Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość ewinkaa
Aha,u nas mozna wypożyczyć lampę do naświetlania do domu.zapytaj,moze u Was tez jest taka mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
dziewczyny ja we wtorek będę zaczynać 40 tydzień ciąży, kiedy Wy urodziłyście?w którym tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ja równo 39 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Część dziewczyny:-) Brzuchatka moja w dzień wypisu miała bilirubine 185 a normą do 200,a wczoraj położona mówiła że jej schodzi zoltaczka. I że żółte kupki są normalne po mleku matki,bo martwił się że ma za żółte i za rzadkie kupki. Moja w dzień nie ma problemu z bekaniem,a w nocy nie umie odbekac Moja malutka jest w dzień super,ale w nocy nie śpimy. Wczoraj od 20 do 22.30 nie spala i cieszylismy się że będzie spać a ona o 2 wstała i do 6 nie spalismy,co chwilę chce jeść,jakby się nienajadala,i często kupki robi. Ja dziś tydzień po cc lekkie krwawienia i -8 kilo,dużo pijemy i mało jemy. Pokarmu nie umiem odciągnąć laktatorem łatwiej mi ręcznie ale malutko,nie mogę dużo odciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniapik86
kochane powiedzcie mi proszę jak to jest, jakie kosmetyki pakować do torby dla malenstwa?Jakie wy mialyście, jakie sie przydaly? Chodzi mi o jakies plyny do kąpieli, kremy, oliwki, zasypki? Na wykazie w szpitalu jest ogolnie napisane "kosmetyki dla dziecka" i tyle :o a ja zupelnie pojecia nie mam co zabrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
flavia- dzięx monia- zaraz napiszę listę, nam dawali na szkole rodzenia spis, momento, ale ponoć co szpital to inne wymogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
monikapik ja do szpitala mialam tylko dla malego chusteczki a reszte zapewnial szpital.ja zasypki nie uzywam stosuje bepanthen i sudocrem jak co sie dzieje.moj Igor sliny nie umie lykac a kupek dzis robi jak nigdy co pampers po troszku i meczy sie ciagle.teraz tak mu sie odbilo i zwrocil duzo a teraz lezy w lozeczku i wietrzymy sie:)kasia moj z dnia na dzien coraz dranniejszy sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
my mielismy bilurbine16 i kazali podawac witamine e i jak bedzie spadac to ominie szpital.i wczoraj juz bylo9ale doktorka mowila ze to od razu niespadnie do dolnej granicy.maly duzo wybielal i tez mial zolte galki oczne ale normuje sie wszystko.zaraz dam mu koperku do picia.dziewczynby ile razy przepajac malego na sztucznym mleku?kasia masz orbiterka on wyszczupli uda ilydki i tylek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
-dla dziecka z kosmetyków trzeba mieć- 10 szt.pampersów,chusteczki do pupy, krem przeciw odparzeniom do pupy -dla mamy z kosmetyków:Tantum Rosa-5 saszetek, wkładki laktacyjne-10par,podkłady ginekolog. 10szt., majtki siateczkowe, papier toaletowy, ręcznik papierowy i mydło - Wypisałam tylko rzeczy kosmetyczno-higieniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja przytyłam już 20kg, a nie wiem kiedy urodzę...oczekująca dużo przytyłaś?i ile już zrzuciłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok w takim razie dzieki :) dla siebie to mniej wiecej wiem co i jak gorzej z małą totalnie nie mialam pojecia :) zawsze maz moze przywieść coś jak zabraknie albo ktoś z rodziny:) wlasnie pakuje ostatecznie torbę do szpitala :) nie wierzę że to już tak niedlugo :P widzę jak leci tydzien za tygodniem, to ta moja cc zbliza sie wielkimi krokami :) byc moze juz za tydzien w sb bedziemy już we 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmujcie się wagą w ciąży.To taki stan....po ciąży wszystko się zrzuci.Moja mama przytyla ze mną 23 kg, odrazu jej wszystko spadło po miesiącu wazyla mniej niż przed ciążą.Ja przytylam ok 13kg, a przez ostatnie 2 tygodnie waga stoi w miejscu bo malo jem, praktycznie tylko owoce, jakos nie moge sie przemóc.Dzis jestem zla bo nie kupilam sobie arbuza:( ale jutro nie omieszkam się przejść na miasto po małego słodkiego czerwonego arbuza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Monia ja mam to co przydalo sie mojej kolezance ktora rodzila 18maja , bo u nas nic nie ma nawet papieru toaletowego , a dla dzidzi goly przewijak ... -podklady ginekologiczne zeszlo jej chyba z 3 op po 10szt tyle jej chyba zeszzlo [praktycznie -wkjladki laktacyjne - wogole sie nie przydaly -podklady tajie duze jak do przewijania dobre zeby lezec i wietrzyc krocze -majtki z siatki -plyn do hig intymnej + delikatne reczniki papierowe do wycierania sie -octanisept do krocza -podpaske nirmlana na wyjscie Dla dzidzi : -pampersy poszlo ok 20szt przez pobyt -chusteczki -bepanthen -butelka (bo te co daja do dokarmiania to takie szklan ebuteleczki ze smoczkami takimi jak za naszych czasów bylo i potem dzidzi zle sutek ciagnac -pieluszka tetrowa -patyczki do pepka kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
monia- nie zapomnij 2 pary kapci- bo jedne to klapki pod prysznic, jakiś szlafrok, ręcznik duży i mały, wodę, skarpetki w dniu wypisu trzeba dla dziecka mieć: koszulka lub kaftanik,sweterek,pajacyk,czapeczkę,kocyk, pieluszka jednorazowa lub tetrowa- ja tetrowe biorę 2 szt., bo może trzeba wytrzeć bużke lub przykryć małego,fotelik samochodowy lub nosidełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
tez mam 20kg na plusie i sie zastanawiam gdzie te kg sa haha :) Monia moze akurat zacznie sie naturalnie i sie uda nie nastawiaj sie odrazu ze cc a nóż pojdzie gladko lepiej zaczac samemu rodzic a jak masz lekarza który ci wykona cc to i tak to zrobi w razie potrzebny :)tak jak bylo u Ilonek naszej , a zawsze dla dzidzi i laktacji lepiej jak troche tych skurczy bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Esmi czy Kuba raczyl ruszyc pupke ??? :) daj znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
oczekująca a ty teraz tylko sztuczne dajesz? ja 1-2 razy dziennie butelkę podaje zeby dojadł. przytyłam w ciąży 20kg a mam jeszcze 10, 10 juz zeszło ale moim zdaniuem wyglądam grubo bo mam grube uda, brzuchA juz nie mam. czy wasze dzieci tez lubią byc trzymane na pionowo jak do odbicia? mój to by ciągle tak chciał, ale co za duzo to nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik- u mnie w brzuchu kilogramy,ale widzę,że pupa i górna partia ud mi się zaokrągliła codziennie na sutkach mam te strupki żółte-siarę,dziś jakoś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik też ci powiem ze tak bym chciala, ale boje sie ze nie trafie wtedy na mojego lekarza i niby mam do niego tel ale jednak strach i obawy będą.ja pisalam dlaczego tak sie upieram przy cc, myslalam o tym cala ciaze, byly momenty ze bylam swiecie przekonana ze chce rodzic sn, ale pozniej wracalam do cc i tak w kółko:( mam jakis paniczny lęk przed tym rodzajem porodu, za dużo się nasluchalam od mojej mamy i siostry, sporo przeszly w zwiazku z porodami.Wiem że u mnie moze pojsc gladko, bo prowadzilam bardzo czynny tryb zycia w ciazy a moze byc ciezko.Ja bym bardzo chciala dac mojej malej wszystko co najlepsze juz na samym poczatku, ale...jednak mam jakies obawy. To nie jest tak ze wybieram cc z czystej wygody...uwierzcie że to dla mnie jak dotąd najtrudniejsza decyzja w zyciu, chyba nad niczym tak mocno sie nie zastanawialam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ale za dużo mu nie daje\ miało byc. ja juz 2 tyg po porodzie a jeszcze krwawie sporo, biorę hemofer i jeszcze 2 rodzaje jakichs tabletek na uzupelnienie czerw krwinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja jestem postawną kobietą, tzn. mam dość duży szkielet wg mnie i mam nadzieję podołać i urodzić sn;) zobaczymy jak to pójdzie - mnie ciągle mdli,ale jem.Zjem -już mi lepiej a pózniej znowu niedobrze i tak w kółko.Mam ochotę na owoce,ale mieszkam na takim zadupiu,że tylko jabłka mają w sklepie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
urodzimy spokojnie , Magda , Flavia jakie porodzily dzieciaki , Oczekujaca tez nie maly , moja kolezanka 4350 córke a chuda jak patyk nie ma co przezywac jak nie damy rady to wyjma przez cc i nic sie nie stanie myslmy pozytywnie , ja nie jestem postawna wiec tez sie obawiam , ale moja mama taka jak ja byla a konia 4400 urodzila i zyje i zle nie wspomina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ja urodziłam synka 4320 i żyje, ale jednak przez pierwsze kilka dni to myślałam że nie żyje. nie to żebym was straszyła ale mam traume po moim porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik- rozśmieszyłaś mnie:) moja mama też mały kurd**el drobny, a brat 4200 ważył, nie wiem jak tego dokonała sn, ja byłam pierwsza 3800 -czytałam,że na wagę urodzeniową dziecka mają wpływ GENY MATKI, kurcze mój to może być klocek- jak mnie kopie w brzuchu to czasami echo idzie- jak jestem sama w pokoju, i z uporem maniaka dalej mi swoją girkę gdzies wciska pod żebra;) mały grubas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Flavia- ja się nie dziwię, mówiłaś,że sporo krwi straciłaś:( najważniejsze,że organizm wraca do równowagi, no i mały OK:) -ponoć to normalne,że można dość długo plamić po porodzie-wszystko musi się oczyścić, zresztą lekarze wiedzą najlepiej,ważne żeby brać leki na te krwinki- pomagają, ja wyniki dopiero pod koniec ciąży mam dobre:) a Twój organizm musi wrócic do równowagi, tak jak każdej położnicy(chyba tak to się określa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
33ona ja przytylam27kg jakies spadlo 17 a zostalo10 mi zostala skora na brzuchu bo mialam duzo wod i chodze w pasie.i chce kupic orbiterek i cwiczyc bo w pazdzierniku mam wesele a chce dobrze wygladac.flavia ja daje sztuczne bo swojego niemam prawie wogole i po moim nie przybieral na wadze a po sztucznym tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
oczekująca- kobito to sporo spadło już, a do wesela szmat czasu, jeszcze schudniesz tak,że będziesz mniej niż przed ciążą ważyć:) mnie też martwi to jak będzie wyglądał brzuch, to nosisz pas neoprenowy?ja myślę kupić bandaże i delikatnie się owijać, nie ściskać, tylko stopniowo owijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia a Ty czemu dajesz butelke jak masz dużo swojego pokarmu?położna kazala?? u mnie Staś uwielbia leżeć na naszych brzuchach,jakby brzuch do brzuszka a ucho na klatce piersiowej i wtedy slyszy serduszko. Przytulam ile sie da,zawsze kiedy chce i ja i mąż,jest taki slodziutki... Nie da sie rozpieścić dzieciatka do 3 miesiąca życia, a podobno przytulanie to zbawienny lek na wszystko:-) p.s. U nas w szpitalu tez poszlo dużo pieluch,ok.20 właśnie a bylismy tylko 2,5 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
Dnia 9 czerwca przyszła na świat 8 dni przed terminem moja córka Magdalena,waga 3.550 kg,52 cm.Dzis wróciłyśmy do domu.Blizna po cc boli,w poniedz.zdjecie szwów.Jestem szczęsliwa,mała zdrowa,ładnie ssie.POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×