Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Nala
To wyzej to ja Nala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
Hej mamusie. Nie zdążyłam doczytać was ale nadrobię. Nie mam czasu za bardzo gdyż mąż ciągle poza domem a ja sama się małą zajmuje. Zmieniła się bo już nie śpi tyle w dzień. Noc całą przesypia od 21-8 rano tylko o 5lub6 je mleczko. Uśmiecha się coraz częściej i prawie zawsze odwzajemnia uśmiech ale tylko jak jest na leżąco na rękach jak ją nosze to taka trochę nie obecna. Kontakt wzrokowy się poprawił ale za dobry nie jest. Robi śmierdzące kupki, czasami ze śluzem ale za to przestała ulewać bo dodstaje bebilon na ulewanie wiec już to ją nie męczy. Głuży ale nie używa rrr. Interesują ją zabawki z wysoka ale nie na długo. Moja też mało przybiera bo waży tylko 5200 a ma 3msc a urodziła się z wagą 3270. I też nie chce podciągać główki i nawet nie próbuje się podciągnąć tylko głowa leci do tyłu a przecież ma siłę bo na brzuszku i w pionie pięknie trzyma. Pcha ręce do buzi strasznie aż czasami ma odruch wymiotny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
kasiu świetnie że widzisz poprawe u małej:)Nala fajnie że poszła kupka:)Jakie polecacie mleko mm ale z tańszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My uzywamy bebiko probowalam nan i bebilon ale kupka najlepsza po bebiku i jest najtanszy z tego co widze Kasiu to dobrze ze juz lepiej jest wazne ze lapie kontakt powinno byc dobrze :-) moja wazy 5700 a startowalz wagi 3350 ale lekarka mowi mi ze jest dobrze wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nala mój pulpecik ma 7200,startował z 3600.Jest z tego samego dnia co twoja mała. Niewiem po kim to taki głodomor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałyście o mleku babydream z roosmana?Polecono mi że bardzo dobre,ma niby skład jak bebilon a kosztuje 17zł za 600g więc baaardzo tanio. Niewiem czy się zdecydować czy wybrać coś w stylu bebiko itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motykekkkkkkkkki
czesc moj na rybach to mam czas na pisanie:) w sb bylismy na pierwszej mini wycieczce z kacperkiem nad zalewem sulejowskim ale troche byl marudny:) dzis bylismy w lodzi, mial pobierana krew z glowki i rozplakal sie jak mu pobierano ale to tez dlatego ze glodny juz byl na spacerku ladnie nam sie zachowuje (odpukac) spi ladnie od 19 do ok 5 potem tez czasami zaraz usnie a czasami po godzinie jutro bedzie spotkanie z neurologiem. Moj na brzuszek sie nie przekreca ale ladnie przekreca sie na boczki i ladnie chwyta przedmioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kwietniowe mamuśki :) Moja córcia urodzila sie 28.04 przez cały czas jest karmiona piersia , ale mam taki problem w ciągu ostatnich 3 tygodni 2 razy mialam zapalenie piersi (lewej) :( na szczescie skonczylo sie bez antybiotykow i po 2 dniach ale od rana czuje klucie dotykajac piersi (prawej) nie wiem czy jestem juz przewrazliwiona czy faktycznie cos zaczyna sie dziac :/ Czy ktoras z was tez miala piersiowe problemy ? Myslalam o odstawieniu malutkiej od piersi ale obiecalam sobie ze co najmniej do pol roku bede karmic i nie chce jeszcze przestawac ale nie wiem czy kolejne zapalenie wytrzymam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam zapalenie 2x a później od tego wszytskiego infekcję brodawki i ból jakby ktoś węgiel rozżarzony przykładał. Straciłam część sutka i do tej pory się regeneruje chodź mineło 2msc. Ja też miałam postanowienie karmić pół roku i nie wyszło bo bym się zamęczyła. Opłakałam się dużo że nie mogę karmić ale bardziej się mogłam skupić na małej niż na bólu piersi więc nie bierz sobie tak wszystkiego do siebie. Jak masz się męczyć tak jak ja a bardzo bolało ... to lepiej karm MM. To nie to samo co mleko matki ale z każdym rokiem są one coraz lepsze i dużo dzieciaczków się na nich chowa i nic im nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Madi ja mialam zapalenie piersi ,juz wcześniej o tym pisałam.U mnie pomogły okłady z kapusty ,herbatka na laktacje chyba najbardziej bo odetkała zatkane kanaliki ,cieple kąpiele i czeste przystawianie.bolało jak cholera przez dobre kilka dni ,na sama myśl o karmieniu mialam dreszcze ale przeszlo :) jeśli chcesz,karmić piersią to musisz wytrzymać ,skupić sie podczas bolu na czymś innym i pomyslec ze to dla dziecka,ja osobiście nie wyobrazam sobie karmienia butelka wiec musialam jakoś przez to przejść. aaa i po zapaleniu mialam bardzo Malo pokarmu z tym meczylam sie chyba z tydzień pobudzając laktatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Madi ja rownież przechodziłam zapalenie piersi.Najwazniejsze to przystawiać dziecko, okłady tez pomogą. Nie podawaj się. Nie ja nic lepszego dla dziecka niż Twoje mleczko. Kasiu Twój przypadek był ekstremalny i tak podziwiam, że tyle walczyłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
hej kochane! Ale miałam wczoraj dzień...:/ poszłam wieczorkiem kupić pampersy z mała do rossmana i jak wyszłam i byłam w połowie drogi zaczelo padac gdy stałam na pasach, a ja nie mialam ani folii nic bylo czerwone swiatlo i nic nie jechalo wiec ludzioe zaczeli przechodzic i ja tez i tak oto czmyknela mnie policja;/ i dostalam mandat 100 zl to juz 2 stowa w tym mc , jedna zgubilam i teraz ten mandat jestem zalamana;/;/;/ wiec paczka pampersow wyniosla mnie 150 zl:(( jakis felerny ten miesiac... kurde wiem i nigdy nie przechodze na czerwonym ale tak zaczelo lać wiec chcialam gdzies sie schowac z mala a tu gnojki mnie zlapaly:(( najgorzej ze byli tak ukryci ze hej!!;/ Zarezerwowalam wczasy nad morze na 5 nocy w sumie i we wrzesniu. No nic teraz 2 tyg jak maz ma wolne bedziemy siedziec u rodzicow i we wro ewentualnie w gory pojedziemy na 3 dni:) ale jednak wczasy we wrzesniu duzo taniej wyszly, zobaczymy jak mala zniesie drogę:) Wczoraj siedzialysmyw domy bo taki upal ze hej tylko wyszlysmy pozniej po te pampy i taki pech. Dzis mam nadieje ze juz wyjdiemy bo mala mi wczoraj wogole spac nie chciala w domu i sie tylko z nia meczylam strasznie bo marudna byla. Ja tez chyba mialam wtedy zapalenie piersi i pomogl m i termofor i tak jak dziewczyny pisaly czeste przystawianie 3 dni i bylo po bolu i mleko pojawilo sie ponownie ale ja chyba mialam zastoj:) Moja mala ostatnio ciezko zasypia nie wiem czemu mysle ze z tego upalu bo juz bylo tak fajnie. Mam pytanie czy wasze dzieci mjaa te szmatki przytulanki? ja dopiero mojej wyciagnelam czytalam i slyszalam ze to fajna sprawa ze jak dziecko sie przyzwyczai to pozniej przynosi szmatke i to jest oznaka ze chce spać. Jesli chodzi o bujaczek to nasza mala tak srednio lubi rzadko w nim sie buja. OK ide wieszac pranie miłego dnia buziaki Jóźka mam nadzieje że lepiej się już dziś macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZA TO BARDZO ZAINTERESOWANA JEST KARUZELKĄ CO MNIE OGROMNIE CIESZY:) GADA DO NIEJ SMIEJE SIĘ:) RADOŚĆ TAKA ŻE HEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś zainteresowany to przekazuję: - rabat do www.cocoprojekt.pl o wartości 5% na hasło: coco - rabat do www.sklep.brzuchatki.pl o wratości 5% na hasło: box

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja8444
witajcie! jak mnie dawno tu nie było, ale w zeszłą sobote mielismy chrzciny , dosc duze bo na ponad 30 osób i sama wszystko przygotowywałam wiec pochłoneło mnie to totalnie, ale juz po wszystkim, impreza super sie udała. Mamy w rodzinie duzo małych dzieci takich do 5 lat wiec jak sie wszystkie razem spotkały i zaczeły bawic to istne szaleństwo było. Marcelek był grzeczny jak aniołek cała impreze przespał w wózku tylko na jedzenie sie budził i w kosciele tez spał nawet nie mrugną jak mu ksiądz wode lał. Piszecie ze wasze maluchy łapią juz różne rzeczy ,mój tez ma przy kołysce zawieszke konika i takie kluczyki gryzaki to szarpie to az sie kołyska buja. Zaczełam go tez kłasc na matę i bardzo mu sie podoba wogóle musze wam powiedziec ze grzeczny ten mój chłopak, az sie boje zeby go nie przechwalic .Płacze tylko jak głodny lub brzucho boli. Własnie od wczoraj zaczyna go męczyc kupa bo znowu juz długo nie robił i pruta strasznie śmierdząco. Jak czytam ze wasze maluchy tak przesypiają noce to tylko pozazdroscic , mój teraz przez te upały tak czesto sie budzi do cycka ale w sumie mu sie nie dziwie bo tak duszno w nocy ,my z m tez każdy ma butle z mineralną po swojej stronie łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
MP my kupiliśmy Hani taką szmatkę przytulankę w ikei dostępna też na allegro http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00266575/ od kiedy wsadzamy jej w łapkę to szybciej usypia i jest spokojniejsza :) Myślałam też o czymś takim http://allegro.pl/label-label-kocyk-przytulanka-metki-lew-zyrafa-i4385805867.html ale doszłam do wniosku ,że nie ma co wydawać takich pieniędzy bo dziecku to bez różnicy a królika ciągle miętosi :) Nam przez te upały Hania wcześnie idzie spać w ciągu dnia już o 12 śpi tak do 16.30-17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My wczoraj bylismy z Ala w sklepie pierwszy raz nie spala tylko sie rozgladala nie plakala nic takze super ;-) tylko nie wiem czy wieczorem nie chciala mi zasnac z wrazen tylu ale jak padla to spala do 6 rano ;-) kupilam sobie kiecke na chrzciny w Reserved za 70 zl z koronki rozowa tylko nie wiem jak w niej pojde bo nie cierpie swoich nog :-/ dzusiaj zaczelam cwiczyc z Chodakowska ech Mp to mialas pecha! Nie ludzccy sa Ci policjanci widzieli ze mialas male dziecko ze soba nie martw sie limit pecha moze juz wyczrpalas. A gdzie zarezerwowalas noclegi i po ile? Pytam bo sie zastanawiam w przyszlyn roku gdzie jechac nad morze :-) Alicja to mialas sporo osob ale dalas rade sama to super :-) ja poszlam.na wygode idziemy do knajpy bo mam za malo miejsca i zostalabym z tym sama niby tylko 15 osob i dwojka dzieci ale dla mnie to za duzo... U nas dzisiaj leje i Ala padla teraz spi juz ponad godzine ale marudba byla i zdazylam ogarnac mieszkanie ;-) jade dzisiaj na solarium i do fryzjera musze isc jakos wygladac na chrzciny ;-) w ogole sa przeceny w sklepach i obkupilam sie w bluzki :-) jeszcze na buty poluje jakies trampki chce ;-) A u mnie sasiad jedzie z wiertara za sciana dobrze ze jej nie przeszkadza ide obiad zrobic dzisiaj mamy schaba z ziemniaczkami ;-) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i my mamy bujak z Fisher Price Ala go uwielbia ;-) jezdzi z nami do babc :-P i jeszcze mate edukacyjna lubi karuzeli nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chamy mówie wam...Nala ja tez nie cierpie swoich nog porazka i teraz jeszcze rak zrobili sie wielkie...;/ u nas burza mala cos zasnac nie moze... bylysmy na spacerku i tez nie spala , ale nawet nie marudziła, wogole w tym tyg mla mi nie spi na spacerze tylko sobie ogląda jakas ciekawska sie zrobiła:)Jesli chodzi o bujaczka to my mamy star bright i mala srednio go lubi wytrzyma maksymalnie 15 min... dlatego rzadko ja tam wkladam. Karuzela jest u nas najwieksza radoscia:) Nala 3mam kciuki za udane chrzciny, wiekszosc dzieci grzeczna byla wiec Twoje tez na pewno bedzie;)) a Ty zrob sie na bostwo i bedziesz od razu sie lepiej czuła. My jedziemy do miedzywodzia to chyba wioska, ale to dobrze z dzieckiem fajnie wlasnie, a obok jest Dziwnów wiec bedziemy sobie jezdzic albo nawet sie przejdziemy kto wie. Noclegi zarezerwowaliśmy tutaj http://villacarmen.net/ była ktoras z was w miedzywodziu? Mi zalezy najbardziej na tym aby dziecko sie jodu nawdychało. Jesli chodzi o moja zla passe to wlasnie mam nadzieje ze limit juz wyczerpalam bo masakra;(( Ja juz po obiadku zrobilam na szybko sos z miesem i do tego kopytka i mizeria:)) Czy wasze maluchy tez jakby mniej spią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zrobilam blad jak nie wiem Ala zasnela w bujaku i chcialam ja przenies w koncu do lozeczka bo bylo jej nie wygodnie ja tak myslalam.i obudzila sie z rykiem ech ale spala dwie godziny teraz je i zasypia znowu u nas burza to chyba dlatego jest dzisiaj spioch bo normalnie Mp w dzien malo co spi a w wozku sie rozglada wlasnie No mysle sie zrobic na bostwo ale z tymi moimi nogami makabra nie moge na nie patrzec m mowi ze grube nie sa ale ja swoje wiem chocbym schudla jak nie wiem one sa okropne i tak... Dzieki za linka poogladam sobie i w przyszlym roku moze nam sie uda jechac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak walczyłam z bólem przy odciąganiu to muzykę w słuchawkach puszczałam sobie głośno. Moja wcale prawie w dzień nie śpi... tylko chce żeby ją nosić pionowo, w bujaku wytrzyma z 10min i jak leży i ją grzechotka zabawiam to trochę poleży i poparzy. Czasami marudzi nie wiem czemu i tak źle i tak nie dobrze. W wózku nie chce mi leżeć więc kiepsko ze spacerem muszę ją nosić po podwórku... Moja też się drapie i palce w oczy pcha i raz to sobie zatarła aż spuchło i też nie otwierała jak się uraziła... No i martwi mnie to że tej główki nawet nie próbuje podciągać a za 3 dni skończy 3msc. Czy wasze dzieci jak się złoszczą to się odginają w bok lub do tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i strasznie się głodna zrobiła bo je 130 co 2,5 h ale jak dłużej ją przytrzymam to chce więcej i mi płacze a to mm wiec nie wiem czy mogę jej dawać już więcej. Robi mi kupkę 4x dziennie i czasami są w niej cuchnące fragmenty zielonego śluzu ale poza tym nie ma ani wysypek i jakiś śladów co by wskazywało na uczulenie lub nie tolerancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki mp88 to faktycznie pech z tym mandatem:/hehe teraz w życiu przeliczcnik się zmienia na pampersy i mleko:p kasia06 karmisz tylko mm? Mój dziś skończył 3 miesiące. Od jakiegoś tygodnia daje mu tak jak na opakowaniu dla 4 mcy 6*150ml ale w te upały nawet mi 120 nie jadł. Dużo pije herbaty lub wody.Może Twoja już chce po 150ml... sopelku ja nie próbowałam tego mleczka babydream.. pediatra powiedział żeby nie kombinować i trzymać się jednego mleka jak jest wszystko ok. Mój dziś marudzi.. masakra.. a za 2h szczepienie.Będzie się działo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
Hej kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..no kurcze napisałam posta a mi tylko początek wysłało..no a teraz to idziemy kąpać malego..napisze jutro..milej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkii
Kasia ja mojemu daje 5 x 150 nie trzeba sie trzymac scisle tego co jest na opakowaniu bo moze twoja wiecej potrzebuje albo sprobuj zageszczacza dodawac albo kleiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem ale moja i tak je zagęszczone właśnie i tego chce więcej jak jadła normalne to nie chciała az tyle... Jak wasze maluchy łapią za grzechotkę to 2 na raz rączkami czy bardziej którąs? Bo moja to wyciąga lewą a prawą mniej tzn obie na raz ale bd lewą dotyka. Ja karmię tylko MM moja je właśnie 7x 130 teraz bo jak jej zabiorę już butlę to płacz taki no pisk że zabrałam a jak jej daje to się rzuca że ręką trzyma jak by nie jadła nie wiem ile. Ale kupę robi mi 3-4 razy dziennie to może dlatego. Po beblinonie AR są właśnie luzne kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Ja już nie wiem czy to wina pokarmu tzn. małej ilości czy skoku rozwojowego. Faktycznie jednego dnia mała zaskakuje czymś nowym, np. wczoraj dwa razy pod rząd przewróciła się z brzuszka na plecki, ale przestała podtrzymywać głowę jak ją podnoszę lekko tak jakby do siadu. Nie chce jeść z cyca, muszę odciągać do butelki. Jest bardzo męczące, szczególnie w te upały. Mamusie z południa trochę jutro odsapniecie. U nas upały cały czas. Od niedzieli w domu. Zazdroszczę, że Wasze maluszki tak ładnie śpią w dzień. Moja śpi 5 razy po 30 minut i ma tak czujny sen, że nawet najmniejszy dźwięk ją wybudza. Ile bym dała za jedno 2,5 godzinne spanie. Można coś zrobić w domu. Tak muszę angażować moją mamę do pomocy. No i chciałabym wyjść z nią na spacer, ale zwykle robi tyle krzyku, że mi wstyd. Czasami mam po 3 próby. Częściej wracam do domu niż idę na spacer. A jak już się uda to mam max 40-50 minut. I to w ciągłym ruchu. Ach, co zrobić. Mam nadzieję, że wyrośnie z tego. To się pożaliłam :-) Moja w piątek kończy 3 miesiące. Pcha do buzi całe pięści, czasem wyprostowane palce. Aż strach żeby nie zwymiotowala. A ślini się, że co chwilę muszę ją przebierać. Też tak macie? Ile to może trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja8444
malutkahaneczka my tez mamy taką przytulanke mały dostał od mojej koleżanki tylko zamiast króliczka jest misiu i tez ją uwielbia jak jest śpiący to mu kłade przy buźce nakrywa sie nią i od razu zasypia. W ogóle taki przytulak z niego a ja preferuje maskotki do zasypiania zamiast pieluszki, starsza córka ma od małego taką sarenke ukochaną nie ma mowy żeby bez niej zasneła nawet jak poszła do przeczkola i pierwsze dni popłakiwała to zaczeła ją zabierac i było lepiej. A na chrzciny tez kupiłam sobie sukienke i buty i od razu sie poczułam jak seksi mama a nie jak chodzący mlekomat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaN28
Kasia06 mam dokladnie to samo co ty;/ juz nie wiem co robic, bo maly sie drze nawet jak go przebieram, a jak biore na rece pionowo to cisza;D . Najgorsze to to ze ze czasem nawet cycus nie pomaga, drze sie w niebo glosy, moze to przez ten upal, albo przechodzi skok rozwojowy, czytalam ze miedzy 11 a 12 tyg moga dzieci tak wariowac, moj za 6 dni skonczy 3mc, wiec by sie zgadzalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×