Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gośćmartyna
Dziekuje za rade. Bede probowala :) moze damy rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
EWINKA a jeszcze zeby bylo smieszniej to ten esputikon moga i dorosli brac :P dla mnie osoboscie to najlepszy lek na bączki i przy okazji na kupke :) a butelka to ta nowa naturell z łezkami i kreseczkami i roznica sie aventu od tomeego tym ze np butelka ze smoczkiem nr 2 ma dwie dziurki przez co szybciej leci w TT 1-2-3 maja tylko jedna dziurke i dlatego wolniej leci :) Moja zjadla 18- znowu i spi wiec zaraz powrzucam zdjecia bo sesje jej cyknelam haha Martyna mysle ze mały sie schytrzyl ale nie rezygnuj z uporem maniaka przystawiaj nie pokazuj ze jak zaplacze to dostanie butle bo wtedy juz nici z cycka tak mi sie wydaje tak bylo tez u mnie nie dosc ze nie slabo ssala to dostala butle i koniec tematu :D Agata sloiczek na dwa dni pierwszego dnia np po ok 2-3 lyzeczki przez 3 dni i kolejne , jablko , marchew , dynia , zieminiak , brokul (trzeba patrzec co jest na sloiczkach po 4mc i jak checsz sama robic to poprostu to dawac pozniej łączyc ,a pozniej zupki gotowac warzywa z woda z lyzka masla lub oliwy z oliwek potem zblendowac lub rozgniesc zagescic kleikiem kukurydzianym i juz :) plus probowac dawac kaszke np wieczorem czy rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzielam napisalam to post sie nie ukazuje ja nie wiem juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia, hahahaha, zaczelam sie smiac na glos, jak przeczytalam Twoj wpis, az mama przyleciala do kuchni, zeby zapytac, co sie dzieje :) Esmi, u mnie problemem byl zly smoczek na butelce. Kupilam wiekszy, dla dzieci powyzej 3 miesiaca i zjadl pieknie. Jakos zupelnie nie wzielam pod uwage, ze mleko z piersi jest duzo rzadsze od mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc Martyna, no niestety tak juz jest, ze dzieci sie przyzwyczajaja do butli i potem ciezko je przestawic na piers. U mnie akurat bylo odwrotnie - ja w dzien karmilam odciagnietym i dokarmialam mm, a w nocy wylacznie z cyca, bo noca wlasnie moj syn ladnie jadl. Nie wiem, moze dlatego, ze byl na pol spiacy i nie tak niecierpliwy jak w dzien :) Przynajmniej masz duzo mleka, zazdroszcze. AAAJ, duzo zdrowka dla malutkiej, a Tobie wytrwalosci zycze. Twoja starsza corka tez tak przechodzila zabkowanie? Ja nawet nie wiem, kiedy Alkowi i Damianowi zeby wyszly, rano wstawali i juz mieli :) Napisz, jak sie ogarniesz troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik dala masc z hydro..... typowy naciek byc spokojnym. potrm poczytam i poodpisyje juz nuedlugo wyplata odstredije die w hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc85, mialam przedtem napisac, ale wylecialo mi z glowy. To zupelnie normalne, ze masz takie mysli czasami, tez tak mialam. Pierwsze dziecko wywraca zycie do gory nogami, prawdziwy szok dla organizmu :-) Ja teraz tak czasami mysle, ze jakim cudem ja to wszystko ogarniam - dzieci, robota, dom, a jak bylam sama to mi wiecznie czasu na wszystko brakowalo i ciagle bylam spozniona :) Pomalutku, wszystko sie ulozy, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alice, ja tez czasami Was podczytuje i wlasnie sobie zamowilam "Dzieci w Paryzu nie grymasza". Dzieki za info ;-) Asik, moze Milenka w koncu sama odrzuci smoka? Moje chlopaki zrezygnowali ze smoka jak mieli okolo 8 miesiecy. Sami z siebie, z dnia na dzien. Damianowi chyba nieco pomoglo, ze mial zapalenie gardla i smoczek go dlawil. Ale corka mojego kuzyna chodzila ze smokiem prawie 4 lata, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam ze spaceru póki deszcz nie padał,ja mam tyle ubranek dla małej że co chwilę ją przebieram,wszystkie te ciuszki kupiłam jeszcze jak byłam w ciąży bo były takie przeceny że żal było nie brać,ciepłe kombinezony,nie zimowe ale takie jesienne to w smyku po 30 zł kupowałam to teraz są jak znalazł,tyko zimowego kombinezonu szukam:)no ja kupuję ten bebilon pepti na receptę to płacę ok17 zł za 450 gram,asik Milenkę to taniej ubrać niż nakarmić:)jak byłam na szczepieniu to pielęgniarka mówiłą że trzymiesięczne dziecko żeby było idealnie na 50 centylu powinno ważyć 5800 haha no moja to już dawno przekroczyła tą wagę,mój grubciu leży koło mnie na macie i śmieję się na głos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 3chlopcow ja mam tą książkę,w ciązy ją czytałam:)mam pytanie czy Wasze dzieci zezują?bo jak byłam u pediatry to powiedziałą że Michalinie lewe oko ucieka i dała skierowanie do okulisty,ale że czeka się w nieskończoność na wizytę z nfz to idę prywatnie w poniedziałek,mam nadzieję że to nic poważnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartyna
Dzieki dziewczyny. Czytam was na bierzaco(od grudnia bodajze :)) i sporo wam zawdzieczam hehe (w sensie rad). Nigdy nie pisalam bo nie mialam odwagi hehe. Ale stwierdzilam ze czasem warto o cos zapytac a i odpisac jak cos wiem ze swojego krotkiego doswiadczwnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
juz na poczcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
mamokubusia to dobrze :) smarujcie sie :D gosc85 tez mialam ci odpisac zapomnialam moze kup sobie chuste albo nosidelko i bedzie maly przy tobie i ty cos zrobisz?? Mamo3chlopcow ja wlasnie mam wizje zebedzie ciagac smoka az do szkoly ppojdzie bo napawrde zeby w nocy sie wybudzac i robic lament bo smoczka nie ma?? kurde jak bedzie bardziej kumata to moze ja naucze ale ona bez smoka nie usnie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
w sumie ja sie nudze musze jakies zajecie znalesc mialam tworzyc ksiazke foto ale nie mam weny moze płytke umyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też Was podczytuję, ale zarówno i tu i tam niewiele się udzielam bo ręki brakuje :-) Dzisiaj mogę sobie pozwolić bo mała odsypia nockę Ewinka na razie jesteśmy zadowoleni z nowego pediatry, dopiero 2 wizyty były ale widzę bardzo dużą różnicę pomiędzy tą babką a tą z przychodni, która nic nie wie, wszystko olewa i jest strasznie flegmatyczna i ma słabe podejście do dzieci i tylko mi robi wykłady na tematy szczepień jakie to są konieczne. Samba moja też powyżej 50centyla, jest w przedziale 75-90, a taki był malutki wcześniaczek i się każdy martwił, że taka drobinka... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik nie martw się ja butlę ciągnełam do 7 roku życia i teraz wszystko ze mną ok:)a smoki to miała pochowane wszędzie,jeden w buzi i dwa w dłoniach ale co tam hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie rozszerzania diety napiszę co radziła mi moja koleżanka, mama 8 miesięcznej dziewczynki. Nowy pokarm najlepiej wprowadzać ok południa, bo wieczorem jak rozboli brzuszek to nocka z głowy. Powiedzmy, że karmienie wypada ok 12, zaczynamy 15 minut przed. Sadzamy dziecko na leżaku, zabezpieczamy ubranie i podajemy jedzenie. Pierwszego dnia łyżeczkę, dwie i codziennie coraz więcej. Potem karmimy normalnie mlekiem do syta. Jak dziecko na raz zacznie zjadać cały słoiczek po karmieniu warzywami nie trzeba dokarmiać mlekiem. Na moją taki sposób podziała, ale już sobie wyobrażam głodną Milenkę czekającą aż mama poda marchew łyżeczką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Mamo3chlopcow bo ja sama tak pisalam jak mamakubusia wiec wylaczyam slownik ale Fionek moze powiedziec ze napwwrde czasami ciezko mnie bylo zrozumien a na fb to i bez slownika czasami ciezko :D Samba ha ha ha :D a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po spacerze i obiedzie :) odczekać jakieś 30 min i mogę sobie kawkę robić :D zaraz swojego wstawie na FB :) Nie dawno zjadł 120 ml :) jeju mam nadzieje, że tak się zostanie niech je ten mój bubek ! Mamo3chłopców super , że to wina smoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
moj wypluwa smoka jak zasnie ale w nocy musze czasem wstac i dac smoczek.Ewinka Stas to zmarzluszek, moj spi tylko w pajacu, rozkopuje sie, nie lub gorąca.Sliczna Milenka, skora zdarta z taty.Magda teraz doczytalam o twoch wlosach:( straszne, mi tez leca ale na szczescie nie widze zadnych plackow.Ilonek czyli dac 2,3 lyzeczki i potem normalnie mleko? w sensie o 12 ma jesc, dac troche marchewki i mleko jak zawsze a jak zje caly sloik to odpuscic to jedno mleko? i czy tego samego dnia dac tez jakies jabluszko? czy po tych 3 dniach jak wszystko bedzie ok co z kaszka, eh ne wiem jakies to ciezkie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mamak fajna banda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ilonek wlasnie troche mnie to przeraza haha moze dam jej marchew z butli buahah :D Agata pozniej to mleko porpostu sie zastapi zupką z tej marchewki itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 no i super Leoś najedzony:-) Moj m to tez podobno mial smoka na każdym palcu nosil i braciom mlodszym zabieral,teraz jest przewrażliwiony bo nie chce żeby Stasiek tak mial ale on i tak kocha smoka,moze nie tak jak milenka ale kocha na pewno!:-) Gość 85 ja Ci wierze,u mnie tak samo,jak ma ktos przyjechac to ja bym chciala miec wszystko super,a mój mąż -spokojnie,bez nerwów! No i wtedy to jestem taka wsciekla na niego,bo ja szybka rach ciach, a on to flegmatyk. Martyna-trzymam kciuki,ja jako cyckomaniaczka wierze,ze sie uda:-) Czy któraś z was ogladala dzisiaj ddtvn?byla tam mama Janki,ktora karmiła wlasnie blw:-) w międzyczasie pidjadala mamie mleczko:-) fajne to bylo:-) No Kasia cos sie nie odzywa?? Jesteś tu jeszcze? Alice to fajnie,ze jestescie zadowoloeni,tez mam wrażenie,ze czasami Ci pediatrzy z przychodni są troche nie na czasie,jacyś niedouczeni,niepewni,tacy,ze nie można im zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik Milenka to jak wielka gwiazka normalnie super :D uważaj na kawalerów :P hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alice2014 moja wychodzi poza centyle ale na szczęście jest też długa do tego więc na razie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
dziewczyny bo w poz lekarza popadaja w rutyna bledem bylo to ze wprowadzono cos takiego jak lekarz rodzinny czyli ani internista ani pediatra tak naapwrde uwazam ze podzial na pediatre i interniste byl lepszy bo wiadomo jak to jest jak ktos sie zajmuje wszystkim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata no właśnie tak, że dwie łyżeczki marchewki a potem mleko. I na początku nie można mieszać, kilka dni sama marchew, potem np brokuł. Potem już można mieszać jak się przetestuje. Jak się wprowadza kaszkę jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam swojego Kubuśka :D ja zacznę od marcheweczki, potem jabłuszko a dalej zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×