepszym z tamtego okresu...Gdy brat Abla dokonał tak haniebnego czynu, zabijając go, sam wyrzekł słowa, które są dowodem na to, że ówczesny świat był już „mocno” zamieszkały przez potomków naszych Prarodziców... Co mówi bratobójca?: 9. Wtedy Bóg Zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego? 10. Rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku Mnie z ziemi! 11. Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12. Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi! 13. Kain rzekł do Pana: Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14. Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! 15. Ale Pan mu Powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka. 16. Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu. 17. Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha. Gdy Kain zbudował miasto, nazwał je imieniem swego syna: Henoch. (BT) Rodzaju 4:9-14-17 , każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! Kogo obawiał się Kain, kto mógł nastawać na jego życie? Przecież wokół niego była tylko rodzina, której obawiać się nie musiał... Otóż nie...Kain udowadnia nam swoim zachowaniem, że obawia się śmierci z rąk ludzi. Cała więc historia Abla i Kaina musiała rozgrywać się na długo po Rozkazie Danym Pierwszym Rodzicom przez Pana Boga: „Rozradzajcie się i rozmnażajcie i napełniajcie ziemię”. Nie trudno więc było Kainowi poszukać sobie żony! W wielu podstawowych kwestiach nie zgadzam się z nauką przywódców z zza spiżowej bramy, lecz katolicki dopisek do Księgi Rodzaju zawierać może ziarnko prawdy. Na stronie 27, w Biblii Tysiąclecia, czytam: „Epizod o Kainie i Ablu, dotyczący prawdopodobnie...czasów dużo późniejszych...” Tak! Obawa Kaina przed śmiercią, jest tego dowodem. On przecież obawiał się ludzi, więc jego słowa są świadkiem tamtych czasów. W tym wypadku słowom Kaina należy zawierzyć. I na nic tutaj ludzkie mędrkowanie. Jeśli nie uwierzymy świadectwu człowieka, to może zastanowimy się nad Świadectwem Pana Boga, Który Dał Kainowi znamię, ” aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.” Wybrani dwaj ludzie spośród wielu, są przykładem dobra (Abel) i zła (Kain)... W liście do Hebrajczyków czytam: 4. Przez wiarę Abel złożył Bogu ofiarę cenniejszą od Kaina, za co otrzymał świadectwo, iż jest sprawiedliwy. Bóg bowiem Zaświadczył o jego darach, toteż choć umarł, przez nią jeszcze mówi. (BT) 11:4 Gdy Pan Bóg Dał rozkaz Adamowi i Ewie by się rozmnażali i napełniali ziemię, to rzecz jasna najpierw musieli to robić „w obrębie” najbliższych im osób...Tak Pan Bóg Zechciał, To Była Jego Wola... Już w Starym Przymierzu wyraźnie jest zaznaczone w której linii należy się pobierać, a w której nie...Jednak Pan Mój i Bóg, Dla Własnych Celów Ma Prawo Rozkazać Dziś Rozmnażać się wśród najbliższych (Adam, Ewa i inni)...innym razem, gdy nadejdzie pora, może Wydać inne polecenie... Jest Panem wszelkiego stworzenia...Ma do tego prawo! Dlaczego więc przedtem nie było konfliktów serologicznych, czy mutacji? Przypowieści 13:6 6. Prawość strzeże dróg niewinnego - a grzeszników powala nieprawość. (BT) To bezmiar grzechu, pycha ludzka i zepsucie, spowodowało, że istnieją owe mutacje i konflikty ...To brak podporządkowania się Woli Bożej, to kazirodztwa, i inne bezeceństwa...o których Stwórca Rzekł: Nie czyń tego... Pozwólcie mi na małą uwagę: Gdy czegoś nie rozumiesz z Biblii, gdy wydaje Ci się, że tak być nie powinno...Gdy masz wątpliwości co do pewnych zamierzeń..., to pamiętaj, że to Ty się mylisz, a nie Pan Bóg...Ty nie masz racji, lecz Jego uczniowie...Szukaj odpowiedzi w modlitwie do Pana Jezusa, zatop się w czytaniu Ewangelii, a przyjdzie taki czas w Twoim życiu, że pewnego dnia, krzykniesz: „Dziękuję Panie Jezu za odpowiedź na dręczące mnie pytania...” To was powinno zadowolić :) Pozdrawiam :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depesznik
nie da sie Biblii przelozyc bezposrednio na prawa rzadzace natura. Pismo jest jedna wielka metafora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _SunnyDay_
kwiatek782686 ma rację moim zdaniem 100 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ech… Zbyt poważnie podchodzicie do tego wszystkiego. Stary Testament i Nowy zawierają zbyt wiele niezgodności pomiędzy sobą. Sam Jezus wielokrotnie krytykował zasady Judaizmu w duchu którego był wychowany. Np. to że w szabat Żydzi nie wyciągną człowieka z rowu i tym podobne. W ST Bóg był okrutny i należało się go bać, przy tym bawił się ludźmi np. uczynił twardym serce faraona, żeby zaprezentować swoją moc w wielu odsłonach, kazał Abrahamowi zabić syna, żeby go sprawdzić. A w NT Bóg jest miłością i wybacza każdemu kto żałuje swoich win. Ja zdecydowanie wolę nauki Jezusa a ST radzę traktować z przymrużeniem oka. Również w samym jego tłumaczeniu jest wiele błędów. Przy stworzeniu Ewy powinno być, że powstała razem z Adamem, a nie z jego żebra. Te dwa wyrazy są bardzo podobne, ktoś popełnił błąd w tłumaczeniu i tak już zostało do dziś. A co do tematu to stworzenie Adama było symboliczne. Tak jak 40 dni symbolizuje dłuższy okres czasu a nie 40 dni. Razem z nim powstali również inni ludzie. Ale nawet księża nie umieją poprawnie czytać pisma świętego o czym miałam okazje się przekonać a sam kościół (w sensie organizacja) schodzi na psy co mnie bardzo boli. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, bo to nie było moim celem. Jeżeli ktoś uważa, że się mylę to niech wyjaśni dlaczego, a nie atakuje bo tak, chętnie podyskutuje, ale bez nerwów. Już wiem, że jak się poruszy ten temat to w niektórych diabeł wstępuje. Ale tutaj chyba nie ma takich co robią z siebie nie wiadomo jak wierzących, a bliźniego by posiekali na kawałeczki, co jest sprzeczne z całą religią w której najważniejsze jest poszanowanie drugiego człowieka a nie to czy chodzisz do kościoła. A powiedzcie mi gdzie w Starym Testamencie jest napisane że Adam, Ewa, Kain i Abel byli jedynymi ludźmi stworzonymi przez Boga. Bóg mógł przecierz stworzyc innych ludzi, a w Biblii pisali o nich poniewarz byli PIERWSI (nie jedyni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nuda, nie chce mi sie tego czytac. Moze ktos strescic i napisac w 2-3 zdaniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy Adam i Ewa byli rodzeństwem? No właśnie. Pewnie Bóg zastosował ten sam trik. W końcu musiał coś wymyślić/zmienić w ramach kary za nieposłuszeństwo. Adam i Ewa w pierwotnym palnie raczej nie mieli się d*pczyć, wiedzieć o seksie i mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W trzech zdaniach: No ciurlali się wszyscy ze wszystkimi, jak bure koty, o!!! Teraz to grzech a wtedy było cacy!! Ośmiuset lat Adaś dożył no!!! A dziękować Bogu że ZUS-u wtedy nie było!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to było maałżeństwo gejowskie i adoptowali , capisci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Słoneczna_
Pierwsi ludzie ukazani w Rdz mają nam przedstawić początkowe relacje Bóg- człowiek, ludzką naturę i wprowadzić postać szatana. O ile dzieci Adama i Ewy są przedstawieni (Kain i Abel), o tyle ich wnuków już nie znamy, gdyż biblia przedstawia nam już całe rody. Nie możemy więc posądzić ich o kazirodztwo, chociaż obyczaje naszych przodków, jeśli chodzi o zawieranie małżeństw czy płodzenia dzieci pozostają w niezgodzie z obecnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj
dopóki będziecie czytac Biblie dosłownie a tam pelno symboli i ukrytych znaczen to będziecie zadawać głupie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
były małpy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zryty beret
"Pierwsze małżeństwa bracia zawierali ze swoimi siostrami. Dziś może nas to bulwersować, jeśli pamiętamy, że Bóg później zakazał związków między bliskimi krewnymi. Taka konieczność pojawiła się jednak dopiero w czasach Mojżesza (Kpł.18-20). Jeszcze czterysta lat wcześniej Abraham mógł poślubić swoją siostrę Sarę, która miała tego samego ojca, co Abraham, choć inną matkę (Rdz.20:12)." A bóg taki wszech mądry i nie wiedział od razu że z kazirodztwa będą upośledzone dzieci tylko się póżniej zorientował "Odkąd jednak zaistniał grzech, proces degeneracji stopniowo objął również kod genetyczny, w którym zaczęły pojawiać się mutacje. Po upływie blisko około 2500 lat, Bóg musiał zakazać związków między bliskimi krewnymi, aby chronić swój lud przed degeneracją" coś z planowaniem u boga słabo musiał poprawiać swoje dzieło, to wszechmogący bóg musiał interweniować by geny nie zniszczyły jego ludu to on jest na łasce genów czy geny na jego ale to naciągane jak cała religia a adam żył 800 lat no ręce opadają Religie świata udzie wymyslili po to żeby ludzi trzymać w ryzach i kilku na szczycie trzymało nad nimi kij i miało władzę i bogactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo Adam i Ewa nie byli jedynymi ludźmi na Ziemi. Byli symboliczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćszarik
Żwirek i Muchomorek,obaj mieli rozporek... Opowiem wam bajkę,jak kot palił fajkę. Najwięcej ludzi zamordowano na tym świecie w imie Boga,tylko po to by ogarniała was trwoga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacka na pogrzebie
"Ewolucjoniści mają znacznie większy problem z odpowiedzią na pytanie: „Jak człowiek mógł wyewoluować wskutek omyłek genetycznych, skoro ich rezultatem są upośledzenia, defekty i choroby?” Mutacje nie dodają nowej, dobroczynnej informacji, dzięki której gatunek może ewoluować ku lepszemu. Przeciwnie, mutacje szkodzą, degenerując kod genetyczny. Omyłki genetyczne nie stwarzają niczego dobrego, jedynie zniekształcają porządek, który istniał na początku. Fakt ten poddaje w wątpliwość założenia ewolucjonistyczne, natomiast zgadza się z Biblią."A np żyrafa ma uposledzoną długą szyję która jednak nie jest tylko jej upośledzeniem a atutem przykłady można mnożyć poza tym ewolucjoniści zawsze mogą użyc argumentu tak wiarygodnego i silnego jaki mają ich oponęci - (grzech) a oni na przyklad argument -( magia,czary )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bylo wiecej ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zryty beret
"Bo Adam i Ewa nie byli jedynymi ludźmi na Ziemi. Byli symboliczni." to nie było grzechu pierworodnego ,jak byli symboliczni to Jezus umarł za nic na to wychodzi nie odkupił grzechu pier. bo go nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PRZEDE WSZYSTKIM Biblia to zbiór basni i legend zaczerpniętych z mitologii egipskiej, asyryjskiej, sumeryjskiej i innych. Nikt trzeźwo myślący nie traktuje tego dosłownie! Dajecie sobie prac mózgi niewolnicy! To wszystko symbole! A wy dajecie się ogłupiać szamanom wszelkich wyznań. I płacicie bo przede wszystkim o to idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zryty beret
@gość dziś -DOKLADNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A J ezus umarł na krzyżu - nie za "grzech pierworodny" bo to dokleili "ojcowie duchowni" później w ramach klecenia "nowego testamentu" ale umarł bo głosił rewolucyjne poglądy! Nakazywał odrzucenie wielu zasad wyznawanych przez żydowskich ortodoksów w tym zburzenie świątyni i obietnicę odbudowania jej w trzy dni. Miał pewnie na mysli, że dla Stwórcy nie ma rzeczy niemozliwych. Po Jego smierci powstało tyle kłamstw że juz nie wiadomo co jest prawdą. Dlatego nie ufam duchownym. Kłamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćszarik
Nie zapominajcie o jabłku,wężu i drzewie. Aktorzy niemrawi,ale choreografia nie zachorowała do dzisiaj. Genialny reżyser!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wc
"PRZEDE WSZYSTKIM Biblia to zbiór basni i legend zaczerpniętych z mitologii egipskiej, asyryjskiej, sumeryjskiej i innych. Nikt trzeźwo myślący nie traktuje tego dosłownie" No w Polsce jest ich ponad 90% nie tylko traktują doslownie ale i wierzą fanatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćelenaa
jakie "90 %" ? to pobożne zyczenia kleru. Naprawdę to ok. 40 % i nie fanatycznych. Ci co tłumnie chodza z koszykami - robią to bo taka tradycja. Chrzcza dzieci "bo co babcia powie". Do I komunii posyłaja bo dziecko też chce prezenty . I tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto nie klamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
adam i kain dupili mamusię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata szarika
Twoją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×