Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pytajaca was

rodzina zastepcza pomocy

Polecane posty

Gość kobieta pytajaca was

moj facet od 2 lat jest sklocony ze swoja matka i jej partnerem,jego 2 dzieci-13 i 15 lat sa z dziadkami,gdyz od dawna chca oni byc dla nich rodzina zastepcza(matka tych dzieci od dawna mieszka za granica i ma nowa rodzine),dziadkowie opowiadaja bzdury na mojego partnera,bo chca te dzieci dla siebie---chodzi tylko o kase tak mi sie wydaje i strasza nas,ze jeszcze bedziemy im placic alimenty,ponoc sprawa ma byc za 2 miesiace i mam pytanie?czy partner moze powiedziec ze jestem w ciazy?czy nie zaszkodzi sobie?dziadkowie chca wyrwac od nas jak najwiecej pieniedzy mimo ze parner interesuje sie dziecmi a dziadkowie mąca i chca wyrwac jak najwiecej kasy..partner mowi ze jak powie na sprawie o mojej ciazy to obroci sie to przeciw nam...orientujecie sie jak to wyglada?czy mowic o ciazy?ile moga zadac od nas alimentow(i czy moga)?czy beda rodzina zastepcza?bo babka ma 73 lata a jej partner 68?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego twój partner nie zajmuje się swoimi dziećmi tylko ci staruszkowie? A on płodzi następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
zajmuje sie,ale ma prace kierowcy tira wiec czesto go nie ma,a dzieci w tym czasie sa u dziadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ostro wziął sie za to jeżdzenie że został pozbawiony praw rodzicielskich? Tak sie zajmuje że własna matka musi go podać do sądu o alimenty na dzieci? Ostry jeździec z tego "faceta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
ale on wcale nie chce zostac pozbawiony..pisalam ze dziadkowie chca kase,nie pytam o ocene nas tylko zadalam konkretne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o co pytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
ostatnie 2 linijki mojej pierwszej wypowiedzi..tam sa pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w mojej przeglądarce cały twój post wyświetla sie w jednej linijce. Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
czy na rozprawie partner moze powiedziec o mojej ciazy?czy to wplynie na sprawe?czy dziadkowie moga zostac w tym przyp.rodzina zastepcza?czy moga ubiegac sie od nas alimentow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'Fajnego' sobie partnera wybrałaś, heh, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Tak. Tak. Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaianaya
oczywiście że mówić że jesteś w ciąży,że on zostanie ojcem bo jeśli zasądzą alimenty to przy ustalaniu ich wysokości będzie również brane to że kolejne dziecko też potrzebuje nakładów finansowych i tym samym alimenty na starsze dzieci będą niższe. to raz . dwa-jeśli zajmował się dziećmi,dbał by im niczego nie brakowało,widywał się z nimi ,ale tylko z racji wykonywanej pracy nie sprawuje opieki na co dzień to raczej wątpię żeby mu odebrano prawa rodzicielskie i ustanowiono starsza kobietę rodziną zastępczą...dodatkowo ty ,jako partnerka możesz wyrazić chęć pomocy przy opiece nad dziećmi w trakcie wyjazdów twojego partnera i mogą was cmoknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
dziekuje:) tez tak mysle ze lepiej powiedziec o dziecku,wtedy alimenty beda nizsze,a co do partnera to ja na niego nie narzekam,sprawdza sie jako partner i przyszly ojciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
tyle ze mnie nie "poproszono" na rozprawe,partner tylko dostal wezwanie..a czy ja tez mam isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaianaya
możesz pójść ale nie wiem czy cię wpuszczą na salę.poczekasz najwyżej na korytarzu (jakby co,tym samym pokażesz że jesteś "włączona" w sprawę a swojemu partnerowi dodasz otuchy).a może się też tak zdarzyć że twój partner powie o tobie,o waszych zamiarach (jeśli chcecie żeby jego starsze dzieci były pod waszą opieką) i być może sędzia poprosi cię na salę .powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto będzie się tymi dzieciakami zajmował jak twój "partner" pojedzie w trasę? TY??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile teraz daje swojej matce-staruszce na utrzymanie swoich dzieci? I dlaczego nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z czego ci dziadkowie mają utrzymac dwoje dorastających dzieci. Facet nie chce alimentów płacić ale dzieci też nie bardzo chce mieć w domu. Interesuje go tylko ile alimentów mogą mu zasądzić a nie czy czasem nie było by dobrz wychowywać swoje dzieci i mieszkać z dziećmi. A tak facet ma git ani dzieci alimentów żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
ktos jeszcze poradzi cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ja Ci powiem na przykładzie identycznym co do 1 % Facet sam musi pójsc na sprawę i oficjalnie zeznać,ze jest kierowca ,jeździ i nie jest w stanie każdego dnia zajmować się dziecmi i ,ze ewentualnie zgadza sie na to,aby to dziadkowie wychowywali jego dzieci lub nie i złożyc deklaracje checi zabrania ich do siebie. Tak,czy inaczej jest ich ojcem i będzie miał nakaz alimentów. Ich wysokość jest oczywiście uzależniona od wysokości dochodów. Oczywiście,ze musi powiedzieć ,ze jego obecna partnerka jest w ciązy i kolejny człowiek będzie na jego całkowitym,bądz cześciowym utrzymaniu, bo wtedy sąd musi wziąc pod uwagę dobro również tego malucha który ma się narodzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
dziekuje jednoczesnie proszac o dalsze opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mummminnneczkaaa
mam podobną sytuacje.....jeżeli Oni mają status rodziny zastępczej , alimentów nie dostaną....a jeżeli są Opiekunami prawnymi tylko i wyłącznie to alimenty będzie musiał płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
jestes pewna ze nie dostana?bedzie sprawa o ustanowienie ich rodzina zastepcza,mozesz przyblizyc swoja sytuacje?strasza nas ze bedziemy placic grube pieniadze,ale chyba nie mozliwe jest zeby dostawali i alimenty i jako rodzina zastepcza od panstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tu masz wyczerpującą odpowiedź: http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/rodzina-zastepcza/273738,Czy-rodzina-zastepcza-moze-uzyskac-alimenty-od-biologicznych-rodzicow.html# Tego bękarta którego urodzisz też spróbujecie wcisnąć komuś żeby go żywił i ubierał? A może od razu do bidula - niech państwo chowa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
niestety nie moge otworzyc tego linku,mozesz mi w skrocie napisac o tych alimentach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest możliwe ba nawet zgodne z prawem by domagali się alimentów. I bardzo dobrze bo żadnego z was ni interesuje dzieciak tylko bylee płaccić nie musiał. Ale zonk będzie musiał jak oni będą tego żądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumineczkaaaaaaaaa
po 1 żeby zostać rodziną zastepczą trzeba spełniać tyle wymagań , że szok ...moja mam nie została rodziną zastepczą, a jedynie opiekunem prawnym.Babeczki z PCPR-u powiedziały , że jako rodzina zastępcza alimentów , by i tak nie dostała , jedynie ten zasiłek od państwa,teraz jest opiekunem prawnym i ma jedynie alimenty od ojca dziecka.Nie ma takiej możliwość by byc rodziną zastępczą i pobierać alimenty .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
dziekuje Ci,ale sama pisalas,ze domagali sie alimentow od ojca dziecka,wiec Ci pewnie beda chcieli coraz wiecej,no zobaczymy jak to bedzie...a ile wynosi ten zasilek od panstwa?no i wczoraj dowiedzialam sie,ze jest sprawa na policji przeciwko babce(znajoma pozwala ich o jakas kradziez i znieslawienie),oni pewno beda to chcieli zataic przed sadem,a czy to moze miec wplyw ze nie dostanana rodzina zastepcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pytajaca was
bardzo prosze o opinie w tej sprawie,pilne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×