Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Flavia, wlasnie zauwazylam, ze Asik mi pyrtka dolozyla :-D Dziekuje, 3 pyrtki wystarcza w zupelnosci :) Ja Damiana karmilam na lezaco, ale Leon za skarby swiata nie chcial tek jesc, wylacznie na siedzaco. Wlasnie jestem na etapie szukania takiego kombinezonu dla Leona, fajny maja w Next, taki pikowany. Kiedy macie zamiar wprowadzic gluten? Bo ja cos tam wyczytalam, ze teraz sie zmienily wytyczne i powinno sie podawac gluten od juz 6 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik duzo twoja mała je jak na dziewczynkę i 3tyg młodsza od mojego. Mój je teraz tak: z ostatnich dni: 970ml, 1100ml, 1080ml, 1000ml. czyli litr mleka zjada. Ile wasze dzieci jedzą na dobe? moze mojemu to jest mało że tak się budzi w nocy ciągle i glodny, ja już sama nie wiem, a z drugiej strony to kurcze nie chce przesadzac z tym mlekiem, bo znowu się pediatra uczepi. Dziś ugotuje kawałek marchewki i mu dam spróbowac. mój za tydzień kończy 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te oskrzela przy kp to prawdopodobnie NOP. Fionek jasne,ze możesz na raty. Zgadzam się z Asik,to wcale nie jest prawda,ze jak dziecko częściej sie budzi w nocy to chce stale pokarmy. Co do laktatorow to przypominam,ze ja nie mogę ściągnąć nawet 10ml a jak dziecko ssie to aż mu mleko bokiem wyplywa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 a na piersi podobno nawet juz w 5 niewielka ekspozycja na gluten jest wskazana. Ja jeszcze odnosnie zywienia nie planowalam nic a juz czas najwyzszy ale moze mi alergolog cos podpowie. Bo nie wiem czy sie uda do 6 ms tylko na cycku pociągnąć jeszcze ten czort butli nie chce no!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 3 chłopców stary schemat żywienia niemowląt mówi o ekspozycji na gluten, czyli codziennym podawaniu dzieciaczkom małych ilości np kaszy manny do zupki (zdaje się że łyżeczkę) a normalne wprowadzanie glutenu w stylu bułki, makaron, kasza jęczmienna to chyba dopiero po 8 msc. Przy kp ekspozycje robi się wcześniej a mm później. Ale wytyczne chyba od tego roku zmieniły się i jeszcze nie zagłębiłam się w temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu nie przeskakuje. Tak się jeszcze zastanowiłam że może to dlatego że w dzień je rzadziej bo co 4godz 170ml i może nadrabia w nocy, budząc się co 3 godz na mleko. Dziś np do tej pory zjadł tylko 320ml bo jadł 2 razy tylko raz o 3 a raz o 8.30 to juz 4godz przerwy. spi mi już długo, czekam az wstanie i szykuje solidną butlę z kleikiem kukur, niech się naje. Już kombinuje na rózne sposoby. Ja czuje że jemu jest mało mleka, że on by chciał wiięcej pewnie z 200ml by wypił, ale jak za dużo przybierze to też niedobrze. szkoda ze nie mam takiej wagi żeby go ważyc czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny a my od rana na mieście i jeszcze będziemy wychodzić. Flavia u mnie tak samo budzi się 3x a był okres że tylko 1 raz wczoraj był beeeee ! taka maruda , że szok ale zwalam to na pogodę i na skok rozwojowy. Dzisiaj m ma wolne sklada właśnie mebel co 2x reklamował :D Kuba obserwuje swoje nogi chyba dochodzi , że to JEGO Nogi :D hihi i coś mojego m bierze ale się nie dziwie jak dzisiaj wyszedł bez kurtki muszę chyba do szafy zerknąć i zobaczyć co tam mam ciekawego :P Ja karmiłam nie cale 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3chlopcow
Ewinkaa, rzecz w tym, ze Leos nie zawsze ladnie z cyca je. Czasami ostro ciagnie, az mu oczy na wierzch wychodza, zje ile chce, bo jak konczy to ladnie mu sie odbija. A czasem za cholere nie bedzie ssal, odwraca glowe, wscieka sie i prezy, a butle doi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia, ja to robie w ten sposob, ze najpierw waze siebie, a potem wchodze na wage z Leonem i mniej, wiecej wiem, ile maly wazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee to chyba jednak taki okres skoro wszystkie młode tak się budza po nocach no nic trzeba przeczekac. Ale mój długo śpi no szok, o juz się kręci heh pewnie mu juz w brzuszku burczy i brzuch krzyczy MLEKA MLEKA HAHA głodomor. on robi tak samo jak asik pisze, niedaj bóg żeby mu butelka wypadła podczas jedzenia albo żebym zabrała bo taki krzyk podnosi jakby nie wiadomo co się działo. Jak widzi butelkę to się trzęsie. Jak szykuje mleko to krzyczy i ręce wyciąga. Ja mu tłumacze i pokazuje ze juz robie że to dla niego, ale jeszcze nie kuma, za mały. Jak będzie kumał to juz dobrze będzie bo chociaz nie bedzie tak krzyczał, a teraz to szok. Przysięgam że cała wieś nas słyszy jak on krzyczy o mleko, ale już sąsiadka wie że to awantura o mleko heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo3 wiem wiem ale wagę mam do d**y bo taką zwykłą z tarczą i na niej zawsze jest +-1kg pomyłki więc nawet nie zawracam sobie głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku mój to 600-650 ml wypije przez cały dzień jakiś niejadek z Niego... ale mama mówiła, że ja bardzo mało jadłam przez pierwsze dwa lata ale potem nadrobiłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ewinko jak bede miała dostęp do laptopa szwagra to jakoś wrzucę fotę bo przypominam,ze mój padl:) Asik to i ja pisałam,ze chce dwa właśnie,żeby obaj mieli albumy a nie jeden,za jakiś czas chce żeby i Dawid miał jak był niemowlak i kiedyś to zrobie:) zdjęcie w ręku to co innego niż na laptopie,ja mam w ramkach jak D się urodził i my w trójkę a teraz trzeba Kubunka dolozyc:) podoba mi się ramka MamyK Kuba znowu urósł większość ciuszków za mala Mamo3 to nie twoja wina,dziewczyny maja racje wszystko zależy od dziecka czy kp czy mm jedne będzie chorowite drugie nie, nie wierz laktatorom dziecko więcej wydaje a szczerze,im. Częściej podaje się butelkę tym mniej chętnie dziecko chce cyca. Jednak jeżeli nie możesz karmić Leosia z powodów fizycznych i psychicznych nie obwiniaj się, mi się udało ale nie dalabym rady walczyć tyle co ty!!!! Dzielna jestes mamo3! Czesc Magda chyba ściągnęłam cię myślami bo myslalam dzisiaj o wszystkich niepiszacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi u mnie odwrotnie jako niemowlak byłam papusna a pózniej ok 5 lat nic nie jadłam tylko chleb z masłem i ketchupem to było moje jedzienie na cały dzien. suchar byłam. ile bym teraz dała zeby mi sie jesc nie chciało. a tu sie chce i chce. zrobiłam 170ml mleka z kleikiem i wcina. zachłysnął sie, wiec wyjełam mu smoka a on za butle i pcha sobie spowrotem w buzie. no niemożliwy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu czytałam wpisy z grudnia stare i agata napisała ze na następne swięta będziemy juz miec swoje maluszki. znowu się popłakałam, boze czy to jeszcze hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :). Boli mnie gardło solą poplucze i tantum verde. Ja nie mam kłopotów z karmieniem pije tylko cyca bogu dzięki bo ja jak czytam o butelkach o wstawania w nocy to was podziwiam mleko w cycku to raj :). Mamo 3 Michał tez czasem wierci się jęczy bo nie leci fontanna dopiero jak zacznie lecieć to się uspokaja a czasem chyba nie jest głodny. Ja ubieram body na długi bluzę z polaru dziny z podszewka i skarpetki teraz jak zimniej to cienkie skarpetki i paputki a dziś miał kombinezon misiowy fajny wyglądał jak wielki chłop w nim ale zadowolona jestem. Nomatic tez bym chciała dużo kupić ale ten i następny miesiąc to masakra ale jak wiecie ja jestem uzależniona od dziecięcych zakupów :). Wybiore krzesło jak teściowa chce niech kupują :) Ilonek wszystko ok ?? A co do budzenia sie w nocy trochę to potrwa chyba więcej budzą się cyckowe dzieci bo się przytulaja tu nie zawsze chodzi o głód. Kuba miał rok i się budził :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia ja dziś wracałam ze spaceru i mówię do Kuby ze pamiętasz jak mama była w ciąży jak skurcze miała i biegli sny na łóżko jak mi się w głowie kręciło a Kubuś mówi ze bal się ze nie wrócę ze szpitala i ez prawie się popłakałam. Ka to placzek jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo K ja tak samo oglądałam wczoraj na fb film od poczecia do narodzin i to samo Biedny kubus przezył to bardzo napewno, kocha cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie chce pamiętać poród ale potem taka ulga i nagle nasze życie się zmieniło o 180 stopni i trwa do dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Flavia tez uwazam ze moja duzo je .. dzis np dla porownania zjadla juz 535ml i juz minely 2h wiec zaraz zacznie sie robic glodna ... Moze zrob mu na gesto ten kleik skoro juz podajesz dluzszy czas i daj mu lyzeczka, bo jak za tydz konczy juz 4mc ja daje raz dziennie lyzke stolowa kukurydzianego i kupy sa po nim codziennie a nawet dla razy dziennie wiec polecam :) mi pol nocy snilo sie rozszerzeanie diety haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, czytam Was z telefonu na bieżąco z małą na rękach, ale nie mam kiedy pisać bo ten mały diabeł nic nie śpi w dzień. Rano jest jeszcze ok, panienka wyspana po nocy,humor dopisuje, to na szybko ogarniam mieszkanie i mogę wziąć prysznic. Ale od 12 jest taka marudna, że tylko ręce i ręce. Oczywiście noszę, lulam, wożę wózkiem na nic to. Jak uśnie to na 15 minut. Tak więc duchem jestem z Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlonek
Asik Milenka dużo je, ale z tego co piszesz sporo ulewa. Pola przedwczoraj zjadła 680 ml na dobę, a wczoraj 800 ml. Do teraz wypila 500 ml i do wieczora dwa karmienia po 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
wiecie co kupilam jej smoczek nuka bo mi sie podobal i nie chce go possie ale widze ze jej nie podoba sie i wypluwa , a mamy aventowskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonekl usmialam sie mały diabeł hahaha Esmi moja to samo na lezaczku mostkuje o przewijaku awet nie wspomne na lozku trzeba wszystko z nia robic a jak lezy na poduszce swince to glowe podnosi ciagle rączek z buzi nie wyjmuje czesto nawet w kapieli ssie w nd byla taka umeczona ze prawie spala w wannie mam film nagrany jakby byla w swoim swiecie doslownie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka śpi już dwie godz a ja się nudzę:)zaraz starsza przyjdzie ze szkoły to się zrobi trochę głośno w domu bo tak to cisza,mamok bardzo Cię podziwiam za cierpliwość do dzieciaczków i w ogóle jak tak piszesz fajnie,ja to nerwus jestem,chociaż przy tej młodszej mam więcej cierpliwości niż przy starszej kiedyś,może dlatego że ja starsza jestem:) oo mój szogunek się obudził?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×