Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gimnazjalistka99

Liceum profil biologiczno chemiczny

Polecane posty

Jakie trzeba mieć stopnie, żeby dostać się na profil biologiczno - chemiczny w liceum? Aktualnie chodzę do 2 gimnazjum, ale już myślę o nowej szkole. I bardzo chciałabym studiować psychologię, czy ten profil mi pomoże? Podobno tak. I jeszcze jedno - czy ktoś z Was chodził do takiej klasy? Jak tam było? :) Proszę o pomoc, bo jestem w dołku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się wypowiem chociaż nie wiem, czy wiele da Ci moja wypowiedź, bo kończę właśnie studia. Byłam na profilu biol-chem-fiz - u mnie liczyły się punkty z egzaminu końcowego i oceny z biologii, chemii i fizyki. Nauki sporo,dodatkowo miałam wrażenie, że nauczyciele np. historii bardzo chcieli byśmy mieli i rozrzerzenie z tego przedmiotu (może dlatego, że mielismy najwyzsza srednia ocen z całej szkoły), profil polecam, choć zastanów się trochę nad tą psychologią - nie chcę cię zniechęcać, ale jest to przesycony kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up, obawiam się, że mogę mieć problem z ocenami. Na przykład z fizyki mam 3, idzie mi tak sobie, z chemii daje radę na 4, a z biologii to super gites 5 :D Wiem, że dużo osób uczy się o wiele lepiej ode mnie z tych przedmiotów. Egzaminy końcowe to fakt, muszę się przyłożyć. I pozostaje mi jeszcze jeden aspekt, a mianowicie mamy narzucony projekt edukacyjny od ministerstwa - i to obowiązkowo!! Nie wiem, czy robić o reakcjach strategicznych z chemii, czy z polaka, bo jestem duszą humanistyczną. Projekt z biologii to śmiech na sali - mamy wykonać karmnik :D Czy projekt taki by mi pomógł dostać się do tej klasy?? Czyli, że dużo osób na to chce iść?? :) Dziękuję generalnie za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę Cię, ja po klasie humanistycznej jestem na medycynie, to spokojnie Ty się dostaniesz na psychologię. Swoją drogą na te studia trzeba by sprawdzić wymagania, ale wydaje mi się, że jest potrzebny polski, ang, wos i bio, albo kombinacja tych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr B. Zobaczymy, jeszcze za wcześnie by o tym mówić :) Od nauczycielki WOS dowiedziałam się, że humanistyczny to dobry kierunek, ale biologiczno chemiczny lepszy i od tamtej pory przykładam się do nauki biologii i chemii. Humanistyczny, hmmm, nie jestem przekonana, bo na pewno dużo osób na to pójdzie i trudno będzie się tam przebić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy przebić? Chcesz w liceum karierę robić czy coś? Liceum to takie drugie gimnazjum, tylko ludzie starsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. "Przebić" w tym sensie, że będzie dużo osób ambitniejszych ode mnie i będę mieć mniejsze perspektywy. Tak mi się zdaje, ale nie jestem pewna, nie znam życia dokładnie :D A bycie na profilu biol - chem otworzy mi więcej drzwi, gdyby mi się nie udało dostać na psychologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×