Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama zaklopitana

gdzie mierzyc temperature dziecku

Polecane posty

Gość mama zaklopitana

Mam problemn i juz glupieje. Mierze termometrem bezdotykowym na czole i jest 37,6 a na skroni 38,5 i zastanawian sie co robic, zbijac czekac? Gdzie mierzyc zeby byc pewnym wyniku? Dziecko ma 13 miesiecy, spi od godziny. poradzcie bo nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź zwykły termometr i zmierz w pupie, tylko jak już będziesz miała wynik to odejmij od niego pięć kresek i będziesz wiedzieć ile dziecko ma, tak mi pediatra ostatnio powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na skroni zawsze będzie wyższa.Ja mierzę na środku czoła 3 razy. Zbijam powyżej 38 stopni. Możesz zwykłym zmierzyć w pupie (jak ci da) i odjąc 5 kresek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi pediatra kazała zbijać dopiero jak przekroczy 38,5 a mam o wiele mniejsze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam roczna corke i normalnie mierze jej pod paszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne można też pod paszką, jeśli dziecko spokojnie usiedzi bądź śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy termometr ten do pupy - od wyniku odejmujesz 5 kresek. Mój pediatra mówi, że goraczka zaczyna sie od 38,1 - wtedy podac cos na zbicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób kompres dziecku wody z octem , na szklankę letniej wody ćwierć szklanki octu i przyłóż na czoło lub na nadgarstki gdzie są żyły - szybko powinna spaść temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wywalić bezdotykowy. Kupić zwykły. Mierzyć z tyłku. Albo kupić do ucha i mierzyć w uchu. Bezdotykowe mierzą temp otoczenia, w tym powietrza i wyrzucają średnią. Za każdym razem inną. Dlatego są najniedokładniejszymi termometrami na rynku. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tyłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mierzymy pod paszką zwykłym elektryczny termometrem w pupie bym się bała z coś uszkodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej w uchu :) zalezy jaki masz termometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrrrrt
Sanity wypuściła jakiś czas temu bardzo dobry bezdotykowy termometr o nazwie Multitemp. Nie wiem ile aktualnie kosztuje w sklepach, ale raczej do tych tanich nie należy. Za to jest naprawdę dobry – mierzy w ciągu sekundy, wynik jest precyzyjny, a przy okazji można nim sprawdzać temperaturę na 5 różnych sposobów, w tym w uchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie jest to problem przy tych dzisiejszych termometrach bezdotykowych. Kiedy mierzę na skroniach, przy gorączce zawsze wskazuje więcej. Niestety moje dziecko nie pozwala sobie zmierzyć temperatury zwykłym termometrem, nawet na spaniu, przy każdej próbie pomiaru się budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola1987c
Używamy z mężem w domu termometru MiniTemp i jest oki. Wymienialiśmy niedawno wcześniej mieliśmy dotykowy, choć elektroniczny. Parę minut trzeba było tam czekać na wynik i na dodatek potrafił się źle ułożyć i fałszować pomiar. Przy bezdotykowym nie ma czegoś takiego jak źle ułożenie, po prostu trzeba wycelować czoło i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaletocha
Ogólnie to ja długo nie mogłam się przestawić na elektroniczny termometr, ale narodziny synka mi tę zmianę zdecydowanie przyśpieszyły :) Analogowy sprzęt to dobra rzecz ale jak trzeba szybko skontrolować temp u małego dziecka to już jednak sobie nie radzi. Aktualnie mierzymy w domu modelem Non contact Geratherm na podczerwień. W zasadzie po chwili mam wynik wyświetlony. Pomiary się zapisują w pamięci, więc jak potrzebuję wrócić do wcześniejszych to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata111
Przy bobasach to zdecydowanie tylko bezdotykowy termometr wchodzi w grę moim zdaniem. Sama używam czegoś takiego jak BabyTemp marki Sanity. Super wygodny i bezpieczny dla dziecka aparat. Nie ma w ogóle kontaktu z ciałem dziecka, wszystko, całe badanie robi się na odległość. Bardzo fajnie że termometrem można też sprawdzić ile stopni ma płyn choćby picie dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sybilkaze
Bardzo nam pomogło w domu kupienie termometra bezdotykowego. Teraz jest ich dużo, myśmy znaleźli z mężem od Sanity BabyTemp. Dobra jakość, długa gwarancja, szybko podczerwień zbiera z obiektu temperaturę, a może mierzyć nie tylko na ciele, bo też na butelce z ciepłym płynem chociażby, więc jest multi zadaniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenkakoss
Dobrze, bezawaryjnie jak na razie działa mi termometr NonContact. Solidna niemiecka konstrukcja od Geratherm. Z tego co mi siostra pielęgniarka mówiła to one używają tego samego modelu u siebie na oddziale. Dokładny, atestowany, można mieć zaufanie do wyników jakie wyświetla. Fajnie że dzwoni przy gorączce, także od razu wiem że coś jest z temperaturą nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadol
Fantastycznie, 10 ostatnich odpowiedzi to marketingowy spam udający prawdziwe opinie. Mam nadzieję, że w dzisiejszych czasach nikt nie nabierze się juz na podobną reklamę. BTW. też chciałbym dowiedzieć się czy zawsze mierzyć na środku czoła czy też gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość statikk
No ja z mężem kupowałam termometr NonContact parę tygodni temu i jak na razie mierzy okej. Jest faktycznie szybki, co do tej 1 sekundy to nie przekłamują bo faktycznie reaguj***ardzo fajnie ta podczerwień tutaj. Wystarczy odrobina czoła do badania i nic więcej nie trzeba robić. Praktyczny jest też pomiar na przedmiotach i otoczenia, z tego też często korzystam na przykład przygotowując posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawidd
Żona kupowała nie tak dawno nowy termometr, to jest dokładnie BabyTemp. Bardzo fajna rzecz, nie ma kontaktu z ciałem osoby badanej. Wszystko robi się przez podczerwień, zdalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dwójkę dzieci synka 5 lat i corke dwa.Synowi mierze pod paszka a córce w pupce. Dla mnie to najdokładniejsze pomiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adara7
Dostałam w ostatnie święta w prezencie bezdotykowy BabyTemp i sprawdza się genialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre parametry ma bezdotykowy Multi Temp, poza gorączką zmierzy też temp płynu w butelce choćby, a to się przydaje jak ma się dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnym wygodnym termometrem jest Classic. Nie jest to elektroniczne urządzenie co pewnie wielu osobom nie będzie pasować, ale moim zdaniem przydaje się właśnie taki analog w domu. Na plus że zastąpili tutaj rtęć czymś nie trującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saradd
Dobre mam doświadczenia jak na razie z termometrem nonContact. Kupowałam go już dość dawno a mimo tego jeszcze baterii nie trzeba było nowej wsadzać. Bardzo higieniczny system, nie ma kontaktu z chorującą osobą, całe badanie robi się na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jinxx
Kupiłam w zeszłym miesiącu nonContact – mierzy szybko, bardzo fajnie też sprawdza temp na przedmiotach czy otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×