Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Boję się dentysty

Boję się dentysty

Polecane posty

Gość Boję się dentysty

Witam Mój problem może wydać się głupi, ale dla mnie jest bardzo męczące. Po ciąży moje zęby są po prostu w fatalnym stanie, a ja boję się iść do dentysty :/ i do tego się wstydzę:/ mój lęk zaczął się kiedy byłam w gimnazjum- byłam na wizycie kontrolnej w przychodni. Jeden ząb był do leczenia. Do tej pory pamiętam ten ból i jak dentystka po prostu się ze mnie śmiała. Mam dość dużą przerwę między jedynkami i ona cały czas z tego powodu mi dogadowala, że w życiu takich okropnych zębów nie widziała. Nie byłam u dentysty kilka lat. Po prostu się boję, a teraz doszło jeszcze uczucie wstydu:/ jestem młodą kobietą, a zęby mam po prostu fatalne. Przez to mam problem w kontaktach z ludźmi. Pomóżcie proszę. Jak się przełamać? Jak pozbyć się uczucia lęku i wstydu? Wiem, że muszę zrobić z tym porządek:/ a kiedy tylko pomyślę, że ktoś z bliska oglądały to do jakiego stanu doprowadziłam zęby- jest mi po prostu głupio. Co z tego, że szczotkuje je trzy lub cztery razy dziennie. Nie były w dobrym stanie, a teraz po ciąży to po prostu tragedia:/ z tego co sama widzę 7 jest do leczenia. Nawet sobie nie wyobrażacie jak mi wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W porównaniu ze mną, to i tak nie jest z tobą źle. Nie mam ani jednego zdrowego zęba, a u dentysty nie byłam ze 20 lat. Moim problemem zawsze był bardzo silny odruch wymiotny, przez który dentyści mieli problem, żeby cokolwiek zrobić. Wiele razy jako nastolatka byłam przez nich wyśmiana, skrzyczana, zdarzała się też, że wyrzucali mnie z gabinetu. A teraz po prostu paraliżuje mnie wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź prywatnie ! Ja też się boję dentysty, ale wczoraj mój facet mi załatwił wizyte prywatną. Dentystka przemiła, co chwilę pytała czy nie boli ciebie kochanie, zagadywała. Pielęgniarka głaskała mnie po ręce w trakcie borowania. Dobre znieczulenie, było zarąbiście i teraz tam będę leczyć zęby bez żadnego strachu a wcześniej bałam się panicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam z prywatnymi gabinetami niestety takie same doświadczenia jak z nfz. Fakt, to było wiele lat temu, może wszystko się zmieniło. Ale to właśnie prywatni dentyści wyrzucali mnie z gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boję się dentysty
Dlaczego wypraszali Cię z gabinetu? Ja chodziłam prywatnie w liceum, ale po maturze wyjechałam. A teraz nie dość, że się boję to jeszcze mi po prostu wstyd przez to, że tak się zaniedbalam:( na samą myśl o leczeniu aż mi się w głowie kręci. Wiem, że im dłużej będę czekać tym gorzej. Tylko jak się zebrać w sobie żeby nie uciec z poczekalni czy już z fotela ( co też mi się zdarzyło)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaapppierdziuuuu
ja zawsze przed otwarciem paszczy mówię że ostrzegam że mam zęby w naprawdę fatalnym stanie, dentysta więc od razu spodziewa się zobaczyć masakrę a w rzeczywistości nie jest tak źle ;) więc jest raczej pozytywnie zaskoczony :P dentysta jest lekarzem, nie ma prawa wyśmiewać i tak dalej bo jeśli to robi to po pierwsze ty nie musisz pozostać dłużna, po drugie możesz zgłosić skargę. owszem powinien zwrócić uwagę jeśli widzi że ktoś nie dba o uzębienie (no chyba że od razu się przyznasz że wiem, zaniedbałam ale chcę to naprawić) ale nie ma prawa wyśmiewać czy obrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boję się dentysty
Właśnie tego wysmiewania się też boję, a raczej nie boję tylko mi wstyd :( a muszę coś z tym zrobić, bo tak jak pisałam- bardzo utrudnia mi to życie. A po tym jak tamta parę lat temu tak się nasmiewala z mojej przerwy między zębami to już w ogóle z chęcią bym w masce chodziła :( Boże, jedna nieudana wizyta parę lat temu, a to do tej pory się za mną ciągnie:( Pozostaje tylko zebrać się w sobie. Umówić na wizytę i z góry uprzedzić, że stan uzębienia jest fatalny :) tylko jak wytrzymać i nie uciec stamtąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paninka
Mam to samo. Najlepsze jest to, że od najwcześniejszych lat często chodzilam do dentysty (miałam straszną próchnicę w mleczakach, więc przy stałych zęby rodzice bardzo pilnowali, żeby chodzić na kontrole) i tak też robiłam jakoś do 20stki. Przez cały ten czas nic z zębami się nie działo, ani jednego ubytku czy próchnicy. Stwierdziłam, że odpuszczę sobie tą ciągłe chodzenie, sama od czasu do czasu sobie zerknę do paszczy czy nic się nie dzieję i tyle. Aż w końcu ząb zaczał mnie strasznie boleć i od razu umówiłam sie na wizyte. I takiego bólu i obrażania jak podczas tej wizyty to wcześniej chyba nie przeżyłam. Bardzo dużo się nasłuchałam w czasie kiedy densytka grzebała mi przy zębie i nic jej na to nie mogłam odpowiedzieć :| Gdybym była mądrzejsza to po prostu znalazłabym inny gabinet i tam bym wyleczyła tamten ząb. Niestety od tego czasu paraliżuje mnie strach :( Minął rok od tamtej wizyty a mi kompletnie posypały się zęby. Próchnica, ubytki, a ząb który wtedy był do leczenia...jest teraz wielką czarną dziurą. W końcu umówiłam się na wizytę, idę w środę i nie mogę myśleć o niczym innym. Już podczas zapisywania się przez telefon zaczełam tak bełkotać jakbym była conajmniej upośledzona :| Najgorsze jest to, że w tej chwili mam kiepską sytuację finansową, więc w grę nie wchodzą białe plomby, a co dopiero ewentualny implant. Jestem przerażona, no ale za głupotę się płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaq
Sporo sie pozmienialo. Obecnie są bardzo silne znieczulenia i niekoniecznie w postaci igły. Tych co boją się igły jest znieczulenie the wand. Poza tym dentyści raczej też są mili. Teraz jest taka konkurencja i walka o klienta że raczej nie oplaca się być niemiłym i krzyczeć na pacjenta. A jak się strasznie boisz to jest jeszcze: narkoza albo głupi jasiek. Ale to juz w naprawdę ekstremalnych wypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaapppierdziuuuu
ale czemu brak wam odwagi by powiedziec cos... znaczy rozumiem ze jak cos robi to sie nie odpowie ale mozecie tez na samym poczatku wizyty powiedziec ze dawno nie byliscie bo trafiliscie do takich co was obrazali i macie traume. jak zobaczycie ze dentysta jest nieciekawy podczas poczatkowej rozmowy to waszym prawem jest zrezygnowac, podziekowac i wyjsc. a co do przerwy miedzy zebami - wiem ze sa takie gumeczki ktore sie naklada na zeby i podobno to bardzo szybko zmniejsza szpare. ale czy szpara to taki powod do wstydu? taka uroda i juz.a dentysta ktory wysmiewa takie rzeczy sie chyba pomylil z zawodem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem to nie jest głupie, jak się boisz to jest normalne. Sama też nie szaleję za wizytami u dentysty, no ale co poradzić, chodzić trzeba. Ale moim sposobem na to, żeby strach pokonać jest dr Rozwadowski, bardzo miły, wie jak sobie radzić z tymi wystraszonymi pacjentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamykwwodek
no tak na pewno teraz to już wizyta w gabinecie nie wiąże się z bólem, większość jest bardzo ładna, tak urządzona, żeby pacjenci się czuli jak najlepiej ale mimo wszystko u mnie ten strach pozostał i dla mnie sposobem, żeby się jakoś przestać bać było znalezienie przyjaznego gabinetu. Chodzę do dental services i jestem zadowolona wszystko bezboleśnie, nawet znieczulenie bez igły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się przemogłam. Moje dzieciństwo było pasmem wizyt u stomatologa i ortodenty, wiele bólu po drodze, niekompetentnych lekarzy i kasy wyrzuconej w błoto. Teraz chodzę do stomatologa na luzie, zawsze biorę znieczulenie, lekarzem stomatolodzy są zazwyczaj delikatni i uprzejmi, a nie jak kiedyś (15 lat temu), gdy jako dziewczyna czułam się królikiem doświadczalnym. Faktem jest co piszesz, że w gabinetach zazwyczaj jest bardzo estetycznie, ładnie, czysto, to ważny aspekt. Czujesz się luksusowym pacjentem a nie intruzem. Chodzę obecnie do gabinetu Jarzębina www.stomatologiajarzebina.pl, i tam się taki wysoki standard usług na każdym kroku potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze po prostu musisz sie przelamac i przede wszystkim isc do jakiegos zaufanego i delikatnego stomatologa. W Dabrowie Chotomowskiej, niedaleko Wawy, jest swietny gabinet Duo-Dental http://www.duodental.eu/ Dentysta zna sie na rzeczy a przy tym jest naprawde delikatny i stara sie aby pacjenta jak najmniej bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja i dentysty i rachynku jaki wystawi po zakonczonym leczeniu życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jest ktoś, kto się dentysty nie boi? Ja sama nie znam takiej osoby, a jeśli chodzi o rachunki za wizytę to z doświadczenia swojego wiem, że jak się chodzi regularnie to jest lepiej. Dlatego ja co pół roku grzecznie stawiam się w Galerii Uśmiechu, bo jak wcześniej się znajdzie próchnicę to i mniej boli i jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podobne zadanie, że chyba nie ma takiej osoby, co by się nie bała dentysty. Jakoś zawsze jak mam iść na wizytę to czuję taki dziwny ścisk w żołądku, ale zawsze dr Kosowska jest w stanie mnie uspokoić. To, żeby się nie bać też zależne jest od tego, jakiego mamy dentystę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też się zastanawiam nad tym, czy jest chociaż jedna osoba co się w ogóle nie boi dentysty, ale na pewno czasy się zmieniają i każdy gabinet dba o to, żeby pacjenci czuli się jak najlepiej. Sama przyznam, że atmosfera w Galerii Uśmiec****est super wszyscy mili i uśmiechnięci. Można zapomnieć o tym, że coś może boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podobnie, że chyba każdy odczuwa strach przed tym, żeby pójść do dentysty, niby się wie, że nikt krzywdy nie zrobi, no ale jednak. I fakt, jak się znajdzie miłego dentystę to jest znacznie łatwiej, ja chodzę do dr Kosowskiej z Bamedu i moim zdaniem ona jest najlepszą dentystką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam uraz dziecinstwa borowali bez znieczulenia.Teraz zaden problem ide prywatnie prosze o zastrzyk,pani doktor mila,pielegniarka tez,gabinet kolorowy czuje sie jak u kosmetyczki.Bolu nie czuje i najwazniejsze ze pozbylam sie leku przed dentystka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanda w
Rozumiem Cię doskonale, przechodziłam przez to samo. Dentysta nie kojarzył mi się z niczym innym, jak stres i ból. Rozmawiałam o tym z koleżanką, która doradziła mi pójście do gabinetu Indexmedica, gdzie mają bardzo komfortowe znieczulenie komputerowe the Wand (dzięki niemu leczenie odbywa się całkowicie bezboleśnie) i to rzeczywiście pomogło mi pozbyć się strachu. Bardzo spodobało mi się podejście do pacjenta, przyjazna atmosfera. Myślę, że jak znajdziesz odpowiedniego lekarza, to Twój strach powoli zacznie zanikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boje sie od dziecka.Rodzice prowadzali na sile,prywatnie,plombowanie bylo na zywca.Bol okropny.Pozniej mialam mozliwosc wyleczenia zebow a darmo,z glupoty nie skorzystalam.Skutek taki ze w wieku 30 paru lat jak sie smialam,to kolezanki z pracy smialy sie z moich zebow. Puchlam na buzi czesto,bralam leki ,a nie chodzilam dalej. Dobrze ze trafilam na osobe ktora madrze mna pokierowala. teraz sa takie metody leczenia ,zastzryki ze nic zupelnie nie boli,jak ide to mam wrazenie ze ide np.na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wcale nie jest głupie, każdy się dentysty boi, może mniej lub bardziej ale jednak niewiele osób pała miłością do dentystów. Chociaż moja dentystka Ilona Tomaszewska jest bardzo miła i bardzo się stara, żebym czuła się w gabinecie jak najlepiej to i tak zawsze jak mam iść na wizytę to mam taki ścisk w żołądku. Chociaż muszę powiedzieć, że i tak się boję mniej niż kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
regularne wizyty u dentysty to podstawa. gdy sie chodzi co pol roku to nie ma takich niespodzianek, koszty sie rozkladaja i nie trzeba leczyc kilku zebow na raz. Idz do gabinet stomatologiczny gliwice http://www.hercka.pl/ - oni maja podejscie do klientow a przy tym poradza sobie chyba z kazdym zebem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpisuje się pod temat strasznie się boje dentysty na samą myśl pocę się ze strachu i nie mogę nad tym zapanować pewnie jest to spowodowane jak w dzieciństwie byłam u pewnego dentysty i jak mi wyrywał zęby to pamiętam ze przy jednym mnie trzymali a przy drugim wyrywaniu kopnęłam go w twarz co do lekarzy prywatnych tez chodziłam ale po wizycie mijało parę miesięcy i problem wracał także wizyta u dentysty jest dla mnie straszniejsza od pójścia na cmentarz o 24.00 a nie powiem wizyta przydałaby się .... u dentysty oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli boisz się dentysty i bólu, to może spróbuj terapii ozonem. Jest całkowicie bezbolesna. Naprawdę, nie mogłam w to uwierzyć za pierwszym razem jak spróbowałam tego rodzaju leczenia w klinice http://www.vipdental.pl/, naprawdę. Mają tam też inne maetody bezbolesnego leczenia ubytków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj, przykre. Ale też to znam, chociaż w Bamedzie jest bardzo miło to ja i tak się lekko denerwuję. Dopiero jak już jestem po mogę odetchnąć z ulgą. Chociaż nie zdarza się, żeby mi ktoś krzywdę zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no większość ludzi się boi. tak to już jest, że dentysta nie wzbudza przyjemnych odczuć. Ja chodzę do dental services bardzo fajny i przyjazny gabinet, więc wizyty znoszę dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem jak można bać się dentysty. Ja mam bzika na punkcie zębów i dbania o nie, chodzę do stomatologa www.stomatologiaraszewska.pl w Pabianicach i jak tylko coś zaczyna mi się dział idę na wizytę, nigdy z tym nie zwlekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rozumiem bo sama przez to przechodziłam:( Dużo czasu zajęło mi znalezienie dobrego gabinetu. Odpowiednie podejście do pacjenta potrafi zdziałać cuda, polecam http://www.bezbolesnie.pl/ dzięki stomatologom z tej kliniki nie boję się już leczenia zębów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×