Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iurista

Pomogę w kwestiach prawnych.

Polecane posty

Gość iurista

Jeżeli macie jakieś problemy prawne to chętnie Wam pomogę. piszcie w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek__bez portek
mobbing w miejscu pracy maksymalna wysokosc odszkodowania w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iurista
nie można tak podchodzić do spraw. wysokość odszkodowania jest bardzo ocenna i zależy od bardzo wielu czynników. Nikt nie prowadzi statystyk typu naj Ogólnie mobbingowe sprawy są bardzo ciężkie, bo wszystkie przesłanki trzeba udowodnić i mimo oczywistego mobbingu powództwa są nagminnie oddalane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozwod, bez orzekania o winie, brak dzieci i wspolnego majatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iurista
prościzna krótki pozew, opłata popierasz i jest rozwód na jednym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iurista
a co konkretnie Cię interesuje w zakresie rozwodu ? druga połówka godzi się na rozwód bez orzekania o winie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka 123
Mnie interesuje sprawa o alimenty. Zlozylam pozew 5 lipca i do tej pory cisza. Jak dlugo sie czeka na sprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iurista
to zależy w jakim mieście. Jak w dużym ośrodku to ostatnio bardzo długo. Do tego jeszcze są wakacje i sądy na pół gwizdka działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwód, bez orzekania o winie, dzieci 2, jak z alimentami? na papierku jest najniższa krajowa, a zarobki są dużo większe. Co z kredytem na mieszkanie zakupione przez męża przed małżeństwem czy będę musiał spłacać jeśli się wyprowadzę z niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość z 21:59 Kredyt spłaca kredytobiorca, mieszkanie jest jedynie przedmiotem obciążenia hipoteką zapewne. Nie ma znaczenia czyje jest to mieszkanie i kto w nim mieszka, ale kto brał kredyt. Jeśli Ty brałeś to Ty spłacasz, jeśli oboje braliście - spłacacie oboje solidarnie (bank może się domagać spłaty od każdego z kredytobiorców). Co do alimentów, jeśli zarobki nie są udokumentowane można je wykazać inaczej, na przykład na podstawie zeznań świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iurista
Akweo : Masz rację, ale zapomniałeś o wynagrodzeniu za bezumowne korzystanie. Roszczenie to przysługuje m.in w takiej sytuacji. A co do tego jeżeli jest się oskarżonym o coś, czego się nie zrobiło ? brać dobrego adwokata i zbierać środki dowodowe na dowodzenie swojej niewinności co jednak jest sprzeczne z teorią procesu, ale w obecnych czasach jest konieczne, żeby coś zyskać. A o co Cię oskarżają jeżeli można wiedzieć ? wystarczy art.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
autorze a mnie interesuje czemu az tak bardzo chcesz pomagac?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po aplikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iurista
hehe, bo w ciągu dnia biorę grube pieniądze za to a nie każdego stać na rzetelną pomoc prawną :) więc póki nie wymaga to ode mnie wielkiego wysiłku chętnie pro bono tłumaczę prawo. Niestety w naszym społeczeństwie świadomość prawna jest prawie zerowa. Często jest też tak, że osoba bez pełnomocnika jest przez drugą stronę bezczelnie wykorzystywana, bo przecież Ignorantia legis non excusat. Wiem mój gatunek jest na wymarciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Autora: Nie dawniej jak wczoraj mówili w telewizji o prawniku, który za darmo udzielał porad biednym. Poszedł pod sąd, także miej się na baczności! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iurista
Wiem, komornik :) u niego było co innego. nie ma zakazu pomagania osobom pro bono, szczególnie jeżeli ta pomoc polega jedynie na wyrażeniu swojej opinii. U niego było co innego, bo samorząd komornik uznał, że działa on sprzecznie. Ta sprawa w sądzie wynika z tego, że komornik odwołał się od kary nałożonej przez kolegów, a jak wiadomo komornik jest organem państwowym. wolny zawód nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, to dziękuję za wytłumaczenie sprawy :) Mój chłopak studiuje prawo, a ja wczoraj coś tam piąte przez dziesiąte usłyszałam, i chciałam mu powiedzieć o tym, ale nie umiałam wyjaśnić sprawy. On akurat teraz nie ma dostępu do internetu ani telewizji, a dla mnie nie było to tak istotne, żeby drążyć temat. Okazuje się, że nawet na kafe można się czasem czegoś ciekawego dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
iurista to szlechetne z twojejj strony-mysl;a;lam ze jestes studentem ktory chce się tu "doszkolic" lub sprawdzic swoją wiedze... zrestzą neiwazne twoje powody. powiedz jakie są szanse na egzekucję osoby zameldowanej na stałe która to osoba (dziecko) jest dorosła,nie partycypuje w kosztach utrzymania, nie stosuje się do zasad panujacych w domu (dot. zachowania czystości itd...) a wrecz demoluje niektóre rzeczy i przyczynia się do dewastacji domu,oraz gromadzi w "swoim" pokoju hałdy śmieci.(nie chodzi na szczeście o mój dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez ten pseudo-prawnik sam zadaje pytania po czym na nie odpowiada. na egzekucje nie ma zadnych bo to nie te czasy, jesli nie zakloca miru domowego to na eksmisje tez nie ma zadnych, zakladajac ze nie ma gdzie mieszkac poza tym lokalem w ktorym jest zameldowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
o kurczę eksmisję a nie egzekucję (HAHAHA ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iurista
No i właśnie zakończyłem swoją egzystencję tutaj. Nikt mnie nie będzie obrazal. Pseudoprawnik ? Zdziwilbys sie ;) ciekawe jaki cel jest w zadawaniu sobie pytań ? Zostań sobie w swoim bagienku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eksmisja jest możliwa jak najbardziej. Dorosłe dziecko nie ma tytułu prawnego do lokalu rodziców. Zamieszkuje w nim na zasadzie użyczenia i jeśli rodzic nie chce już dziecku użyczać lokalu, może wystąpić o eksmisję. Sąd rozstrzygnie o przyznaniu lokalu socjalnego. xxx Co do bezumownego korzystania i wynagrodzenia za nie - oczywiście, jeśli mieszkanie jest męża, a zostaje w nim żona, to mąż może się go domagać. Namówiłbyś iuristo swojego klienta na taki proces? We wniosku o podział majątku wspólnego też wymieniasz łyżki i stare pierzyny po prababci do podziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" jeśli mieszkanie jest męża, a zostaje w nim żona, to mąż może się go domagać." Może się domagać po rozwodzie, bo w takcie trwania małżeństwa oczywiście NIE MOŻE. iurista - wyluzuj ;) Przecież to nasze, narodowe, ciapciaśne bagienko - powinieneś przywyknąć ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A we wniosku o podział majątku, każdy prawnik wymienia to i tylko to czego chce jego klient. I stare pierzyny też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iurista to nie mnie oskarżają tylko bliską mi osobę z art 280 §2 k.k tylko ze on został ze tak powiem "wkopany" w to. jestem pewna ze tego nie zrobił jak moge mu pomóc. dodam ze nie stac mnie na wynajęcie mu adwokata. ma go z urzędu, jak skutecznie podważyć akt oskarżenia ? jeśli mozesz prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozbójnik? To bardzo prosta sprawa. Wystarczy wykazać że oskarżony w chwili popełniania przestępstwa nie miał rąk, ani nóg. Więc bić nikogo nie mógł. Albo że jest wybitnym księgowym i ma forsy jak lodu, i nikogo bić za pieniądze nie musi. Prościzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rece, nogi ma, ale nie ma forsy jak lodu. przed całym zdarzeniem założył własną działalność wiec jeszcze prawie nic nie zarobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oczywiste że ma - przecież jakby nie miał, to nikogo by nie pobił. No bo czym? Intelektem swojej dziewczyny? ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×