Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Dzień dobry :) U nas noc standardowa od około 19 do 6 z przerwami na cycka. Teraz drzemkę ma, Kuba jeszcze śpi:). Mamo 3 dzięki za wyjaśnienia :). Fionek tak to najlepsza metoda :). Esmi fajnie ze nicka spokojna widzisz brzuszek się uspokoił a dziecko wszystko czuje u matki stres smutek np. U mnie in bardziej się spieszę przed wyjściem tym bardziej mały marudzi :), wiec juz olewam nie spieszę się :). Ewinka wszystko ok ? Jola daj znać co i was .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Hej,a ja właśnie GLUPIA dzisiaj po bulki jechałam rowerem hehe dla rekreacji i sportu,w połowie drogi juz zalowalam:D 3 stopnie ciepla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Fionek to się uspokoilam myslalam,ze ja tak "przyzwyczaiłam". Muszę kurcze kupić koncentrat do chłodnic do naszych samochodów tak to jest jak faceta nie ma ja się na tym nie znam a tu przymrozki nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoras prosila o informacje, czytalam Was przez wiekszosc ciazy poniewaz mialam ciaze zagrozona myslalam ze urodze w czerwcu, jednakze Lenka urodzila sie 3 lipca z waga 2950 i dlugoscia 50 cm, za tydzien konczy 3 m- ce i wazy tylko niewiele ponad 5kg jest bardzo drobniutka. Dzis w nocy pobudka o 2 i o 5.30 i do 8 jeszcze spala, ja tylko do 7 bo musialam starszego wyprawic do szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoK- tez robie balonik i az sie przestraszylam, ze Wam nic nie pękło a bylas w ciąży :D Ja w sumie w drugim dniu @zaszlam :) Wyspalam sie dzisiaj jak nigdy. Jasio spal od 21 do 6:40 i później od 7 do 10, a ja razem z nim. Wlasnie jemy mleczko. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
No kurde co jest czy tylko mi str nie przeskakuje czy to juz zawsze będzie się tak zacinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od dzisiaj jestem na diecie. Juz wypilam pyszny koktajl na sniadanie i zaraz sie biore za cwiczenia. Oficjalnie sie poddaje i odpuszczam kp :( W nocy Leon ladnie jadl, ale po kilku minutach ssania zaczynal plakac i rzucac glowa, wiec zrobilam mm i wrabal 180 ml. W ciagu 24 godzin udalo mi sie odciagnac w sumie 40 ml, pomimo herbatek laktacyjnych i Karmi. Ile moglam, tyle dalam, przeciez sie nie zastrzele, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 masz rację,nie ma się co stresować,ważne że dziecko najedzone:)ja od poniedziałku na diecie jestem,zobaczę jak długo wytrzymam o u mnie z silną wolą najgorzej,słodycze to moja nieodwzajemniona miłość:)Miśka jak o 9 zasnęła tak śpi do teraz,a mleko piłą 0 6 rano więc już piąta godzina mija jak nie jadła,a tak poza tym to witam ranne ptaszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
mamo3chlopcow az niemozliwe ze zaszlas w ciaze z gumka:))ja stosowalam tabletki i nie zaszlam a teraz to gumki chociaz od porodu3razy byl stosunek i tyle,moze przez te klotnie.wogole tesciowie tak mi dzialaja na nerwy.wszystko w tajemnicy do m mowia a gdy ja np ide to zapada cisza,bardzo to przykre.ja gotuje zupe jarzynowa,staralam buraczki i zaraz biore sie za papryke o ile Igor nie wstanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej mamo3chłopców- może nie jestem expertką, bo to moje 1sze dziecko,ale musisz jeść na okrągło-na co masz ochotę,może bez obżarstwa ale żebyś nie czuła głodu, pij wodę i herbatki owocowe- oczywiście bez przesady, nie ma upałów i przystawiaj Leona często, zamiast laktatora-pierś.Sama mam kryzysy, i powiem,że dziecko wysysa z 10 razy lepiej niż laktator czy elektryczny czy ręczny, bez porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
My wstalysmy po 9 teraz mala zjadla i spi a ja jem sniadanie pozniej jakis spacer czy cos Nomadic haha nikt by mnie na rower nie wygonil zeby byly 3 stopnie :D napewno było rześko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczekująca nie obraź się ale ciągle narzekasz na męża i teściową to do cholery po co tkwisz w tym dziwnym związku? Co to za mąż że trzyma stronę mamusi i obrabia Ci doope za twoimi plecami! Jak możesz znosić takie traktowanie, w imię czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
gosciu nie zrozumialas m jest za mna tylko tesciowqie ciagle nastawiaja go przeciwko i w tajemnicy przedemna do niego mowia ale on mi powtarza co oni gadaja.mi zalezy na rodzinie i mezu zeby dziecko mialo normalny dom,chociaz poki tesciowa jest to zapewne ciagle bedzie na mnie gadac,tak samo bylo z bratowa m ale teraz mieszkaja oddzielnie i do tesciow wogole nieprzyjezdzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:-) no te mamy nasze,a głównie mama3 i mamaK to zawsze cos śmiesznego napizza:-) No jak nic wyobraziłam sobie mame3 jak robi ten balonik hehe. U nas dość ciężko,wczoraj pierwszy raz od nie wiem jak długiego czasu,pewnie od dwóch miesięcy stas nie chcial zasnąć wieczorem.jak zawsze byla kapiel i mleczko,w czasie jedzenia zasnal wiec odkladamy i wtedy zaczął sie maraton ..trwalo to od 20 do 23.po prostu nie chcial spać,trzeba go bylo nosić,gadać,zabawiać,masować dziąsełko...no ale nic,spal do 7.30 z dwoma przerwami na jedzenie... Dopiero wróciliśmy ze spaceru bylam w sklepie ze zdrowa żywnością,kupilam sobie Stevie,soczewicę,hummus,jarzynkę bez soli i różne p*****ly.widziałam kleiki jaglany i jakiś jeszcze,pomyślałam o kleikowych dzieciaczkach:-) Początek czerwca tez wyslij nam swoje zdjęcie. Dzikidzik jak Twój nastrój? Nomadic jak jajnik?a moze przeziębiłaś?tez milam czesc jajnika usuwanego,mi pękła torbiel na jajniki ale tez bol niesamowity. No wlasnie chcialam zapytać o te próchnicę u dzieci bo niektóre kilkulatki maja czarne żeby,dlaczego tak?zawsze myslalam,ze z braku mycia zębów i nocnego jedzenia,a to moze byc tak po prostu mimo higieny,mycia,dbania??jak pisalas Samba,ze os soczków,pytam bo u mnie w rodzinie dużo dzieciaków ale jakos nikt nigdy nie mial a chce na przyszłość juz wiedzieć. Ja dzisiaj mam dobry nastrój calkiem:-) juz ponad tydzień na diecie jestem:-) Acha! 33ona dobrze napisala apropo karmienia.ja w ogóle jestem wielka zwolenniczka ale to juz wiecie,ze chckomaniaczka ze mnie hehe w piatek idziemy z m i Stasiem na takie spotkanie,kwartalnik laktacyjny organizuje na pradze(dzikidzik!) będzie o odżywianiu podczas karmienia,o BLW i rodzicilstwie bliskości.idziemy cala rodzinka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionek nie ma za co:-) ja tez juz drugo skonczylam,jeszcze robię dla dziadków po albumie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona, ja do tej pory tak wlasnie jadlam, nawet chleb i ziemniaki, chociaz normalnie sie ich nie tykam. Nie cwiczylam, co nie bylo latwe, bo przed ciaza i nawet jeszcze na samym poczatku ciazy, biegalam polmaratony, a teraz strasznie zgusnialam. Sapie przy wychodzeniu po schodach :-D Pij***ardzo duzo, od zawsze, w tym herbatke na laktacje i Karmi - kupuje w polskim sklepie. Leona przystawiam przy kazdym jedzeniu, srednio co 3 godziny, czasami ladnie ciagnie, ale czasem, chyba jak jest bardzo przeglodzony, wscieka sie i nie chce piersi :( Moja babcia twierdzi, ze jedzenie i stres nie ma tu nic do rzeczy, bo ona karmila kazde dziecko grubo ponad rok, czasami dwoje naraz (male przerwy miedzy dziecmi), a jedzenia bylo malo (czasy powojenne) i glownie chleb z maslem albo ziemniaki z kwasnym mlekiem. Zestresowana tez byla, bo miala czworo dzieci,w zasadzie rok po roku, w domu sie nie przelewalo i wiecznie musiala kombinowac, a pokarmu miala tyle, ze moglaby pol miasta wykarmic :) Moze, gdybym byla bardziej cierpliwa i nie zaczela Leona dokarmiac, sprawa wygladalaby inaczej, ale jak juz zaczal siusiac z krwia uznalam, ze musze mu czasem dac mm. Polozna radzila przeczekac, podawac wode albo rumianek, ale ja mialam dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaa, ja juz tutaj pisalam o kaszkach, one sa bodajze niemieckie, ekologiczne. W skladzie sama kasza z pelnego przemialu i witamina b1 i tyle. Zadnego swinstwa, zadnej chemii. Leos bedzie juz przechodzil na samo mm (niestety :( ) i wlasnie mam zamiar zamowic, na poczatek ryzowa. Ale maja tez gryczana, jaglana, orkiszowa, wielozbozowa, do wyboru, do koloru. Baw sie dobrze na "zlocie". Ja tez jestem pro cyc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, u nas dzis sloneczko ale chlodno, nigdzie nie ide, nie mam humoru.PoczątekCzerwca fajnie, ze sie odezwałas. Jaś sliczny, a czyj to pies na poczcie?:P ja zaszlam w ciaze bo uprawialismy stosunki przerywane, i najlepsze jest to ze w tym miesiacy czyli wrzesniu pamietam moze 2 razy sie kochalismy bo bylismy chorzy ciagle, a potem po zaplodnieniu zaczal mnie juz mocno bolec zoladek i myslalam ze mam wrzody, wiec juz na nic nie mialam ochoty, mam do dzis test ciazowy, dwie wielkie kreski i szok.Mam takie pytanie, pod czym spia wasze dzieci? robi sie chlodno wyciagnelam pierzynę, k***a taka wielka jest, chyba mi za duza sprzedala, widziala jakie wymiary lozeczka są i mi dobierala reszte ale to jest wielkie, jak on ma spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany julek dziewczyny ale strassssszznie dużo piszecie!W końcu się dokopałam,tyle tego było że już nie wiem co komu odpisać...Mamo3 nie dręcz się karmiłaś ile mogłaś,nie ważne jakim sposobem ważne że mały najedzony.Oczekująca ty to jesteś chartkorowa babka, jak pisałaś o tych ziemniakach i w ogóle jak piszesz o pracy na gospodarstwie naprawdę Cię podziwiam, ja bym nie dała rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mama3chlopców moj syn wlasnie tak robil, wiecznie rzucal glowa we wszytskie strony i sie darł, darł, darł, ciesze sie ze to juz za mna bo bylam cieniem czlowieka przez to a teraz przynajmniej mlody najedzony jest.wspolczuje tych problemow z jajnikami, nomadic czytalam kiedys o tych potworniakach, no to mieliscie szczescie z ta ciąża.Ja sie taka zrobilam jakas dziwna, nie wiem moze przez to ze ciagle siedzie z malymi tak wygląda moje zycie, a kiedys pracowalam i to tu, to tam i bylo fajnie a wczoraj bylam na urodzinach u szwagierki i tak wszyscy na mnie patrzyli, jak na jakas dziwna babe,znajomi mnie maja juz dosc albo mnie nie lubia za bardzo, bo moj chlop duzo jest w pracy a jak jest w domu to ciagle ktos tu przychodzi, jak nie kuzyn to znajomi a ja bym chciala zebysmy czasem mogli sami posiedziec, czy ja duzo wymagam?mamy tyakiego kolege co on nie umie sie objesc bez mojego adriana, nie rozumie ze mamy dziecko i sie troche zmienilo ale on by ciagle do nas przychodzil, najchetnie z flacha w rece i siedzial do nocy, teraz tez sylwester spalony będzie, dziecka nie wezme i juz widze, ze ja zla baba bo powinnam go wypuscic a ja sama pewnie zostac, tak ma byc wedlug niego,k****.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata moja śpi pod kołderką,ale my zaczęliśmy już grzać,ja jestem strasznym zmarżluchem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ja tez jestem, dlatego pytam :) poduszki nie daje bo on nie chce spac na niej i koniec.Ewinka no to zeby sie zaczely, ja licze na to ze unas bedzie to bezobjawowe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartyna
Ewinka.... Z tymi zabkami to roznie. Mowia ze im pozniej wychodza tym lepiej. Ale ile w tym prawdy to trudno powiedziec. Wg mnie nie ma reguly. Moj skonczyl trzy miesiace i juz mu wychodza. Mojej siostry coreczka pierwszego zabka miala po roku. Teraz ma 3 latka i polowe zabkow wyrwanych. Od korzenia jej sie psuly a korony zdrowe. Gdyby nie usonela to stale zabki by jej wychodzily juz z pr******** Lekarz powiedzial ze to od antybiotykow. A ona na wszystko dostawala antybiotyk. Katar, kaszelek, goraczka na kazdy objaw antybiotyk. To jest chore. I potem problemy. Dbanie, mycie nie pomoglo. Slodycze nie popsuly. Tylko antybiotyki najprawdopodobniej byly przyczyna iz teraz nie ma wiekszosci zebow. I reszta zaleczona. Zabki wyrwac musiala bo co tydz byla chora. Co tydz nowy antybiotyk. Od tego chorowala potem. Od stycznia nie ma tych zebow, reszta poleczona i choroby jak reka odjol. Uwazam ze antybiotyk w ostatecznosci takie dzieciatko powinno dostac. Ale to moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
tez kiedys czytalam ze niby od zbyt duzej ilosci zelaza branego w ciazy psują się ząbki szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Agata u nas stosunek przerywany działał kilka lat :) a o małego staraliśmy się pol roku. Śpi ze mną na łóżku pod kocykami teraz chłodno to nakrywam swoja kołdra i razem spimy jak go przeniosę do łóżeczka to nie mam nawet kolderki:) Mamo3 trudno, nie miej wyrzutów sumienia,dałaś z siebie ile mogłaś dosłownie i w przenosni:) biegasz półmaratonu? Taka sobie ciebie właśnie wyobrażam:) ja też w ciąży i teraz po jestem taka zastała jakbym się z 5lat nie ruszala:) Ewinka pobolewa mnie w okolicy jajników wtedy też tak było i operacja:( jestem teraz taka trochę hipochondryczka ale uwierzcie,ze mam podstawy. Asik tak było ładnie,słoneczko i specjalnie na rower wsiadlam, przyjeżdżam zmarznieta patrzę 3stopnie hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Agata no tak,udało się,a teraz się boje wpadki hehe:) a te potworniaki najważniejsze ze były niezłośliwe A z kolega też tak miałam przy pierwszym potem kolega wyjechał i mam spokoj:) nie dawaj się Agata teraz priorytet to ty i Adaś i reszta niech się obraza .kolezanki syn miał dwa latka czarne okropne zęby podobno od herbatki w nocy ja nie pamiętam ale moze 1,5 roku w nocy piersią karmiłam i u mojego ok ładne pamiętam i słodkie jadł to zależy od dziecka na prawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soki sa zabojcze dla zebow, zwlaszcza jablkowy. Przynajmniej taka opinie uslyszalam od swojego dentysty. Musi w tym cos byc, bo Alek ma zeby w fatalnym stanie, mimo higieny, regularnych wizyt u stomatologa i smarowania fluorem co 3 miesiace. Zlopie duzo soku i przewaznie z bidonu, a to tez niedobrze. Lekarz powiedzial, ze powinno sie odstawic butelke, kubki - niekapki, w ogole wszystko z dziubkiem, najszybciej jak sie da i dziecko powinno byc normalnie ze szklanki. Damian pije glownie wode i ma piekne zabki. Agata, moja mama brala zelazo na tony, kiedy chodzila w ciazy z moim bratem. Pierwsze zeby doslownie mu szczernialy i wypadly, wygladalo to okropnie. A co do kolegi, to powinnas porozmawiac z mezem, wytlumaczyc, ze sobie nie zyczysz tak czestych wizyt. A w Sylwestra niech siedzi na tylku razem z Toba, w koncu razem to dziecko zrobiliscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ale to prawda u jednego się dba książkowo i są czarne zepsute u innego na odwrót. A z tym czasem wychodzenia zębów moze coś jest? D wyszły po roku i były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 dalas z siebie wszystko! Mówi się trudno,najwazniejsze sby dzidziuś byl najedzony:-) Nomadic bo od mleka kobiecego żeby sie nie psuja,pytalam o to juz trzech różnych dentystów i tak mi powiedzieli. Ja to mam chopla na punkcie zdrowych zębów dlatego tak pytam.tez uważam,ze antybiotyk to naprawde w ostateczności. Musze wejść na pocztę jak znajdę chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×