Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Baterie słoneczne wprowadzenie

Polecane posty

Gość gość

Do niedawna baterie słoneczne uważane były w Polsce za drogi proekologiczny gadżet nie posiadający żadnego ekonomicznego uzasadnienia. Z biegiem lat i postępem techniki panele fotowoltaiczne były udoskonalane, ich ceny systematycznie malały a cena energii elektrycznej rosła. Obecnie baterie słoneczne zyskują coraz więcej zwolenników, ich montaż zaczyna być opłacalny w niektórych sytuacjach a czasem jest jedynym sensownym z punktu widzenia ekonomii rozwiązaniem. Panele fotowoltaiczne są dziś stosowane w niezależnych domach, do oświetlenia reklam i zasilania terenowych stacji pomiarowych. Coraz więcej osób decyduje [http://easysolar.pl/monitoring/portal] się też na montaż baterii słonecznych na działce czy kempingu. Często też baterie słoneczne montowane są na przyczepach kempingowych, jachtach czy też zabierane pod namiot - jako źródło zasilania do telefonów komórkowych i innych urządzeń elektrycznych. Docierające do ziemi promieniowanie słoneczne jest zazwyczaj pochłaniane przez otoczenie. Jeśli foton padnie na roślinę to zazwyczaj w procesie fotosyntezy jest zamieniany na energię w innych sytuacjach gdy pada na przyrodę nieożywioną jest zamieniany na ciepło. Ilość docierającego do ziemi promieniowania słonecznego jest tak duża że gdybyśmy mogli energię z jednej godziny zebrać to starczyło by jej dla całej kuli ziemskiej na rok. Baterie słoneczne to najprostsza metoda zamiany promieniowania słonecznego na energię elektryczną. W najprostszym ujęciu ogniwo fotowoltaiczne to rodzaj złącza półprzewodnikowego. Padające w obszar złącza promieniowanie słoneczne umożliwia wygenerowanie pary elektron - dziura. Ponieważ obszar złącza posiada wbudowane pole elektryczne para elektron - dziura zostaje rozdzielona. Jeden rodzaj nośników podąży w górny obszar złącza a drugi rodzaj w dolny obszar. Gdy tak zebranym ładunkom pozwolimy na przepływ (na przykład do akumulatora) to otrzymamy prąd elektryczny który będzie zasilał nasz odbiornik. Oczywiście jest to model bardzo uproszczony jednak w ten sposób najłatwiej można zobrazować proces powstawania energii elektrycznej z baterii słonecznej. Połączone w grupy ogniwa fotowoltaiczne tworzą baterię słoneczną. W zależności od ich ilości i wielkości można uzyskać różne prądy i napięcia baterii słonecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z kolektorami słonecznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja np. posiadam kolektory tego producenta www.sunenergy.pl/strona-glowna.html zamontowali mi je i doradzili ktore wybrac, polecam fajna sprawa, naprawde warto czasami w cos takiego zainwestowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj tez sporo informacji na temat w sumie dość ciekawy, jeśli o kolektory słoneczne chodzi - www.soldach.pl/energia-odnawialna/kolektory-sloneczne - odnawialne źródła energii to naturalne bogactwo, myslę,że im większa świadomość jego wykorzystywania tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam u siebie panel słoneczny z http://remor.pl/, jestem bardzo zadowolona, takie sposób pozyskiwania energii jest nie tylko oszczędny ale również bardzo ekologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregoryss
Lepiej zaufać profesjonalistom jeżeli chodzi o montaż paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo warto kupić cały system u jednego dostawcy, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie działać jak należy. Duży wybór i konkurencyjne ceny mają na http://www.sklepelektryka24.pl/panele-fotowoltaiczne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxcd
Mam skuteczne przez cały rok (tak zimą też) kolektory słoneczne klasy próżniowej od fotton.pl. Miałem wcześniej inny kolektor to po wymianie wydajność poprawiła się o ponad 30%, więc sam widzisz. Dopasowali mi instalację pod płaski dach niskim kosztem. Aha, jeszcze jedno. Korzystasz z oferty producenta, a nie pośrednika. Jest jednak różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawy wątek, przeczytałem go z zainteresowaniem, bo też zamawiam panele fotowoltaiczne. Mój wybór padł na firmę http://voolt.pl/ bo jest już sprawdzona przez mojego sąsiada. U nich też zamawiał i załatwiał wszelkie formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z własnego doświadczenia polecam instalację fotowoltaiczną. Uczucie jest piękne kiedy przychodzi rachunek za prąd dosłownie groszowy :P U mnie całą instalację wykonywała firma Biomar . Generalnie bardzo profesjonalni panowie, którzy widać że znają się na rzeczy. Pracują na nowym sprzęcie a co najważniejsze służą swoją pomocą i radą od samego początku także jeżeli jeszcze ktoś nie wie jakie ogniwa najlepiej sprawdzą się u niego w domu to oni wszystko dokładnie wytłumaczą. Z resztą posiadają certyfikat uczciwości więc to już mówi samo za siebie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na coś muszę się wreszcie zdecydować, bo kumpel opowiadał, że całkiem sporo zaoszczędził dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dennra22
Niestety ciągle jeszcze mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest aby dbać o nasze środowisko. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie instalacja kolektorów słonecznych. To dzięki nich pozyskujemy energię w sposób całkowicie bezpieczny dla środowiska. Ale co jest jeszcze bardziej ważne możemy sporo na tym zaoszczędzić. Polecam gorąco taką firmę jak http://www.hewalex.pl/oferta/kompletne-instalacje/ która specjalizuje się w instalacji takich systemów. Jak dla mnie numer jeden na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako instalator przy systemach fotowoltaicznych mogę polecić hurtownię Swatt z serwisu www.swatt.pl Mają dość preferencyjne warunki dla firm. Jestem w ich programie lojalnościowym więc dodatkowo mogę liczyć na różne bonusy. Mają dobrą obsługę, można się doradzić, poza tym podoba mi się też jak robione jest u nich wsparcie serwisowe – szybko i dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogi_miś
"bateryjki" w Polsce są coraz modniejsze. serducho rośnie jak się jedzie przypadkową ulicą w przypadkowym mieście i co drugi domek ma panele na dachu - coraz więcej takich miejsc u nas. ja zakładam w te wakacje :) sąsiad sobie kupił sprzęt na oze-shop. wszystko wysokiej jakosci wiec pewnie też tam zamówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnimi czasy to sporą część zamówień robią przez stronę www.swatt.pl . Sprawnie prowadzona hurtownia internetowa. Oni są oddziałem Polskiej Ekologii, także sprawdzona marka od lat na rynku. Jako pierwsi jeszcze w latach dziewięćdziesiątych w Polsce wprowadzali systemy oparte o odnawialne źródła energii, także mają doświadczenie dużo większe niż inne firmy. My głównie kupujemy tutaj solary i szeroko pojętą fotowoltaikę. Wszystko jest uczciwie opisane na stronie, nie przekłamują na temat parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja często zaopatruję się w tej hurtowni elektrycznej www.kuba.com.pl - mają bardzo dobre zaopatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inwestycja w panele słoneczne w Polsce może spokojnie przynieść zysk - mamy klimat podobny do Niemiec... a uzyski czerpie sie z promieni a nie ciepła, jak część ludzi uparcie powtarza... w instalacji radze kierować sie rozsądkiem i uważać, bo mamy na rynku firmy-naciągacze... jak zaczynałem nadziałem się na FOTON TECHNIKA - pan doradca chciał mnie namówić na większą instalację, niż potrzebuję, co byłoby bez sensu - produkowałbym więcej prądu niż z używam rocznie, a za darmo trafiałoby to do sieci ;/ po podliczeniu wszystkiego wyszła jakaś astronomiczna kwota z ich "bardzo tanimi panelami". Totalna porażka, naprawdę. Poza tym komponenty, które oferują pozostawiają wiele do życzenia - szczególnie falowniki. także inwestować w panele, ale z głową i orientując się w temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za ciołki? nie ma sensu montować instalacji wiekszej niz potrzeba bo nikt kasy za te energie nie da... panstwo dostanie darmowy uzysk ;/ dobrze sie oni tam w tej firmie czują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tobie sie nie opłaca ale im juz tak - wieksza instalacja wiecej kasy w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie w tym Fotonie to oni mają kompletnie niekompetentnych przedstawicieli, którzy wprowadzaja w błąd... jak sie orientowałem, to nie było mowy o gwiazdkach i ukrytych opłatach, a przy ustalaniu umowy okazało sie, że są takie gwiazdki ;/ porażka - nawet jakby człowiek chciał to wiecej zainwestować, to czuje się po prostu oszukany!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki masz dom? ile zużycia energii i ogniw? jak to wyszło finansowo? abonament jak u foton technika który daje zero oszczędnosci? gotówka? dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest regularnie serwisować baterie słoneczną. My tak robimy i oprócz serwisowania ładujemy takie baterie w profesjonalnym serwisie http://amperia.com.pl/. Moim zdaniem nie ma drugiej takiej dobrej firmy jak Amperia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że panele słoneczne (fotowoltaika) to ... cóż! cudowne rozwiązanie dla domu? Dlaczego? Bo miałam jakieś kosmiczne rachunki około 350-400 zł miesięcznie. 6kWh na dachu i rachuneczek na poziomie 9 zł. Inwestycja szybko się zwróci - z resztą już to robi, nie mówiąc o tym, że nie mam brudnej, syfnej kotłowni, nie muszę przejmować się dostawami węgla/drewna/peletu - czegokolwiek. Mam święty spokój i dobrą instalację od Columbus Energy: https://columbusenergy.pl/. Tylko Polacy potrafią smęcić, że nic w tym kraju się nie da. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glupoty ze sie nie oplaca to tylko baranki wypisuja ktoree w polskie zloto wierza - wegiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×