Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda  cierpiaca

HEMOROIDY

Polecane posty

Gość mloda  cierpiaca

Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę o pomoc wszystkich, którzy doświadczyli tego cholerstwa i wiedzą co może pomóc. Opiszę swoją sytuację od początku, może ktoś z Was będzie w stanie udzielić mi porady. Jestem młoda, mam dopiero 22 lata. Nie siedzę dużo, wręcz przeciwnie ostatnio jestem na nogach po 8-10 godz dziennie, bo tego wymaga moja praca. Nie piję często, jednak z racji urodzin chłopaka wybrałam się na imprezę. Alkohol piłam w większej ilości, przyznaję. Już po powrocie do domu czułam ból w okolicach odbytu. Rano wyczułam guzek. Jakoś od razu skojarzyłam, że może to być hemoroida. Poszłam do apteki kupiłam czopki avecon i jakąś maść, ale guzek nie zmniejszył się. Było to 5 dni temu. Od wczoraj stosuję Procto Glyvenol i czuję ulgę jeśli chodzi o objawy, ale guzek nie zmniejsza się.. Guzek jest i w środku i na zewnątrz, przez co utrudnia mi życie, bo po całym dniu pracy ledwo mogę chodzić, gdyż otarcia są mega bolesne. Dzis zrobiłam także nasiadówkę z kory dębu, ale guzek dalej ma taki sam rozmiar. Macie jakieś pomysły? Zaznaczę tylko, że nie występuje u mnie żadne krwawienie, co jest chyba podstawowym objawem. Przewertowałam wszystkie fora, ale nic nie pomaga:( Czy da się to wyleczyć? tak, aby się zmiejszył/zniknął? Co jest jeszcze ważną sprawą to to, że rok temu też miałam taki guzek, jednak wgl nie bolesny ze 2x mniejszy i przeszedł po kilku czopkach z apteki. Bardzo proszę o pomoc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda  cierpiaca
Dodam jeszcze, że nie cierpię na żadne zaparcia, wydaje mi się, że powodem był ewidentnie alkohol:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkohol temu sprzyja, siedzenie na kamieniu. Jeśli wyszedł na zewnątrz to odbyt go uciska, stąd ból, spróbuj go wcisnąć do środka - ja stosowałem pozycję leżącą, nogi na ścianie - w górze, żadnego napinania, pełne rozluźnienie, nasmaruj palec tą maścią - lepszy poślizg, ale to musi być hemoroid, żebyś dała radę, nie wiem czy to właśnie to, bo może być coś innego. Udaj się do lekarza - proktologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda  cierpiaca
niestety wypada:( zastanawiam się czy to nie zakrzepica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam praktycznie tylko od alkoholu i to tak że prawie nie mogę go spożywać. 1. Kup tą maść http://www.i-apteka.pl/product-pol-471-POSTERISAN-masc-25g.html, jest w każdej aptece prawie. (To 2 najlepsza z jaką się spotkałem, 1 dostępna jest tylko w Egipcie ;p.) 2. Jak masz koreczek od maści i ma dobry kształt nalej do niego wody i zamroź, następnie wykonuj sobie aplikacje (wiesz gdzie ;p ). Można też kupić specjalne środki o takim działaniu chłodzącym ale są drogie. 3. Jeśli to poważne staraj się mniej jeść żeby mieć jak najmniej stolców i zachowuj zdrową dietę (bez przypraw) żeby zmniejszyć ilość stolców i poprawić ich jakość. 4. Zachowuj higienę - nie używaj papieru toaletowego tylko myj się za każdym razem. Może trwać nawet kilka miesiącu zanim hemoroid całkowicie zaniknie, ale jeśli dość mocno to zniwelujesz to po 5-10 dniach powinno wszystko wrócić do normy. Nie lekceważ tego ;p, ja za 1 razem trafiłem do szpitala na 3 tygodnie z powodu krwotoku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzacz
Nie polecam niwelować stolców, bo robi się zatwardzenie, a to gorsze niż stolec luźny - codzienny. Poza tym hemoroid nigdy nie zniknie na stałe - nie ma czegoś takiego, jak już się pojawi, przechodzi przez 4 stadia: www.lecba.cz/podklady/obrazky/stadia.JPG - zatem warto jak najszybciej wyleczyć, bo te małe - wewnętrzne można metodą małoinwazyjnyą, stadium III i IV to operacja wycięcia, a to już poważna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halszkówna
Ja miałam od zaparć, ale kupiłam w aptece Jeliton po którym moje jelita zaczęły pracować normalnie i hemoroidy zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anactazja24
To nie hemoroida tylko bolesny ropień! Poproś chłopaka, żeby ci wydusił, bo jesteś za młoda na hemoroidy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda  cierpiaca
Chłopak już zaglądał mi do odbytu i na 100% procent stwierdził, że to hemoroidy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franczezka
Wiesz co? Cieżko mi ci tak pomóc jak nie widzę skali problemu, Wrzuć tu fotę swoich hemoroidów to coś razem poradzimy. I pamiętaj w kupie siła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czopki propolisowe mi pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko co piszecie to zmniejsza skutki. A trzeba likwidować przyczyny. jedynym lekiem likwidujacym przyczyny jest VENORUTON 300 - w aptece bez recepty. Ulga już 2-3 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może pomoże sposób ze strony: leczenie-hemoroidow.blogspot.com. Warto spróbować, tym bardziej, ze nie wymaga zbyt wiele wysiłku:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeronkaKarta
Z takimi problemami zawsze warto udać się do lekarza. Wiem, że trochę tak "głupio" jednak tak będzie dla Ciebie i Twojego zdrowia najlepiej. A zanim się udasz do służby zdrowia, to polecam poczytać wcześniej o hemoroidach. http://leczymysie.pl/hemoroidy-objawy-leczenie-przyczyny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzyszKrzysztof
To zdecydowanie hemoroidy (ale jeżeli jeszcze ni jesteś pewna, to wejdź sobie na http://usun-hemoroidy.pl i dokładnie poczytaj o przyczynach). Komercyjne leki i maści mają właśnie to do siebie, że są... nieskuteczne. Używanie ich to takie typowe placebo - pomoże, super, nie pomoże - jeszcze lepiej (dla sprzedawcy). Nie ma co tego bagatelizować. Wejdź sobie na stronę, którą wcześniej podrzuciłem, przeczytaj artykuły od deski do deski i tam będziesz miała rozpisane co zrobić, żeby zmniejszyć dolegliwość i w końcu się jej po prostu pozbyć w zdrowy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zawsze interesowało, jak to jest z seksem analnym, a hemoroidami? Czy hemoroidy mogą pęknąć podczas takiego stosunku? Jak wy sądzicie? Mnie udało znaleźć się odpowiedź na to pytanie w artykule na tej stronie http://www.hemoroidy.expert/seks-analny-a-hemoroidy-przeciwwskazania-ryzyko-pekniecia-hemoroida/ i okazuje się, że bezpieczniej jest unikać seksu analnego podczas problemów z hemoroidami, ponieważ faktycznie może dojść do ich pęknięcia. Na szczęście istnieje wiele metod leczenie, które pomogą uporać się z hemoroidami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam usuwane metodą Celon w Mekmed w Katowicach http://mekmed.pl/index.php/k2/hemoroidy Bardzo szybko wróciłam do formy, to ni jest inwazyjny zabieg. Nie ma co się bać, tylko iśc i mieć z tym spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hemoroidy to koszmarnie bolesne i nieprzyjemne uczucie. Należy leczyć tę dolegliwośc. Miałam ten poblem i udałam się na badania, a nastepnie na zabieg do http://www.euro-klinika.pl/artykul/proktologia - udało się! Już teraz jestem zdrowa, zabieg byl bezboledny. Teraz jestem juz naprawdę w świetnym stanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacja66
Hemoroidy to przykra dolegliwość, ale da się z nią walczyć. Zerknijcie sobie na skład tego leku http://hemorend.pl/ , jest w 100% naturalny i stosowany doustnie. Czasami warto zaufać naturalnym produktom na bazie ziół, niż tym suplementom, na bazie chemicznych wymysłów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brakuje pacjentow? chętnych na lek? tzn ze jest beznadziejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet przy pełnym obłożeniu cię przyjmą na konsultacje proktologiczne w https://www.proctomed.pl. Warto docenić, że w Jeleniej Górze coś takiego jest. Masz do wyboru mnóstwo metod eliminacji hemoroidów, typowych i zaawansowanych schorzeń o***tu. Sprawa dość wstydliwa, ale tam tego nie odczuwasz. Jakoś taka profesjonalna atmosfera. Lekarze z duszą, a nie tylko na zasadzie dawaj kasę. A niestety coraz więcej mam takich doświadczeń :/ Polecam szczerze, bo mnie nawet lekarz dopytywał, jakie miałem poprzednie leczenie, co stosowałem. Na pierwszy raz to grubo ponad 30 minut siedziałem i nikt się nie śpieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolerka

A czemu po prostu nie pójdziesz z tym do proktologa? Skoro leczenie jakie stosujesz na własna rękę nie pomaga a sytuacja jest coraz gorsza to zmykaj do specjalisty. Nie można tego tak zaniedbać. Jak jesteś z Warszawy to umów się najlepiej do doktor Kołodziejczak ze szpitala św. Elżbiety jest naprawdę świetna. Też u niej leczyłam hemoroidy jakie pojawiły się u mnie po ciąży i bardzo mi pomogła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stryjenka

Też uważam, że jeśli nic nie pomaga to trzeba iść do lekarza. Nie ma na co czekać, bo może być gorzej i będzie za późno na doraźną pomoc. Mnie akurat zaczęły hemoroidy dokuczać jak zaczęłam mieć problemy z zaparciami. W takim zestawieniu to był koszmar. Ale trafiłam na fajna magister i poleciła mi czopki Posterisan (ale jest też w postaci maści). Rzeczywiście muszę przyznać, że poradziły sobie z problemem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modliszka

Posterisan miałem w maści i jestem wdzięczny magister w aptece że mi podpowiedziała. Poradził sobie z problemem i czuję się dzięki temu dużo bardziej komfortowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaka

Ale czy Posterisan w czopkach i maści ma to samo działanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

miałem 4 lata hemoroidy, wszystko sprawdziłem maści nasiadówki i diosmina 3000 mg na dobę. wszystko w jakimś stopniu pomaga na chwile. dieta wysoko błonnikowa śliwki suszone. moja rada unikać jak ognia alkoholu odrazu mi wypadały poza odbyt bardzo bolały. jest jedna metoda na hemoroidy lekarz  1 wizyta rozpoznawcza 250zł kolejna zabieg 500 zł i ostatnia wizyta po zabiegu 250zł razem 1000zł są to grosze za życie bez bólu i dyskomfortu. 3 lata po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koko

Jeszcze opisze zabieg metoda barrona gumkowanie. Czas trwania 10 min lekkie ukucia igla znieczulenie. Pozniej nic nie czuc dr zaklada gumke i po wszystkim gdy puscilo znieczulenie dyskomfort przy chodzeniu. Takze jeden dzien lezalem nic nie bolalo tylko swiat i dyskomfort. Na drugi dzien normalnie do pracy... ja dojrzewalem z decycja zabiegu 4 lata duzo zmarnowalem przez ten czas. Dzis mowie wam wszystkim idzicie prywatnie do lekarza. Odradzam nfz tylko proponowali mi skalpel... poznij gojenie a wiadomo jak sie rany goja w cieplych wilgotnych miejscach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
może Pani wybrać preparat w maści lub czopkach, w zależności od preferencji. Dodatkowo, zaznaczę tylko, że w pierwszej kolejności warto wprowadzić zmiany do diety oraz zwiększyć codzienną aktywność fizyczną - hemoroidy.info.pl/moj-styl-zycia-moje-zdrowie/
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrasa
Dnia 13.12.2019 o 01:13, HemoroidyInfoOE napisał:

Dzień dobry,
może Pani wybrać preparat w maści lub czopkach, w zależności od preferencji. Dodatkowo, zaznaczę tylko, że w pierwszej kolejności warto wprowadzić zmiany do diety oraz zwiększyć codzienną aktywność fizyczną - hemoroidy.info.pl/moj-styl-zycia-moje-zdrowie/
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl

Czytałam, że dobrze jest korzystać jednocześnie i z maści i z czopków. Czy to znaczy że ich działanie jest inne i się uzupełnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×