Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eyeque

Zajdę w ciążę jeszcze w tym roku

Polecane posty

Ale czego nie rozumiesz? Zastanawialam sie poprostu jak to jest z tymi tygodniami bo przeciez jak policzyc 4tyg x9miesiecy to nie wychodzi 40 tyg. A tu jest czarno na bialym. Wiec jestem jeszcze w pierwszym trymestrze. MalaNadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale przeciez miesiac to nie sa 4 tygodnie, a ciaza trwa 40 pelnych tygodni od ostatniego dnia miesiaczki. To, ze ciaza trwa 9 miesiecy to tylko tak sie mowi, bo trwa 10 miesiecy 28 dniowych, a 9 - 31 dniowych. Ja o tym wiedzialam, pewnie dlatego nie wiedzialam o co Ci chodzi. Daisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki mialo byc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z tym ze 10 miesiecy 28dniowych bo tak jest liczone jako cykl kobiety miesiace ksiezycowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy ja tez wiem o tym ze miesiac to nie sa rowne 4 tyg. Ale juz jakis czas temu ktoras z dziewczyn pytala od kiedy zaczyna sie drugi trymestr. Ja bylam pewna ze od 12tc a jednak nie. Poprostu tu jest wszystko ladnie opisane dlatego to wkleilam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No spoko, spoko, tak sie zastawialam po co to wkleilas tylko :) Ja wlasnie przezywam moj szczekoscisk. Co to jest za uczucie nawet nad tym nie panujesz w koncu to nerwy :/ Daisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wlasnie dzwonili ze szpitala z winikami!! Wszystko jest nardzo dobrze!!! U obu dzieciaczkow jest bardzo male prawdopodobienstwo!! Tak bardzo sie ciesze !!! Tak sie balam a moje dzieciaczki sa zdrowe !!! :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co dziewczyny... Tak sie mowi ze usg to w 12tc i polowkowe jest najwazniejsze... A powiem wam ze moja znajoma miala swietne wyniki tych usg i co sie okazalo.... W 30tc dowiedziala sie ze od 25tc jej dziecku nie rozwija sie mozdzek. Nie mozg tylko mozdzek... Teraz jezdza do wawy do jakiegos super profesora ale nikt nie potrafi jej powiedziec w jakim stanie urodzi sie dziecko... Jak sie tego dowiedzialam to stresuje sie podwojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MN - moglas tu tego nie pisac . Teraz znowu bede sie stresowac!! :( . Ale poki co to sie ciesze bardzo !! :D :D :D ta pani powiedziala ze oba testy i z krwi i ten kark wszystko super. Kazala mi wkoncu sie cieszyc ciaza :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MN - wiem wiem ale zawsze cos sie moze stac. Jedna znajoma to urodzila zdrowe dziecko a 3 dni po porodzie dziecko zaczelo siniec i nie okazalo ze krew nie dochodzi do mozgu i dziecko teraz ma porazenie mozgowe :(. A urodzilo sie zdrowe. Wiec zawsze cos moze jeszcze pojsc nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaNadzieja - no wlasnie tak to jest. Dlatego ja jesli juz zajde w ciaze bede regularnie chodzila na usg..teraz juz sa takie sprzety od jakiegos czasu, ze to usg nie jest w ogole szkoldliwe dla plodu. Troche kasy jak to sie mowi wydasz, ale ile zyskasz tym sposobem spokoju. Nie wiem jak to jest teraz, chyba Ty mi pisalas, ze usg nie jest tylko 3x na nfz, albo Gosciowa..ja jak bylam w ciazy to to bylo normalne ze tylko te 3 przyslugiwaly. Dla mnie to jest totalna glupota. Tylko kasa, kasa i kasa. Juz przed poczeciem trzeba kase wydawac, bo folik, srolik itp. Noz w kieszeni sie otwiera. * A my wlasnie sobie zrobilysmy jajeczka do koszyczka :) Werka jutro po poludniu jedzie wiec musialysmy juz przygotowac bo jutro po przedszkolu nie dlybysmy rady. Teraz maluje jajka magicznym jakims pisakiem co do kolorkow byl dodany i tworzy tam cos sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety tak to jest dziewczyny. Miejmy nadzieje ze u nas wszystko bedzie ok. Daisy tylko ze tak naprawde u niwj to usg co miesiac nie wiele zmienilo bo i tak prawdopodobnie nic z tym nie moga zrobic. Ja bede miala napewno 4 usg, a dodatkowo pewnie udam sie prywatnie na jakies... W zeszlym roku mialysmy z Nadia taki pisak "magiczny". Teraz kupilam barwniki i jakies naklejki z buzkami czy cos... My bedziemy robic w sob rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaNadziejo to ja pytałam o drugi trymestr. I bardzo fajna ta tabelka. Teraz będę na nią zerkać:) Bullitko bardzo się cieszę że wyniki są ok:) I maluszki są zdrowe:) A to usg głównie mówiło o chorobach genetycznych. Po 20 tygodniu sprawdza się znowu wady narządów. Każde z tych usg jest bardzo ważne bo każde dotyczy czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam :) Bullitko - cieszę się z Tobą, że wszystko w porządku, nie zamartwiaj się za bardzo, skoro wszystko dobrze wyszło, ciesz się dzidziulkami, ja jutro na 12 lecę na badania, zaczynam troche myśleć o tym, ale ogólnie nie miałam wcześniej żadnych przykrych myśli z tym związanych, jakoś spokojna jestem jeśli chodzi o moją dzidzię :) Kochane moje skóra zaczęła mnie swędzieć, poczytałam trochę ale chyba to normalne na tym etapie, w końcu hormony szaleją, do tego skóra na twarzy mnie piecze, okolice nosa i nos, jak tylko kataru dostałam, a poza tym mam kolejny staw (tym razem łokieć) z opuchlizną, muszę chyba zrobić badania na reumatoidalne zapalenie stawów, bo dziwne, że wyskoczyło teraz na drugiej...ech, ja się mam z tymi kostkami mymi :)... dam znać jak już będę po badaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć Kochane :) * gratulacje Bullitko, ciesze sie razem z Toba, ze wszystko wporzadku :) hurrrrra tak właśnie zacznij wkoncu sie cieszyć ciąża. co do przypadku koleżanki o ktorym napisała Mala Nadzieja to ekstremalna sytuacja bardzo rzadko sie zdarzaja takie przykre sytuacje. także tzreba być dobrej myśli i zaczac myslec o wyprawce Bullitko. maleństwa ju akie duuuze :) za około miesiac poznasz wstepnie płeć Maluszków * Gościowa ale sie ciesze, że z Tosienka coraz lepiej :* zuch dziewczyna :) a co do popusczania moczu to tak jak pisze Mąla nadzieja musisz poćwiczyć mięśnie kegla. ale jesli po ciąży by Ci sie to zdarzało czesciej to skonsultuj sie z lekarzem ponieważ wbrew pozorom nietrzymanie moczu jest dość częste ale wlasnie wstydliwe. chcemy Cie zobaczyc w nowej fryzurce :) niesety plaserki nic nie pomagają :( nic a nic a już miesiąc podklejamy * Betko ale sie ciesze, ze juz lepiej sie czujesz. ja tez mam włoski braz obecnie i jestem bardzo zadowolona :) żałuje, ze nie zrobilam sobie zdjecia w blondzie hi hi hi ale uwierzcie mi, że przezyłam szok i jedyne o czym myslałam to to, żeby jak najszybciej pozbyc sie tego koloru :P teraz sobie myśle, ze moglam odczekac troche moze wcale nie było tak źle. jedno jest pewne dłuuugo nie dotkne sie zadnej farby do włosow :) * Nesko uważaj z pracami domowymi. ja wiem, ze chcesz być Perfekcyjna Panią Domu :P :) ale lepiej troszke zwolnić tępo i czasem poprosic o pomoc. ja generalne porzadki robie w sobote juz nie moge sie doczekać ponieważ jestem jakby to ując - pedantką - tak przyznaje sie okruszk idoprowadja mnie do szału hihi :P Moja Kochanie zabierze Karolke na spacer a ja w tym czasie wszystko ogarne :) a co do spacerkow z Karolka to sama przyjemnosc sama sie przekonasz juz niedługo kochana :) * Daisy ciesze sie, ze wzorowo sie goi :) Wercia bedzie na pewno zadowolona zajaczka. moja Karolcia juz nasepne śiweta na pewno bedize prezywac :) tera to Jej obojetne co dostanie i tak znajdzie coś ciekawszego na przyklad jakiś szeleszczacy papierak o tak to jest idealne do zabawy :) * Joanne koniecznie daj znac i skonsultuj sie z lakrzem z tymi niepokojacymi objawami co Cie dopadły. ściskam Cie mocno, buziaki * A my dopiero dzisiaj z Karolka upolowałyśmy łsiczne buciki taaaakie słodkie super tak tak sa kokardeczki :) hi hi jakie to słodkie :) wiesz co Dasiy nie dziwie Ci sie, ze chcesz druga coreczzke hi hi te wszystk ispineczki, kokardeczki, serduszka słodkoooo :) życzliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny ze cieszycie sie razem ze mna :). Joanne - teraz bede trzymac kciuki za ciebie jutro . Wierze ze bedzie dobrze. Skad u ciebie tyle chorob sie bierze ?? Ty tez bedziesz miala test z krwi?? Neska - teraz dopiero rozumie jak ty sie czulas :). Cudowne uczucie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzliwa - buźki dla Malutkiej od ciotki, na pewno będę rozmawiać z nim na ten temat, a jak mi nie doradzi, co to moze być, to zadzwonię do swojego, bo wizytę mam dopiero na 6 maja... * Bullitka - dzięki serdeczne, będę miała i usg i test z krwi, głupio spytałam przy rejestracji czy krew to dzidziulki będą badać haha, ja to jestem pomysłowy dobromir, skąd mogłam wiedzieć co to za badania bo aż się zestresowałam, co do stawów to mam z nimi problem już 3 rok, ale krew wychodziła normalnie i na razie było tylko w kolanach a teraz bolą mnie przy miednicy i napuchły mi w zgięciach łokci...podjadę do ogólnej niech zobaczy...może nawet jeszcze jutro :) czuję jak mnie skóra piecze i swędzi, może coś zjadłam?? uda, ręce i twarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie życzliwa na mejlu w kolorze :p zyczliwa tak troske mi sie nudziło wkoncu Karolka jeszcze śpi he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyczliwa - a Karolinka to chyba niedlugo urodzinki ma nie?? Dobrze zapamietalam ?? Joanne - biedna ty . I na dodatek sama w domu :(. Jedziesz do kogos na swieta?? Jedz do ogolnego, moze ci cos pomoze. W ciazy to lepiej zawsze konsultowac z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dzireczyny mam pyranie kochalam sie z chlopakiem 3 dni badz 2 dni po okresie po 2 tyg zrobilam test ciazowy i wyszla jedna kreska czy tedt mogl sie pylic dodam ze robilam go z porannego moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Joanno oczywiście, że wycałuje KAROLKE :) pewnie zaraz się obudzi i bedzie okazja :) a co do swedzącej skóry to trudno mi coś powiedizeć tez mnie swędziała w ciąży ale nie na twarzy. moze na tle hormonalnym, moze dawke leku zwiekszylaś? cos nowego, (może zielonego i chodzacego) zjadlaś? trudno pwiedziec a może to proszek nowy, jakis balsam. jakby sie nasiliło to nie czekaj na wizyte tylko idź :* będzie dobrze :* ściskam Cie mocno, buziaki * ogłaszam konkurs na głupią mine :) ktoś pobije moją? żczyliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka - jadę jadę, mam 2 dni a 3 domy do oblatania :) do tego w sobotę siostra ma urodziny, mała "hitlerówka" :P jeśli swędzenie będzie się utrzymywać choćby jutro, to zadzwonię i podpytam, choć teraz święta to badań nawet nie porobię :), będę czekać, zobaczymy :) zazdroszczę, ze masz za sobą te badania, chciałabym też być "po" ale jeszcze trochę, pewnie najgorsze to czekanie jak lekarz jeździ sprzętem i milczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze mi ktos odpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cykle mam rozne w lutym mialam od 18/23 a w marcy od 25do 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzliwa - a podpowiedz, czy to swędzenie było w trymestrze?? pamiętasz?? no i to nie tylko brzuch i uda, gdzie się skóra rozciaga, w sumie brzuch nie...będę obserwować...zjadłam wczoraj u koleżanki ciasto, dodała bakalie, jakieś tam różne typu imbir czy cuś...będę czekać, jak bedzie się nasilać to pozostaje izba przyjęć :| haha no i fajne zdjęcie, choć ja takowych nie posiadam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×