Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość spiryt_salicyl

Problemowa cera a krem z kwasem migdalowym

Polecane posty

Gość spiryt_salicyl

mam cere mieszana- policzki normalne, tlusta strefa T z tendencja do zanieczyszczen (wagry, zaskorniki, pryszcze oraz pryszcze podskorne :/) i przesuszenia. najwiekszy problem zawsze stanowila broda, na ktorej robily mi sie dosyc spore pryszcze+jakies stany zapalne oraz nos (caly usiany wagrami). dermatolog stwierdzil tradzik, przepisal masci za ponad 150 zl, po ktorych bylo nieco lepiej. teraz moja glowna zmora, oprocz wagrow, sa podskorne grudki na brodzie oraz linii zuchwy (ponoc cos z hormonami, ale badania na hormony robilam i wszystko jest ok...) bardzo dbam o cere, nie uzywam "ostrych" kosmetykow, zawsze dokladnie oczyszczam skore, stosuje maski (zarowno oczyszczajace, jak i uspokajajace), staram sie robic regularnie peeling (jesli pozwala na to stan skory), nigdy nie sypiam w makijazu, podklad zastapilam pudrem mineralnym, wczesna wiosna chodzilam na peeling kwasem migdalowym, ktory bardzo ladnie wygladzil mi skore i pomogl z podskornymi grudkami na brodzie oraz "podbil" zanieszczyszczenia z nosa i jego okolic. od ponad 2 tygodni uzywam kremu Bandi na noc z kwasem migdalowym- i jest tragicznie :/ pozapychaly mi sie pory na czole, zaczely wyskakiwac syfy na policzkach oraz w okolicy skroni, nawet na szyi (to akurat dziwne, bo szyi nie smaruje kremem :/ ) co gorsza sa to bardzo bolesne pryszcze,, ktore bardzo dlugo sie "robia" i rownie dlugo goja :/ (wczesniej w ogole nie uzywalam kremow do twarzy, bo kazdy, niezaleznie czy byl to krem sklepowy czy apteczny, masakrycznie zapychal mi pory). moze ktos stosowal krem bandi i tez mial takie objawy? mysle sobie, ze moze skora sie oczyszcza (po peelingu kwasem tez mialam kilka syfkow, ale one bardzo szybko sie goily), ale jesli tak ma byc dalej to chyba nie ma sensu, aby dalej sie tym smarowac :/ ogolnie sama skora wyglada niezle, jest nawilzona, wygladzona oraz ma wyrownany koloryt, ale te wypryski to jakas masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten krem jest na bazie glikolu propylenowego o ile dobrze pamietam, moze masz uczulenie na glikole? poza tym broda moze wskazywac ze przyczyna sa hormony, mialas je badane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam identyczny problem i tez po peelingu migdalowym o duzym stezeniu jest super ale przez gora 2 tygodnie, potem na nowo wszystko sie zbiera pod skora a ja nie mam na tyle kasy zeby robic te peelingi regularnie bo jeden to koszt 160 zl. co do kremow na dzien polecam ci dla dzieci rossmanowski babydream "gesichts und korpercreme" tak jest na nim napisane, bo sa rozne. nie zapycha, poczytaj na wizazu ma dobre opinie i kosztuje niecale 4 zl. jak bardzo swieci ci sie strefa T to polecam krem barwa "siarkowa moc". tez planowalam zakup kremu z kwasem migdalowym bandi do stosowania na noc ale po przeczytaniu opinii w necie zrezygnowalam i chce kupic na mazidlach czy zrobsobiekrem tonik migdalowy-ponoc efekty sa swietne i mozna z czasme zwiekszyc stezenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiryt_salicyl
tak, mialam skierowanie na wszystkie horomony, wszystko w normie. nie sadze, aby to bylo uczulenie, poprostu, jak pisalam wczesniej, wszystkie kremy, nawet te do cer problemowych potwornie mnie zapychaja :/ mialam nadzieje, ze ten z kwasem nie bedzie, ale po nim jest nawet gorzej...i nie wiem, czy jest sens przeczekac ten wysyp ( moze skora sie oczyszcza) czy rzucic to w cholere, aby cera doprowadzila sie do porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tez mam problem z broda-najwiekszy. biore tabletki antykoncepcyjne ale przed ich braniem brode mialam taka sama wiec to nie ich wina. i rowniez przed braniem tabletek robilam badania hormonalne ktore wyszly bardzo dobrze wiec nie mam pojecia co z ta broda :( mam na niej ciagle pryszcze, jeden sie zagoi to wyskakuje drugi. czasem male, takie ktore robia sie z zamknietych zaskornikow, a czasem nagle wyskakuje bolacy guz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj zamiast kremu stosować najprostszy tonik z kwasami: kupujesz kwas na Mazidlach czy podobnym sklepie i rozpuszczasz w hydrolacie/wodzie destylowanej (dowolnie dobierając stężenie, w ten sposób w domu możesz bez problemu zrobić zabieg taki, jak u kosmetyczki albo stosować niższe stężenia ale stale). Kremy zawierają różne dodatki, które cerze mogą nie służyć. A tak w ogóle to przy takich problemach mogą pomóc retinoidy, jeśli nie próbowałaś to poproś lekarza o receptę na Differin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jeszcze chcialam oczyscic skorne mascia acnederm ale po niej bylo jeszcze gorzej. wmawialam sobie ze skora sie oczyszcza i nie poddawalam sie ale po miesiacu mega wulkanow odstawilam ja w cholere i twarz mi sie poprawila (a raczej wrocila do poprzedniego stanu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale glikole często uczulają,. czytasz czasem skład? mi na cerę pomaga olej kokosowy. nic a nic nie zapycha a super odżywia skórę i l agodzi wszelkie pryszcze, podraznienia, i szybciej sie to goi i slady nie zostają. dobry jest tez arganowy. ogolnie polecam oleje do pielegnacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiryt_salicyl
stosowalam jakies dwie mascie od dermatologa, jedna dosyc silna, bardzo wysuszyla mi skore, druga jakas lagodniejsza, nie pamietam nazw, ale szalu tez po nich nie bylo :/ boje sie stosowac kremy, bo nawet najzwyklejszy krem bambino spowodowal u mnie na twarzy masakre a z pryszczy leczylam sie przez kolejne tygodnie...zastanawialam sie nad zestawem do kwasow w domu i chyba zainwestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiryt_salicyl
zawsze spr sklad i dlatego 99,9% kremow odpada :/ w ten bandi zainwestowalam, bo kolezanki z problemowa cera bardzo zachwalaly i mialam nadzieje, ze kwas w skladzie jednak pomoze :( olej kokosowy posiadam, rowniez stosowalam, ale efekt ten sam-pryszcze, zapchane pory oraz wzrost przetluszczania sie skory (zwlaszcza nos)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbvfdbdf
jestem alergikiem z bardzo wrazliwą skórą i mnie bambino, nieva uczulaja, za to olej kokosowy ktory wyzej polecilam jest zayebisty. próbowałaś maseczki aspirynowej? jesli chodzi o kwasy. polecam jakies kosmetyki naturalne, u mnie sie takie dobrze sprawdzaja, lepiej niz jakas nawet apteczna drozyzna dla alergikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbvfdbdf
to moze arganowy? lepiej sie wchlania i jest lżejszy. albo tamanu olej? olejow jest mnostwo, moze kup sobie na mazidlach czy BU probki olejow i masel i wyprobuj? masz trudną cerę rzeczywiście :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiryt_salicyl
mnie kremy takie jak nivea, bambino, garnier itp potwornie zapychaja, do tego dochodzi jeszcze wieksze przetluszczanie w strefie T (po godzinie swiece sie jak latarnia...) nawet jak skora jest przesuszona (np zima) to posmarowanie sie jakimkolwiek kremem oznacza wysyp pryszczy :/ ( pamietam, jak raz sie posmarowalam kremem l'oreala, chyba happy derm, na drugi dzien wyskoczylo mi 5 syfow :D ), po olejach mialam to samo niestety :/ najgorsze jest to, ze pory zapycha mi wszystko, nie tylko kremy, plynny podklad zrobil mi naprawde ostra masakre na twarzy, puder mineralny tez potrafi zapchac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbvfdbdf
ja Ci moge polecic z alterry kremy bo sa fajne. najlepiej by bylo jednak potestowac oleje i masla., bo chyba nie testowalas wszystkich? a jeszcze orientana ma takie maski zelowe, moze cos takiego wyprobuj? z checia bym na spolke kupila jak sama nie chcesz calego opakowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiryt_salicyl
chyba jeszcze duzo czasu minie, zanim posmaruje sie jakims kremem/olejem :/ trauma poprostu! kremowi bandi dam jeszcze tydzien, jesli nadal beda wyskakiwac niespodzianki i bolesne syfy to idzie do kosza ew. oddania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbvfdbdf
ale itak chyba nie masz wyjscia, jak masz skore przesuszona to czegos uyzywac musisz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj tutaj, może znajdziesz odpowiedzi na to, co może być przyczyną problemów i jak sobie radzić: www.mazidla.com/biblioteka-mazide/279-skora-tusta-opis-i-prawidowa-pielgnacja.html www.laboratoriumurody.pl/forum/tradzik-lojotok-a-dieta,t1012.html www.laboratoriumurody.pl/forum/tradzik-zwyczajny-porcja-teorii,t1069.html www.laboratoriumurody.pl/forum/tradzik,t616.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiryt_salicyl
teraz jest ok, bo ten bandi ladnie nawilza, policzki sa ok, tylko strefa t jak zwykle nie reaguje dobrze. jak pisalam wyzej, ogolnie skora wyglada dobrze, ma wyrownany koloryt, jest nawilzona, tylko te syfy...gdy przyjdzie zima to pewnie zacznie sie hardkor, ale wtedy bede myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla cery trądzikowej jezeli chodzi o kosmetyki z Bandi to o wiele lepsze są te z kwasem pirogronowym. Do tego warto zrobic serię 4-6 zabiegów z kwasem pirogronowym. Mozna go nakładać również na zmiany ropne. Tam gdzie chodzę do salonu zabieg jest w cenie 130, w tym maska kremowa łagodząca oraz maska alowa z chlorofilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Peeling z kwasem migdalowym jest super, bardzo dobrze wplynal na moja cere. Polecam salon Black Pearl w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×