Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Marteczka88
Dziewczyny po stracie,strasznie mi przykro....bądźcie silne jeszcze wszystko się ułoży....3 mam kciuki za was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_ma- czekamy na dobre wieści! :) Dziewczyny po zabiegu bardzo mi przykro, życie jest niesprawiedliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Dziewczyny ja mam straszne mdlosci. To cos okropnego, czuje sie jakbym miala chorobe lokomocyjna non stop. Zauwazylam, ze jak robie sie chociaz troszke glodna to wtedy zaczyna mnie najbardziej mdlic. Staram sie jescczesto male porcje. Sorki za literowki i bledy ale pisze z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja z innej beczki. Mąż mnie tak w*****ł że bliska jestem żeby go udusić!!! Co za d*pek jeden...3 dni chodzi wkurzony na cały świat, jakieś sobie bzdurne problemy w głowie uroił i dogryza mi na każdym kroku, to źle , tamto źle, ciągle docinki no i nie wytrzymałam...trochę mu naubliżałam ale efekt pewnie żaden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Walabia te plamienia miałam takie beżowe... ale krzyż mnie zaczął po prostu tak strasznie boleć... później miałam domieszkę krwi i od razu do gin... Macie rację, dla Maleństwa wszystko. Jak będzie trzeba to i poleżę, ale mąż nie do końca potrafi zrozumieć, że dosłownie nic mi nie wolno. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell mam to samo, ciagle chodze i wymiotowac mi sie chce;( dobrze ze zaraz pojde spac, bo to jest nie do zniesienia. I tez mam tak ze jak zrobie sie glodna to jest gorzej. Papssi - niestety tacy sa faceci, ja ze swoim podobnie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Papssi wiem ze latwo powiedziec ale nie denerwuj sie. Szkoda Twojej fasolki. Ja tez sie teraz denerwuje o byle p*****le. Nie wiem o co poszlo u Ciebie, ale mam nadzieje, ze to tez lierdola :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepsi- tak to już z tymi naszymi mężczyznami jest ....mój ostatnio dużo pracuje i nawet bardziej mi to odpowiada bo mam w domu święty spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh..szkoda gadać, poszło jak zwykle o głupotę jakąś a przerodziło w mega awanturę. Mój mąż uważa że ma zawsze rację a ja powinnam go słuchać i robić to co on nakazuje.Jak ma jakiś problem albo za dużo na głowie to efekt jest właśnie taki że choćbym zrobiła najlepszy obiad, wysprzątała całe mieszkanie i doskakiwała mu na każdym kroku to zawsze znajdzie jakiś ,,ale''. A potem mi jeszcze wyrzuca że ja mam gdzieś jego problemy i bolączki mimo tego że 2-3 razy dziennie wypytuje co go gryzie, co go boli, co go dręczy....Gnojek parchaty jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ania_ma napisz co u ciebie ,bo sie martwimy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepsi - wiem że łatwo się pisze ale moja rada - jednym uchem wpuść a drugim wypuść ....odkąd jestem w ciąży zrobiłam się totalnie obojętna na wszystko;) Dziewczyny mam pytanko odnośnie piersi - czy wy macie także bardzo ciepłe piersi i czy czasem oprócz bólu nie odczuwacie swędzenia ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Witajcie, wróciłam właśnie od lekarza. Przepisał dodatkowo d*phaston na te nieszczęsne plamienia, zwiększył dawkę luteiny a jutro kazał iść na USG, bo u siebie w gabinecie nie ma sprzętu, którym może robić dopochwowo, a przez brzuch nic nie widział. U mnie jutro 9t 5d, ciekawa jestem czy te plamienia nie zaszkodziły maluchowi... Jutro dam oczywiście znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Benia, mnie też swędzą i wymyśliłam, że to może dlatego, że rosną... skóra przecież się rozciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
gosia, ciekawa jestem jak szybko przejdzie Ci po d*phastonie. Koniecznie napisz. Ja zaczynam go brać od jutra. Lekarz wstępnie powiedział, że mam brać przez tydzień. A Tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) przykro mi z powodu dziewczyn które zostaną mamami razem z nami w kwietniu. Widocznie życie ma wobec Was inne plany i będzie lepszy czas na dziecko niż teraz. Trzymajcie się mocno :* dziewczyny ja też walczę z mega mdłościami. Wcześniej czasem delikatnie mnie coś zmuliło. A teraz...tzn od początku 8 tygodnia ja do kuchni wejść nie mogę, naczyń nie zmywam a jak poczuje ogrzewany czosnek to siedzę w łazience przy muszli :( NIC mi nie smakuje. Odrzuciło mnie od pieczywa słodkiego-drożdżowego, które nie tak dawno mogłam jeść nawet i cały dzień. Jedyne na co mam ochotę to owoce, z czego się bardzo cieszę, bo je uwielbiam jakiś czas temu pisałam o założeniu poczty na którą byśmy mógłby wysyłać zdjęcia nas z brzuszkami lub takich bardziej osobistych rzeczy a w dużo późniejszym czasie naszych dzieci. Już wtedy założyłam nam pocztę... Napiszcie swoje adresy tu na forum to poprzesyłam Wam namiary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
filipinka, pocieszę Cię, że ja miałam mega mdłości w 8tc i pod koniec 9-tego baaardzo zmalały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia_Sz niestety to nie koniec ale jakos trzeba dać rade do kwietnia :) mam nadzieje ze tobie równiez sie uda wszystko doprowadzic do stanu użyteczności łazienka to podstawa :) zakrecona _ filipinka ja poprosze bardzo dane na maila twoja_s@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, filipinko a może Ty podaj tutaj tego maila i niech każdy się na niego odezwie żeby hasło dostać? Bo może nie każdy chce swojego prywatnego maila wrzucać tu na forum, wiecie różnie to bywa. pozdrawiam i miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczynki dawno sie nie odzywalam ale caly czas was czytam nowe mamusie ktore dolaczyly gratuluje a te mamusie ktore stracily fasoleczki wspolczuje ale jakos sie wszystko ulozy trzymajcie sie cieplutko a tak poza tym to tak jak inne wczoraj spedzialm caly dzien obok muszli bo mi bylo caly czas nie dobrze :( a dzisiaj jak wstalam to kluje mnie czasami w podbrzuszu ale coz co sie nie robi dla fasoleczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) dziś czuje się troszkę lepiej, już mnie tak nie mdli jak wczoraj, ale dopiero początek dnia w takim razie odzywajcie się do mnie na adres zakrecona_filipinka@tlen.pl nie chce podawać tu adresu by ktoś życzliwy nie psocił nam lub co gorsza próbował się włamać. Jak byłam w pierwszej ciąży dziewczyny 2 razy zmieniały hasło a potem to i adres zmieniły bo nie było spokoju twoja_s zaraz ci wyśle namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wspolczuje wam tych mdlosci pewnie neidlugo mina! ja czuje sie w sumie super tylko sikam czesto i nic poza tym az mnie to dziwi pecherz to pewnie mam jakis przeziebiony musze jutro w koncu isc na te badania ale bedzie zd****o jak rano w pracy kawy nie bede pila no pewnie sie domysla:/ co mam powiedziec innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siódmy tydzień ciąży Trwa kolejny tydzień okresu zarodkowego. Jak rozwija się dziecko? Intensywnie rozwija się układ oddechowy, a dokładniej jego stadium rzekomogruczołowe, podczas którego powstają bardzo proste zalążki płuc. Powstają też pączki oskrzelowe, z których wytworzą się następnie oskrzela główne i oskrzela płatowe. Pojawia się również zawiązek trzustki i śledziony. Serduszko przyspiesza, bije z prędkością 100-120 uderzeń na minutę. Zaczyna się również rozwijać układ limfatyczny. Z kolei wątroba zarodka podejmuje funkcję tworzenia krwinek czerwonych, czyli tzw. hemopoezy. Ciekawostką jest, że już w tym tygodniu pojawiają się zawiązki języka! Powstaje tzw. pączek moczowodowy, z którego rozwiną się moczowody i część nerek. Intensywnie rozwija się nadal układ nerwowy - różnicuje się kresomózgowie, z którego powstaną później półkule mózgowe. Trwa intensywny wzrost kończyn- pojawiają się zawiązki ramion i nóg. Zarodek ma długość do około 9 mm. Jakie zmiany zachodzą w twoim organizmie? Największe zmiany w organizmie kobiety ciężarnej, poza układem rozrodczym, dotyczą układu krążenia. Już w szóstym tygodniu ciąży pojawia się wzrost objętości osocza. W większości narządów kobiety zwiększa się przepływ krwi i będzie rósł wraz z wiekiem ciążowym. Pod wpływem hormonów ciążowych zaczyna wzrastać filtracja przez kłębuszki nerkowe. Powiększająca się powoli macica oraz zmiany w ukrwieniu narządów miednicy mniejszej mogą doprowadzić do częstszego oddawania moczu. Jeśli jednak do takich objawów dołącza pieczenie podczas oddawania moczu lub podwyższona temperatura ciała - należy skonsultować te objawy z lekarzem prowadzącym, bo być może jest to infekcja dróg moczowych. Na powierzchni twoich piersi uwidaczniają się naczynia krwionośne, a brodawki ciemnieją i powiększają się. Obwód brzucha, póki co, pozostaje bez zmian. Jak możesz się czuć? We wczesnej ciąży nie powinny być niespodzianką takie objawy jak uczucie zmęczenia, senność, czasami nawet omdlenia. O czym powinnaś pamiętać? Pożądane jest, aby pierwsza wizyta u ginekologa odbyła się najpóźniej między 7 a 8 tygodniem ciąży. Badania laboratoryjne zalecane w I trymestrze ciąży zostały opisane w 6 tygodniu ciąży. W ultrasonografii powinien być widoczny wyraźny pęcherzyk ciążowy z echem pęcherzyka żółtkowego i echem rozwijającego się zarodka. Co ważne – jeżeli mamy do czynienia z ciążą mnogą - jest to już możliwe do rozpoznania. Bardzo ważne jest już w tym wczesnym tygodniu określenie ilości kosmówek i owodni rozwijających się zarodków w ciąży mnogiej. Od tego będzie zależało dalsze prowadzenie takiej ciąży. Najbezpieczniejszą formą ciąży bliźniaczej jest ciąża dwujajowa. W przypadku jednojajowej, najbardziej ryzykowną jest postać, w której płody rozwijają się w jednym worku owodniowym i mają do dyspozycji tylko jedno wspólne łożysko. Ograniczenia, które cię dotyczą w tym tygodniu ciąży, są stałe dla pierwszego trymestru. Dodam tylko, że we wczesnym stadium ciąży unikać należy wszelkiego rodzaju badań rentgenowskich, tomografii komputerowej czy działania pola elektromegnetycznego. Aktywność sportowa musi być dość ograniczona, ale jeśli w ciąży nie ma żadnych niepokojących objawów, możesz sobie pozwolić na jogę i gimnastykę dla ciężarnych lub basen, który jednak będziesz musiała ograniczyć, jeśli masz skłonności do nawracających stanów zapalnych pochwy. Dbaj o siebie tak jak dotąd, zażywaj kwas foliowy. Jeśli masz tendencje do infekcji dróg moczowych, spożywaj pokarmy lub napoje z dużą zawartością witaminy C. Ogromnym powodzeniem cieszą się soki lub preparaty z żurawiną. Wskazówki specjalne Warto zwrócić uwagę na ocenę wieku ciążowego, jeżeli twoje miesiączki są nieregularne. W takim przypadku niemożliwe jest zastosowanie wcześniej opisanej reguły Naegelego. W takiej sytuacji tydzień rozwijającej się ciąży i planowany termin porodu określa się na podstawie badania usg, a dokładniej - oceny długości ciemieniowo-siedzeniowej zarodka, oznaczanej skrótem CRL. Będziesz się często spotykać z tym pomiarem właśnie w I trymestrze ciąży. Jego wartość pozwala określić z dość dużą dokładnością, któremu tygodniowi ciąży odpowiada długość rozwijającego się zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Walabia mam brać d*phaston narazie przez 2 tygodnie 3x1 tabl. i do tego Nospę. Za 2 tygodnie kontrola. Jak plamienia miną to już nie będzie potrzeby brać. Ciężko jest mi ciągle leżeć, tylko marudzę i strasznie dokuczają mi plecy. Mdłości minęły, więc kobietki nie martwcie się. Mi się zaczął 9 tydzień i jakby ręką odjął, piersi też mniej bolą. A co do swędzenia... czasem mam tak, że całe ciało mnie swędzi i potem przestaje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilik :) ja teraz jestem w 8mym wczoraj sobie czytalam do 12tego tygodnia co sie dzieje z cialem, organizmem i zarodkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walabia- dobrze że lekarz przepisał ci d*phaston :) nie zaszkodzi a jedynie pomoże . Odnośnie zdjęć , wspólnych tematów itp...można będzie się zsolidaryzować na facebook (zawsze można utworzyć tam album zdjęć dostępny tylko dla wybranych osób ) Moja dzisiejsza noc to był koszmar , pierwsza pobudka 1:00 , druga o 3:00 i o 7:00 oczywiście od samego rana towarzyszą mi ukochane mdłości :( Dziś rozpoczął się 7 tydz ciąży za tydzień kolejna wizyta u gina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny ;-) Z tymi cyckami naszymi to tak jest, skóra się rozciąga i dlatego swędzi. Czasem też mam wrażenie, że jest jakby cieplejsza niż w innych miejscach ciała. Ale z tego co pamiętam to w pierwszej ciąży też tak miałam. Czy Wy też macie macicę w tyłozgięciu? Pani dr mi wczoraj powiedziała, że jak jest tyłozgięcie to do 16tyg. można spać na brzuchu ;-) zakręcona filipinko jak mi brzuch urośnie to skorzystam z maila ;-) gosi8905- ty tam kochana leż i nie marudź, inni muszą w pracy siedzieć... ;-) ania_ma napisz coś bo się martwimy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też cycki swędzą czasem, chwaliłam się, że nie mam mdłośći, a wczoraj wieczorem to masakra tak mnie mdliło, ze aż strach, ale nie wymiotowałam, nie mam na nic ochoty na jedzenie, wszystko mi nie smakuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie piersi dzis tak nie bola dotykam i prawie zero tkliwosci ale z rana byly bardzo nabrzmiale a teraz miekkie boje sie ze to oznaka czegos zlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×