Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiaaaaaaaa79

Atopowe Zapalenie Skóry u niemowląt

Polecane posty

Gość kasiaaaaaaaaaa79
Z Lubina i niestety naprawdę nie ma dermatologa od reki na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze to lipa, no ale trudno, spróbuj małą wykąpać w krochmalu, na pewno nie zaszkodzi a może pomóc i jeśli ją te plamy swędzą to na pewno przyniesie ulgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa79
A jak poznac ze swędzą?? malutka nie płacze jest radosna zachowuje się normalnie?? A kąpiel w krochmalu jak powinna wyglądać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli czasem przykłada rączki w te miejsca to może oznaczać że czuje swędzenie i dyskomfort związany z plamami. A kąpiel w krochmalu robisz tak, że wlewasz normalnie wodę do wanienki, w kuchni zagotowujesz wodę w garnku i do wrzątku dajesz z 2 czubate łyżki skrobi ziemniaczanej, mieszasz, zrobi Ci się taki kisiel (w sumie kilka razy zamieszasz i gotowe) i wlewasz to do wanienki z wodą dla dziecka. Sprawdzasz temperaturę i jak jest ok to kąpiesz :) Tylko pamiętaj, żeby nie robić tak więcej niż 3-4 dni pod rząd bo wysuszysz jej skórę a przy AZS to pewnie ma i tak bardzo suchą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aqueous Cream Bp firmy almus, mieszkam w uk, ten krem jest rewelacyjny, zawiera emolienty i jest na bazie białej i cieklej parafiny. Sprawdźcie na ebay i jak mozna to kupcie bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ten z naklejka koloru ciemnofioletowo-liliowego. Widzialam ktoś ma do sprzedania 2 tubki po okolo 7£ a to na polskie jakieś 35zl,a tuby są 500g i bardzo wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xarla
ja mam synka z AZS ktory w tej chwili ma 11 miesiecy, a pierwsze objawy pojawily sie okolo 2 miesiaca zycia. Jest to straszne przezycie bo adas sie drapie, swedzi go to mocno, ale jest tak ze przez miesiac ma przepiekna gladka skore, a teraz tydzien temu zachorowalismy na zapalenie oskrzeli i znow my sie pogorszyla skora, co akurat jest normalne, no ale w tej chwili przestaly dzialac masci te ktore ma. A nie dosc ze wazy bardzo malo bo jest na 10 centylu, to jeszcze nie mog emu dac wszystkich produktow. Ale robie wszystko intyicyjnie, tez pije mleko bebilon pepti, natomiast z kosmetykow stosujemy wszystkie najzwyklejsze, poniewaz te kosmetyki ktore sa z przeznaczeniem dla skory atopowej przynosza odwrotne efekty. Stanowczo odradzam emolium P z linii dla atopowych - u nas po kapieli i smarowaniu emolium, cala skora pokryla sie czerwonym strupem. w tej chwili mamy masc z wit A i cholesterolem oraz bepanthen natomiast masci ze sterydami rowniez nie przynosily efektu bo po odstawieniu masci plamy wracaly ze zdwojona sila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy w końcu zrozumiecie że problem z AZS wiąże się z problemem wewnatrz organizmu a nie zewnątrz? Zewnatrz to własnie jest tylko wysypka, która wychodzi bo coś złego dzieje się w środku w organizmie. To jest sygnał, alarm od organizmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama299
Oprócz tego co stosujesz czyli nutramigenu i oilatum do kąpieli warto byłoby jeszcze prać ubranka w proszku hipoalergicznym bo skóra atopowa jest wrażliwa. Możesz jeszcze podawać jej probiotyki specjalne dla dzieci z AZS np. Latopic. Probiotyki łagodzą objawy azs i spomagają walkę z alergią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaWEA
U nas Oilatum nie pomogło na nic, oprócz Nutramigenu stosujemy teraz do kąpieli Allergoff Body, to jest hipoalergiczna emulsja do mycia, jest przystosowana dla dzieci i pomaga w problemach z AZT i innymi alergiami skórnymi, które nas na szczęście ominęły... Można ją kupić w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka_t
u mnie pomogła właśnie dieta i oczywiście stosuję odpowiednie kosmetyki. Tylko naturalne ekologiczne bo tam nie ma zbędnej podrażniającej chemii, która jest nawet w zwykłej oliwce j&j. Lepiej dla dziecka kupić coś lepszego bo warto. Proszki do prania też odstawiłam i używam też ekologiczne płyny do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam syna z ostrym przewlekłym AZS w stanie ciągłym, dziecko ma 6 lat. Pierwszy raz w stanie ostrym trafił do szpitala kiedy miał 3 tygodnie. Nie chce mi się rozpisywać, ale generalnie odradzam sterydów. Kąpiele w siemieniu(należy zrobić kleik lub tzw. gluty) ja od dermatolog z Międzylesia mam zabronioną kąpiel w krochmalu bo wysusza ale jak był mniejszy też kąpałam. Dobra jest też kąpiel w owsie(napar). Teraz to dodaję jakieś krople olejku i jest ok. Takie dzieci i tak nie można za długo kąpać bo wbrew pozorom woda skórę wysusza. Ostatnio stosuję bandaże Comfifasu - poszukajcie są dobre, na tyle mnie stać bo odzież z tego jest za droga. Teraz trochę info Fundacja Alabaster działa na rzecz dzieci z AZS znajdziecie na facebooku Zbliża się projekt Halo Atopia też info na facebooku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do krochmalu ta są spotkałam się z dziećmi uczulone na mąkę ziemniaczaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie polecam żadnych emolientów bo jeszcze nie znalazłam takiego który by w składzie nie zawierał alkoholu. Ja mam tylko maści robione i to na różnej bazie, najlepiej nawilża nas lekobaza, cholesterolowa nas wysusza i już się na nią uczulił, z dodatkiem euceryny i takie tam różne. Przez ponad 6 lat trochę się tego przewinęło, uwaga na niektóre leki(syropy) one w składzie mają mleko pod różnymi nazwami np.kazeina lub inne. Bardzo dobra jest maść Protopic 0,03% polecam niestety jest nie refundowana. Wszelkich sterydów odradzam. Moje dziecko jest już w tym wieku że doszła nam astma oskrzelowa i musimy brać dodatkowe leki oraz nieżyt nosa. Zapewne pora maściami wasze dzieci muszą brać leki przeciwhistaminowe czyli: xyzal lub zyrtec. Azs to choroba paskudna, i męcząca dziecko nie śpi po nocach moje chodzi do zerówki i w nocy budzi się nie śpiąc przez godzinę lub dłużej wpada w letarg drapania się muszę stać i go powstrzymywać nawet rękawiczki wiązane nie pomagają-to tylko rodzice wiedzą jak to jest, po nieprzespanej nocy. Teraz zakładam mu bandaże Comfifast jest trochę lepiej. Do matek karmiących i będących na diecie bezmlecznej - uzupełniajcie wapno, mi tego lekarz nie powiedział a byłam w szoku że mam chore dziecko i potem moje kości cierpiały. Dzieci które są na diecie bezmlecznej też muszą uzupełniać wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie polecam żadnych emolientów bo jeszcze nie znalazłam takiego który by w składzie nie zawierał alkoholu. Ja mam tylko maści robione i to na różnej bazie, najlepiej nawilża nas lekobaza, cholesterolowa nas wysusza i już się na nią uczulił, z dodatkiem euceryny i takie tam różne. Przez ponad 6 lat trochę się tego przewinęło, uwaga na niektóre leki(syropy) one w składzie mają mleko pod różnymi nazwami np.kazeina lub inne. Bardzo dobra jest maść Protopic 0,03% polecam niestety jest nie refundowana. Wszelkich sterydów odradzam. Moje dziecko jest już w tym wieku że doszła nam astma oskrzelowa i musimy brać dodatkowe leki oraz nieżyt nosa. Zapewne pora maściami wasze dzieci muszą brać leki przeciwhistaminowe czyli: xyzal lub zyrtec. Azs to choroba paskudna, i męcząca dziecko nie śpi po nocach moje chodzi do zerówki i w nocy budzi się nie śpiąc przez godzinę lub dłużej wpada w letarg drapania się muszę stać i go powstrzymywać nawet rękawiczki wiązane nie pomagają-to tylko rodzice wiedzą jak to jest, po nieprzespanej nocy. Teraz zakładam mu bandaże Comfifast jest trochę lepiej. Do matek karmiących i będących na diecie bezmlecznej - uzupełniajcie wapno, mi tego lekarz nie powiedział a byłam w szoku że mam chore dziecko i potem moje kości cierpiały. Dzieci które są na diecie bezmlecznej też muszą uzupełniać wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola i ula
My też stosujemy Comfifast tyle że nie bandaże tylko rajstopki i to w wersji hardcore czyli w mokrym opatrunku... Tę metode polecili mi w iddziale dziecięcym UM w Warszawie jako jedyną która może ulżyć naszemu dziecku i zrwdukować okropne swędzenie i drapanie-i faktycznie to sprawiło ze w koncu jakos zasypiamy i dziecię już tak nie cierpi...Poza tym poznałam osobiście tefo Pana Huberta który sprowadził comfifasty do Polski-super gość i polecam z nim dłuższą pogawędkę. Dużo empatii zrozumienia i perfekcyjna znajomość zagadnień atopii. Podejrzewam że jest dobrym lekarzem albo ma chore dziecko..Teraz mają też w ofercie takie ubranka ze srebra dla atopików i skoro ma to ten Pan to pewnie są dobre i skuteczne tylko trszke przydrogie..chyba zrobimy rodzinną kwestę na Boże Narodzenie....Szczęś Boże wszystkim atopikom i ich mamom-tylko my wiemy co to za krzywda i cierpienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka34
Mojemu synkowi ( teraz mamy 8 miesięcy, chorujemy od 4 miesiąca życia) zmieniliśmy mleko na Nutramigen, na zmiany na skórze głowy i szyi i troszkę na stopkach stosujemy Elidel 1 x dziennie wieczorem po kąpieli( gdy zaostrzenie np po szczepieniach go strasznie wysypało). Do kąpieli Avene XeraCalm olejek do kąpieli i z tej samej serii balsam lub krem do ciała. Tylko jeden raz zastosowałam przez 3 dni sterydy, bo mi je wypisał dermatolog, a dwa dni po ich odstawieniu wszystko wróciło z nawiązką i obiecałam sobie, że nigdy więcej sterydów, wolę więcej zapłacić za Elidel.Podczas wprowadzania pokarmów stałych zaostrzało sie przy jabłku, marchwi i żółtku, więc je odstawiłam na kilka miesięcy i naprawdę jest dobrze. Jak sobie przypomnę pierwszy rzut to mi się chce płakać, jaki synek był ciapaty. Ale już jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sama dorosła mam atopowe zapalenie skóry, po prostu trzeba z tym żyć. Stosuję dobre kosmetyki z atopis.pl, one powodują, że moja skóra jest zadbana. Łagodzą wszelkie zaczerwienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopiero wszystkiego się uczę o azs, interesują mnie wszystkie informacje na ten temat. Moje dziecko ma podejrzenie zapalenia skóry, dlatego i u nas w użyciu są tylko i włącznie emolienty, takie jak eloderm. Po ich wprowadzeniu dziecko przestało się drapać i spokojnie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn jest alergikiem, odpowiednia pielęgnacja skóry to jest dla nas podstawa. Elodermu, znam i stosuję od dawana, gdyby nie od to skóra byłaby w innej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajny kosmetyk dla dzieci, pomógł nam przy kłopotach z azs, kiedy synek miał podrażnioną skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hala

mojemu dziecko poprawiło się dopiero po regularnym używaniu emolientów exomega. tylko tak jak mówie - trzeba używać regularnie i pozbyc się wszelkich mydeł z domu, bo one strasznie wysuszają. w każdym razie okresy remisji są o wiele dłuższe, skóra jest nawilżona i nie swędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erina

Tak, te emolienty exomegi są bardzo dobre, naszemu synkowi też się poprawiło po regularnym stosowaniu. one mają 95 % naturalnych składników w składzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!Co za banda spamerski PIIIYZD!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×