Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dyszka00

pierwsze dziecko po 30 tce

Polecane posty

Gość dyszka00

hej dziewczyny jak długo starałyście się o pierwsze dziecko będąc już po 30. Ja mam 31 lat i staram się o dziecko i zastanawiam się czy mogę mieć już przez to mniejsze szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh no dokladnie
temat bezpośrdnio mnie nie dotyczy, ale siostra(32 lata) zaszła w 2 cyklu i przyjaciolka wlasnie jest w ciązy( 35 lat) zaszla tuz po odstawieniu antykoncepcji wiec to sa indywidualne sprawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_K
ja właśnie zaszłam teraz w 4 cyklu :P tez mam 31 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyszka00
gość_K no to gratulacje:) ja się troche martwię bo mam nieregularne cykle teraz zaczynamy drugi cykl starań zobaczymy kiedy się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambaryła32
ja zaszłam bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zrezygnowaliśmy ze środków antykoncepcyjnych w maju 2005 roku, byliśmy młodzi (ja miałam 23 lata, mąż 2 lata mniej). Długo nic... W 2008, we wrześniu miałam nieudaną inseminacją, potem drożńośc jajowodów, na przełomie listopada i grudnia zaszłam w ciążę, ale usunięto ją w połowie stycznia 2009, bo była to ciąża pozamaciczna. Kolejny raz (dopiero) udało mi się zajśc w ciążę w październiku 2011, w listopadzie poroniłam. W lutym czy w marcu 2012 robiłam kolejną drożność jajowodów. W maju 2012 zaszłam w ciążę.. od 7 tygodnia byłam na zwolnieniu, brałam d*phaston i zastrzyki z heparyny. Udało się.. Urodziłam dziecko 3 miesiące przed ukończeniem 31 lat :( Mam nadzieję, że Wam uda się dużo szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi właśnie kończy się okres i trzeba się starać, powiedzcie mi jak skoczy mi tempka do góry tz że to dni płodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże jak czytam co dziewczyny przechodzą żeby mieć dziecko to mam ciarki na plecach że to nie takie łatwe u niektórych jest mi niedługo skoczy 32 lata i nie mam jeszcze dziecka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_K
dziękuję, a i też mam niereularne cykle i bardzo długie. Moim sposobem, czyli kochanie się co drugi dzień i robienie testów owulacyjnych nie sprawdziło się, udało się dopiero jak przeszłam na metodę męża - codziennie :P polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyszka00
tak bym już chciała być w ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja starałam się z mężem przez rok.. były różne badania, które wyszły kiepsko i jedna znajoma pani doktor powiedziała mi, że w tej sytuacji przez kolejne pół roku nie ma szans na ciążę i żebym nawet się nie starała i dała mi takie żółte tabletki do łykania, potem powiedziała, że za pół roku zrobimy kolejne badania i wtedy zobaczymy... i nagle po 2 miesiącach okazało się, że jestem w ciąży!!! Myślałam, że to nie jest możliwe... A jednak!!! Okazało się, że starsza Pani doktor (nasza dobra znajoma) zagrała mi na nosie i podeszła do sprawy psychologicznie, mówiąc mi, że teraz na pewno nie zajdę w ciążę, przestałam się o to starać i wiecznie stresować, płakać itd. A żółte tabletki to była zwykła witamina C :D Więc drogie kobiety, nie stresujcie się zbytnio i nie starajcie się na siłę zajść w ciążę. W większości przypadków problemy z zajściem w ciążę są w naszych głowach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w wieku 34 lat zasżłam w 3 cyklu, spoko da się w wieku 38 lat jestem z drugim w ciąży, zbytnio sie nie staralismy i ustrzeliliśmy w zasadzie od razu mąż sie śmieje, ze gdzie siądę to ciąża hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super ! gratuluje z zycia uzylyscie a teraz spoks mozecie sobie pomatkowac :) tak byc winno !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z 12.14 hehe, używamy i z dzieckiem, jakos tacy rozrywkowi jesteśmy, ze usiedzieć nie mozemy, z drugim będzie trochę pewnie ciężej, bo malutkie, ale my pozytywnie do życia nastawieni jesteśmy nie to, ze libacje hehe, ale mamy sporo znajomych i fajną rodzinkę, więc i wyjazdy i spotkania i różne inne sparwy się dzieją, z dziećmi a z dziećmi też jets fajnie, dojrzaliśmy do ich posiadania, bo ja np. siebie w wieku 25 lat nie wyobrazam, siano w głowie miałam, studia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w sumie mam 29 lat i jestem w pierwszej ciąży. Co miałam przeżyć to przeżyłam. Zaszłam bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaczęłam się starać o dziecko gdy miałam dokładnie 29,5 lat,zaszła w ciąże gdy miałam skończone 31 lat czyli ponad 1,5 roku się staraliśmy - ja to wspominam jako koszmar, urodziłam synka miesiąc przed moimi 32 urodzinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my 2 lata współżyliśmy bez gumki ale cały czas stosunek przerywany i nie wpadliśmy i troche się matrwię bo nawet tak to powinno coś być:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niekoniecznie, moze plemniki nie przenikały przez śluż męża, a poza tym ja też czasem miałam przerywany i nie wpadłam przez 10 lat, a jak zaczęliśmy starania właściwe, to w 3 cyklu bach z pierwszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jestem z lutego i już 32 wiec nie mam dużo czasu:( a tu presja bo po ślubie i kiedy i kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam 34 lata gdy zaczęlismy się starać o dziecko, udało się w pierwszym miesiącu starań..też miałam wątpliwości co do mojej plodności, bo tyle lat i wpadki nei było, a nie zawsze sie zabezpieczałam :) a gdy powiedziałam - no to robimy dziecko, to się udało od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj przestań jaka presja, 32 lat to mało lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne, rodzina i znajomi nie dają Ci spokoju, za plecami obgadują, że jesteś egoistką bo nie chcesz mieć dziecka.... a Ty już starasz się ponad rok,.....potem byl tylko płacz w samotności i deprecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie gdyby nie wpadka, to dziecka nie byłoby w ogóle. Ale z każdym dniem coraz bardziej jestem pozytywnie nastawiona do macierzyństwa. Tak miało być i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 31 lat. Jestem w 19 tygodniu ciazy. Starlismy sie 1,5roku. Robila badania HSG monirring cyklu, hormonalne. P prostu szmar. Okazao sie tez ze maz ma 30% plemnikow z normy. Ale udalo sie. Wyluzowalismy sie na wakcjach w Turcji. Nie liczya dni zadego mierzenia tem tylo po prstu sie udalo. Ogolnie czuje sie staro. Nie wiem czy na 2 dziecko sie zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie staro ja też:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie czuję się staro. Wręcz przeciwnie. Dojrzałam do tego aby być matką. Dorobiłam się czegoś, przynajmniej na tyle aby zapewnić dostatek mojemu dziecku. Jestem zadowolona. Trochę w życiu przeżyłam i wiem, że gdybym zaszła w ciążę wcześniej, to bym najzwyczajniej w świecie żałowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja staro w wieku 34 lat wcale się nie czułam, moze dlatego, ze więksozść znajomych jeszcze dzieci nie miało, niektóre koleżanki 1 dziecko spłodziły dopiero w wieku 36 lat, ja w wieku 38 jak pisałam jestem z drugim i zabijcie mnie, ale nadal staro sie nie czuję, a że nie wyglądam to juz wogóle, moze ja jakas adoptowana jestem hehe z inną metryką jak to można czuć sie staro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z kolezanek to ja praktycznie ostatnia jestem w ciazy w tym 19 tygodniu. Reszta juz ma. A chialam wczesniej w wieku 25 lat po studiach ale mi sie zycie skomplkiowalo bo sie rozstalam z factem z ktorym chialam zrobic dzieciaka. Zawsze chialabyc mloda mama. No ale coz nie wyszo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lopis
Ja tez nie czuje sie staro. Skonczylam wlasnie 31 lat, pierwsze dziecko urodzilam w tym roku i w sumie zaluje, bo wczesniejsze zycie mi bardziej odpowiadalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no teraz jesteś starą mamą, no co wy z tym macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×