Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Czesc i czolem :) Po kolei, ekhm... Mam 2 butelki z Aventu i 2 Medeli, bo laktator tez mam z Medeli. Butelka z Medeli jest fantastyczna dla karmiacych mieszanie, bo smoczek jest tak skonstruowany, ze dziecko musi ciagnac podobnie jak z piersi. W momencie, kiedy przestaje ssac mleko przestaje leciec. Fajna tez dla tych dzieci, ktore jedza bardzo lapczywie i lykaja powietrze, bo przy tej butelce to niemozliwe - trzeba naprawde ciezko ssac, zeby cos lecialo. Jesli chodzi o obracanie, to Leonowi po raz pierwszy udalo sie dzisiaj nad ranem :) Kopyrtnal sie z plecow na bok i strasznie sie zdziwil :) Potem przekrecil sie jeszcze raz, z tym ze z brzuszka na plecy, ale ja tego nie widzialam, tylko maz, bo mnie akurat nie bylo w pokoju :( Slini sie masakrycznie i wpycha dlonie do buzi praktycznie po nadgarstki, az go naciaga. Ja caluje Leosia w usta, przyznaje bez bicia. Ale tylko ja, bo moja mama ma opory, a maz pali i ma zakaz. Nomadic, nam tez kiedys wlecial nietoperz do domu, bodajze w zeszlym roku. Kiedys gdzies czytalam, ze nietoperze lubia sie wczepiac we wlosy i roznosza wscieklizne, wiec sie wystraszylam jak cholera. Ucieklam z chlopcami do lazienki, a maz, jak prawdziwy bohater, wygonil go recznikiem :-D MamoK, kolacja byla calkiem, calkiem, chociaz troche zepsuli moj stek. Chcialam srednio wysmazony i polowa byla super, a druga polowa zwyczajnie surowa, fe. Szpilki cudne, ale cholernie niewygodne, w drodze powrotnej je zdjelam i szlam na boso przez miasto. Dzieki Bogu, Anglicy kompletnie nie zwracaja uwagi na to, jak kto wyglada, mozesz nawet chomika na smyczy prowadzic i nikt sie na Ciebie krzywo nie popatrzy :-D Nomadic, jeszcze raz do Ciebie :-D Jesc mozesz wszystko, naprawde. Czy tez raczej, mozesz jesc wszystko to, co jadlas w trakcie ciazy, bo dziecko w zyciu plodowym poznalo te smaki. Jesli nie jest na nic uczulone, jedz smialo. Wierz mi, dieta matki karmiacej jest nazywana dieta matki Polki, bo tylko w Polsce pokutuja jakies takie przesady z lat 70. Idz i bigos nastawiaj :-D W ogole musze sie pochwalic, ze Leon poszedl spac o 22 i spal do 4.50, zjadl i poszedl spac z powrotem i po raz pierwszy obudzilam sie sama, bo juz bylam wyspana!!! Byla dokladnie 8.22, a Leos spal jeszcze jakies 20 minut, bajka :-D Wieczorem jedziemy do znajomych kibicowac naszym, bo graja final z Brazylia, ma nas byc calkiem sporo plus dzieci - juz wspolczuje ich sasiadom :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaa, jest w Polsce Aldi? Jesli tak, to polecam ich pieluchy, Mamia, genialne sa. Ja tez zawsze kupowalam wylacznie pampersy, bo wyprobowalam chyba wszystkie inne pieluchy, z Tescowymi wlacznie i byly beznadziejne. Kiedy chodzilam w ciazy z Leosiem ktos mi powiedzial o tych pieluchach Mamia, poczytalam, dowiedzialam sie, ze juz trzeci rok z rzedu zdobyli zloty medal na targach i faktycznie sa super. Jedyna roznica w stosunku do pampkow, to cena. Za 50 sztuk pampersow musze zaplacic 9.99, a za 56 sztuk Mamia place 3.99, wiec dwa razy mniej. Sa tez nieco bardziej sztywne niz pampers, ale to tyle, jesli chodzi o roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pytam o ulewania: my dostaliśmy na ulewania debridat, w szpitalu pomagal, a teraz od 2 dni znowu dupa - ulewamy i ulewamy :/ mam nadzieję, ze znowu zapalenia ucha nie dostaniemy :/ dzisiaj zamawiam mate edukacyjną, ale ze,mnie powolniak, juz to mialam zrobić 2tyg temu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 ale fajnie,ze wczoraj byl miły wieczór i dzisiaj chyba tez sie tak zapowiada! Ja tu mowie od poczatku wszystkim mamom,żeby jadły wszystko ale one swoje:-)wiśni nie,kapusty nie itd. U nas tez od początku tak mowili jak pisalas,juz naprawde myslalam,ze jako jedyna jestem wariatka,bo wszyscy wkoło ze dieta karmiącej i takie banialuki. A w szpitalu dostalam fasolkę szparagowa na obiad którą zjadłam z wielkiej apetytem:-)ku olbrzymiemu zdziwieniu mojej mamy ino dziwo! Siostry starszej tylko o 5 lat! A juz najbardziej mnie wkurzylo jak bulismy u rodziców w czerwcu gdy Stasiek mial miesiąc i byl grill o ciotki same decydowaly co moge jeść a co nie!!wrrrr teraz juz się cala rodzina przyzwyczaiła,ze zajadam wszystko z apetytem i na szczęście nic nie mówi:-) Ja umarlabym ze strachu jakbym zobaczyla nietoperza:-) Tez caluje Stasia w usta i tylko ja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) my to dzisiaj jak zwykle w rozjazdach :P Kiba ogólnie grzeczny ale trochę marudził. Dzisiaj założyłam mu buciki i dzisiaj patrzył się na nie a porem dotykać chciał :-D Wczoraj dałam mu czopa to kupa była a dzisiaj juz dwie były :-D w miarę je w październiku idziemy na kolejne szczepienie :P Oczekująca jak to chłopy poprostu żal wielki , mój też dzisiaj wkurzył to miał juz pogadankę . Bo przy ludziach nie wypada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik mam cztery butelki lovi medical plus, Pola się przyzwyczaiła, więc już nie zmienię, ale nie do końca mi się podoba. Zauważyłam, że mała łyka strasznie dużo powietrza, poza tym ok. Co do chwytania w rączki to jak leży na leżaczku popycha zabawki, które wiszą na łuku, ale grzechotki np sama nie bierze, wkładam jej w rączkę i wtedy lżejsze trzyma, a cięższą nie raz walnęła się w główkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewinkaa, ja tez sie wkurzylam, bo w Polsce odwiedzilam kuzyna i jego zona zaserwowala mi gotowana piers z kurczaka z rozgotowanymi warzywami, a pozostali pozerali kotlety, roladki i przepyszne marynowane ogoreczki i patisony na ostro :) Ja sie jej pytam, gdzie moj kotlet, a ona, ze jak to, ze przeciez ja piersia karmie! Oczy na mnie wywalila jak jej powiedzialam, ze ja wszystko jem i zeby se zabrala swoja rozpackana marchewke :-D Ale i tak rekordy pobila jedna kretynka, ktora mi wmawiala, ze Damian ma atopowe zapalenie skory przeze mnie, bo nie trzymalam diety jak karmilam, grrrr. Leos ladnie dzisiaj cyca ciagnie i juz dwie kupki uwalil :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zapomnialam napisac, ze u nas tez dzisiaj piekna pogoda, lato normalnie, dwa prania wysuszylam w ogrodku :-D Leon mial dlugi spacer, chlopcy pojezdzili na rowerkach, fajnie. Tutaj ma byc podobno wiosennie az do listopada, zobaczymy. Narzekac nie bede, bo na ogrzewaniu zaoszczedze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
to ja nie bede zmieniac bo z aventu odpada bo mala odrazu po niej ulala a tak uiklewa dopiero po czasie o lovi czytalam ze cos przeciekaja przy nakretkach nie zdarzytlo wam sie ?? zamowilam jedna MAM BABY na probe :) ale w sumie uwazam ze TT sa dobre nie lyka powietrza je normlanie spokojnie i fajny maha design Mala zjadla dzis na nc 160 zobaczymy ile pospi hm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
anna pytalas kiedy Igorek sie urodzil bylo to19maja.moj zadko ulewa,lepiej dojrzewa mu ten uklad pokarmowy mam nadziee ze za miesiac to sie skonczy.maly zasnal bo przez caly dzien spal4godziny liczyc o6.30rano do19.mam nadzieje ze pospi chpciaz do2:)wiecie mnie od porodu pobolewal brzuch a teraz coraz czesciej boli takie skurcze mam jak przed porodem:/niby gin mowil ze ok jest a boli po krwotoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Dzikidzik zakladsamy klub ulewaczy ?? :D ja juz przywyklam aczkolwiek ciagle przebieranie jej czasami mnie denerwuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
asik tyle milenka na raz zjadla?ale zarlok:)moj jak zje120to max poprostu zazwyczaj je po60lub90co2godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Oczekujaca zjadla na raz :) ona je roznie zazwyczaj 130 a jak nie moze to i 100-110-120 :) nie wpycham w nia bo wiem ze jak moze to nie ma sensu bo pozniej to wszystko uleje :) kurde nie dalam jej tego kleiku dzis bo ta grudkowa kupa - taka jak miala noworodkowa to chyba swiadczy o niedojrzalosci ukl pokarmowego jeszcze prawda?? ale powiem ze ze chyba kleik kukurydzuany jest dobry na kupe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamo 3 ciesze się ze było ok na kolacji fajnie ze macie dziś spotkanie jesteście towarzyscy ja najbardziej lubię hak do mnie ktoś przychodzi. Dziś mały na ostatnie spanie dość późno zasna na dworze i dopiero kimś na noc fajnie się zrobiło tak lżej a na jutro zapowiadają chłody idzie w końcu zimno. Oczekująca ja jestem bardzo wyczulona na bóle w okolicy brzucha nie lubię ich. Dziś mnie pobolewalo w okolicy cięcia:(. Mój mąż powiedział dziś "Podziwiam ciebie dziękuję ci i współczuję ha bym nie dał rady " byli 1,5 godziny sami :D a ja tak kocham z nimi być. Wiadomość z ostatniej chwili wybrałam Kuby kocyk i mu się przypomniało ze ma iść do sypialni z tym kocykiem no i zaczął płakać a m do niego "ciiii idź mama ci wszystko wytłumaczy " Kuba płacze a m mówi "idź mama cie wola " o rany Julek :D musze coś wymyślić o tym kocyku pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, Leon tez miał w kupie takie grudki, jakby serek wiejski i powiedzialyscie, ze to właśnie oznaka niedojrzalego układu pokarmowego i tego sie trzymam -:) MamoK, mój maz nie chciał, żebym wracała do pracy po urodzeniu Alka i nie rozumie jak ja mogę w ogóle o tym myślec, bo on by chętnie siedział z nimi w domu zamiast do roboty iść. A potem był na zwolnieniu przez 2 tygodnie po zabiegu na kolano i już po kilku dniach jechał, ze woli do roboty iść, bo zaraz zwariuje :-D Dobra, idę kibicować. Polska, biało - czerwoni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Tak lovi przecieka wtedy trzeba smoczek poprawić. Dziewczyny wiem jestem postrzegana jak niedoinformowana idiotka ale w szpitalu dostałam raz na śniadanie jogurt naturalny to mowie m łez mi kup bo ja naturalne kocham i uwielbiam to mi przyniósł wchodzi pielęgniarka od noworodków: zabiera to pani nie wolno bo kwaśny dzieci po tym płaczą, jablka-niech pani nie je jabłek,ewentualnie kawałek ale polskie musi być, tylko właśnie te kurczaki duże itd. Jestem na fb na tej grupie karmiące cyce na ulice,tam co chwile piszą żeby jeść wszystko,ale np spróbowałam kapusty mały dwa dni płacz,zjadłam jogurt śmierdzące baki i płacz, zjadłam kotleta to samo, boje się tych nowości z tylu w głowie siedzi NIE WOLNO za kefir dalabym się pokroić ale on kwasny:( dla wyrównania łykam witaminy plus wapń plus omega3. Chociaż ostatnio czytałam,ze każde dziecko przechodzi etap bolesnych i śmierdzących bąków bo musi tam wszystko dojrzeć. Mamo3 super,ze wieczór się udal:) Oczekują a faceci tacy sa:( Mój Kuba się nie przekreca za to głowę podnosi do siadania. Bardzo dużo śpi w dzień na kolanach boje się,ze mi się przestawi!!!! Ale widać,ze spać się chce.jestem dzisiaj baaardzo padnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomadic naprawde boisz sie zjeść kefir albo jogurt?! O matko. U mnie Stasiek tez ma śmierdzące baki,ale ja uważam,ze jak będę jadła wszystko to dziecko tez będzie miało szerszy wybór smaków i będzie bardziej otwarte na nowośc***isali o tym również na blogu latają,mleko k smaku czosnku czy cos takiego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko napisać o takich niedouczonych położnych i zacofanym szpitalu! U nas jogurt naturalny byl jako deser,potem bylo ciasto ze śliwkami i jeszcze pamiętam ogórka kiszonego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Nomadic ja mysle ze mimo tego co sie mowi ze jedzenie nie ma wplywu zeby jesc wszysrko to niedokonca prawda i moga smialo powiedziec to mamy ktore wiedza jak zachowywalo sie dziecko po zjedzeniu przez nie czegos czego nie powinny , jednem nic nie bedzie drugiego bedzie bolal brzuszek , zalezy od dziecka ja tez bede ogladac aczkolwiek nie przepadam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie ma tez sensu prowadzić diety na wszelki wypadek.ale kazdy robi jak uważa,takze nomadic nie złość sie na mnie, wiesz jaka ja jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manakubusia09
Zasypialismy z mokrym kocykiem. Flavia nie pamiętam kiedy zaczęłam pisać z wami w marcu może jak poszłam na zwolnienie a może trochę wcześniej. Ja przy Kubie jadłam jałowo ale on miał problemy z brzuszkiem tak się męczył aż pianka z pupy mu leciała ja zjadłam kotleta jak miał 5 Mc teraz z Michałem jem wszystko wczoraj nawet kilka chipsów :). Raz jak zjadłam grilla było źle oj źle tak 1,5 dnia płakał i robił inne kupy. Nie jem grochu kiszonej rzeczy kalafiora kapusty nie pije coli itp. Nie pije herbaty czarnej ale pije 2 razy kawę rozpuszczalna. Jem jogurty truskawkowe. Nawet czasem czekoladę. Wiec wszystko zależy od brzuszka Michał twardy chłop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ewinka nawet mi przez głowę nie przeszło żeby się gniewać. Na prawdę się bałam,teraz bede jadła więcej. Chciałam jeść wszystko ale nie wiem czy to był zbieg okoliczności czy po kilku potrawach min syn płakał prezyl się itd. Jeszcze właśnie to otoczenie. Mały miał około miesiąca mama zrobiła taka lekka kapustke specjalnie podemnie,zjadłam malutka miseczke mały później dobę płakał prezyl się,mama mówi to moze nie jedz, m do mnie po co to jadlas? Heh no paranoja. Pediatra mówiła mi ostatnio to juz pisałam ze te bolesne i śmierdzące baki to uczulenie na nabial ale znów wracam do nabialu bo i bez niego małemu zdarzały się te bakolce. Ewinka czytałam o tym czosnku:) zdziwiłam się ze dzieci chętniej ssaly bo podobno ten zapach odpycha od mleka:) A czytałaś o tych operacjach na niemowlakach? Ja wtedy Kube trzymałam na kolanach i aż go sciskalam i glaskalam myslalam ze mi serce pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ja lubię też ten blog www.mama-trojki.pl fajny,śmieszny dla mam starszych dzieci ale mozna poczytac MamoK czemu na swojej diecie nie jesz ryby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam na glos razem z m i łzy miałam w oczach,oboje bylismy bardzo tym przejęci:-( aż w głowie sie nie mieści:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka ładna wypowiedz napisałam i dupa blada poszło w zapomniane. A wiec tak ja juz w łóżku oglądam naszych :) zaraz winoo sobie naleje na dobry sen. Zauważyłam gdy jesteśmy w rozjazdach to Kuba jest taki ciekawy nowego miejsca że musi aż się skupić aby znad a dzisiaj tesciowa jeszcze mi przeszkadzała bo cały czas.przychodzila i przeszkadzała i Kuba rytm tracił i się wiercil ale delikatnie jej powiedziałam ze chce spokoju. Przez dzień może miał dwie drzemki jedna 15 min druga 30 min i to w samochodzie. Idę nalać sobie winka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej, ja już po chrzcinach, zmachałam się, mały tylko zakwękał trochę w kościele na naszej prywatnej mszy:) było ok.20osób, reszta przyszła na salę.było 48 osób plus 5 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
posta nie widzę,może pozniej doda -wkurzyłam się na m- bo się spił na koniec -mój tata po operacji też się zmęczył alkoholem -ja prowadziłam auto na koniec- a nie lubię, bo jeżdzę raz na pół roku.mały się rozwył, całe szczęście szwagierka pojechała ze mnąw aucie, bo m ze swoimi rodzicami wrócił za nami, się wydarłam na pijaka,wkurzyłam spakowałam małego i tak wróciłam do domu,ze szwagierką,chciał brać kluczyki od auta-mamy Lagunę 2009 kombiak- ja nigdy nim nie jezdziłam- tam wszystko automatyczne, na szczęście są komendy na wyświetlaczu, naciśnij sprzęgło, zwolnij hamulec automatyczny itp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×