Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość karolina025

budowa domu

Polecane posty

Fajna, sprawdzona firma budowlana to TS-koncept z lubelskiego. Kompleksowo działają, zajmują się projektem, budową i wykończeniem domu, aranżacją ogrodu no i także u nich kupicie materiały budowlane. Plusa daję za solidność, nieprzesadzone stawki, terminowość i dobre podejście do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 23:47, Gość karolina025 napisał:

Witam, mamy 220 tys kredytu i w planach dom podpiwniczony ok 130m2. Czy wystarczy nam pieniedzy na wybudowanie go i wykonczenie? Firma za sam fundament zarzyczyla sobie 60 tys. A za stan surowy zamkniety 160. Czy systemem gospodarczym bedzie taniej? Prosze o jakies rady.

Systemem gospodarczym może być dużo taniej ale nie musi. Zadaj sobie kilka podstawowych pytań, choćby takich czy potrafię obsługiwać betoniarke, lub czy wiem ile waży pustak na koniec dnia. System gospodarczy sprawdza się idealnie w sytuacji kiedy posiadamy choćby minimalne doświadczenie i jesteśmy w stanie część prac wykonać samemu, ewentualnie możemy liczyć na znajomych i rodzinę. Koszty materiałów można też ograniczyć poprzez duże zamówienia razem z innymi inwestorami. Najprostszym sposobem na oszczędzanie na budowie jest prosty projekt, zawsze najtańszy będzie dom najprostszy. Czyli dom na planie prostokąta, dach dwuspadowy, bez piwnicy i uprzedzając mówię że taki dom wcale nie musi być nudny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś na etapie budowy domu i korzysta może z projektów z pracowni MG Projekt?

Konkretnie chodzi mi o projekt domu pod nazwą Wyjątkowy

Pracownia wydaje się profesjonalna, więc myślimy skorzystać z ich oferty! Na razie jesteśmy na etapie formalności z działką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budowa budową. To tak naprawde nic trudnego. Nie przeczę, że to jakaś łatwizna ale wierzcie mi, że znacznie prostsze niż wykańczanie domu. Meble, sprzęty, farby, podłogi itd itd. Ogrom tego jest i o wszystkim trzeba pamiętać. Dobrze jest też pamiętać o tym aby maksymalnie ułatwić sobie np. sprzątanie, gotowanie, w ogóle codzienne obowiązki domowe. Ja np. swierdziłam, że nie będę kupować zwykłych szklanek, czy kubeczków a szklanki termiczne, z którymi zetknęłam się w superwnetrze.pl. Lepsze rozwiązanie, które sprawdzi sie także teraz przy tych upałach, bo dłużej utrzymają chłód napoju, czy drinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się moim zdaniem budowa domu to poważna sprawa dlatego wole powierzyć tą kwestie fachowcom mój dom stawia firma Gamebodom i jestem bardzo zadowolony ze współpracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dobry projekt - indywidualny+zagospodarowanie wnętrza.

1. Parterowy.

2. Okna proste, jednoskrzydłowe, zwykłe z parapetem.

3. Ustawę pokoje, zwymiarowane pod gotowe meble (szczególnie szafy w pokojach i kuchnia)

4. Łazienki zredukowane do komfortowego dla Was minimum.

Wszystko rozplanowane przed rozpoczęciem budowy! Najdroższe poza kosztorysem są poprawki i kminienie na bieżąco gdzie co puścić.

Weź też pod uwagę możliwosć skorzystania z usług biura projektowania wnętrz, daję tutaj namiar na takie biuro https://marengo-architektura.com/ Dzieki temu mogą Ci podpowiedzieć praktyczne rozwiazania dotyczące niedrogiego wystroju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości osób. Rodzina 2+3. Mieszkanie 60-80m2 jest ok, ale dom min 150- nie wyobrażam sobie nie mieć w domu: spiżarki, pralni, garderoby, min dwóch łazienek i żeby każde z dzieci nie miało swojego pokoju, a to robi metraż

Jeśli zastanawiacie się nad budową polecam budowę domu z prefabrykatów:

https://greenhomes.pl/domy/

 Zerknijcie sobie do Greenhomes. Mają w ofercie tego typu domy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 23:47, Gość karolina025 napisał:

Witam, mamy 220 tys kredytu i w planach dom podpiwniczony ok 130m2. Czy wystarczy nam pieniedzy na wybudowanie go i wykonczenie? Firma za sam fundament zarzyczyla sobie 60 tys. A za stan surowy zamkniety 160. Czy systemem gospodarczym bedzie taniej? Prosze o jakies rady.

Heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma znaczenie? Oświetlenie, gniazda elektryczne, hydraulika, wysokość posadzki na gotowo,grubość i rozmieszczenie tynków przy ewentualnym licowaniu płytek z ich poziomem. Generalnie najlepiej mieć wszystko zaplanowane łącznie z wysokością łóżka, żeby dopasować włączniki i gniazda do wygodnego użytkowania.

Myśląc przyszłościowo o ogrzewaniu dobrze jest zamontować pompę ciepła. Zerknijcie sobie na Vaillant https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/grupy-produktowe/pompy-ciepla/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×