Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Eksploatacja Portów i Terminali Szkoła Policealna OPINIE

Polecane posty

Gość gość

Witam, Chciałabym się od was dowiedzieć coś więcej n/t kierunku Technik Eksploatacji Portów i Terminali. Taki kierunek zwrócił moją uwagę w ofercie jednej ze szkół policealnych. Mam klika pytań: Po 1. Czy jest to kierunek bardziej męski, żeński, czy raczej bez różnicy? Po 2. Na czym polega mniej więcej praca po tym kierunku i jak jest z płacą? (Tzn wiem że jest wiele opcji pracy od lotniczych terminali po porty i dworce kolejowe, jednak interesuje mnie taka praca w jednym z tych miejsc i na stanowisku, na którym najłatwiej dostać się po takiej szkole mając papier i nie mając znajomości + przybliżone zarobki na takim stanowisku) Po 3. Czy jest dość łatwo, średnio czy mega trudno ukończyć taką szkołę? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinski3
Jak na mój rozum to kierunek całkiem ogólny i dla kobiet i dla mężczyzn... Sam bym chętnie poszedł na coś takiego jednakże chciałbym po tym znaleźć coś na kolei,a nie koniecznie terminal lotniczy a chyba większość czasu właśnie tej tematyce się poświęca w ów szkole.... Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś napisze jeszcze coś konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również chciałbym uzyskać opinii na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki ciekawy kierunek a taka niska płaca??? a może ktoś pracuje mając takie wykształcenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po tym kierunku mniej więcej na jakich stanowiskach można pracować chodzi mi o kobiet . przy odprawach ? itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O MOJ BOZE tu chodzi o obsluge terminali takich do kart kredytowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i portow USB , to praca bardziej dla mezczyzn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczennicaklasy2
Płaca jest zależna od miejsca pracy. Pracować można na wielu stanowiskach: na terminalach portowych, lotniczych, na dworcach, w spedycji, w logistyce, w transporcie, jest wiele dziedzin pokrewnych do których ten kierunek jako tako przygotowuje, jest z nim związany np. celnik. Na tym kierunku realizujemy przedmioty zawodowe takie jak np.: porty, terminale, lotniska; towaroznawstwo i ładunkoznawstwo, podstawy logistyki i spedycji, laboratorium spedycji i magazynowania, koszty procesów logistycznych, eksploatacja urządzeń transportu bliskiego, ale i wiele innych. Kierunek ten jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od płci. Pomocna może być dobra kondycja fizyczna, bo może nam się trafić praca biurowa ale i fizyczna, jak np. w magazynie. Jest to kierunek bardzo rozległy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tepitowiec
Kierunek przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Koniecznie należy przyłożyć się samemu do nauki języków obcych (jako słuchacz szkoły policealnej na tym kierunku mogę powiedzieć że było z tym słabo). Przygotowując się do egzaminu z drugiej kwalifikacji warto sięgnąć do podręczników ze spedycji czy handlu zagranicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodze do szkoły technik esploatacji portów i terminali. Nie jest to typowo nauka o lotnisku lecz o tym również oraz koleji portach morskich itp autobusach autokarach o szystko co zwiazane z transportem każdą jego gałąź jest to bardzo rozmaity keirunek poniewaz po nim ma sie wiele mozliwosci :) Mozna pracowac na kolei, lotnisku, w autokarze jako pilot, w portach iyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skończyłam szkołę policealna na tym właśnie kierunku, obie kwalifikacje zdałam prawie na 100%, wystarczy trochę chęci :-) W kwestii języków obcych...tutaj faktycznie słabo z tym. Mój egzamin praktyczny z pierwszej kwalifikacji polegał głównie na przeprowadzeniu kontroli bezpieczeństwa, i tutaj wam powiem że po samej szkole i tak nie będziecie mogli takiego zajecia wykonywać (mam na myśli kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku). Do tego potrzebny jest wpis na kwalifikowanego pracownika ochrony lub licencja, jest to wymóg ULC:/ Ja taki kurs zrobiłam i pracuję ale koszt to 1500 zł + badania. Mimo wszystko kierunek ciekawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×