Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
hej dziewczyny ja w domu z mezem tak sie ciesze.dzis robie golabki.nie wymiotuje narazie:) ja usg mialam w 9t3d i widzialam raczki nozki palce i oczywiscie serduszko jak bilo lekarz tez uchwycil jak dzidzius sie rusza super uczucie az plakac sie chcialo ze szczescia a naprawde balam sie ze cos nietak bedzie.lekarz mowil ze dzidzius moze byc duzy wlasciwie dlugi bo my wysocy jestesmy.teraz ide na wizyte 8listopada bo juz na zwolnieniu jestem.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mów że Ty już gołąbki produkujesz ;) Że też Ci się chce Super że widzialas swoje malenstwo i że już jest takie duże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam usg w 6 tyg. I jeszcze nie wiele było widać. Wizyte man 13.11. Mdłości sa ale małe. Jak zjem to jest ok. A za mną tez chodzą gołąbki ale to już nie dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczekujaca zobacz w karcie co ci podawali na mdlosci oprocz krioplowek jakis torecan moze czy cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja idę w równo 10t 0d. i w takim razie pewnie tez juz będzie widac rączki, nozki. nie mogę się doczekac:) zabieram tez męża na badanie zeby zobaczył maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Jak bylam w 7 było widać tylko fasolke i słyszałam jak serduszko bije a teraz pójdę równo w 12 tygodniu i mam nadzieję że w końcu kartę ciąży mi założy :) A mam pytanko mierzycie sobie ciśnienie ? Ja osobiście jestem zaskoczona bo mam stosunkowo niskie bo np 106/ 57 ale za to puls mam bardzo wysoki bo dochodzi nawet do 106 ale lekarz na to nawet nie zareagował. Myślicie że może mieć to wpływ na dzidzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
nie mam pojęcia. ja nie mierzę sobie cisnienia. jak pielęgniarka zakładała mi karte to mierzyła i miałam dobre 130/87 o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mucha mi dawali folik magnez i kroplowki ale niepisze z czym byly,lekarz jeszcze zalecil mi duphaston 2opakowania to wystarczy mi do nastepnej wizyty magnez folik i witamine a zeby sie nieodwodnic.pisalam juz ze widzialam nozki raczki seruszko i nawet widac bylo palce zlaczone i ruchy malenstwa.lakarz mowil ze dzidzius pewnie bedzie duzy.ja narobilam z 50golabkow pomoglam mezowi troche a tetraz leze bo kregoslup bardzo boli mnie.no w 10 i12 tygodniu bedzie widac jeszcze wyrazniej wszystko.my za miuesiac bedziemy szukac czy chlopiec czy dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wyczytałam gdzieś że już w 12 tygodniu przy dobrym sprzęcie można dostrzec cuz tam się kryje ;) ale ostatnio kuzynka powiedziała mi coś co mnie zszokowało ! Że podobno płeć dziecka można wcześniej określić z jego bicia serduszka, jeśli tętno jest poniżej 140 to chłopczyk jeśli powyżej to dziewczynka ;) taka ciekawostka a najlepsze jest to że u niej i u mnie w pierwszej ciąży to się sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jak minal weekend?u mnie bez wymiotow jedynie mdlosci i straszne zmeczenie mnie meczy,caly dzien w lozku przelezalam.wczoraj tesciowej niebylo to byl spokoj a dzis niestewty juz jest.wiecie co snil mi sie porod taki straszny bol mialam cos okropnego.ktora teraz ma wizyte i usg?bedziecie robic badania prenatralne?bo ja musialaabyum prywatnie chyba zrobic i zastanawiam sie .milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Hej! Oczekująca- ja bede robic badania prenatalne prywatnie 250 zł albo na NFZ ale tu musisz mieć poświadczenie od lekarza ,ze coś nie tak. Myślę,że warto wydać te pieniadze żeby wiedzieć , że wszystko ok i być spokojnym na reszte ciaży. Ja dopiero 12 .11 mam zwykle usg ( musi byc wykonane przed prenatalnymi poniewaz dzidzia musi miec okreslona wielkosc) i nie wiem jak te 2 tyg wytrzymam bez usg , juz sie zamartwiam czy sie rozwija czy serce bije. Ja czuję się dobrze, oprócz zmęczenia nie mam żadnych innych dolegliwości. A i wszystko mnie wkurza a najbardziej moja tesciowa. Mieszkamy z nimi w jednym domu i kiedys to raz na kilka dni sie widzialysmy a teraz lata codziennie co mnie irytuje bo nie mam z nia juz o czym gadac. Wie,ze siedze a i tak ciagle pyta: "I co nowego?" co mnie rozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja ostatnio nie miałam siły pisać bo tak mnie memliło że nie mogłam się skupić Weekend....w sobotę oczywiście sprzątanie a potem 5 urodziny chrzesniaka a w niedzielę byliśmy z mężem na grzybach i trochę przesadziłam z chodzeniem bo brzuch mnie zaczął boleć a potem była u nas (u teściowej) siostra mojego męża z rodziną. Oni mają już duże dzieci i tworzą fajną rodzinke. Martwi mnie tylko że nikt z rodziny męża nie cieszy się z tej ciąży :( no może oprócz szwagra Właściwie nie tyle mnie to martwi co smuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mucha ja tez mam tak ze jak wiecej chodze to brzuch mnie boli.ja teraz ide prywatnie do gin po zwolnienie i zobacze kiedy usg mi zrobi.mnie ciagle mdli rano troche wymiotowalam i dalej mam kwasny smak w ustach.moja tesciowa jest straszna zrobilam golabki i wczoraj jak jedli to maz mowil ze zaczela mowic ze niedobre bo ostre a wcale takie niebyly i tesc zwrocil jej uwage a ona juz obrazona chodzi.ja jutro zaczynam10tydzien ale mi czas szybko leci.dzis strasznie wieje i leze w lozku aby zupe jarzynowa ugotowalam i kuchnnie ogarnelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wogóle nie przejmuje jak teściowa mówi że za ostre My z mężem lubimy pikantne lub po prostu dobrze przyprawione potrawy a teściowa bardziej mdłe Czasami zdarza mi się odlać np trochę sosu zanim ostatecznie doprawie specjalnie dla teściowej ale to rzadkość Na szczęście mamy oddzielne kuchnie (o co walczylam) i każdy gotuje dla siebie. Tylko czasami ją zapraszam lub ona nas Znów strasznie zasłabłam aż mój mąż się mnie przestraszył jak mnie zobaczył Podobno byłam strasznie blada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny...Ja @ powinnam dostać 26 i nadal nic:)temp 37....mam nadzieję,że zobaczę dwie kreski...w styczniu 2012 zaszłam za pierwszym niestety pozamaciczna,dwa miesiące później wyladowałam na stole z krwotokiem do otrzewnej....później nie mogłam zajść.... super forum i się cały czas utrzymuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny .mucha jak usg ci wyszlo?wszysatko wporzadku?gosc 85 a z kad jestes?ja lubelskie i u mnie takie badanie aby sprawdzic zespol downa i edwardsa kosztuje400zl albo wiecej zalewzy gdzie sie je robi.ja bede tez chyba po10listopada miec usg i pozniej zapisze sie na te badania prenetralne.wogole wiecie na czym one dokladnie polegaja?dziewczyna ktora byla ze mna w szpitalu robila te badania bo ma tokspolazmoze i chciala sprawdzic czy pk i tak jest.co u was wiecej slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie po usg ok narazie termin przesunal sie o 3 dni na 16 czerwca mam malego krwiaka wiec luteina 2x dziennie poza tym ok na bad prenat tez sie zapisalam u mnie w bialymstoku 300zl bad obejmuje usg ze wszystkimi pomiarami i przeplywami i test z krwi pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Jestem ze śląska. Nie wiem konkretnie czy bdanie to obejmuje test przepływu krwi Papp-a. Wiem ,ze na podstawie wymiarów z usg (np. przeziernosc karkowa, kosc nosowa) obliczaja ryzyko wystapienia chorob. Jestem przewrażliwiona czy z dzieckiem wszystko ok czy sie rozwija wiec te badania robie dla własnego sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_28
maminia22 Ja nie wiem jakie cykle bo szczerze mówiąc zanim zaczęłam liczyć udało się zajść w ciąże. Nigdy na to nie zwracałam uwagi i lekarka nawet trochę zdziwiona była. Ja myślę że będzie chłopiec ale oczywiście jest mi to obojętne żeby było zdrowe tylko :) W piątek byłam na usg wszystko super, fasolka rośnie widziałam nóżki, serduszko :) Lekarka pozwoliła mi na wakacje lecieć. Ja czuję się świetnie troszku wam współczuje ja pracuje do 16 potem spaceruje kilka km gotuję obiadek, sprzątam i czekam na męża niestety ostatnio zasypiam przed jego przyjściem mam niskie ciśnienie. Dziewczyny pojecie kawę? Ja bez kawy jak zombie.. i głowa mnie ćmi więc znowu zaczęłam pić dwie kawy cienkie podobno powyżej 5 filiżanek szkodzi dziecku. Ja u was z farbowaniem włosów? Lekarka mi zabroniła a w książce piszę że farbą bez amoniaku wolno.. Mam już odrosty a nie chce zaszkodzić bąbelkowi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik16czerwca mamy rocznice slubu druga.agu u mnie wiem ze test papa robia na fundusz .a reszte prywatnie ale jjeszcze chce zobaczyc co wyjdzie na usg.a ile maja wasze malenstwa?wlosy mozna farbowac bo to nieszkodzi chyba ze sa slabe w ciazy to moge wypadywac.ja mam zamiar pomalowac w grudniu bo juz od lipca niemalowalam to za miesiac bedzie ok.dziewczyny zauwazylam ze od kiedy w ciazy jestem mam wiecej sluzu i taki dziwny zapach ale inny jak mam zapalenie.a jak u was to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamusia
hej:) mam termin na 22 czerwca, czy mogę się przyłączyć?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamusia
po powrocie z pracy postaram się przeczytać niektóre wpisy żeby być na bierząco co się dzieje u was kochane przyszłe mamusie:) ja miałam usg wcześnie, bo w 5tygodniu i był tylko pęcherzyk ciążowy, ale lekarz powiedział, że napewno będzie wszystko w porządku i żebym przyszła za 3 tygodnie :) także na 8.11 mam umówioną wizytę, ahhh... nie mogę się doczekać,będę wtedy w 8tygodniu, jak myślicie czy będzie już widać conieco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiu woitaj wsrod nas:) w 8tygodniu juz bedzie widac serduszko a moze cos wiecej,u mnie w 9tc widac bylo juz nozki raczki palce,jesli lekarz ma dobry sprzet to napeweno pokaze ci co widac.moj mi wszystko pokazuje co widac a treraz bedziemy szukac czy chlopiec czy dziewczynka.no i chce sprawdzic czy niema wady zadnej dziecko.ja juz jestem w 10tc a wizyte mam8listopada a usg pewnie po10listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaca jesli bierzesz lutke lub duph. dopochwowo to on moze zmieniac flore pochwy przez co jest podatniejsza na infekcje wiec niech gin obejrzy , a co do testu Pappa jstes pewna ze jest u was refundowany bo raczej na 99 jestem przekonana ze to badanie jest refundowane tylko przy wskazanniach tzn wiek matki, wady genetyczne itp a usg genetyczne powinno obejmowac:Badanie USG w 11-13 tygodni + 6 dni ciąży : Liczba pęcherzyków ciążowych w jamie macicy Ocena czynności serca płodu-FHR Pomiary biometryczne: dł. ciemieniowo-siedzeniowa - CRL, wymiar dwuciemieniowy główki płodu – BPD Ocena anatomii płodu: - czaszka - ściany powłok jamy brzusznej - żołądek - serce: lokalizacja i czynność serca płodu - pęcherz moczowy - kręgosłup - kończyny górne i dolne Ocena kosmówki Ocena przezierności karkowej (NT) i kości nosowej (NB), przepływu w przewodzie żylnym (DV), zastawce trójdzielnej (TV) , w tętnicach macicznych i pomiar kąta twarzowego (FMF angle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik wiem bo moja kolezanka ktora rodzila w kwietniu miala to badanie a niemiala zadnego problemu w ciazy i miala je refundowane.zreszta zapytam doklanie lekarza mojego jak pojde na wizyte.dziewczyny a wy robilyscie badanie na hiv?bo niektorzy zalecaja wlasnie je w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze gin jej dala poprostu skierowanie bo to normalne bad kt mozna zrobic w lab tylko jeszcze trzeba je zinterpreyowac a na str nfz jest koszyk swiadczen refundowanych zlec przez ginekologow :) hiv bede robic hcv mozw Zrobie bo mam narazenie hbs robilam i wyszlo ze musialam sie znowu szczepic szok pracowalam nie wiedzac o tym nawet ze nie mam op***osci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×