Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Justi2
Rainbowrain, mam 26 dniowe cykle (dziś ostatni) i prawie zawsze regularne, Jeśli jutro nie dostanę @ to w środę rano zrobię super czuły test. Kama, dołączam się do pytania o kartę ciąży i zwolnienie, czy jeśli jest tylko pęcherzyk, to zakładają kartę ciąży i wystawiają zwolnienie typu B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckyluna wybacz za pomyłkę w dniach cyklu :) no mi niby po samym badaniu ginekologicznym potwierdziła ze to 5/6 tc a byłam w ubiegły czwartek a na usg dostałam skierowanie dopiero na 12/13 tydzień a teoretycznie nie mogę iść szybciej bo tak wpisała na skierowaniu :/ ale idę prywatnie 16 czyli w przyszłą środę i mam nadzieje że już mi zrobi dostałam jeszcze skierowanie na podstawowe badania WR itd a wiec zrobię je zaraz w przyszły poniedziałek aby mieć świeże wyniki na wizytę prywatna szczerze mówiąc nie wiem czy tak można ale co mi szkodzi przynajmniej pójdę już przygotowana :) A Ty kiedy na 2 usg sie wybierasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckyluna napisałam 2 razy na ten sam temat bo wcześnie nie był widoczny mój wpis i myślałam że sie nie dodał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sobote sie wybieram na drugie usg, bo zmartwilo mnie troche brak tego zarodka, tylko pecherzyk.. Pewnie w goracej wodzie kapana jestem, wiec tylko panike sieje,ale jak ktos wspomnial wyzej my juz takie jestesmy ze lubimy sie zamartwiac :) Wiesz normalnie bym nie szla tyle razy ale skoro moge zrobic to z pakietu medicover to czemu nie :) Pomyslalam dzisiaj ,ze nie dam rady wyczeskac jeszcze 2 tygodni wiedzac ze jest pecherzyk tylko, wiec ide. Nawet jak nie bedzie nic i w ta sobote widac to luzik, wezme na wstrzymanie i pojde 19go po raz 3, moze wtedy cos bedzie widac :))) Powiem Ci tak ja tez rezygnuje z medicover i bede chodzila prywatnie do gina juz na prowadzenie ciazy bo niestety nie znalazlam nikogo kompetentnego na tyle by sie oddac jej opiece.. Nie bede sie rozpisywala na ten temat bo szkoda gadac, wiec ich mam tylko na wszelakie badania narazie i tyle :) Maminia a robilas bete ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2014
Nie mam jeszcze karty... dopiero za dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justi2
Kama, a zwolnienie typu B dostałaś, jeśli można zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama a co z tym zarodkiem widzialas cos czy tylko pecherzyk ? Oni nie zakladaja karty ciazy dopoki ciaza nie jest potwierdzona bijacym sercem. Mi tez powiedzial " prosze sie zachowywac jakby pani byla w ciazy, w razie czego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckyluna jeśli chodzi o bete to nie robiłam przy pierwszej ciąży i teraz też nie :) chciałam zrobić ale niestety nie dotarłam :( A jeśli chodzi o ginekologów to masz racje szkoda gadać dlatego postanowiłam tym razem nie popełnić tego samego błędu i od początku oddać sie w ręce kompetentnej osobie :)a Ty bete robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak robilam bete w sobote 28 go wyszla 170, a potem powtorzylam 2.10 w srode i byla juz 1158 :) mam kolejne skierowanie na powtorke w srode i tak tez zrobie :) Oby sporo do gory poszla :) Juz sie nie bede dalej bawic w bety, chyba ze ktos mi zleci ponowne badanie. Wiesz ja mialam owulacje 14-15.09 wiec chyba tam mi sie troche poprzestawialo, dlatego ta ciaza jest pewnie ponad tydzien mlodsza od tej jaka zakladam, ale podobno czesto sie nie zgadzaz tym co sobie same wyliczamy :) A TY jak znosilas poprzednia ciaze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, dołączam się (mam nadzieję) jako czerwcowa mamusia. Kto ma termin na czerwiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo to ładnie Ci poszła ta beta :) ja miałam przypuszczam owulacje mniej więcej 9-10 9 strasznie mnie podbrzusze bolało jak chyba nigdy w życiu po czym wiedziałam "że coś się dzieje" :) chociaż i tak wierzę najbardziej w termin rozwiązania z usg niż z własnych wyliczeń :P a wiec niecierpliwie czekam na to usg :) a pierwszą ciążę dopóki się nie dowiedziałam że w niej jestem to rewelacyjnie :) lecz jak zobaczyłam dwie wielkie i grubaśne kreski na teście to na początku nie wiele się zmieniło później delikatne mdłości częste bieganie do toalety zapach każdy mnie drażnił nawet "powietrza" pomimo że nie ma zapachu :P to była masakra a później średnio tak od 5 miesiąca raz w miesiącu tygodniowy pobyt na Patologi Ciąży :( przez właśnie nie kompetencje lekarza dlatego teraz postanowiłam od początku zadbać o to aby nie mieć takich niemiłych przygód. A Ty jak tam teraz się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2014
no nie zdarzyłam sprawdzić, a mam już w kopercie zaadresowana. nie sprawdzałam jakiego typu...;/ a widziałam pęcherzyk 5mm.. wiec malutki.....Karta za dwa tygodnie jak będzie serducho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justi2
Kama, to sprawdź koniecznie następnym razem, bo dla kobiet w ciąży przysługuje typu B - płatne 100%, a nie 80% jak zwykłe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2014
A to wiem:) ale wydaje mi się ze wypisała mi na 100%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny.u mnie jak bylam na wizycie widzialam pecherzyk byl to wg usg5tydzien a od miesiaczki6 teraz mam7tygodni a za tydzien w poniedzialek ide na usg sprawdzic czy serduszko bije mam stresa ale mysle pozytywnie.piszecie ze niebola was piersi mie troszke przestaly ale bola od strony pach.mnie mecza wymioty i mdlosci jesc jem na sile pic takze a przed ciaza oglam wypic 10kubkow herbaty na dzien a teraz nic wogole,mnie brzuch czasami bolu ale nie jakos strasznie.u mnie owulacja byla monitorowana wiec latwiej mi okreslic kiedy to bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam typu B Ja nie mam chyba żadnych objawów i mnie to martwi W niedzielę raz zrobiło mi się bardzo niedobrze że myślałam że będę się przytulac z wc ;) he he i tak mnie to ucieszyło (że w końcu jakieś objawy) że aż mi przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1234
Hej laseczki, mogę do Was dołączyć? Też mam termin na czerwiec, dziś mija 6 tc...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa2014
zapraszamy kolejną mamę:) Dziewczyny u mnie też nie nastąpiło żadne pogorszenie, nie wymiotuje, a wymioty to podobno dobry objaw prawidłowo rozwijającej się ciąży, w głowie mi się ciągle kręci, słabo mi piersi bolą, czasem podbrzusze zaboli i to tyle. Pragnienie już takiego dużego nie mam, także zaczynam się trochę martwić :( Powinna teraz cierpieć dla dobra sprawy. Chociaż moja mam podobno w ciązy ze mną nie wymniotowała i normlanie funkcjonowała 9 miesiecy, także może ze mną też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwcowa ja tez sie nakrecam bo czuje sie dobrze tylko dzis klucie jajnika mam chwilowe , jestem dopiero 4 dni po terminie @ wiec jeszcze w sumie wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa2014
asik- ja na początku po terminie też miałam kłucie w jajniku, także to dobry znak :) u mnie 10 dzień po terminie, ten czas to dla mnie cała wieczność, zwariuje do 23 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminia czuje sie bardzo dobrze ogolnie, dzisiaj nawet na fitnes dotarlam i calkiem niezle dalam sobie rade :) Duzo cwiczylam przed wiec nie mam teraz narazie przynajmniej problemow :) Jedyne co moglabym sie czepnac to ten apetyt, ktory mam straszny i robie sie glodna dokladnie co 2 godziny.. Poza tym to wzdecia ogromne, jak pisalam wczesniej mam pileczke na brzuchu plus 2 kilo do przodu... Juz nawet bym nie zrzedzila o bolacych piersiach gdyby ten apetyt mi troche chociaz odpuscil hehehhe :))) A wlasnie chcialam Cie spytac i inne dziewczyny jak Wy jecie w ciazy ? Tzn zwiekszylyscie jakos kalorycznosc posilkow czy nie ? Pytam was bo ja do tej pory jadlam 1000-1200 kcal na dzien i moja madra gin mi powiedziala ,ze mam jesc tak samo, ale boje sie ze to za malo kalorii w ciazy. Wiem ze w 2 i 3 trymestrze sie zwieksza, ale czytalam tez ze w 1 sie nic nie zwieksza... Oczywiscie jem te 1100 kcal wtedy kiedy uda mi sie utrzymac moj apetyt na wodzy, co ostatnimi czasy nie zdarza sie dosc czesto... A jak jest u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fachowo to podczas karmienia trzeba zwiekszyc o 500kcl podczas ciazy polowe tego albo jesc tak jak przed ciaza ale zdrowo i wartosciowo a tycie zalezne od wagi na starcie i bmi im wieksza/e tym mniej nalezy przybrac w necie sa fajne kalkulatory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa2014
asik- muszę znaleźc ten kalkulator ja tam nie zamierzam zwiększać ilości kalorii, zresztą jestem pół życia na diecie nisko tłuszczowej z powodu obciążeń genetycznych i nie wyobrażam sobie teraz zacząć jadać schab, staram się jeść więcej owoców i pić więcej wody, przestałam jeść całkowicie słodycze, bo mi nie smakują, na szczęśćie. Raczej schudnę pomimo jedzenia większej ilości owoców i warzyw, z powodu likwidacji dużej częsci cukru i tłuszczów trans z mojej diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie ciesze z Waszych wypowiedzi :))) Balam sie ,ze nakrzycza tu na mnie ,ze glupia jestem i powinnam jesc wiecej, albo nawet za dwoje... Osobiscie zamierzam jesc tak jak jadlam do tej pory czyli ok 1200 kcal dziennie, wyniki badan mam perfekcyjne przed ciaza, wiec nie zamierzam nic zmieniac :) Jak juz zobacze serducho mojej dzidzi to bede mogla pogadac blizej z ginem jak ona to widzi no i troche kierowac sie tez tym co mi moje cialo mowi :) Asik o jakich kalkulatorach mowisz? o wyliczaniu ile sie powinno przytyc w ciazy ? masz jakis w miare dokladny ? Podeslij linka pls :) Ja tez jestem na "diecie" niskoweglowodanowej", choc ja to nazywm zdrowym odzywianiem i tyle chociaz ostatnio to mam tzw wysokowszystko zreranie :) Ale ogarniam sie bo widac ile mi tluszczu przybylo juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justi robiłaś już test??? odezwij się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myszka, a Ty??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczęta :) Jeśli chodzi o dietę ... ja niestety jestem trochę podlamana faktem iż u mnie pojawił się efekt jojo ; ( jeszcze w wakacje doszłam do wagi lepszej mniejszej niż przed pierwszą ciąża a teraz czuję się i wygladam jak bym była co najmniej w 5 miesiącu a to dopiero początek :( ale dzisiaj od rana czuje się strasznie ciągle jest mi nie dobrze glowa mi pęka i wszystko mnie drażni nie chce mi się jeść no ale musze... aż się boje pomyśleć co będzie dalej :( a co u Was ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2014
Mucha tez dostałaś zwolnienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama2014
Z moim jedzeniem to dziwnie.. ja jak zaczęłam jeść tłusto to zaczęłam chudnąc:) nie potrzebowałam podjadania słodyczy, nawet nie miałam na nie ochoty.... Jak zachodziłam w ciąże to w siebie wciskałam obojętnie co byle coś zjeść. Teraz to ja nawet nie wiem na co mam ochotę;/ Może jeszcze maluch nie daje mi poleceń obiadowych itp hehe.. Przy córce jadłam mdłe rzeczy;/ Normalne... i słodycze też ale bardzo rzadko... u chłopaków to na ostro... kanapka bez ostrego ogórka.. nie ma mowy... |Potrawa z ostra papryczką, wszytko byle paliło w buzi. A teraz właśnie mam ciągotki na zieleninę... śmieje się z mężem, że może stworzyliśmy jakaś nowa 3 płeć. Na szczęście obojętnie co jadłam chudłam i to bardzo... przez pierwsze 5 miesięcy. a po porodzie 5 miesięcy i znów tak samo co przed ciąża... To dużo zależy od genetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×