Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

prawie 5 miesieczne dziecko nie chwyta sam grzechotek czy to normalne

Polecane posty

Gość gość

martwie sie moj synek ma 4,5mca i nie chwyta zabawek jak trzymam przed nim to sie trzesie zeby wziac ale nie wyciaga raczek.tylko jak lezal dzis to zauwazylam ze zlapal chusteczki nawilzane i szelescil nimi.poza tym nie przekreca sie jeszcze a chyba juz powinien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko rozwija sie w swoim tepie nie powinien sie przekręcić a moze sie przekręcić jesli będziesz tak to postrzegac ze powinien czy musi cos robić a tego nie robi będziesz na każdym kroku myślec ze cos nie tak moja ma 4miesiace i tez sie nie przewraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
racja już w tym wieku powinien sam chodzić!weź się puknij w głowę,,,kolejna j******a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie najbardziej martwi to ze nie chwyta zabawek...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama jestes jebnieta ignorantko!czy ja pisalam o chodzeniu albo siedzeniu?nie!dziecko nie chwyta zabawek a raczej w tym wieku powinno skoro nie masz zamiaru odpowiedziec to sie nie wpierdalaj miedzy wodke a zakaske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wow język współczesnych matek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko jak Cię coś niepokoi to chyba lepiej jest zasięgnąć rady lekarza a nie pisać na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie ono sie dopiero uczy! Tez czekalam na ten dzien,wczesniej sie tak wlasnie trzasl. I raptem pewnego dnia wyciagnal lapke. Szczerze? Az sie poplakalam:) potem czekalam az orzelozy z raczki do raczki,az.sie obroci itd. Teraz czekam az pojdzie na czworakach :P kazde dziecko ma.swoje tempo rozwoju a obrotki? Na brzuch ma.czas do 6 miesiaca a na plecy do 7. Jak czytalam kafe,co dzieci potrafia to sie denerwowalam,bomoj taki do tylu. A.ostatnio wzielam tabele co kiedy dzieci robia i sie okazalo,ze.wszystko jest ksiazkowo. Jeszcze dzis z ciekawosci porownywalam ze swoim chrzesniakiem,ogladalysmy z bratowa ksiazeczke zdrowia i sie okazalo,ze te byl "normalny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój skończył 8 miesięcy i dopiero teraz się przewraca na brzuch :) wcześniej mu się nie chciało. Byliśmy u specjalisty pediatry/rehabilitantki, która go dokładnie przebadała i stwierdziła, że wszystko jest ok. I jeszcze nie siedzi sam. Ma za słaby kręgosłup i nie ma co na siłę przyspieszać wszystkiego. Nie pamiętam, kiedy zaczął chwytać grzechotki, ale od lekarki usłyszałam, że łatwiej mu z boku chwycić. Sama mu wkładałam grzechotki w ręce a z czasem chwytał sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mnie by to tez niepokoilo.Moje dziecko w 3m probowalo dosiegnac ,choc nie chwytalo jeszcze dobrze.Nie martw sie niektore dzieci sie rozwijaja szybciej inne woniej.Potem granica sie zaciera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lacrimosa

Ja zachęcałam malucha to trzymania np. pieluszki lub nakrętki z butelki podczas karmienia, kocyka ale i tak dopiero w wieku 4,5 miesiąca zaczął po nie sam sięgać. Nie przyśpieszymy rozwoju dziecka ale możemy go delikatnie wspomagać. Też mnie to martwiło zwłaszcza, że to nasz pierwszy maluch i chciało by się by rozwijał książkowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wg mnie nie jest to normalne. Ale kazde dziecko rozwija się w swoim tępe, wiec pewnie kiedyś przyjdzie dzień, ze chwyci ta zabawke. Dawaj do rączki i pomagaj mu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×