Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alimenty na synka

Sąd zasądził mężowi alimenty na synka ale

Polecane posty

Gość alimenty na synka

Mąż oczywiście nie płacił tych aliementów ale dawałam radę, teraz jednak przyszedł taki czas, że potrzebuję tych pieniędzy, czy jest możliwość odzyskać alimenty, których nie zapłacił a jeśli tak to do jakiego czasu wstecz można się o to ubiegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mąż oczywiście nie płacił tych aliementów" Fakt że twój mąż i ojciec twojego dziecka nie płacił na jego utrzymanie świadczy o tym że to jakiś żul. Ponieważ, jak sama stwierdzasz, fakt niepłacenia jest dla ciebie OCZYWISTY, należy się domyślać że ty też należysz do marginesu. Można odzyskać zaległe i otrzymać bieżące alimenty przez komornika. Do trzech lat wstecz. Ale co komornik ściągnie z żula? Skarpetki? ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie aliemnciarze nigyd nic nie mają przez komornika a jak egzekucja jest bezskuteczna idziesz do mops i mozesz pobierac z funduszu alimentacyjnego jesli ci dochód nie przekroczy chyba 750 zł na osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty na synka
Nie jestem z marginesu, normalnie pracuję, wychowuję dzieci, nie rozumiem jak możesz na podstawie 3 linijek tekstu określić kogoś! Z męża da się ściągnąć więcej niż skarpetki bo ma swoją działalność gospodarczą, idzie mu tak sobie ale zarobki ma a alimenty mam na tysiąc zł więc chyba warto się zastanowić nad tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"na podstawie 3 linijek tekstu określić kogoś!" To bardzo proste - wystarczy czytać między linijkami. A twoje dzieci mają tego samego ojca?;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to z ema działalnosc to nic jak wyakze straty to i tak nic z niego nie sciagną widac mąż jest madrzejszy od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedobrze się robi czytając pieprzone nieroby tylko w tym zafajdanym kraju jest przyzwolenie na niepłacenie alimentów.Swojemu prAcodawcy też powiecie że jest mądrzejszy od was jak nie zapłaci? Przecież to chyba żaden problem prawda??Dzieciom to się jak psu buda należy więc do komornika i tyle.I czubkow nie słuchaj.Bo zasrance gowno podarowały gdyby im ktoś nie zapłacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żulia powinna żyć w gnoju, bo tam jej miejsce. Tylko wykastrować trzeba. OT co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty na synka
ja wiem jakie zarobki ma mąż i wiem, że strat nie ma, jest na plusie i stać go zapłacić tysiac co miesiąc, ja po prostu się nie dopominałam bo dawałam radę i nie miałam chęci targać się z nim, teraz potrzebuję a alimenty są na dziecko, w jakim my kraju żyjemy, że ludziom podoba się jak ojciec nie płaci alimentów na dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, dlaczego odpuscilas sprawe alimentow. Zrobilas w ten sposob krzywde wlasnym dzieciom. Bo przeciez nie o twoje ambicje tu chodzi, tylko o ich byt, prawda? Po drugie pozwolilas w ten sposob bylemu mezowi na nierespektowanie wyroku sadu. Wiec skoro on nie placi, to ty takze ponosisz za to odpowiedzialanosc. Nadrob wiec swoje zaniedbanie i zglos sprawe do komornika. I to natychmiast! Zaleglosci mozna odzyskac z okresu 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko olej złośliwe komentarze ;) mozesz sie ubiegac o alimenty do 3 lat wstecz, złóz odpowiednie pismo o zaległosci ale niech maz Ci zacznie płacic na bieżąco> Nie informuj go o tym zeby nie zaczał kombinowac z zarobkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludziom nie podoba się jak ojciec nie płaci alimentów na dziecko! Ale jeszcze bardziej nie podoba się ludziom jak kobieta robi sobie troje dzieci. I każde ma innego ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do komornika..jesli tatus pracuje to w ratach otrzymasz to co jest ci winien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie ma roboty i nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty na synka
dziękuję za logiczne informacje, w takim razie zgłoszę się o te sprzed 3 lat, pozostałe wiadomości raczej mnie bawiły niż złościły więc też dzięki za poprawę humoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cytat:" mamam2020 A co jeżeli tatuś dziecka jest bezrobotny? " A co ma zrobić matka jeśli nie może podjąc pracy np na zmiany bo na wychowaniu ma dziecko lub dzieci? Zastanowiłaś się? Autorko jeśli masz problemy z wyegzekwowaniem alimentów na dzieci od jego ojca idź do komornika. Jeśli to nie pomoże oddaj sprawę do sądu i żądaj alimentów od jego rodziców lub jego rodzeństwa-polskie prawo zwalnia z obowiązku ojca dzieci ale nie zwalnia z obowiązku jego rodziny. Trzeba walczyć o siebie i swoje dzieci. Nie wdawaj się w dyskusję tu na forum z imbecylami-to ludzie pozbawieni rozumu. Dla nich nie ma lepszej przyjemności jak tylko ocenianie i dowalanie innym a już najlepiej się bawią jak słownie niszczą tych którym normalni ludzie współczują i starają się pomóc-dzieciom i samotnym rodzicom. Trzymaj się i nie poddawaj. Może tatusia ruszy sumienie jak jego rodzice i rodzeństwo będzie płaciło za niego na jego własne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno. Pamiętaj,że zasądzone alimenty NIGDY się nie przedawniają-one będą na nim wisiały do jego śmierci. Jeśli dzieci będą już dorosłe a on podejmie pracę to komornik upomni się o nie łącznie z odsetkami. POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Jak można płacić za coś czego się nie ma? Jak można nie płacić za coś co się ma?Jedno nie ma i nie płaci , drugie ma i płacić nie chce. Ot ciekawe. A dziecko się dowie ,że mamusia ,która ma dziecko nie chce go utrzymywać. Dziecko dostanie papu jak niedobry ojciec zapłaci alimenty.Inaczej , będzie gołe i głodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jeśli to nie pomoże oddaj sprawę do sądu i żądaj alimentów od ...jego rodzeństwa "(ojca dziecka) Idź sie puknij w czoło najlepiej młotkiem dwukilowym. Albo poczytaj stosowny kodeks jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem a nie tylko machać rękami i rozpaczliwie szukać sponsora na swoje wyroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×