Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ludzie nie potrafią pisać CV

Polecane posty

Gość gość

Piszecie, że na umowę zlecenie i za najniższą krajową, albo mniej pracować nie pójdziecie.... spójrzcie najpierw w swoje CV. Osoby "niby" wykształcone a robią błędy ortograficzne, piszą nieczytelnie, ze złym rozmieszczeniem, wysyłają CV bez zdjęcia. Właśnie szukam kogoś do pracy i po prostu to jest porażka... Nie dziwcie się, że pracy znaleźć nie możecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż, ja mam bardzo dobre CV, a ciągle mam propozycje żałosnej pracy za 1200 (dodam, że zarabiam dużo więcej na zleceniach). Mogę pracować na zlecenie, ale za taką śmieszną kwotę. Co do zdjęcia, to informuję Cię, że nie ma ŻADNEGO obowiązku umieszczania zdjęcia w CV - co więcej w niektórych krajach jest to wręcz uważane za nieprofesjonalne i dające powody do dyskryminacji... Nie dziwcie się pracodawcy, że otrzymujecie CV od samych pół-imbecyli, jeśli żałośnie płacicie. Człowiek z głową na karku znajdzie sobie pracę niekoniecznie odpowiadając na anonse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może ci się tylko tak wydaje, że masz dobre CV :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*Ale nie za tak śmieszną kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie wydaje mi się, mądralo. Zostało sprawdzone przez specjalistów z branży HR :-) :P Poza tym mam codziennie zaproszenia na spotkania rekrutacyjne i w 85% otrzymuję później oferty pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A bo kvrwa jak był tu normalny kraj to nie pisało się żadnych curlum srullum tylko podanie i życiorys. Pisało się odręcznie na kartce papieru podanej przez kadrową w momencie kiedy zaproponowana oferta była do przyjęcia. I tyle !. I komu to kvrwa przeszkadzało ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wysyłam ze zdjęciem. Nie jestem zbyt piękna. Jak zacznę wysyłać ze zdjęciem to już wcale roboty nie znajdę, nawet mnie na rozmowę nie zaproszą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i miałam napisać,że wysyłam BEZ ZDJĘCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma obowiązku umieszczania zdjęcia w cv, a gdybyś był faktycznie takim super profesjonalnym i rzeczowym pracodawcą, to wiedziałbyś, że juz dawno odeszło się od tego głupiego zwyczaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CV ze zdjęciem jeśli masz pracowac w TV czy jako sprzedawca to jeszcze rozumiem ale na stanowiska biurowe to już przesada... inna sprawa że "dobra" facjata w CV rzuca się w oczy i może nam pomóc w trakcie szukania, z kolei jak masz niewyjściowego fejsa lepiej nie zamieszczaj chyba że był taki wymóg w ogłoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spacjalistow z HR???????? hahahaha ostatnio skladalem CV na ogloszenie o prace. dzwoni do mnie ten specjalista i zaprasza na rozmowe. mowi krtoko jakie warunki progowe czy sie zgadzam i w ogole. ja ze przyjde, ale kurde, zeby sie przygotowac zadalem kilka prostych pytan nt kontraktu... nic nie wie ten specjalista... :D i tak samo za kazdym razem... :D specow do inzynierii szukaja humanisci... :D taka prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnoszę wrażenie że większośc specjalistów od HR to zmanierowane panienki po 20-tce które z nudów zadają stereotypowe pytania, zgrywają wielkie specjalistki a równie dobrze pracodawca by się bez nich obył..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jesteś kretynka czy poszukiwaczka modelek/li ..:-o Zdjęcie na cv ! Phhh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o przyjęciu do pracy powinny decydowac kompetencje a w tym wykształcenie i doświadczenie itp. WYGLĄD tylko w przypadku stanowisk w których dobra prezencja jest niezbędna lub też związanych z telewizją, branżą mody itd. Pracodawcy klepią bezmyślnie formułki podpatrzone w innych ogłoszeniach, zdjęcie to u nas norma bo jesteśmy republiką bananową a nie normalnym krajem , normą jest nepotyzm, normą jest wywalanie na zbity pysk "starych" pracowników po 50-tce , normą są nierealne wymagania a w zamian gówniana pensja, normą jest kłamstwo że praca na stałe a okazuje się to um.śmieciowa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajjoba
To prawda, że wiele osób ma problem z napisaniem poprawnego CV. Wiele osób zapomina też, że standardowe CV często już nie działa na osoby rekrutujące. Więcej o CV znajdziecie tutaj: http://dajjoba.wordpress.com/2014/04/10/cv-poczatkiem-sukcesu/ Gdy składacie aplikacje do pracy pamiętajcie o tym, że pracodawca w ogłoszeniu NIE MOŻE zamieszczać informacji o tym, że wymagane jest zdjęcie, że preferuje osoby tylko w określonym wieku itd, bo jest to niezgodne z prawem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z bykami sie zgadzam ale zdjęcie? ja sie pytam po cholerę zdjęcie do pracy np. sprzataczki? albo jakiejs pracy przed komputerem, bez kontaktu z klientem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie to CV musi być zwięzłe i na temat. Sama przyjmuję nowych pracowników co jakiś czas i tylko tego wymagam jeśli chodzi o dokumenty aplikacyjne. a literówki to wiadomo, że są niedopuszczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam cv na 5 stron , serio :) ale nikt nie narzekal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fachowiec nie musi pisać CV nie jest to mu do niczego potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest długie ale przy tym merytoryczne to OK, ale lanie wody tylko przeszkadza. Przeważnie pracodawca albo rekruter ma tylko kilka sekund, żeby ocenić CV czy list motywacyjny. Tutaj https://praca-czestochowa.net/category/pracownik/cv/ są praktyczne porady odnośnie dokumentów aplikacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×