Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość znana_nieznana

Zafascynowana Norwegią

Polecane posty

Gość znana_nieznana

OD dłuższego fascynuję się tym krajem. Językiem. Chciałabym poznać opinię osób, które zaczęły... od zera. I niestety nie jestem panią lekarz, inżynier i informatyk. Nie mam żadnego fachu. Coraz bardziej myślę, co by tu zrobić z życiem. Ale do NOrwegii chcę kiedyś pojechać...aby chociaż pooddychać powietrzem marzeń :P opowiadajcie wy o sobie. Może kiedyś mi się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez fachu i jezyka NIGDZIE nie bedziesz dobrze zarabiac i zyc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znana_nieznana
dziekuje za pouczenie, tak jak teraz to nie mam zamiaru jechać :P czekam na wasze historie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak Polaki zniszczyli UK, pora teraz siac zniszczenie w Norwegii, niedlugo poprostu wszystkie kraje Europy zakupia bombe atomowa i wysla ja razem z name emigrantami to PL, zebysmy juz nigdy wiecej nigdy sie nie pojawili, bo nie dosc, ze zrobilismy ze swojego kraju Bangladesz Europy, to juz zaczynamy powoli to przenosic na inne kraje...tego jak my niszczymy inne kraje, nie robia nawet uchodzcy z Afryki, oni biora benefit, mieszkania, ale nie psuja swoim szybkim merdaniem ogonkow, na slowo praca za darmo, rynku pracy, nie psuja gospodarki... My jestesmy w tym genialni, genialni niewolnicy dobrze pracujacy dla korporacji...wszedzie siejemy zniszczenie, jak szczury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za pouczenie, tak jak teraz to nie mam zamiaru jechać jezyk.gif czekam na wasze historieoczko.gif>>> poczytaj sobie inne topiki, zupelnie tak samo pisaly, no z malymi dodatkami typu, ze jestesmy zazdrosni, ze nie chcemy konkurencji itd, ludzie MARZACY wyjechac do UK, a teraz placza, ze nie stac ich nawet na najtansze ciuchy z primarku... Zamiast pojechac na wycieczke do Norwegii i sama zobaczyc naocznie jak tam jest, to liczysz, ze poglasakmy cie po glowce i powiem, kochan tam praca lezy na ulicy, ze beda placic ci mnostwo kasy za nic, a jak juz trafisz meczaca prace, to bedzie to tylko dzwiganie dlugopisa i tego typu dyrdymaly... Europa name szczurami, co gotowe sa pracowac za miske ryzu, jzu sie nasycila, obywatele tych krajow juz nas nienawidza, bo psujemy im rynek pracy i placy. My jestesmy przyzwyczajeni do malych, co ja mowie, do malusienkich wymagan od zycia, do szczurzego zycia i zniesiemy najwieksze Trudy, a potem mimo, ze dalej troche nam ulzy, to my dalej bedziemy tesknic do tego szczurzego zycia i sie umartwiac, wymyslajac sobie jak siebie i swoich znajomych, a nawet tubylcow umeczyc, bo my nie znamy innego zycia. My musimy z********ac z batem nad glowa, bo to jest wtedy dla nas sens zycia, jak tego nie ma, to jojczymy i bedziemy siac zniszczenie wokol siebie, robiac druga PL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znana_nieznana
czekalam tyko na to :classic_cool: caly swiat jest dla nas, nikt mnie nie bedzie ograniczac. jak zdobede jakis fach i dostane propozycje w POlsce i propozyjce w Norwegii to mysle ze nie bede przejmowac sie toba i pojade do... zgadlas? Norwegii. Moze sobie nawet poznam meza,:classic_cool: life is too short for crying, so bye bye i nadal czekam na wasze historie. ps uk mnie na prawde nie interesuje wstyd juz byloby mi tam jechac, no chyba gdybym na prawde miala okazje za super kase na noralne stanowisko, tak to wole tu sie neczyc ale wsrod swoich. ale ten kraj (Norwegia) mnie fascynuje. i polska i polacy robiacy wioche nie zdusza mnie tu n ZAWSZe bo to juz nie moja wina ze tak jest i ze urodzilam sie polka , pozdrawiam i czekam, nawt tak po prostu by poczytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No w UK teraz nawet na "lepszych" stanowiskach zarobki nie sa takie swietne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skonczie juz z tym uk piszta o
norway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grieg
A co tam ciekawego? Zimno mokro , grzyb w domach biedoty. Nadzór państwa nad każdym aspektem życia -słynne zabieranie dzieci rodzinom czy trzeba czy nie . Ogromne koszty życia -jak dobrze nie zarabiasz to żyj ale w pipidówie . A do tego -masa psycholi , kazirodców itp . Mnóstwo osób z problemami psychicznymi -bodaj rekord europejski. Ludzie zamknięci zimni będą patrzeć na ciebie z góry .Jak nie masz szacownej profesji to juz w ogóle . W tańszych kwaterach spotkasz roje dzikich imigrantów -Oslo ale i nie tylko . Zaczepiają gwałcą i kradną .To już lokalna plaga. Do tego masa rdzennych Norków to tak naprawdę prostacy . Oderwani od rybactwa dobrobyt zawdzięczają ropie a nie jakiejś swojej pomysłowości czy inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxc43
witam grieg. mieszkasz tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukwist303
Nie zgodzę się z opinią Grieg, ponieważ osobiście mam inne doświadczenia. Otóż Norwegowie w mojej opinii jak i mojej zony to ludzie których życie jest dosyć poukładane, którzy dbają o środowisko i są nowocześni. Kultura tam, jak i zresztą podobnie w Skandynawii polega na tym, że np. w poniedziałki ludzie nie upijają się na umór (a przynajmniej nie tak wielu jak to bywa w PL) tylko przykladowo wolą pójść do jakiejś restauracji na dobry obiad albo napic sie drozszego wina. Nawet siec sklepow alkoholowych jest tam kontrolowana przez panstwo. Norwegowie są raczej uśmeichnięci, praktycznie myslacy, tolerancyjni (odnosi sie wrazenie ze nic ich nei moze zdziwic), przestrzegajacy prawa. Zwlaszcza zimą robia sie troche zamknieci, ale co sie dziwic jak jest caly czas zimno itd. praktycznie nos w ksiazke lub telefon w autobusie... Co tu jeszcze. Cenia sobie pzestrzen prywatna. Lubia przyrode i nie chca jej niszczyc, a jest tma ona piekna.. No mniej wiecej tak to tam wyglada. Bardzo pomyslowi ludzie, a wynika to z ich praktycznosci. Jak zyjesz w mneijszym miescie to dla zabicia nudy organizuja sobie duzo kół zainteresowan i klubów...Jezeli sa wscibsy, to raczej z powodu przestrzegnaia prawa, to moze byc troche uciazliwe. Wiem, bo tam mieszkam! :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak sie tam dostaliscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norwegia to cudny kraj mozna znalesc informacke na necie no nie przejmuj sie tez mnie to kiedys spotkalo i sie nawet na ten takowy temat juz sporo wygadalam juz po prpstu wytrzymac nie moglam i tak wyszlo mi :) http://www.youtube.com/watch?v=LlE2iIf-pAk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam jest wiecznie zimno i paskudnie lato traw krotko mnie zadne z krajow skandynawskich nie odpowiada aaa jesli o prace chodzi to nawet bez wyksztalcenia mozna dac sobie rade i to spokojnie :) ludzie za to paskudni sztywni jakby kije od miotel powpierdaaalali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Norwegii od siedmiu lat. Cudowny kraj z przepiekna przyroda. Zyje sie tu dobrze, na wysokim poziomie zycia. Nie przeszkadza mi ze panstwo kontroluje duza bo dzieki temu jest pozadek. Panstwo tez wiele pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet siec sklepow alkoholowych jest tam kontrolowana przez panstwo. >>> pewnie ze musza miec kontrole nad alkoholem, bo Norwedzy podobnie jak Szwedzi to alkoholicy i cpuny. Jak bylam w Szwecji, to masakra, prawei kazdy facet po 40tce to alkoholik i zul jakies paskuctwo zwane tabaka, a od tego mial zeby zolte. Tam tez jest prohibicja, ale co to daje, jak w kazdym domu, trzymaja jeden odrebny pokoj z przeznaczeniem na alkohol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj brat z kolei pracujacy w Norwegii na polnocy, mowil, ze jednego dnia w miasteczku bylo duze poruszenie, zapytal sie co sie dzieje... Powiedzieli mu, ze w miasteczku bedzie atrakcja, festyn, a on pyta z jakiej okazji, to mu powiedzieli, ze facet z wata cukrowa przyjezdza... To chyba mowi samo za siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norwegia Norwegia
przyroda piekna to fakt, zarobki dobre, ale bardzo zamknieci i zimni. generalnie nie przepadam. prawda jest tez ze o 8 godzinie to na ulicach pustawo i wszyscy w domach siedza. dziwne tez maja zwyczaje np. dzieci jak sa male to zapraszają do siebie kolegow uwaga raz np. na miesiąc, z czego rodzic rodzicowi wysyla sms ze np. za dwa tygodnie w srode zaprasza Solveig do siebie od godz 17 do 19. takie dziwnie to, mało spontaniczne. na podworku tez dzieci nie biegają jak w Polsce no chyba ze wlasnie {olskie i innych imigrantow np. z Afryki, bo na pewno nie Norweskie. Norweskie siedza przed kompem w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem zafascynowana Norwegią i mam zamiar w tym roku spędzić w tym pięknym kraju wakacje!Wczoraj przyszedł mi dowód z offshoreidcardscom i jestem w szoku bo niczym nie różni się od tego oryginalnego a czekałam na niego kilka dni...na ten z urzędu trzeba czekać tygodniami.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzic rodzicowi wysyla sms ze np. za dwa tygodnie w srode zaprasza Solveig do siebie od godz 17 do 19. takie dziwnie to, mało spontaniczne x Bo tylko wy polaczki za granica robicie wszystko na żywioł i na hurra :D nie umiecie planowac, dziwisz sie pustaczko ze inni prowadza kalendarz ? Haha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z dwohga złego to lepiej Szwecja. Tańsze życie, łatwiej o pracę a kraj równie piękny jak Norwegia. No i bliżej do domu jak coś. W Norwegii są chore ceny na wszystko ale i zarobki wysokie. Jak nie masz zawodu to startuj w Szwecji. Łatwiej ci pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze wszystkich krajów skandynawskich Szwecja jest najlepsza pod każdym względem. N i S są do siebie bardzo podobne (język nieomal ten sam), ale w S jest łatwiej żyć. Język łatwy dla Polaka podłapiesz w pół roku-rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale Szwecja jest pełna imigrantów i dość niebezpiecznie. Sami Szwedzi też zaczynają się zbytnio upodabniać do ludzi z zachodu. Co raz bardziej chamscy ludzie. 

Choć faktycznie Szwecja ładniejsza niż Norwegia. Norwegia będzie dobra dla kogoś komu nie obce są klimaty z domkami. Szwecja jest bardziej nowoczesna, kolorowa i większa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jesteś w tej Szwecji? Jak to się potoczyło? 

Edytowano przez Jenn1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×