Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość ewinkaa
Agata- soli nie używam od początku ciąży, goście nas odwiedzający już sie przyzwyczaili, ze sami muszą sobie rożne rzeczy doprawiać:-) mamo3- pytałam nawet czy to wskazanie do cc, ale mówiła mi kilka razy, ze jak będzie unormowane to nie ma wskazań, ale dla nich takie pacjentki muszą być uważniej kontrolowane i częściej, więc na razie nie martwię się na zapas. Dzieki za przepis na salatkę, na pewno wypróbuje tę z pieczarkami:-) . Mój mąż wczoraj był taki spokojny jak nigdy, normalnie oaza spokoju:-) dzisiaj mówił, ze w środku bardzo się denerwował i martwił ale chciał żebym ja była spokojniejsza. na poczatku miałam ktg razem z dziewczyna z 5cm rozwarciem, ależ ona była opanowana!!! oddychala tylko bardziej jak byl skurcz(a miała juz co kilka minut), potem przyszla po nią położna i gadały kiedy będzie po wszystkim, to jej powiedziala, ze 3-4 godziny i dzidziuś będzie z nimi:-) fajnie. W ogóle uspokoiłam się- bo miło i sympatycznie w tym szpitalu było; teraz juz w ogóle nie boje sie porodu:-) Jedynie martwię, żeby z dzidziusiem wsyztsko bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
erwinka bedzie dobrze wszystko zobaczysz.mi cisnienie skakalo ale w szpitalu ze stresu mam zawsze wieksze.a wczoraj mialam na wizycie110/70.m skonczyl malowac super wyglada.wokol okna zolto,sufit bialy a sciany szare.ciekawe kiedy meble przywioza to bysmy jutro urzadzili kuchnie.ja jakos pod koniec ciazy senna jestem.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie co wkurzylam sie bo zadzwonilam do sklepu z meblami i facet mowi ze nie wie czy przywioza jutro bo tylko jutro beda rozwozic wiec nie wiem czy bede miec kucjhnie na swieta:/obiecywali ze beda napewno przed swietami a teraz juz nie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po obiedzie,kurczak z frytkami . I umylam okno ,wypralam firanke i powuesilam nowa. Ewjnka oszczędzaj się bo to nie za ciekawie brzmi,lepiej leżeć a odnosić do tego 38t. Flavia moja jak się wypycha to boli ale jak chodzę i też koło pepka ,zwłaszcza nad. Mam znajoma co urodziła po terminie prawie 42 tydzień i dziecko wazylo niewiele ponad 2 kg. Ponoć jak dziecko wazy 2kg to już nie dają do inkubatora ,ale nie wiem. Muszę dziś zrobić syrop z cebuli,bo mnie wykończy ten kaszel. Agata ja pralam i plukalam w dziziusiu. Ja wczoraj pierwszy raz złapałam kontakt z dzieckiem;-) wypychala nóżek,chyba,ja ją smyralam a ona całą się ruszala i tak z 3 minuty,super taki odzew że środka;-) Mama ma mi przywieźć dużo ciuszkow ale na takie większe dziecko to zobaczymy co wybiorę;-) mam straszna ochotę na lody ale boję się zjeść. Będę jeszcze dziś sprzątać lazienke. A tak mi się nie chce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka, pewnie, ze nie ma sie co martwic na zapas. Ja nie mialam cc, mimo wysokiego cisnienia. Wywolywali oksytocyna wlasnie dlatego, ze zaczelo troche wariowac i bali sie, ze jak calkiem mi sie to cisnienie rozszaleje to wlasnie beda musieli zrobic ciecie. Jak Stas bedzie mial mocne i rownie tetno, bez spadkow, to na pewno urodzisz sama, tak jak chcialas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa1234567
Hej dziewczyny ja jestem w 30 tyg ciąży :) zaczynam się strasznie denerwować. A będę rodzic w Rzeszowie w pro famili. Są tutaj jakieś przyszłe mamusie które teraz też tam będą rodzic ?? Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;) Ale miałam nocke m nie mógł spać bo zab go bolal a ja przez to też spać nie mogłam. Wczoraj skrecilismy łóżeczko i byłam przekonana że jest mniejsze a tu psikus jest tak duże że muszę przemeblowanie zrobić w pokoju jeszcze. Dzisiaj byłam u położnej powiedziała mi że zapewne lekarz mnie skieruje do szpitala przez wysokie ciśnienie a leki nie pomagają. A więc do wtorku musze wszystko kupić poprac ubranka pościel itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mamina, a jakie Ty masz ciśnienie?i ile bierzesz leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
kasia- ja wczoraj i dziś jadłam loda, mi smakują koral koktajlowe- krówka,kkułka i coś tam:), rozdzielam na 2 częsci, bo mają 450ml:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
no i zaczynam dumać....jak mam niskie ciśnienie i dodatkowo często mdleję w najmniej oczekiwanym momencie, albo jak mam duży wypływ krwi- np. 3 fiolki- 3 strzykawki, mocny okres itp. to mam to zgłosić dla lekarza?tzn.on wie o tym,że mdleję bo raz u niego w gabinecie "brykłam" czy jakieś leki podają przy porodzie?adrenalinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaa dochodzi nawet do 150/90 ciągle mnie głowa boli położona powiedziała że za mało biorę bo tylko po pól tabletki rano i wieczorem. Jutro mam kontrolę u diabetologa zobaczę co mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona ja chyba zjem młoda będę powoli jeść. A co do twojej krwi lepiej powiedz bo może masz niska krzepliwosc krwi. Chyba że esz jakieś leki. Krew powinna w chyba coś koło 7-8 sek krzepnąć. Możesz zapytać,nie zaszkodzi. Ewinka i mamina a bolą was głowy z takiego ciśnienia? Mi by chyba pękła głową,ja u lekarza jak mi mierzy mam zawsze120/80 to drugie czasem 70 czasem 90 ale ogólnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ewinka super że wszystko dobrze się skończyło :) Oczekująca chamsko troche ale z nimi zawsze tak jest, że się nie wyrabiają :/ A ja dziewczyny dzisiaj byłam na szmatach - 50% i kupiłam sobie szwetkę - 14 zł bo nie mam w czym chodzić, spodnie jeansowe ciążowe za - 19 zł. Golfik 8 zł. A dla Kubisia Mojego kupiłam body 3,5 zł, kamizelka 6 zł, i piękne spodenki za 4 zł :D rewelacja i wydałam nie całe 60 zł :D A teraz mam ochotę na sen :P Dzisiaj robię kolejne pranie :D a jutro zabieram się za prasowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mamina to pewnie dlatego,że za mało. Ja dostalam 3 razy dziennie po 1 tabletce,bo lekarka powiedziała,że mniejsza dawka to tylko plecebo i nic nie daje. W ciąży mozna brać maksymalnie 3razy dziennie po dwie tabletki, wiec to i tak polowa dawki. Jak Ci zwiększy lekarz to pewnie cisnienie sie unormuje, juz ty sie na zapas do szpitala nie wybieraj:-) jakoś,że jesteśmy z tego samego dnia to nasza granica to 13 maja i tego sie trzymajmy:-) esmi-ale fajnie z tymi ciuchami, ja nie umiem znaleźć żadnego dobrego lumpa żeby cos kupić,jak wchodzę too same szmaty ochydne są:-( podobno od weekendu ma być cudna pogoda!:-) ale nam teraz szybko zleci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odpoczywam,bo umylam łazienkę i znów się zaczęło klucie i tak mnie bolał brzuch,tak dziwnie. U mnie niestety nie ma żadnych fajnych szperaczkow, a jak coś jest to w pół godziny wykupią. Mama mi przywiozla za darmo używane ciuszki na różny wiek,nie które super,a nie które kicha ,ale z 4 pudeł tak przebraam że mm całe pudło;-) Ewinka mam nadzieję że zleci,mi nie jest ciężko jeśli chodzi o brzuch,bo nieraz nawet niewiem ze jestem w ciąży,ale najgorszy jest kręgosłup,kości,i to klucie chyba faktycznie muszę robić tylko rzeczy niezbędne,a nie wyobrażam sobie tego;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja sie zdrzemnelam z godzinke.tesciowa pytala czy moze wziasc ser aby upiec pierog ja jej powiedzialam ze nie bo odkladam na serniki na chrzciny,poszla obrazona.bylam w kuchni a ser wyjety nosz k***a jak mozna byc takim bezczelnym i wziasc jak nie pozwolilam.tak samo margaryn kupilam na ciasto i juz wzirela2 jak jutro mi wezmie to jej powiem ze ja dla niej niekupuje tylko dla siebie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj zarezerwowalam tydzien w pensjonacie w Polanczyku nad Solina, juz sie nie moge doczekac. Czulam sie nieco dziwnie, kiedy mowilam, ze bedzie dwoje doroslych z trojka dzieci :) Moja mama sie upiera, zeby u niej zostawic Leosia, bo gdzie bede malego ciagnac, ale ja sobie tego nie wyobrazam. Poza tym, cyckow se, za przeproszeniem, nie utne :) Teraz tylko pozostaje miec nadzieje, ze pogoda dopisze. Wrabalam 13 pierogow i czekoladowe jajko i teraz mi niedobrze, ale sama jestem sobie winna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o prosze a na kiedy ? na wakacje juz? ja nigdy nie bylam w bieszczadach ;/ lubie takie aktywne mobilne mamy co nie boja sie ruszac z dzieckiem poza 4 sciany pokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam do was pytanie otóż chodzi oto że ja będe bardzo zazdrosna o dziecko szczególnie jak bratowa czy teściowa będą chciały potrzymać, na samą myśl aż mnie skreca bo bratowa mi niedała jak jej córeczka była mała a ma 2 latka a mnie to boli i niechciałabym zeby ona pchała łapska do mojego,co ja mam zrobić z tym wszystkim? prosze pomóżcie bo niewiem co mam ze sobą zrobić chyba jestem nienormalna alę niemam gdzie sie wygadać,prosze nienaskakujcie tylko tak na mnie ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przelom lipca i sierpnia :) Ja tez jeszcze nie bylam, ale moj maz zawsze sie zachwyca jeziorem solinskim, chyba mu sie mlodosc wtedy przypomina. Zawsze jak przyjezdzamy do Polski na urlop to staramy sie jak najwiecej zwiedzac. W tamtym roku bylismy w Pieninach, a 2 lata temu w Beskidach. W ogole to nigdy tyle Polski nie widzialam co teraz, kiedy mieszkam za granica :) Jak to mowia: swego nie znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie sytuacje sa niestety niezreczne , moja szwagierka dawala normlanie trzymac mala a ja sie wrecz balam haha i ciagle mowilam zeby tato chrzestny bral czyli moj maz i on trzymal (nie balam sie trzymac dlatego ze dziecko tylko ze moja szwagierka jest taka hmm ze jak cos jest nie tak to potrafi byc ostra i po co sie narazac ) ale jak nie pozwolila dla ciotki swojej na rece wziac to tamta sie obrazila i wszedzie po rodzinie gadala wiec nie wiem co ci poradzic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w gorach nie bylam tez nigdy , zawsze jezdzilam nad morze lub na mazury bo mam najblizej tam :) no i jexszcze zagranice bo wychodzi w sumie cenowo podobnie jak w Polsce ale planuej wkoncu zobaczyc gory i Soline tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik,dzięki :-) a może reszta dziewczyn doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1804
Czesc dziewczyny ja mam termin na 14 czerwca co prawda mam juz dzieci 6 i 3 lata ale ta ciąża jest calkiem inna moze dlatego ze to wkońcu dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 polecam solidne,jest tam pięknie,świetny klimat. Mój tatko pochodzi z bieszczad. Jest tam pięknie, polecam też odwiedzić łańcut:-) Ją kocham polskie góry,a morze ubustwiam ,chciałabym tam co rok jeździć:-) Oczekujaca my to się mamy z tymi tesciowymi :-) Do gościa nie wiem co ci doradzić,myślę że możesz być tak zmęczona,że będziesz im wdzięczna jak się chwilę zajmą dzidziusiem :-) jak urodzisz może ci się odmieni. Klaudia-witamy,napisz coś więcej:-) Ja zlikwidowalam jedne postępy a teraz mam następne w tym samym miejscu:-( i znów muszę się masowac . Mała dziś bardzo aktywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie sie dowiedziałam ze jakis czas temu kolezanka urodzila w 36 tc dziecko wazylo 3400 i mialo 58cm duze co i wszystko jest ok uswiadomilo mi to ze juz musze miec calkiem sporego bobaska w srodku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
gardło mi boli,po lodach oby tylko być zdrową do konca ciązy;) oczekujaca- Twoja tesciowa jest nienormalna i tak jej zostanie, no niestety:( komedie wyprawia mamo3chł.- super:) w górach nie byłam,tylko morze:) ja też uwielbiam zwiedzać, z m.zwiedziliśmy większe miasta Polski, już nie zdążyliśmy ani do Krakowa razem pojechać ani ogólnie w góry:( przez zagrożoną ciążę, może to nadrobimy już w trójkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, wlasnie mi sie wydawalo, ze ktoras z Was jest z Bieszczad :) Zdjecia wygladaja cudnie, ten pensjonat lezy 200 metrow od jeziora, tuz obok przystani. Asik, ja na Mazurach nigdy nie bylam, a zawsze chcialam pojechac. Moze w koncu sie uda w przyszlym roku. Nad morze jezdzimy tu na miejscu, w Anglii, w koncu wyspa :) Do najblizszej plazy mamy 45 minut samochodem, wiec daleko nie jest. Niestety, nawet w najcieplejsze dni na plazy jest zimno, bo wieje tak, ze chce leb urwac. Zreszta i tak glownie non stop leje, a jak nie leje to jest zachmurzone, wiec opcja Hiszpania czy Portugalia jest wsrod Anglikow najbardziej popularna, tym bardziej ze cenowo wychodzi na to samo. Nowa mama sie znalazla, fajnie :) Napisz cos wiecej o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suoer, wakacje w górach, ja byłam w tamtym roku nad Soliną, coś pięknego, widziałam multum bocianów tam i prosze, za 2 miesiące dowiedziałam się, ze będe miała dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×