Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

maluch wymiotuje 2 raz

Polecane posty

Gość gość

Proszę o pomoc! Mój synek 8 miesięczny od 7 rano wymiotuje (w sumie 2 razy) ściągać meza z pracy i jechać do lekarza czy odczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawadniaj go, kup w aptece orsalit, są to elektrolity i podawaj mu łyżeczka po łyżeczce żeby nie wywołać wymiotów. Potem podaj mu probiotyk, wybieraj te z polskimi szczepami bakterii mlekowych, skuteczniej działają. Jeżeli nie ma gorączki i innych objawów to spokojnie go obserwuj, jeśli nie przestanie wymiotować jedź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy takie płyny można takiemu maluchowi podawać? Co mu dac jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można, płyn nawadniający nie ma ograniczeń wiekowych, pamiętam że ja pierwszy raz podawałam go córce jak miała około 5 miesięcy, możesz doczytać :www.orsalit.pl. Zrób mu duszoną marchewkę lub daj biszkopta. Obserwuj czy nie jest senny, senność i suchość w ustach to objawy odwodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki, jednak zadzwonię do meza boje się troch to nasze pierwsze dziecko, panikuje... zobaczę co on mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadwóchdziewczynek
Jedzenia nie podawaj wcale, ewentualnie coś delikatnego co już zna, poobserwuj i dawaj jak najwięcej płynów. Z orsalitem są różne opinie, mnie lekarze mówili że przy wymiotach może spotęgować odruch. Ja nawadniałam letnią wodą/herbatką podawaną po łyżeczce co kilka minut. Jeżeli nie ma innych objawów to lekarz niewiele pomoże, ale może warto obejrzeć gardło, osłuchać. Czasami wymiotami zaczynają się np. choroby gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×