Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiaaaaaaaa79

Atopowe Zapalenie Skóry u niemowląt

Polecane posty

Gość Kasiaaaaaaaa79

Dziewczyny są wśród Was mamy dzieci cierpiących na AZS? (atopowe zapalenie skóry) szukam osób, które wiedzą na ten temat trochę więcej ode mnie... Ja dopiero zaczynam się zmagać z tą przypadłością.Moja córcia ma 4 miesiące i dziś okazało się że ma AZS od dziś pije mleczko nutramigen.Może macie sprawdzone sposoby na radzenie sobie z tym w czym kąpiecie jak leczycie,na co szczególnie uważać.Nasza pediatra zaleciła smarowanie hydrokortyzonem i kąpiel w oliatum. Słyszałam coś o smarowaniu chorych miejsc olejem kukurydzianym może ktoś sprawdzał tą metodę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa 22
A jak się to u twojej córki objawia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaa79
Ma plamy czerwone na zgięciach za kolanem na rączkach na główce na szyi i twarzy one czasem bledną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka też tak miała plamy na policzkach, zgięciach rączek i nóżek i jeszcze na główce i nasza Pani doktor nie potrafiła jej wyleczyć ciągle przepisywała jakieś dziwne maści aż w końcu poszliśmy do innego lekarza i dostaliśmy maść robioną w aptece na bazie rivanolu i zdziała cuda, wszystkie plamy zniknęły. Ja ponieważ karmiłam piersią przeszłam na dietę bez mleczną, bez ciastkową (bo ciastka często zawierają serwatkę albo mleko w proszku), bez wędlinową (bo też nie wiadomo co tam wkładają do środka) A dla córci tylko Bebilon Pepti z mlecznych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kąpię w Emolium a po kąpieli smaruję kremem Emolium Krem Specjalny - bardzo polecam. No i unikamy niektórych pokarmów, mamy maść jak coś brzydkiego wyskoczy to smarujemy (ale to maść na receptę od dermatologa) i w sumie tyle na codzień. Mój syn na szczęście nie ma tak mocnego AZS żeby niezbędna była ścisła dieta i większość rzeczy je normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ah, dziewczyny - my byliśmy długo na Pepti aż jedna mądra alergolog nam powiedziała, ze najprościej zmienić mleko, a często to wychodzi dziecku na niekorzyść, bo AZS to nie zawsze skaza białkowa... i kazała przejść na normalne mleko - mały pije NAN i nie ma żadnych plam :) za to uczula go np wit C, wit D, owoce pestkowe czy czekolada... więc różnie bywa, ale nie zmieniajcie pochopnie mleczka na specjalną mieszankę jeśli nie jesteście pewne że ona stanowi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaa79
i na główce czerwone łuszczące sie plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaa79
Już nie wiem sama czy isc do dermatologa lepiej pediatra zmieniła nam dzis mleko z bebilon pepti na nutramigen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaaa79
ile czasu trzeba aby pozbyć się tego??? czy to jest na całę życie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazwyczaj przechodzi z wiekiem, także spokojnie, ale różnie - może przejść za 1-2 lata a może za 5-7 lat, zależy od nasilenia, od dziecka, od tego jak zadbasz o skórę, o jej nawilżenie i jak najmniejszą styczność z alergenem. Pediatra nie jest specjalistą od AZS, radzę wizytę u alergologa lub dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli to nie jest tak że jesli wyszło to nam teraz i pije juz nutramigen to po wyleczeniu masciami zejdzie to i juz nie wróci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaaaa
Przepraszam za głupie pytania ale dla mnie to czarna magia boże nie lubie kiedy dzieci dotykają jakieś paskudne choroby itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość es93
Ja miałam gdy byłam mała i mam do dziś ale teraz już nie mam objawów :) Jeśli dermatolog przepisze jakąkolwiek maść na bazie sterydów (Elocom, Bedicort) to polecam ostrożność. Dziś dzięki nim nie mogę umyć twarzy wodą z mydłem bo mam tak zniszczoną warstwę lipidową że używam jedynie płynu micelarnego do skury naczynkowej z Biodermy lub Lirene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa79
Dziękuje za odpowiedzi bardzo dziękuję i czekam na rady mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy jakikolwiek pediatra poinformowal was drogie panie,ze azs jest wynikiem stosowania szczepien?w ulotkach jest wyraźnie napisane,ze mogą powodować alergie skorne,ale po co mieliby to nam mowic,skoro szczepinia sa takie wspaniałe.czytajcie ulotki przed szczepieniem to wasze prawo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alergie skorne i pokarmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja mam 2ke dzieci z AZS. Starsza corka ma ponad 3l i je juz wszystko, a na baardzo rygorystycznej diecie byla jakies 1,5r. Teraz od czasu do czasu jeszcze jej cos wychodzi i swedzi.. ale to juz sporadycznie. Mlodsza za tydzien konczy 4 miesiace i widze ze u niej jest to jeszcze ostrzejsze niz u starszej bylo. Musialam juz zastosowac u niej steryd na buzie bo inaczej sie nie dalo. Ja rozniez kompe w oiliatum i urzywam kremu specjalnego oiliatum. Polecam zrobienie dzieciu test na co jest uczulone, bedzie o wiele latwiej. Na allegro sa takie testy w granicach 400zl.. A karmisz piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa79
Nie właśnie nie karmie już niestety z przyczyn ode mnie nie zależnych starsza córke karmiłam 1,5 roku i ma juz 8 lat ale nigdy nie miała problemów skórnych. A długo trwa takie AZS??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa79
Jesli chodzi o szczepienia to na razie miala jeden raz 6w1 i namawiaja nas na pneumokoki i tez sie zastanawiam bo rózne sa opinie na temet tej szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli to nie jest tak że jesli wyszło to nam teraz i pije juz nutramigen to po wyleczeniu masciami zejdzie to i juz nie wróci?? Jeśli zejdzie to nastaw się, ze na pewno wróci - i może wracać co jakiś czas jak mała styknie się z alergenem a może nawet bez większego powodu (czasem uczulają jakieś pyłki i w danym okresie też coś może wyskoczyć) ale wówczas znów smarujesz i znów na jakiś czas zejdzie. Ja bym się broniła przed sterydami, więc najlepiej tak jak pisałam - dobre emolienty do kąpieli i nawilżania. Co do testów, w tym wieku to strata kasy, nie są wiarygodne - owszem, jeśli wyjdzie coś, że dziecko ma uczulenie to na pewno je ma, ale jeśli na jakąś rzecz wyjdzie, że nie jest uczulona to już nie ma pewności czy nie jest... Nam alergolog odradziła przed 2 rokiem życia, a najlepiej zrobić skórne po 3 roku życia, są bardziej wiarygodne. Czy dziecko ma bardzo mocne plamy? Mój syn miał całe ciało, poza policzkami na szczęście, w bardzo ostrych plamach, okazał się uczulony na wit d i po odstawieniu i smarowaniu plamy zeszły, nie ma ich od kilku miesięcy (w międzyczasie wyszły tylko lekkie po brzoskwini). Przede wszystkim zwracaj uwagę na to co dziecko je (poza mlekiem), wylecz plamy przed podaniem innych pokarmów niż mleko, jak juz zejdą to wprowadzaj nowości bardzo powoli i zwracaj uwagę na skórę czy coś się nie pojawia (plamy pojawią się do 48h po podaniu), zawsze rób drugą próbę jeśli po czymś dostanie plam, jeśli w drugiej próbie znów wyjdą to zrezygnuj z tego pokarmu. U nas ta metoda super działa dlatego już wiemy co uczula małego i póki co nie ma plam :) oczywiście nie możemy przestać kąpać w emolientach bo zaraz ma bardzo suchą skórę, ale przynajmniej nie ma swędzących plam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do szczepienia to mój syn również dostawał 6w1, uważam, że to mniejsze zło niż ewentualne zachorowanie na którąś z tych chorób, natomiast nad kontrowersyjną MMR radzę się zastanowić, ja jej nie podałam (z resztą jeśli dziecko jest uczulone na białko jaja kurzego to nie powinno jej dostać). Autorko pamiętaj, ze każda szczepionka to ingerencja w młodziutki organizm, na Pneumokoki będą Cię namawiać, bo to droga szczepionka, ale jeśli dziecko nie idzie do przedszkola to czy jest sens szpikować ją kolejną chemią? Ja podałam tylko i wyłącznie 6w1, nic dodatkowego (z resztą nam radzono pneumokoki po 2rż, żeby dostał 1 dawkę przed pójściem do przedszkola, na razie ma 1,5 roku więc jeszcze nie wiem czy podam, ale wątpię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa79
Mała urodziła sie 10 czerwca od sierpnia miała juz dwie plamki na głowie które są do dziś od kilku dni wyszło już na twarzy kilka plam i za uchem na zgieciach pod kolanami delikatnie na raczkach .Mleko zmienialismy teraz z bebilon pepti na nutramigen puki co nic jej nie daje innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kąpiesz w emolientach? u nas też kilka razy w krochmalu pomagało, ale nie powinno się kąpać w krochmalu dłużej jak 3 dni, bo też wysusza (ale plamki schodzą) i smarujesz kremem?? wiesz, one nie zejdą same z siebie przez długi czas jeśli im nie pomożesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mniejsze zło niż zachorowanie na chorobę?nie rozśmieszaj mnie ,widać,ze pojęcia nie masz o tych chorobach,tylko jesteś zastraszona jak 99%społeczenstwa w tym kraju.moje dziecko mmr nie miało i nigdy nie dostanie już zadnych szczepien.mial rozyczke i zyje.jest tez uczulony na bialko ,ale u nas niestety nie jest to przeciwskazaniem do szczepien,a wiem z doświadczenia,ze następne strasznie nasila te alergie.a wyleczyć azs można tylko restrukcyjna dieta.chemiczne leki nie usuna alergi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa79
Nie kapałam małą w nivea a po kapieli smarowałam emolium dopiero wczoraj okazało się że to atopowe zapalenie skóry pediatra stwierdziła i zaleciła kąpiel w oliatum i od wczoraj dopiero kąpie w oliatum. Te plamy są np.przez chwile czerwone zachwlie znikają i nic nie widać na twarzy natomiast na zgieciach jest lekko czerwone a na raczkach blade ale szorstkie a może to nie jest atopowe zapalenia skóry już sama nie wiem może lepiej udać sie do dermatologa czy alergologa?? A słyszałyscie coś o sarowaniu olejem kukurydzianym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość czy Ty czytasz ze zrozumieniem? może napiszę to tak żebyś zrozumiała: 6w1 to nie jest szczepionka na różyczkę tylko np na polio - a polio już jest śmiertelne. szczepionka na m.in. różyczkę to MMR - czyli ta, o której napisałam, że NIE szczepiłam... i o "mniejszym złu" napisałam odnośnie 6w1 a nie odnośnie MMR... teraz zrozumiałaś o co chodzi? autorko kąp z oilatum, polecam emolium krem specjalny po kąpieli na całe ciało 2x dziennie (w oilatum trzymaj dziecko w kąpieli ok 15min żeby dobrze nawilżył) i odczekaj kilka dni. O smarowaniu olejem nie słyszałam, dobrze jakbyś poszła do dermatologa lub alergologa, ale sądząc po miejscach występowania i Twoim opisie to raczej jest AZS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa79
Już zarejestrowałam małą do dermatologa ale na 8 pazdziernik dopiero prywatnie taki czas oczekiwania masakra a na NFZ nie ma szans w tym roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co??? przecież dermatolog na NFZ to często jest w dniu rejestracji (chodziłam w 3 różnych miastach łącznie do 5 różnych i wszędzie tak było) więc może poszukaj innego, bo na serio często można iść w dniu, w którym się chce - tym bardziej prywatnie, skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×