Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CHRZEST ŚWIĘTY

Polecane posty

Gość gość

Jestem ze swoim narzeczonym w związku od 6 lat, urodziłam synka od razu mówię,że nie była to wpadka, to była nasza świadoma decyzja, jak zajdę w ciąże będziemy się cieszyć, i w tym problem, datę ślubu mamy zaklepaną za 2 lata, nie chcemy wcześniej bo nie mamy tyle kasy i chcemy "uzbierać" więcej, dodam jeszcze,że ślubu cywilnego nie uznajemy no chyba że już ktoś wcześniej brał ślub i cywilny to jedyne rozwiązanie, a ksiądz w naszej parafii nie chce udzielić naszemu dziecku Chrztu Świętego, przecież dziecko nie jest niczemu winne a księża karzą dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZOSEF SFIATLO
napisz do kurii - to jest roznica czy sie komus robo laske czy łaske...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie karze dziecka, tylko nie jest hipokrytą. Jak osoba żyjąca wbrew zasadom danej wiary może świadomie przysięgać, że będzie dziecko wychowywać w wierze katolickiej. Jeśli żyjesz niezgodnie z katolicyzmem zrób dziecku chrzest w domu z wody- liczy się tak samo a nie będziesz ściemniać przed ołtarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz że ślub za dwa lata bo kasy nie ma, jak przyjdzie dziecko to kasa na Nie idzie, więc nie wiem czy odłożycie, a ślub można zrobić bez weselicha i tak wiele nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez jesteście zaręczeni, chcecie wziąc slub więc powinien udzielic chrztu ale odmówić tez może - zalezy na jakiego księdza trafisz. Radze jechac do innej parafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiądz ma rację
Nie on robi krzywdę dziecku, to rodzice podczas chrztu podejmują się wychować dziecko w wierze, wy się nie nadajecie. Brak kasy nie jest żadnym usprawiedliwieniem jeżeli chodzi o życie bez błogosławieństwa! No rozumiem grzeszyć, sama nie jestem bez winy ale nie bądźcie hipokrytami! Trafiliście na rzetelnego księdza, ale po waszemu będzie znaleźć "lepszego" który ochrzci za kasę. Ciekawe że na ślub nie macie a na dziecko tak... Mnie prowadzenie ciąży i wyprawka kosztowały połowę tego co wesele na 80 osób w dobrym lokalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym na slub na pewno macie tlyko wesele chcecie zrobic na pokaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'Mnie prowadzenie ciąży i wyprawka kosztowały połowę tego co wesele na 80 osób w dobrym lokalu...' - tyle cie kosztowalo bo tak zdecydowalas,nie ma to nic wspolnego z realiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiądz ma rację
Jakie "nie ma spólnego z realiami" kupowałam normalne, rzeczy nie żadne wózki za 4000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj kase albo podeslij małego chłopca to na pewno ci zrobi ten chrzest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To idź do innej parafii :) większość księży nie robi problemu, ale wiadomo że co któryś ksiądz to idiota...moim zdaniem nie warto z tym walczyć, nie chce kasy to nie, inny bez problemu ochrzci :) a tak poza tym myślę że odpowiednio gruba koperta mogłaby rozwiązać ten problem, ale jak już mówiłam, po co idiota ma zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też nie wiekm jak można udawać takiego katolika i nie uznawać ślubu cywilnego, a tylko i wyłącznie kościelny, a decydowac sie na dziecko rpzed ślubem bo trzeba uzbierac kase na wesele...obłuda ludzka nie zna granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×