Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość majsterjugo

zmiękczacz do wody czy kupić

Polecane posty

Gość Magdalena Brzózkowska
Witam wszystkich. Chciałabym prosić o poradę w kwestii wyboru filtra mechanicznego, który się montuje przed zmiękczaczem. Jestem zdecydowana na zakup denvera, ale nie wiem jaki filtr mechaniczny wybrać. W gratisie do denvera może być niejaka Hydra lub BX. Jeden znacznie droższy, drugi tańszy, ale dokładniej filtrujący, tak twierdzą sprzedawcy z 3 sklepów. Co wybrać? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doświadczony hydraulik
Pani Magdaleno, moim zdaniem nie ma tu dobrego lub złego wyboru, jeśli mowa o tych dwóch włoskich filtrach. To po prostu zupełnie inne urządzenia. Ja osobiście wybrałbym hydrę, ale mam wodę wodociągową, zaś przy wodzie ze studni bardziej skłoniłbym się ku serii bx. Polecam poczytać trochę na temat obu rozwiązań na stronie poświęconej urządzeniom tego producenta, czyli tutaj http://www.atlasfiltri.info/filtry-do-wody/atlas-filtri-bx/ oraz http://www.atlasfiltri.info/filtry-do-wody/atlas-filtri-hydra/ - dodatkowo w dziale o wkładach znajdzie Pani cenne informacje, które mogą Panią zainteresować. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena Brzózkowska
Doświadczony hydrauliku, bardzo dziękuję. Wybrałam w końcu Atlas Filtri BX. Poczytałam trochę na temat tych filtrów do wody i wiem, że wraz z wybranym przeze mnie zmiękczaczem będą stanowić parę doskonałą. Wszystko zamówione, czekam na dostawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serpentyn
Dzień dobry. Chciałbym kupić zmiękczacz wody, ale jakiś mały, gdyż w moim pomieszczeniu gospodarczym (apartament) nie ma za dużo miejsca. Czy ten mały model, czyli http://www.zmiekczacze.com/kompaktowe/denver-plus-6/ będzie się nadawać dla 2 osób? Czy w ogóle sobie odpuścić ten temat? Myślę jeszcze o wymianie zapasowej lodówki umieszczonej w pomieszczeniu gospodarczym na jakąś węższą i wtedy zmieściłby się Denver 15. Czy to lepsze rozwiązanie? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hydrauliczny Ktoś
Serpentyn, jeżeli masz możliwość instalacji modelu 15 to doradzam taki oto krok. Moim zdaniem najlepszy zmiękczacz to Denver Plus 30, potem jest 15, zaś Denver Plus 6 to bardzo mały filtr zmiękczający, który może mieć problemy z wydajnością przy większym zapotrzebowaniu na miękką wodę. Wiele też zależy od obecnej twardości wody. Polecam samemu przeprowadzić takie badanie przy pomocy kropelkowego testera twardości. Jak już będziesz wiedzieć jak bardzo twarda jest woda to będziesz też znał odpowiedź na pytanie, czy zmiękczacz Denver 6 da radę. W razie czego wraz z wynikami badań wróć tu, ktoś na pewno Ci doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmiękczacz do wody to jest naprawdę wielka oszczędność. Przede wszystkim nerwów, gdy po raz kolejny przez kamień psuje się jakieś urządzenie w domu. Przerabiałam już kilkukrotne wymiany pralek i zmywarek, zanim założyłam w domu zmiekczacz wody (www.watertech.pl). Teraz już nie martwię się o twardość wody i wreszcie mogłam zainwestować w dobrą pralkę bez obaw, ze za jakiś czas się zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleofassa
Chciałabym zapytać szanowne grono, czy warto kupić to coś, co jest tak pozytywnie oceniane przez ekspertów w tym artykule http://wiecej.info/zmiekczacz/ gdyż ja się za bardzo na tym temacie nie znam, a artykuł ten wydaje się być obiektywny. Dla mnie okazał się być bardzo pomocny. Doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamień rzeczywiście potrafi zniszczyć każdy sprzęt agd. Ale odnośnie samej wody, to naprawdę większość osób zupełnie nie interesuje się jej jakością, a sprawa jest dość ciekawa. W większości przypadków taka woda kranowa nie różni się niczym od butelkowanej wody ze sklepu – można poczytać skład. Zerknijcie sobie na http://jonizatory.eu/oferta/ - tam można poczytać, co zrobić z kranową wodą i jaką zdrową wodę warto pić, aby lepiej żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sklep z filtrami
Zajmujemy się sprzedażą urządzeń filtracyjnych od wielu lat. Przerobiliśmy już najróżniejsze stacje zmiękczające wodę. Od roku do stałej oferty wprowadziliśmy wcześniej wspomniany Denver. Od tamtego czasu przerzuciliśmy tuzin tych zmiękczaczy wody. Istna żyła złota. ŻADNYCH ZWROTÓW I REKLAMACJI !!! Generalnie złoty interes, bez dodatkowych problemów. Zazdroszczę oficjalnemu dystrybutorowi, który wpadł na to, żeby importować te zmiękczacze. Ze swojej strony polecamy zakup tego urządzenia. Szczególnie u nas w sklepie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata Korbnicka
Fajnie jest przeczytać coś takiego, gdy jest się właścicielką owego zmiękczacza. U mnie też wszystko działa jak należy, bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Purpura
Czytałam tutaj na kafeterce tematy, że ktoś tam komuś kupuje na gwiazdkę lub na mikołaja zmiękczacz wody. Wierzyć mi się nie chciało, ale jak widzę ile osób ma w domu takie urządzenie to sama zaczynam się poważnie zastanawiać. Muszę zagadać z moim starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, ja takich drogich prezentów nie kupuję. Sory, ale 2300zł za zmiękczacz wody jako prezent to trochę przesada. U nas prezenty max do 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kantorowski
Gość, zapewne są małżeństwa, gdzie kupuje się prezenty po 10 tysięcy złotych. Taki Kanye kupił swojej wybrance coś tam za siedem tysięcy dolarów na mikołajki, tak więc wiesz... dla niego taki zmiękczacz wody to zabawka, którą kupuje nawet nie patrząc na cenę. Co to dla niego te 2300? Wiadomo, że na święta tego nie kupi nikomu, bo byłby wstyd, że kupuje zmiękczacz wody, a nie pierścień z diamentem albo sukienkę wysadzaną diamentami, ale chodzi o jego majątek. My sobie kupujemy do stówki na osobę, ale to nie oznacza, że nie stać mnie na zakup takiego zmiękczacza wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blond Włosa Magda
ja w tym roku dostalam prezent za 400 i myslalam, ze to drogi prezent, ale ponad 2 tysiące to ostra przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna Górska
My tu pitu pitu o prezentach a ja musze kupic do domu zmiekczacz wody. Czy moze mi ktos poradzic lub powiedziec czy nadal ten Denver jest najlepszym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Denver oczywiście cały czas bezkonkurencyjny. Poczytaj sobie opnie zadowolonych klientów. Przejdź się do Castoramy - gdzieniegdzie Denvera można wyrwać "od ręki". Ale poniżej 2300 zł to nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mecenas Górski
Odpowiadając na pytanie z tematu wątku - tak, warto kupić zmiękczacz wody, o ile tylko Ciebie na to stać i masz wystarczająco dużo miejsca w pomieszczeniu gospodarczym lub kotłowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurakaoś
Panie mecenasie, zgadzam się w 100 procentach. Jeśli tylko kogoś stać to z pewnością powinien uzbroić swój dom w porządny zmiękczacz wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pozorny Niepozorny
Wolałem kupić dobry zmiękczacz niż potem odkamieniać instalację grzewczą. Sorry, ale dla mnie nie kupowanie zmiękczacza wody w domu jednorodzinnym to głupota i pozorna oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozorny Niepozorny, czy Ty też kupiłeś zmiękczacz wody Denver Plus, czy może choć Ty coś innego masz niż wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clark Kent
Powiem szczerze, że jak miałem wydawać tyle kasy na sam zmiękczacz, to wolałbym już kupić profesjonalny filtr do oczyszczania wody. Znajomi mają zamontowany Aqvasystem w domu i są zadowoleni. Oni mają wodę ze studni i nie mogli sobie poradzić z brudną, żółtą wodą. Panowie dobrali im odpowiednie złoże filtrujące i problemy się skończyły. W dodatku filtr nie jest na prąd, więc nie ma żadnych dodatkowych kosztów. A wodę można pić prosto z kranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zażenowany9
Alina, nie pisz bzdur, bo jeszcze ktoś Ci uwierzy. Dzbanek może Ci trochę oczyścić wodę, ale jego wkład składa się głównie z węgla, więc twardości wody z tego nie usuniesz. Poza tym centralny zmiękczacz wody jak sama nazwa wskazuje usuwa twardość wody nie tylko tej przeznaczonej do spożycia. Włosy myjesz wodą z dzbanka? Nie rób z siebie pośmiewiska. Jak chcesz się dokształcić to przeczytaj choćby to http://www.filtry-do-wody.info/zmiekczacze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka 1234
Włosow myć nie musze, ale widze roznice w wodzie pitnej, moze wlosom bardziej sluzy jakość szamponu i odzywki, ale nie powiesz mi, ze wody nie zmiekcza bo kupiłam , mam i jest roznica. Może u Ciebie masz w miare wodę, ale u mnie jest paskudna i widze nawet po czajniku różnicę, a wiec sorry zażenowany...może znajdź inny powod do swojego stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzdatnianie wody w dzisiejszych czasach to podstawa. Dobre stacje zmiękczania wody są w http://www.gc2000.pl/ - mam od nich właśnie taką domową stację i różnica w jakości wody jest dość spora. Cenowo taka stacja nie jest droga, a efekty są dość fajne. Moim zdaniem w miejscach, gdzie woda jest dość kiepska takie urządzenie jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdzisław Kolanko
Ktoś w innym wątku zaczął temat dotyczący twardości wody. Kupiłem tester tutaj http://allegro.pl/kropelkowy-tester-twardosci-wody-bardzo-dokladny-i4816010629.html z którego wynika, że mam bardzo twardą wodę. W tym tygodniu zamawiam zmiękczacz wody Denver Plus 30 (jak każdy rozsądny, kto nie chce przepłacać). Jaki jest realny czas oczekiwania na to cudo? Może mi ktoś powiedzieć? No i czy łatwo to samemu zainstalować, czy lepiej zlecić to hydraulikowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Srebrna Rączka
Mam pytanie do ogarniętych w temacie. Zamówiłem właśnie zmiękczacz Denver. Czy dam radę to sam zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryska00
Mnie wystarcza dzbanek Dafi Unimax, mam twardą wodę , ktora śmierdzi chlorem , dzieki niemu moja woda ma dobry smak i jest pozbawiona dodatków w wodzie w postaci metali cieżkich no i oczywiscie chloru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita5555
Ja mam twardą wodę i używam dzbanka Dafi z systemem Classic żeby pozbyć się zapachu chloru i metali ciężkich. Moja woda ścina się z mydłem, taka twarda jest, kamień zniszczył już mi parę czajników , teraz mam dzbanek i filtruje, oszczędzam bo tanie filtry , a i woda filtrowana smaczna i zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×