Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milka 2013

Budowa domu

Polecane posty

Gość gość
budujesz raz a porządnie i nie potrzebujesz potem juz przerabiac, dobudowywać czy modernizować. a dach remontuje sie raz na iles tam lat. ewentualne remonty w srodku, lub elewacje jesli komus sie znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
No wlasnie, ma M racje. Ciezko zbudowac dom, nie majac odlozonych pieniedzy;). Brac kredytu nie chcemy. A wy jak dlugo budowaliscie ? I jeszcze raz zapytam o projekt indywidualny: dom z pustakow, dach to raczej blachodachowka, bez piwnicy, garazu, dach dwospadowy, 120m/2...Ile czasu wazne sa wszystkie pozwolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyna 333
My budowaliśmy się 2 lata. Pustak, blachodachówka. Dużo wyszło tego dachu bo zadaszyliśmy też taras. Pozwolenie na budowę nie traci ważności jeśli w ciągu 2 lat podejmie się jakieś czynności na budowie. To jest zwykła fikcja, kierownik budowy będzie wiedział jak prowadzić dokumentację. O to się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
Zapewniam, ze czytam wiele opinii na temat budowy domow. I zdania sa raczej podzielone. Sa tacy ktorzy twierdza, że wydali 500 tys za 120m/2 a sa i tacy co mowią, ze zmiescili sie w 250 tys... Mi zreszta podoba sie duzo bardziej ta druga opcja, pytanie tylko, czy bedzie to dom dobrej jakosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
Do blondyna 333- Przepraszam, ze tak bezposrednio pytam- a ile czasu zbieraliscie na budowe? I za ile udalo Wam sie wybudowac? Projekt indywidualny czy gotowy? Mnie sie wydaje, ze jezeli projekt gotowy to tani, ale dom w budowie drogi, materialy itd., a jesli projekt indywidualny to drogi, ale dom bedzi tanszy, bo z tego z czego my chcemy i jak chcemy. Mam racje? Duzo wyrzeczen Was kosztowala budowa domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będzie dobrej jakości. Owszem da się zbudować "coś: za 250 i zamieszkać zgodnie z prawem - pokój kuchnia i kibelek a za oknem błoto i srające psy sąsiadów. Ja zbudowałem 130 plus garaż i do końca kosztowało prawie 500 - z oglądaniem złotówek, materiałami ze średniej półki i pewnym wkładem pracy własnej. Taniej da się ale nie warto. Pozwolenie jest ważne 2 lata od ostatniego wpisu w dzienniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
Dziekuje za odpowiedzi. Mimo wszystko 500 tys nie uda nam sie chyba uzbierac.:( Pozostanie chyba wersja tanszego, gorszego w jakosci domu, ale mimo wszystko swojego. Jak uda sie uzbierac i na taki to bedzie sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyna 333
U nas jest trochę inna sytuacja, bo mamy dobre zarobki. Jedynym wyrzeczeniem to była nieustanna praca,taka po 14 godz na dobę. Koszt tak jak pisałam zamknął się w 500 tyś. Co do kosztu projektu to się nie wypowiem, bo tym akurat mąż się zajmował. Wiem, że kupiliśmy gotowy projekt i dostosowywany był do naszych sugestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
blondyna 333- dziekuje bardzo. Troche rozjasniliscie mi sytuacje. Mam nadzieje, ze mimo wszystko w tych 250 no gora 300 tys uda nam sie zamknac... zawsze to ciasne ale wlasne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zapomnij żeby w tańszym czy droższym projekcie zawrzeć pomieszczenia gospodarcze minimum 2: ciepłe/czyste (pranie, narzędzia, "kotłownia", może kwiaty na zimę) tak minimum z 8-10m i zimne/brudne (kosiarka,rowery, narzędzia, w tym ogrodnicze) tego jest w domu od cholery. Ja trochę przyoszczędziłem "ciepłym" i teraz żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na co komu cena stanu surowego,pewnie na to ,że ceny materiałów budowlanych są porównywalne ławy fundamentowe,blok komórkowy,więźby dachowe,pokrycie dachu. i o ile np nam fundament wylewała firma to mury,ściany,schody mąż stawiał sam,okna drzwi też,elektrykę położył wujek,energetyka tylko odebrała,c.o. zrobił sąsiad z mężem,dach zrobił pan "po godzinach"który dachy robi. Po pół roku wykończyliśmy parter i się wprowadziliśmy. potem elewacja i góra.Na wiosnę zrobimy ogrodzenie. Cena wykończenia jest naprawdę indywidualna bo tu już przedział widełek cenowych zdaje się nie mieć końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
Jak juz pisalam- kotlownie bedziemy potrzebowac, ale na inne "rupiecie" miejsca nie potrzebujemy. Ja mam przepisany domek po babci. Pokoj i kuchnia, ale do generalnego remontu. Tak, ze chyba nie oplaca sie go ruszac. Na podworku jest takze piwnica. Moj M ma przepisana polowe domu, na podworku ma swoja przechowalnie. Bedziemy sie budowac albo za jego przechowalnia albo kolo mojej babci. Takze dostep do wody i pradu bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
Aha, domy mojej babci i meza leza w odleglosci niecalego kilometra od siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piwnica na podwórku może robić za pomieszczenie brudne a to już połowa sukcesu. Cena stanu surowego nie ma żadnego sensu bo to w najlepszym przypadku połowa ceny pod klucz Dom niby stoi ale bezużyteczny, polecam lekturę lokalnych ogłoszeń sprzedaży nieruchomości w stanie surowym. Widełki wykończenia nie zaczynają się na zerze ale od około 200kafli. A w górę oczywiście dowolnie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka 2013
No to teraz d**a... Moj domek oddalil sie ode mnie o jakies 200 tys zl... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nie autorka
a ile szykowałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 00:09 skąd ty się urwałeś rozpoczynając zabawę w budowę domu pierwszą ceną o jakiej rozmawiasz z firmą budowlaną czy deweloperem i również na etapie projektu jest właśnie cena stanu surowego,otwartego lub zamkniętego,wariant wykończenia jest odrębną sprawą i ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nie autorka
Ja urwałem się z choinki bo mówię o cenie kompletnego domu gotowego do zamieszkania w średnim (nie wysokim) standardzie z XXI w a nie o stanie surowym. Jeśli Milka zechce mieszkać w stanie surowym niech taką cenę rozważa i na taką się przygotowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno a co ty się pytasz ludzi na g****anej kafeterii? przecież wiadomo że na kafe siedzi sama chołota co to mieszka w dwa pokolenia w kawalerce po dziadku i kiszą się jak ogóry w słoiku. a tu fatntazjują o domach i willach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no urwałeś się z choinki,na początku dziewczyna napisała przecież ,że stan surowy zamkniety a POTEM będą powoli wykanczać. Logiczne jest,że jeśli mieszka w trudnych warunkach to przeprowadzi sie do niewykończonego domu a nie do gotowego pałacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nie autorka
I jak długo będzie mieszkać w stanie surowym zbierając te 200 kafli ? Wycierać cementowy pył z łóżka dziecka który sypie się z poddasza, a w listopadzie przebierać się z kaloszy w szpilki w samochodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczęśliwi my posiadacze urządzonych już domów ale tak się zastanawiam jak szybko byście się wprowadzili do niewykończonego domku mieszkając dotychczas w 5cio pokojowym z 11 ludzi i płacili rachunki za wiekszość domowników, o prywatności nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie. Chcemy postawic domek i powoli go wykanczac. Mieszkac mozemy w 1 pokoju, tak jak dotychczas, ale przynajmniej bez tesciowej za sciana i placac SWOJE rachunki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 40 tysięcy to można postawić samo ogrodzenie domu - sprawdź sobie ceny http://grot-ogrodzenia.pl :) szału ogólnie nie ma z taką kasą jeśli chodzi o stawianie czegoś przez ekipę. Na własną rękę możesz próbować może się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak budowalam dom, to zdecydowalam sie na wykop studni, znalazlam te firme www.hydroel.com.pl i teraz nie zaluje, na poczatku sie wahalam, ale w koncu uwazam, ze to super decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem na etapie robienia ogrodzenia oraz balustrad. Zdecydowałem się na takie stalowe. Zamawiałem stal w http://www.primostal.pl/ a potem zlecałem wykonanie kowalowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli budujecie dom w Białymstoku lub w okolicach to polecam firmę handlową http://www.zajkowska.com.pl w której kupicie wszystko co potrzeba, aby wybudować lub wyremontować dom. Oni mają atrakcyjne ceny na materiały budowlane i duży wybór wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli budujecie dom w Białymstoku lub w okolicach to polecam firmę handlową http://www.zajkowska.com.pl w której kupicie wszystko co potrzeba, aby wybudować lub wyremontować dom. Oni mają atrakcyjne ceny na materiały budowlane i duży wybór wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietajcie o tym,ze najwazniejsze są solidne fundamenty, a to mozna osiągnąc tylko dizęki porzadnemu betonowi! Np. od http://www.contractor.com.pl/ :) Mąz u nich zamawiał i bardzo chwalił zarówno obsługę jak i produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×