Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dyszka00

pierwsze dziecko po 30 tce

Polecane posty

Gość gość
a jak macie nieregularne cykle to skąd wiecie kiedy są dni płodne, bo ja tak mam i wiek też mam jak wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam długie, ale regularne trzeba próbowac cały czas, a nie tylko w niby płodne, w ten sposób za bardzo się sprężacie i nic z tego nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslicie tylko o sobie piszac ze trzeba sie wyszalec a potem dziecko nie rozumiem a potem dzieci traca rodziców bo staro zaciazyliscie 1 to i drugie tym gorzej i same zostaja na swiecie ten swiat staje sie egoistyczny moim zdaniem 1 dziecko przed 30 miedzy 26 a 30 a drugie tak jak wy zaczynacie a nie potem stare matkii dzieciakisame zostaja na tym posranym swiecie zal mi was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak macie nieregularne cykle to skąd wiecie kiedy są dni płodne, bo ja tak mam i wiek też mam jak wy ******************************** Sa testy owulacyje mozna kupic w drogeriach czy aptekach ja na nich nic nie widzialam. Mozesz tez zaczac mierzyc tem od pierwszego dnia cyklu. Moment podwyzszonej tem oznacza zblizajaca sie lub juz bedaca owulacje. Ale najlepeij to robic sobie monitoring cylu. Czyli co 3 dni chodzisz na usg dopochwowe do swojego lekarza ginekolga i ona stwierdza czy jestes przed po czy w trakcie owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no lepiej byc Kasią W. a zachorowac i umrzeć mozna i w wieku 30 lat, i również stracic rodziców ja mój znajomy, 2 dzieci w wieku 34 lat zmarł na raka nic dodać nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowkaaa 2011
nam sie udało za pierwszym razem, dwa miesiące poczekaliśmy od odstawienia tabletek, miałam 31 lat druga ciąża 33 też za pierwszym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:36 - pyerdolisz jak potłuczona, logiki nie ma w tym żadnej. Czyli, co jakby urodziły drugie w tym wieku, to już by nie były "starymi matkami" ? :D Tylko te co rodzą pierwsze dziecko po 30tce "zasługują" na to miano ? :D Normalna jesteś ? :D :D :D Ja wymiękam jak czytam kiedy o młodych kobietach, ledwo po 30tki gada się takimi epitetami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy ta staroscią?? 35lat +25 lat , kiedy dziecko skonczy studia i pojdzie do pracy, jest juz absolutnie samodzielne a wy na emeryture - o co chodzi? I jakby trzeba sie ostatecznie zapopiekowac wami , gdy bedziecie miec 80-90 lat, to 45-55 latek bardziej sobie z tym poradzi i fizycznie i finansowo niz 60-70- latek ( bo tyle lat bedzie mialo dziecko mlodszej matki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze siedem lat musisz doliczyć, jak "dziecko" będzie miało 32 to pójdą na emeryturę, czyli będą miały 67. Jeszcze mogą prawnuków doczekać na upartego :D To tylko małolatom się wydaje, że człowiek umiera koło 40tki :D A tu d**a, jak jest kobietą, to ma jeszcze kolejne 40 lat statystycznie przed sobą. Oj dzieci, dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
e tam, moja babcia urodziła bliźniaczki w wieku 41 lat, obie mają sie dobrze, babcia już nie żyje, ale obie mają dzieci rodziny, dom, prace itd., nie weim w czym babacia i dziadek mieliby im pomagać każdy raczej musi radzić sobie sam, to tylko dobra wola rodziców, z eim czsaem pomoga w wychowaniu dzieci (wnuków) czy jakiejś opiece nad nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezus maria, polki są jeszcze naprawdę mega zacofane :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kazdy może mieć dziecko przed 30 bo np nie miała z kim a po 30 wcale nie jest stara, żeby tylko mieć zdrowe dziecko to jest ważne a nie wiek bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale weźcie się zastanówcie - gdybyśmy się miały/mogły rozmnażać tylko przez te kilkanaście lat życia, czyli od pierwszego okresu do 30tki maksymalnie, to po cholerę mamy menopauzę dopiero w okolicach 50tki ? Dlaczego jesteście wszystkie mądrzejsze od samej matki natury ? Ja rozumiem, że wiek/upływ czasu ma tu znaczenie, ale do cholery - bez przesady z tą "magiczną" 30tką, to naprawde nie jest ostatni dzwonek na dzieci ! To jest taki wiek...akurat, powiedziałabym. Najlepszy pod względem i biologicznym (bo kobieta jest młoda), ale i psychiczno-społecznym, bo już bardziej dojrzała. No lepszego czasu być nie może. Ja nie wiem o co chodzi z tym ciśnieniem na dziecko przed 30tką, to jakiś absurd jest. Totalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tym bardziej w obecnych realiach medyczno-społeczno-gosporczych. Wiadomo, że tak do 24 roku życia kobiety się cały czas kształcą, jak jest z pracą - wiadomo, a medycyna naprawdę już się znacznie bardziej rozwinęła niż za czasów naszych babek i matek. No ludzie, litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natura najlepiej wie, kto powinien się rozmnażać a kto nie. To raczej bycie na matka na siłę jest walka z naturą. Uważam, że nagonka na matki po 30stce i 4ostce to manipulacja, aby rodziło się więcej dzieci młodym i niewykształconym, biednym rodzicom - takich łatwiej ustawić i nimi rządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze dziecko urodzilam gdy mialam 30 lat, a drugie 3 lata pozniej. Nie mialam problemu z zajsciem w ciaze, ale to moze dlatego ze dziecka nie robilismy. Poszlismy po prostu z mezem na zywiol i w pewnym momencie pojawil sie dzidzius.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gówno wiecie a pieprzycie ze po 30 to jest ok a chodzi tu o pierwsze dziecko ze powinno sie biologicznie urodzic do 30 a wypowiadacie sie nie na temat jesli ktos moze urodzic przed 30 bo rozne sa sytuacje ja sie odniosłem do wpisów ze najpierw trzeba sie wyszalec a potem myslec o dziecku czyli 34 35 to jest wiek pozny na 1 dziecko jesli ktos ma w tym wieku 3 4 5 to jest ok bo organizm wczesniej rodziła nie jak takie ciemne babsztyle ktore sie obudza pod 40 zze chca miec dziecko i choroby tylko w nie pakuje bo masz ryzyko jak nie chodzicie do lekarze to jestescie ciemne debilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej nade mną
Jak ktoś od siebie skończona kretynko dba, tj. o swoje zdrowie, regularnie się bada, to wie, czy jest zdrowy czy nie :O Jak wyjdzie np. PCO albo zaburzenia hormonalne blokujące owulację to wiadomo, że trzeba się leczyć, a decyzji o ciąży nie odwlekać. Ale większość bab to wiadomo - żrą byle co, palą faje, chleją wódę, czasem nawet sięgają po narkotyki, gina omijają szerokim łukiem bo się wstydzą, a potem się okazuje, że mają problemy z płodnością. Do wszystkiego trzeba podchodzić z głową, desperacja i mity są najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze dziecko urodzilam kie
dy mialam 37, 2 - 39, a 3 - 44, bo wczesniej nie mialam instynktu. Sa zdrowe i szczesliwe, ja tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w wieku 33 lat w drugim cyklu (niestety poroniłam), pół roku później w pierwszym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 37 lat i jestem w 4 m-cu. W ogóle się nie staraliśmy, jeden raz bez zabezpieczenia wystarczył i jest niespodzianka :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratulacje dla wszystkich mam po 30. W tym wątku pytamy o ewentualne problemy w zajściu w ciąże a nie obrzucanie się błotem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33lata, w 3-cim cyklu,ciąża książkowa, bez problemów, pracowałam do 8 miesiąca, maluszek zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już się staram drugi rok. Mam 36 lat. Wszystkie badania robiliśmy i nic - oboje zdrowi jak konie. Trochę psychicznie ciężko jest, nie będę udawać że nie. Najbardziej drażnią pytania o dzieci, aluzje itp, Nie wiem, czy kiedykolwiek zajdę w ciążę, no i ta presja czasu staje się coraz większa... Nie czuję się staro, ale jednak mam świadomość że jestem już bardziej przed 40 niż po 30....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące są te opinie, że po 30. to egoistki itp. Ja urodziłam dziecko w wieku 33 lat, po prostu dopiero wtedy poznałam ODPOWIEDNIEGO partnera. Ale pewnie, lepiej zaciążyć w wieku 18 lat z kolegą z dyskoteki bo najlepsza jest młoda matka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
projekt_ivf@o2.pl Do nowego projektu telewizyjnego poświęconego leczeniu niepłodności szukamy par lub osób, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. Projekt, o którym pisze jest filmem/serialem dokumentalnym. Szukamy osób/par, które zgodziłyby się współpracować z nami. Chcielibyśmy w rzetelny i sumienny sposób pokazać ludziom w Polsce, z jakimi problemami na co dzień borykają się ludzie starający się o dziecko. Przy naszym projekcie współpracujemy z kliniką, która zajmuje się leczeniem niepłodności. Z naszej strony zobowiązujemy się do sfinansowania osobom, które zdecydują się na współprace z nami, wszystkich wizyt lekarskich, wszystkich potrzebnych badań oraz gdy zajdzie taka potrzeba również sfinansowania zabiegu inseminacji, in vitro lub nawet adopcji komórki rozrodczej lub zarodka. Jeżeli byliby Państwo zainteresowani proszę o kontakt na adres: projekt_ivf@o2.pl Wszystkie rozmowy, które przeprowadzamy są poufne i objęte tajemnicą dziennikarską i oczywiście do niczego Państwa nie zobowiązują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×