Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda i bezzębna

Utrata zębów w młodym wieku

Polecane posty

Gość gość
tak człowiek w młodym wieku gdy usłyszy że ma chorobę przyzębia to jest w stanie myśleć o samobójstwie Gdy dowiedziałam się o tym będąc na studiach zastanawiałam się czy jest sens kończyć studia skoro mam takie problemy zdrowotne A choroby przyzębia to nie to samo co pani która pisała ze ma kłopoty ortodontyczne bo to też mam ale stomatolog powiedział że w chorobach przyzębia zakładania aparatów na zęby nie jest wskazane bo i tak ząbki są słabsze niż u zdrowych a jeszcze ściskać je aparatem to lepiej nie Choroby przyzębia można leczyć chirurgicznie tak owszem ale ogólnie to jest choroba niewyleczalna Choć u mnie jakoś łanie się zregenerowało po zabiegach Mam nadzieję że jeszcze pożyje w obecnym stanie uzębienia długie lata Gotowa bym była za to zrobić chyba wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego powodu ma też kompleks niższościowy stan zębów wpływa na całe nasze życie w tym na stan psychiki Też wiem że z tego powodu będę do końca życia sama bo nie wiem ile lat jeszcze pożycie w zdrowym uzębieniu Nie chcę się z kimś wiązać a np. za ileś lat straszyć otwierając usta !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
czy do chirurga lub paradontologa w poradni/klinice trzeba miec skierowanie? napisz jakie zabiegi miałaś na ch, przyzębia drażę temat każda rada dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
By mieć zdrowe zęby, a w przyszłości jak najmniej implantów stomatologicznych, zadbajmy o jedzenie zawierające duże ilości wapnia i fosforu. Minerały te są głównym budulcem kości i zębów. Wapń znajdziemy przede wszystkim w produktach mlecznych. Na naszym stole nie może zabraknąć serów twarogowych i serów żółtych, kefirów, jogurtów. Warto mieć pod ręką miseczkę z nasionami słonecznika czy sezamu, a także z suszonymi morelami i figami zamiast słodkich groszków czy tłustych i niezdrowych chipsów. Ziarna oraz suszone owoce zawierają wapń, podobnie jak kapusta, brokuły i natka pietruszki. Fosfor znajdziemy w żółtym serze, mleku i orzechach. W naszej diecie nie może także zabraknąć mięsnych potraw. Dostarczają do organizmu niezbędny dla dobrego funkcjonowania zębów cynk. Bogatym źródłem tego minerału jest chude mięso, może to być np. mięso z indyka. Ale zawiera go również chrzan, buraki ćwikłowe i cebula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam zabiegi chirurgiczne na dziąsłach takie piszę oczywiście swoim językiem a nie stomatologicznym :) zabiegi polegał na 1. przecięciu dziąsła skalpelem 2 czyszczenie z ziarniny , która powoduje stan zapalny 3 dosypywanie proszku kostnego [ to trzeba kupić ] 4 zaszywanie błoną śluzową [ to też się kupuje ] Nie powiem żeby to tanie było ale dla mnie to najważniejsze nie kupię szmat , nie wyjadę na wakacje a zabieg zrobię Poza tym o żywienie dbam jem mnóstwo warzyw owoców , nabiału, ryb ale dzięki za rady , bardzo mądrze piszesz na temat żywienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do skierowania do poradni paradontologicznej to w moim przypadku było tak zgłosiłam się do stomatologa a on napisał mi owszem skierowanie do poradni chorób błony śluzowej [ inaczej paradontologicznej ] - tak jak pisałam było to już jakiś czas temu ale chyba nic w tym się raczej nie zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
czytam o tych zabiegach wiem, drogie każda rada cenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
używam pasty ajona szczoteczka turbo soft płyny do płukania wszelkie dostepne w aptece żele i maści kamień, czyszczenie, piaskowanie 2x/rok szukam chirurga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeszcze co do żywienia to pani stomatolog zwróciła uwagę na zwiększenie spożywania wapnia chudych mięs lub ryb ja oczywiście do tego dokupuję stale jakieś witaminki typu A+E wit C i ogólnie mimo że lubię słodycze to zastępuję to pokarmami które mają wartości odżywcze w postaci witamin i mikro i makroelementów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka stomatologicznaaaaa
przy chorobach przyzębia warto płukac buzie preparatami z chlorheksydyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie pani doktor wykonuje kiretaże i skalingi czyli to o czym piszesz piaskowanie - bo to samo co skaling Tej pasty , o której piszesz nie znam Stosowałam la calut biodent elmex [zielony ] płyny stosowałam też la calut listerine eludril i inne sporządzane na receptę zawierające chlorheksydynę Moja stomatolog zaleciła żeby co jakiś czas zmieniać pastę do zębów, więc może wypróbuję tą o której Ty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszesz ze szukasz chirurga tzn chciałabyś wykonać takie zabiegi o których pisałam Mogę polecić Ci miejsce pracy mojej pani Doktor ale o tym nie będę pisać na forum ale poza tym nie wiem gdzie mieszkasz i czy przez pół Polski jechałabyś specjalnie do stomatologa ? Dodam ze nie jest to jakaś lekarka w gabinecie za siedmioma górami ale Doktor pracująca w Instytucie - stale się dokształca tzn jest na bieżąco z tematyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
Ajona, przy chorobach przyzębia kup małą za 3.5pl w aptece nakładasz kropelkę i się mocno pieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka stomatologicznaaaaa
piaskowanie to nie to samo co skaling, skaling usuwa kamien nazębny a piaskowanie osad od papierosów, kawy, herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
szukam w Krakowie CZYTAM O ZASTRZYKACH w dziąsła, kosst 1 ok. 200pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to jak szukasz w Krakowie to niestety mieszkam w innym mieście Ale Kraków na pewno też ma dobrych specjalistów trzeba tylko poszukać . Bo przecież do takiego lekarza będzie chodzić się dość często , więc powinien być w tym samym mieście a nie jechać 500 km :) Dziękuję za radę , kupię tą pastę którą polecasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
Chlosite żel/zastrzyk poszukaj w gogle, bo już skasowaam strony czyli robiłaś regenerację kości i tkanek? muszę zasięgnąć porady odnośnie implanta...na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
Chlosite żel/zastrzyk poszukaj w gogle, czyli robiłaś regenerację kości i tkanek? muszę zasięgnąć porady odnośnie implanta...na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak przepraszam ale nawet stomatolodzy mówią że skaling inaczej piaskowanie [ więc na pewno wiedzą o co chodzi a mówią w przenośni A zatem piaskowanie miałam wykonywane chyba tylko raz a bardzo lubię ten zabieg Skalin też może być - to wykonywała bez znieczulenia ale kiretaż w znieczuleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytam właśnie na temat Chlosite żel/zastrzyk W poniedziałek idę do mojej Pani Doktor i zapytam co ona o tym sądzi ? napiszę w poniedziałek co powiedziała na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
możesz podać cenę zabiegu 1 zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie robiłam "po jednym" zębie lecz dwa -trzy cena około 2 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
dzięki tak orientacyjnie pytam ..aktualnie wcieram żel Pelogen, przyjemny smak miętowy mam czasem odruchy wymiotne przy ziołowych i płukankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten żel też proponowała mi stomatolog i też go czasem używam mam też cieniutką nić stomatologiczna - taką najcieńszą bo mam b . gęsto ustawione zęby i dlatego mogę stosować tylko nić woskowaną -Oral B essential mam tez malutkie szczoteczki takie międzyzębowe - wyglądające jak mikroskopijna szczotka do mycia butelek :) i myję nią zęby od 4 - 5 dalej do 8 -ki bo przy jedynkach dwójkach taka szczotka nie zmieściłaby się za nic [ nie wiem czy wiesz o jakich szczotkach mówię , ale stomatolog wyjaśni lepiej ] Ja również dziękuję za konkretną kulturalną i normalna rozmowę Tobie i innym , asystentce stomatolog . ps w poniedziałek wieczorem napiszę tu co powiedziała moja stomatolog na temat tego zastrzyku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
wiem, wiem dziękuję za cenne informacje szukam paradont. z reguły wyskakuje tylko cennik; badanie, usuwanie kamienia, piaskowanie.. może kogoś znajdę w przychodni na klinice? bo samo czyszczenie robię nitki, szpatułki mam napisz koniecznie o tych zastrzykach dodam,że od wielokrotnego czyszczenia mam zniszczone szkliwo i coraz szybciej robi się osad i tak..nawet jak dbasz o zęby, nie znaczy ,że one będą zawsze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak oczywiście że tak wiem , że od częstego czyszczenia zębów robi się szybciej osad bo też tak mam i niestety dbałość o zęby nie zawsze jest gwarancją że będą zdrowe całe życie napiszę w poniedziałek . dziękuję i również serdecznie pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
dodam, dzięki autorce tematu.. prawdopodobnie i mnie dotyczy problem z. sjorgena zakupie te żele lub tabletki - sztuczna ślina pierwszy raz o tym się dowiaduję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem matką dorosłego, w Waszym wieku syna. Nie mogłam mu zbyt wiele zaoferować, ale jego zęby były moim oczkiem w głowie. Obiecałam sobie, że dopóki to zależy ode mnie będzie super. I było. Kiedy siadał na fotelu, dentystka wołała asystentkę aby pokazać jej perfekcyjną jamę ustną. Nadal moją dumą jest fakt, że nie ma ani jednego ubytku i sam chodzi do dentysty. piszę abyście wiedziały, że wszystko zależy od rodziców. Wszystko. Dopiero potem od was samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strona z akcesoriami http://www.dentylium.pl/dziasla-paradontoza-c-31.html podaje się ,że na języku gromadzi się największa ilość bakterii, myję go narazie zwykłą ale osobna szczoteczką tu sobie obejrzycie do mamy, super postawa ale i trzeba mieć jednego dobrego stomatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również prowadziłam moje dziecko do stomatologa leczyliśmy mleczaki pilnowałam dorosły ma wszystkie zęby teraz wymienił 2 plomby, 1 kanał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×