Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość 33ona
Jolka-gratulacje córeczki:) a czemu cc? taki był plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Gratulacje ! Jolka miala cc ost wiec dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Jolka gratulacje:-) a pozostale co?? Przecież trzynastego wszystko zdarzyć sie może:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
a poprzednio cc, już kumam, -no właśnie 13 piątek, a u mnie nic, taka ładna data, a mój klocek nie rusza się do wyjścia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Moja sie stroi przed lustrem zeby ladnie wygladac na wyjscie a wiadomo troche to musi potrwac haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
jak jest taka brzydka jak jej matka to sie nie ma co dziwić :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
ewinka bo mały to taki głodomor że czasem wydoi mi wszystko z cycków i zdarza się ze na następne karmienie nie uzbieram mleka, to wtedy daje troche possac tyle ile jest ,a jak niedojedzony to daje butelkę pare mililitrów. mój uwielbia spac dokładnie tak jak napisalas na mnie na brzuszku, wtedy momentalnie spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Dla brzydkiej to i strojenie nie pomoze :) prawda podszywaczu ? Musisz sie na forum dowartosciowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Dziewczyny bardzo bardzo Wam dziekuje to co dzis przezylam nikomu nue zycze wizja ze mam 7 dniowe dziecko zostawic na kilka dni samo w szpitalu to jakis koszmar ;( jak karmi sie piersia a mala jest tyko na piersi to ustala sie widzenia ale nie ma mozliwosci zostac z dzieckiem serce by mi peklo na pol ile lez dzis wylalam masakra ;( Malutka ladnie przybiera 120g w 3 dni powiedzieli w szpitalu ze ladny przyrost fajnie je kupy robi powinno jej to przejść mamy ja do swiatla wystawiac i powtorzyc badanie. Wiecie caly czas mysle o tym ze podpisalam odmowe zostawuebia dziecka w szpitalu gdyby przez to cos jej sie stalo to nawet nie chce myslec... dlatego jeszcze raz Wam dziekuje za slowa otuchy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
to jakas masakra ze trzeba dziecko zostawic samo. co to za szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha asik czy Ty sie orientujesz co ma z zoltaczka wspolnego z zapaleniem drog moczowych u takiego dziecka? Bo w szpitalu powiedzieli ze zrobia jej badanie i pytali czy w ciazy nie mialam jakich zapalen pęcherza jak wyszedl gbs itd... co to ma wspólnego z zoltaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia ja tez tego nie rozumiem to jest chore a co z karmieniem przeciez to ze bede dochodzic ja karmic to nie wystarczy a co jak zaniknal by mi pokarm przez to no chore to jest a na same naswietlania tez nie mozna dowozic dziecka. Jesli cos bedzie nie tak i w pon bedzie wyzsza bilirubina to bedziemy szukac gszie mozna na same naswietlania wozoc dziecko. A najbardziej to jestem wkur... ze nas wypuscili ze szpitala tak bez niczego moglo ja przeciez wziac na pare godzin na naswietlania kuzwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Brzuchatka czesto jest tak ze zoltaczka nasila sie przy infekcji a u takim maluchow czesty jest wladnie zum czyli zap ukl mocz i zoltaczka czesto go maskuje a wiele dzieci po urodzeniu ma np refluks moczowy poszerzone miedniczki berk co powoduje zastoj i infekcje , my zawsze badamy u sibie w gab mocz jak dziecko zolte niespokojne itp co to za szpital jestem w szoku naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Jolka gratuluje córeczki, moja imienniczka:) Dzięki dziewczyny za otuchę, ja tak jak Flavia miałam traumę po pierwszym a ten ma być większy wiec robię dobra mine do zlej gry mam nadzieje ze dobrze i sprawnie pójdzie. Ja dzisiaj stanęłam na wagę i 23kg na plusie ciekawe ile spadnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Sa specjalne woreczki do bad ogolnego moczu , myjesz mala dokladnie i przyklejasz ten woreczek jak juz zapelni to zaklejasz go i wkladasz do poj na mocz ni przelewasz nic i bad og z osadem rob , mierz temp czy nie ma, czy nie jest rozdrazniona marudna , a z paramtrow krwi no to crp najlepszy wskazik stanu zapalnego, niestety dziecko nam nie powie co go boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
normadic- ja tylko u lekarza się waże, nie chcę się stresować ;) asik- dobrze,ze zauważyłaś,ludzie wchodzą i piszą jakieś głupoty , muszą się nudzić Ja jak czytam o żółtaczce,itp. to dziewczyny....dla mnie to jeszcze czarna magia.Dzisiaj porównałam pampersy 1 i 2. Te rozmiary mało się różnią, dziewczyny z noworodkami- jakich obecnie rozmiarów używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Tyle pisania i posta nie dodalo ! Kupujesz woreczek do pobierania moczu myjesz mala naklejasz jak sie napelni zdejmujesz zaklejasz i wkladasz do poj na mocz nic nie przelewasz, i niesiesz do labo najlepiej tam gdzie badaha pod mikroskopem a nie z maszyny, i rob b ogolne moczu z osadem , mozesz tez wziac skier od lek rodzinnego , kontroluj temp czy nie ma czy nie jest marudna itp niestety dziecko nam nie powie dlatego nie jest latwo , z krwi najlepszy wskaznik crp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka serdeczne gratulacje :) Przenoszę Was do rozpakowanych. MAMUSIE: tacia (30l)---------------Leoś--------- ur. 02.04.2014 klaudia ---------------Zuzanna ------ur. 07.05.2014 mamakub.(30l)---------Michaś ----ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)--------Igorek------ur. 19.05.2014 Początekcz(19L)--------Jaś ---------ur. 22.05.2014 Ewinka (29l) ------------Staś--------- ur. 23.05.2014 gość85-(28l)----------Michałek------ur 27.05.2014 Flavia23 24l-----------Krystian-------ur 30.05.2014 mammina (Rz) -------Alessio--------ur 01.06.2014 19magda91-(22l)-----Mikołaj-------ur 04.06.2014 kasia2014 (23l) ------Sandra--------ur 06.06.2014 ilonek (25l)---- ---------Pola----------ur 06.06.2014 brzuchatka 28l--------Laura---------ur 07.06.2014 A A A J (28l)-----------córeczka------ur 07.06.2014 asiula84 (29l)------- Marlenka-------ur 09.06.2014 mamminia22--------Michałek-------ur 09.06.2014 Jolka kolka( 32l)----Magdalena----ur 09.06.2014 Agata89R (24l)--------Adaś-----------ur 10.06.2014 mama3chłopców.------Leoś---------ur 10.06.2014 MAMY W DWUPAKU: esmi90 (23l)--------------04.06---------Jakub Sisilka (28l) --------------07.06----------Bartuś 87_asik (27l)-------------13.06 ---------Milenka Kruszynka----------------13.06---------Miłoszek Nomadic------------------14.06--------Kubuś mamowa (20l)------------16.06----------Artur Justi2 (32l)-- -------------17.06 ------chłopczyk Nitka999(31l)-------------20.06-------Paweł Jan swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem marika (29lat)-------------20.06-------chlopczyk Gosiaczek201 ------------23.06-------Franciszek 33ona (33l) ---------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- -------28.06 -------Marta moniapik86...................30.06............Natalia AIK--------------------------29.06-----dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
justi masz juz imię dla synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
brzuchatka to jest fizjologiczna zoltaczka,kolezanki mala miala19 i przeszlo jej to,moj juz prawie bialy jest.my robilismy badania na bilurbine morfologie i crp,a badanie moczu robili w szpitalu bo mial zastoj.33ona kg ladnie spadly brzuch robie sie mniejszy przez tydzien ostatni 1cm mniej a pas mam poporodowy,nosze kilka godzin dziennie bo boje sie zeby cos niestalo sie.brzuchatka ja plakalam jak zoltaczka sie nawrocila ale doktorka pocieszyla i spada bilurbina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Nonadic mam nadzieje ze ten porod bedziesz kepiej wspominac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia cały czas nie mamy. Postanowiliśmy mu nadać jak go w końcu zobaczymy, a właściwie to mąż będzie chyba decydował, bo ja jestem bardziej otwarta a on wybredny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, które karmią dziecko piersią i mlekiem modyfikowanym polecam 2 razy dziennie podawać dziecku wode przegotowaną z glukozą (50 ml wody i pół łyżeczki glukozy - taka glukoza, którą kupowałyśmy do badania), a dziecko będzie spokojniejsze, nie będzie tak często wołało o cyca i ładnie kupy robi. Przetestowałam to na moim pierwszym synku, zalecane przez moją położną, dlatego polecam. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33ona ,my używaliśmy jedynek w sumie do teraz,czyli do wagi 3600,jeśli będzie wiecej ważyło to chyba od razu lepiej dwójki mieć. ja brzuchatka też nie moge uwierzyć,że dziecko chcieli samo zostawić,to mój chrześniak 7mio letni szedl do szpitala to mama jego mogla obok lozka na swoim materacu lub karimacie nocować. Ja tez bym nie zostawiła maluszka samego,wiec uważam,że dobrą decyzję podjęliście.rzeczywiście możecie sami zrobić dodatkowe badania żeby sie upewnić.współczuję problemów,trzymam kciuki aby szybko minęły. mój Stanisław zasnął u mnie brzuszek w brzuszek o 18stej,zdjęłam go z siebie i położyłam na brzuszku na kanapie i tak śpi do teraz... Myślę,że noc, a przynajmniej jej początek nie będzie za fajna...ta pediatra laktacyjna mówiła,że mam nie budzić go jak śpi,że spokojnie 6godzin ciągiem może sobie przespać w nocy... Szkoda,ze tak nie zasnal ok 24tej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka gratulacje !!! ja dziewczyny przytyłam 9,5 kg i chyba wiele więcej nie będzie bo od tygodnia waga stoi a maluch tydzień temu ważył już ponad 3,5kg przez ostatnie 3 tygodnie przybrał prawie 1kg, już liczę dni do cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Brzuchatka też bym radziła zrobić badania na własną rękę to nienormalne noworodka oddzielać od mamy. Ewinka moim zdaniem Stas i tak ładnie śpi może staraj się zdrzemnąć w tych porach. Asik mam nadzieje ze tak bedzie:) Milej nocy dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
No ja spałam,ale tylko dlatego,że mąż czuwał,bo jak śpi na brzuchu to pilnujemy,czy nic się z nim nie dzieje:-)on tak cicho/bezszelestnie śpi,że czasami sprawdzamy czy oddycha:-) no fajnie śpi sobie,szczególnie teraz lepiej jak stosujemy kropelki. piątek 13stego się kończy i żadne maleństwo sie nie ruszyli,czekaja moze na ładniejsza pogode?:-) dziewczyny po cc, jak wyglądał u Was kontakt ciało do ciała po porodzie z dzieciaczkiem?a może mąż mógł kangurować dziecko?pytam,bo cały czas o tym myślę,bo bardzo mi tego zabrakło:-( u mnie malenstwo ubrano i przystawili mi go tylko policzkiem na jakieś 5minut a potem zabrali i przywieźli ok.4godz. Po operacji. Myślę może,że jakbym rodziła w dzień to personelowi bardziej chciałoby się zabawić i może położyli by mi go na mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaa U nas podobno po cc tata dostaje malucha na czas szycia i to jest tak jakby część kangurowania a potem przynosi mamie i 2 godziny się leży z maluchem na brzuchu ale jak to będzie w rzeczywistości to się dowiem niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×