Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Lezalam na medycynie matczyno plodowej i ginekologii. Wczesniej trafilam do madurowicza, ale tam tylko mnie zbadali i odeslali z powodu braku miejsc ( na szczescie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie za wcoraj po pracy zaczelam plamic- lekko krew-takie jak opluczyny z miesa przestraszylam sie i pojechalam do gin serce dzidzi bilo i wyglada ok ale nie wiadomo z kad te plamienia mam d*phaston i luteine i lezenie przez 2tyg i nie wiem czy po d*ph ale dziisaj strasznie mi bylo nie dobrze i kilka razy mnie mulilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Asiek niedobrze to ci od ciazy jest :-) Masz moze mdlosci? Dziewczyny jak mi sie nic nie chce! Dzis nastawilam o 13 zupe i usnelam. Pospalam do 15 i pobudzila mnie zupa haha. Pogoda fatalna. Leje, wieje i zimno, brrrr. Dzis mialam dzien sprzatania. Przyszla moja siostra i mi pomogla, bo sama bym sie wykonczyla. Jeszcze zostawilam sobie pokoj syna i prasowanie na jutro. Jak dam rade oczywiscie. Troszke co jakis czas czuje brzuch ale mam nadzieje, ze ti tylko moja rozrastajaca sie macica. Dzis dzwonilam do szpitalai sa juz moje wyniki z krwi. Pani przez telefon nie mogla mi nic powiedziec ale ze moja mama tam pracuje to ja wyslalal na zwiady i powiedzieli jej ze wszystko ok. Jutro ide z wynikami do lekarza to mi wszystko dokladnie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taj,jest mi niedobrze ale wczesniej mnie nie naciagalo dlatego zastanawiam sie czy to nie przez d*phaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmosik
Hej dziewczyny, mam do was pytanie. Na czym polega badanie prenatalne. Jest to jakieś specjalne usg, czy może jeszcze jakieś dodatkowe badania? Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Wpisz sobie w googke i tam bedzie wszystko dokladnie opisane. Od ktorego tygodnia jakie badania i co one pokazuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,dzisiaj byłam u lekarza na nfz i chciałam w końcu zobaczyć bijące serduszko ale nie zobaczyłam :( szlak mnie trafi-usg ma zepsute,ja według OM jestem 9t2d ale ta ciąża jest ponad tydzień młodsza. Mam w poniedziałek pójść do jego prywatnego gabinetu i zrobi mi to usg. Myśle o zmianie lekarza ale jeszcze nie mam karty ciąży a u tego mojego jest dowód że zgłosiłam sie przed 10tygodniem więc puki co jeszcze u niego zostanę.Ale to z zepsutym sprzętem do usg mnie rozwalilo,taka nasza służba zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Neli faktycznie porabane to. Ja bym chyba nie wytrzymala i zmienila lekarza. Jestes prawie w 10 tyg i nie widzialas dzieciatka i jego serduszka. Zjadla by mnie ciekawosc przeciez :-) Mam nadzieje ze w poniedzialek juz wszystko zobaczysz. Powiedz zeby ci zalozyl karte ciazy bo do 10 tyg musi wpisac wizyte zebys dostala becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki, wpadłam na sekundkę. Jesteśmy w Szczecinie u brata mojego męża. Przeczytałam wszystkie wiadomości ale niestety nie mam czasu włączyć się do rozmowy. U mnie wszystko ok, po wiadomościach od Was wnioskuję, że u Was też jest ok. Całusy dla Was i groszków ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej juz ok nie plamie czasem mnie w brzuchu cos zakluje ale ogolnie ok leze ciagle ale juz mam dosc! mam nadzieje ze szybko wroce u mnie w pracy wie tylko moja szefowa a dzisiaj podobno koelzanki przyszly do niej zeby im powiedziala co mi jest bo l4 na 2 tyg to chyba cos powazngo normalnie nie obrazajac ale baby ciewkawskie sa ze szok faceci jakos wogole nie plotkuja i sa inni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj faceci też plotkują i to dużo.... pracowałam w jednym pokoju z 3 facetami i co nieco o tym wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Ja pracowałam kiedyś w firmie meblowej. 3 kobiety a 47 facetów. Plotki były, ale nie ma to jak pracować z przeciwną płcią. Aż chciało się chodzić do pracy. A jak tam Wasze samopoczucie? Mnie tylko pobolewa czasem dół brzucha i w pachwinach. Ponadto męczy mnie przeziębienie, ale gardło dziś mniej boli, przechodzi na zatoki ;( Jeszcze 3 dni pracy i zwolnienie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuchatki po dłuższej nieobecności urlopowej i nie tylko. Po pracy nawet nie mam siły wieczorem, żeby co cokolwiek naskrobać czuję się po prostu wypompowana. Na dokładkę po prawej stronie w krzyżu mam od 2 tyg. taki nerwoból, że ledwo wieczorem z kanapy doczołgam się do łóżka, ale to jedyna ciążowa dolegliwość jak na razie pytałam się lekarki i Ona powiedziała, żeby się nie martwić minie po porodzie :) a gdzie do tego czasu ??? No i jak myję rano zęby to też czasem do góry mi się podnosi. Oczywiście jem jak mam głód i z tym nie ma problemów jak co nie które z nas tutaj dziewczyny mają problem z otwieraniem lodówki. 27.09 idziemy na specjalne badania z krwi i USG na telebimie, które mówi, czy z małym groszkiem jest wszystko w porządku badanie jest płatne 150 eu ale po wzięciu rachunku Krankenkassa (tj. NFZ tzw.) oddaje pieniążki, ale najpierw trzeba je wyłożyć. Poza tym wszystko w porządku pogodę mamy beznadziejną - byliśmy jeden tydz. w kraju u rodzinki to było bardzo fajnie zaopatrzyłam się w nowe staniki bo w moje obecne już się nie mieszczę, a to nie fajnie wyglądało (dorobiłam się już rozmiaru 85 E) :( mąż się cieszy ....szczerze to jakoś nie miałam weny do Was napisać, choć z wiadomościami staram się być na bieżąco, ale nie zawsze mi to wychodzi. Ktoś wcześniej pisał, że nie wszystkie się meldują, więc ta co się długo nie odzywała melduje się dzielnie, że wszystko jest ok. A powiedzcie rozglądacie się już za ciążowymi ubrankami dla Nas ??? Jak to wygląda u Was ?? Bo ja chyba po mału za jakimiś spodniami będę musiała się rozejrzeć, miłego deszczowego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki po chwilowej przerwie :) Papssi - odpoczywaj na wyjeździe i w ogóle dobrej atmosfery życzę :) Asiek24- to dobrze że plamienie ustąpiło, ale leż dzielnie, żeby się czasem nie powtórzyło. Wszystko jest na dobrej drodze :) Neli8 - no to rzeczywiście masz pecha dziewczyno. Masz ciąże tydzień młodszą niż ja a jeszcze nie widziałaś serduszka. Może zamiast czekać do poniedziałku, jak się bardzo niecierpliwisz to idź kontrolnie do innego lekarza i będziesz już spokojniejsza. gosia8905 - współczuje przeziębienia, ja na szczęście (tfu tfu) zdrowa jestem, ale pewnie przez to że w domu uziemiona jestem :D I na szczęście znów zaczynam się czuć dobrze, bóle brzucha nie występują i plamień od wczoraj brak :) Domella* - co do rzeczy ciążowych, to ja od miesiąca mam już ciążowe jeansy :) Udało mi się wygrać dwie aukcje i mam spodnie za 1zł , a są w idealnym stanie :) Ogólnie jestem szczupłą osobą bo przed ciążą miałam ok 50 kg i same kości. Spodnie to musiałam nosić tylko z paskiem, a po jakimś czasie zrezygnowałam już z paska, a teraz już mam ostatnie spodnie w których się ledwo dopinam :D Brzuszek już powoli widoczny, ale może moje obżarstwo też na to wpływa :D Ja w sobotę byłam u mojego lekarza prowadzącego , ciąża rozwija się prawidłowo i odpowiada terminowi porodu. Maluch w 9t6d miał 28mm :) Krwiaka lekarz już nie widzi, więc wszelkimi brązowymi plamieniami mam się nie martwić, bo to pewnie resztki wylatują. Tylko uważać mam na żywo czerwone krwawienie. Ale takiego dzięki Bogu już nie było, tylko do poniedziałku ciemne , teraz już prawie białe :) Kolejna wizyta 28.09. po dwóch tygodniach. Któraś z Was pisała o porannych mdłościach ,a właściwie o tym że ogólnie ich nie mają tylko rano po przebudzeniu jest im nie dobrze i są straszne głodne. Ja też tak mam, aż mnie głowa boli i jest mnie mdli dopóki się nie najem :) Miałam Wam napisać że mam na pdf dwie książki, "Język niemowląt" oraz "Uśnij wreszcie", jeszcze za czasów pierwszej ciąży :) Jeśli któraś byłaby zainteresowana to chętnie prześlę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Czesc dziewczynki :-) Wrocilam wlasnie ze szpitala. Badania prenatalne z krwii wyszly ok. Pan doktor powiedzial, ze nie ma sie czym martwic, ze parametry sa niziutkie i jast bardzo male ryzyko zespolu downa i kilku innych ktorych nie pamietam :-) Kazal sie cieszyc zdrowa ciaza i zyczyl powodzenia. Ciesze sie bardzo i odetchnelam z ulga :-) Wam rowniez zycze samych dobrych wiesci. Co do ubran ciazowych to ja nie mam jeszcze brzucha. Cycki troche podrosly ale sie jeszcze mieszcza w bielizne ktora nosilam do tej pory. Co do spodni to ja zainwestuje w leginsy tylko. Wygodne i nie beda mnie nigdzie uciskac i wpijac sie tak jak jeansy. Poki co mieszcze sie we wszystko. Skonczylam 3 miesiac ciazy i juz bym chciala miec malutki brzuszek :-) Musze cierpliwie poczekac. Dzis mi dopisuje apetyt. Zjadlam wlasnie 3 sniadanie. Niestety mdlosci mam caly czas i chyba powoli sie do nich przyzwyczajam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell - gratuluję dobrych wieści ze szpitala, Cies zę się że wszystko u Ciebie i maleństwa dobrze i maluch pięknie się rozwija :) Ja również mam ogromny apetyt, ale nie tylko dziś tylko w ogóle :D Wczoraj tyle zjadłam, że mój mąż nie mógł wyjść z podziwu gdzie to zmieściłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
A wiecie dziś to i ja mam apetyt. Kupiłam sobie w pracy mały rodzinny chlebek i już prawie cały zjadłam, a mamy dopiero prawie południe ;) Ból gardła mniejszy, więc może dlatego. I jakoś mnie mdli dziś, ale zdążyłam się przyzwyczaić. Od gdzieś półtora tygodnia już nie mam takich dolegliwości jak wcześniej. Ja mam za tydzień wizytę i będę wiedzieć czy z maluchem ok. Na ostatnim USG nie chciał współpracować tylko machał rączkami i nie można było nic zmierzyć. Tak więc czekam cierpliwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabel- lekarz odnotował na karcie ciąży że sie zgłosiłam przed 10tyg ale karte ciąży założy mi dopiero za miesiąc czyli na następnej wizycie bo to w poniedzialek to bedzie tylko usg. No i chyba po założeniu karty ciąży przeniosę się do innego. Z chęcią bym poszła do innego lekarza sprawdzic czy jest ok ale wiadomo wszystko kosztuje więc musze zacisnąć zęby :( po raz kolejny. Super że na usg usłyszałaś same dobre wiadomości :). Ja sie boje bo straszycie że przeziębienie ma zły wpływ a mnie męczy już kilka dni . Co do spodni ciążowych to mam z poprzedniej ciąży 3szt więc takie zakupy mam z głowy. Dziś w końcu zjem gołąbki bo się już pieką!!! :D asiek- dobrze że już jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie i ja :) Wczoraj byłam u lekarza i tez się kurcze niewiele dowiedziałam jak narazie Powiedział mi tylko ze wszystko ok, dalej nie zakładał karty ciąży, dał mi tylko skierowanie na te pierwsze podstawowe badania Następna wizyta 8.10 i tyle... Czekam na moment jak już się będę mogła cieszyć z tej ciąży a nie czekać ciągle i trwać w zawieszeniu... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
ja nkarte mialam zalozona na drugiej wizycie i wpisala mi od 5 tyg bo wtedy bylam pierwszy raz w spodnie na razie wszystkie sie mieszcze nawet paska uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia86 ja poprosze na maila te ksiazeczki. Moj mail to m_muminka@o2.pl. z góry dziękuję :) Dzisiaj miałam koszmarne sny. Snilo mi sie, ze krwawiłam żywoczerwoną krwią i coś złego działo sie z dzieciatkiem. Az sie boje isc na to dzisiejsze usg genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoMuminka - przesłałam Ci książki na pocztę, mam nadzieję że doszły w całości. Daj znać jak nie ma wszystkiego, to wyślę każdą osobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia86 - ja też poproszę o te książeczki wrobel_dominika@wp.pl No ja właśnie chyba wybiorę się do sklepu w przyszłym tyg. po spodnie :) bo jakoś w ten deszcz mi się nie bardzo chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Natlia86 ja chętnie też sobie poczytam, w końcu będę miała duuużo czasu ;) gosiapb1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Ja w ogóle mam dziwne sny ostatnio. A to, że dziąsła mi krwawią, a to że zęby pękają, a to że jestem w ciąży a potem trzymam na rękach chłopca, ostatnio nawet trumny, cmentarze i krokodyle he ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Gosia ja to chyba nie kladlabym sie spac. Dziekuje za takie sny :-) Wlasnie zjadlam obiadek. Zrobilam kotlety mielone ziemniaczki i marchewke mini na maselku. Pycha. Powiem Wam ze przed ciaza zajadalam sie slodyczami a teraz moga dla mnie nie istniec. Mam ochote na slone i kwasne rzeczy i z checia zjadam zupki, nawet pare talezy dziennie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Mirabel83 dzidzia mnie wyręcza bo mam teraz problemy ze snem. Dziś 03:18 już koniec spania ;) czekam na powrót do domciu i sama muszę zrobić obiadek i mam ochote na pyzy z mięsem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×