Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Magdalenka23
Dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
My wczoraj z M mieliśmy ósmy rok odkąd jesteśmy razem no i Oliwka się nam na prezent ujawniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny. umowilam sie do endokrynologa. tak sie boje. kurde skoro tsh mam w normie to czemu to tak nisko wyszlo. przed ciaza mialam tsh tez w normie. ale sobie dobralam do glowy, ze moje dziecko moze byc przez to chore, ze nie potrafie sie z niczego cieszyc! sie wyplakalam juz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem teraz w 18 tygodniu, według miesiączki byłby 21 tydzień. A termin podają mi od 10 do 19.08 :) Jak Wasze nogi? Puchną Wam? Ja momentami to aż chodzić w pracy nie mogę, czuję, ze tak obrzęknięte mam. Użyłam mojego trzeciego kremu na bycie piękną w ciąży heheh, do spuchniętych nóg. Powiem Wam, że opis na opakowaniu się zgadza: fajnie chłodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Iblea nogi... Oj, już nie pierwszy raz mnie pobolewają ale dziś cały dzień dosłownie byłam na nogach to są spuchnięte i jakby lada moment miał łapać skurcz! Teraz to chyba się zaczną te bóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania76p
Do Czerwonej Kokardki - tsh w ciąży nie jest miarodajne. Najważniejszy jest poziom fT4 czy wolnej tyroksyny we krwi. Masz jej troche za malo. Ja na Twoim miejscu poszlabym do endokrynologa jak najszybciej, moze Cię przyjmie bez kolejki. Jeśli przyjmujesz euthyrox to trzeba zwiększyć dawkę a jeśli jeszcze nie bierzesz, to na pewno dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania76p
Czytam Was od początku, miałam mieć termin na początek sierpnia, ale w 10 tygodniu straciłam ciążę, dlatego nie pisałam dotąd. Ale leczę się na niedoczynność tarczycy, dlatego mam trochę pojęcie na ten temat. Mój endokrynolog mi powiedział, że jeśli będę w ciąży to mam od razu do niego przyjść, pomimo, że teraz tsh mam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwonaakokardka
Ania dzięki! widzisz sa rozne teorie, moj lekarz patrzy na tsh, przewertowalam chyba caly internet, artykuly, nawet ksiazke medyczna i opinie sa podzielone. jedni, ze tylko tsh, drudzy, ze ft4. zwariowac idzie, bo co lekarz to inna opinia.. endokrynologa mam w poniedzialek. nie biore zadnych lekow, bo nigdy nie mialam problemow z tarczyca. badalam kilka razy przed ciaza i zawsze mialam w normie. boje sie, ze moglam miec tez niedobory w 1 trymestrze i dziecko moze byc chore. nie spie, tylko analizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piątkowo po kilku stronach niebytu. Mieliśmy małe zawirowania, jakieś podejrzenie zaburzonej akcji serca. Jeszcze potem słuchali i nic nie wyszło, ale dostałam skierowanie na badania prenatalne. Tylko nie wiem co mam przez to rozumieć. Termin na nfz mam dopiero za dwa tygodnie czyli to będzie 21 tydzień ciąży chyba, zastanawiam się czy to nie zbyt późno, ale najwyraźniej nie przeskoczę. Straszycie z tymi hormonami, chyba też pójdę zrobić, lekarz nic nie zleca. A ja przecie problemy z hormonami od wielu lat mam. Z powodu niedowagi, co prawda, ale jednak. Jako że już wiemy że to Rysiu (bądź Tadzik lub Henryczek) a nie Jagusia, pełni optymizmu zaczęliśmy spisywać listy rzeczy potrzebnych i przygotowywać się do kompletowania wyprawki. Niektóre strony internetowe na ten temat zalecają robić to już, choć wydaje mi się, że to zbyt wcześnie. Myślicie już o tym? I chciałam wam polecić genialną lekturę - na góra godzinkę, jeśli ktoś jeszcze na to cudo nie trafił: Breinholst, Willy: Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat. Wczoraj czytaliśmy z mężem do poduszki i byliśmy oboje zachwyceni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati02067
Witam bardzo słonecznie..:)) Jeśli chodzi o wyprawkę to na sam początek mam już wszystko pokupione..:) u nas w okolicy było dużo promocji i tak jak na coś trafiłam to kupiłam..:D dzisiaj właśnie przyjechało łóżeczko, które zamówiłam przez internet..::)) trochę ciuszków dostałam od rodzinki i tak się uzbierało...:) na razie nic więcej nie kupuję..chyba ze coś wpadnie mi w ręce..:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ja już nie mogę się doczekać kupowania wyprawki :) Szczerze liczyłam bardzo na synka ale mówiłam, że jak będzie córcia to będzie naszą piękną księżniczką i ja już zadbam o jej garderobę :) Narazie jadę jutro umówić pana do malowania, bo zawsze pomagałam M i jakoś dawaliśmy radę ale nie w moim teraźniejszym stanie i tak jak pozawieszam firanki i posprzątam szafy będę z siebie dumna :)Dziś jest piękny dzionek ale zakładajcie czapy, bo tak jak u mnie to wieje niemiłosiernie! Parę razy wyskoczyłam na podwórko bez a potem ból głowy murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja mam wszystko po córci, to znaczy łóżeczko, wanienkę, wózek sprzedałam, więc musimy kupić nowy. A ciuszki wszystkie dałam mojej siostrze, która będzie miała córeczkę. termin za miesiąc ;) a ja będę miała wszystkie ciuchy po synku siostry ;D taka wymiana ;) hehe także z ciuszkami mam z głowy. zostal wózek i fotelik. fotelik chce besafe izi go. a wozek xlander xa albo xq. no i p*****ly to pomału. ale pamietam jak dla córci robiłam wyprawkę, to po polówkowkym, było mi latwiej kupowac stopniowo ;) nawet kosmetyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej widam cieplutko wszystkie mamuśki ;) za chwilkę idę na 2 spacerek bo moje bliźniaczki do mnie dreptają razem z ciążowymi ciuszkami bo kuzynka zrobiła mi wyprawkę haha;) My z zakupami dla maluszka się wstrzymamy do czerwca, zaraz po świetach robimy sobie sypialnie i salon do tej pory mieliśmy pokój w którym spaliśmy ,jedliśmy i ogladaliśmy tv ale po świętach czas na zmiany mamy pokoj obok pusty i tam zrobimy taki "salon-kanapa tv meble itd a w pokoju nr 2 sypialnia naszej 3ki ;) teraz się tylko zastanawiam czy sypialnie miec w pokoju z tarase czy salon w pokoju z tarasem , na jedno fajnie będzie sypialnia z tarasem a zarazem chyba bardziej bym przy salonie chciała hm jutro jedziemy na zakupy może podejmiemy ostateczną decyzję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, my dziś prawie od rana w parku i na placu zabaw:) nóg nie czuję już:) widzę, że pojawił się temat wyprawek, aż mi się buzia uśmiecha na samą myśl :) bardzo dużo rzeczy mam po córce, więc prawie nic nie muszę kupować oprócz kosmetyków, butelek itp. na razie nie znam płci, ale w środę połówkowe to może się dowiem, no chyba, że okaże się, że do końca ciąży będę taką chodzącą kinder niespodzianką, bo maluch leży "po turecku" i za nic nie chce się ujawnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yo patka
Hey. Czytam od poczatku ale nic nie pisalam. Ja mam rowniez dziewszke w brzuszku. Termin mam na 10 sierpnia. Ja pate dni temu zrobilam liste zakupow i wychodzi na to zewszystko kupie na allegro wiec nawet dupki o sklepow nie musze ruszyc :) a ciuszki podostawalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy mamy z doświadczeniem byłyby w stanie w wolnym czasie na przestrzeni najbliższych tygodni napisać o swojej "domowej wyprawce": co faktycznie używały a co uważają za niepotrzebne? Jeszcze 17 tygodni pracy... Nie wiem jak to wytrzymają moje nogi :/ mamcia23 szczerze to nie sądziłam, że aż tak podczas ciąży mogą boleć nogi :/ Kolejne pytanie pod tytułem "czy też tak macie?" ;) jak tam Wasze brzuchy? Mnie dzisiaj tak swędział, aż myślałam, że oszaleję w pracy! Udanego weekendu moje panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzerwonaKokardka u mnie też dziewczynka Iblea na sam początek dobrze sprawdzają się body i pajace. Dziecku w tym wygodnie i nie ma odkrytych plecków. Do body można założyć półśpiochy. W przypadku dziewczynek wszelkie sukienki ładnie wyglądają, ale pewnie jak maleństwo leży to ugniata, a jak się je nosi, to sukienka się podciąga do góry. Wszelkie spodenki, bluzeczki i sukienki córce zakładałam od święta, a później jak już była troszkę większa to w niedzielę. Najważniejsze, żeby dziecku było wygodnie. Do wanienki ponoć dobrze się sprawdza podkładka, na której można położyć dziecko. Warto kupić kilka flanelowych pieluszek (musiałam je mieć już w szpitalu), są delikatniejsze od tetrowych. To tyle co mi przyszło do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iblea, wiesz, że mamy prawie ten sam termin? ja mam na 18. no i jestem w 19 tc a Ty masz napisane że w 18... Jeśli masz np 18+5 to znaczy, że skończyłaś 18 tyg i jesteś w 5tym dniu 19 (krótko mówiąc jesteś w 19 tc) :) tak mi lekarz mówi:) **** co do wyprawki domowej to z mojego doświadczenia: wanienka, ręczniki z kapturkiem, przewijak (nie musi, ale ja używałam), kosmetyki (najpierw używałam próbek a jak coś spasowało to kupowałam normalny rozmiar), łóżeczko, wózek kocyki, ubranka, czapeczki,smoczek, butelki (myjki do butelek), leżaczek (od ok.3 msca), nie używałam rożków i chusty, ale to dlatego, że moje dziecko nie lubiło. wiem, że pisałam też oczywiste rzeczy, ale to z rozpędu to co akurat miałam w głowie. jak mi coś jeszcze przyjdzie to dopiszę :) spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to, co napisała Ewelina, ja dodam jeszcze, ze nie warto kupować zbyt dużo najmniejszych rozmiarów ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolą nogi bardzo, ale bardziej brzuch. Też mam problem w pracy Iblea :) Też się muszę nabiegać. Jako że nosić nie bardzo, to jeszcze nabiegać podwójnie. Co do wyprawki too nurtuje mnie ilość ubranek jakie trzeba zakupić. Wszędzie słyszę "nie za dużo". Czyli ile? Ubranka: 1. Body bawełniane zapinane w kroku z krótkim rękawem (3 szt.) 2. Body bawełniane z długim rękawem (3 szt.) 3. Pajacyki bawełniane 3szt 4. Bawełniane bluzeczki zapinane z przodu 3szt 5. Bluzy lub sweterki 3szt 6. Śpioszki 3szt 7. Skarpetki 6 par 8. Dres 3szt 9. Czapeczki osłaniające uszy i czoło 2szt 10. Czapeczki chroniące przed słońcem-z daszkiem 11. Kurteczka nie przepuszczająca wiatru 12. Na zimę kombinezon 13. Rękawiczki 3szt Z listy internetowej. Ale już na innej jest po 10 sztuk. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak znajdę to mogę wyslac wam moja wyprawkę z pierwszej ciaży, wedrowala ona po internecie w wordzie, super była, tylko muszę poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Ja wczoraj porównywałam kilka list z wyprawkami i zrobiłam swoją listę. Wypiszę ja w wolnej chwili a doświadczone mamy poproszę abyście oceniły na co szkoda wyrzucać pieniążki. Teraz lecę na urodzinki do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzerwonaKokardka będziemy czekać :) 2xmama o rozmiarze to wiem, lepiej kupić większe, to na troszeczkę więcej starczy niż kilka tygodni heheh aramis140108 przeraża mnie myśl, ze muszę pracować do 34 lub 36 tygodnia. Do tego czasu odpadną mi chyba nogi :P mamcia23 baw się dobrze :) Co do terminów porodów i tygodni ciąży. 18.03 powiedziano mi, że jestem w 18 tygodniu 0 dni, i zgadza się to z 3 poprzednimi wizytami i ustalonymi tygodniami. Na każdej wizycie podawano mi termin 19.08. Wcześniej mówiłam, że o imieniu nie rozmyślam ale wczoraj koleżanka sama zagaiła taką rozmowę w pracy no i rozmyślałam o tym. Jak na razie mam na liście Marcela i Gabriela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati02067
Iblea mamy ten sam termin porodu. 25 marca idziemy na usg. ciekawe czy coś się pod tym względem zmieni..:)) planuję zapisać sie na usg 3d..co Wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalaRz
Ja mam na każdej wizycie usg 3D , polecam nie ma nic fajniejszego, widzisz calego Maluszka, nosek , uszka, paluszki mozna policzyc żeberka :):) takie zdjecia przegladam każdego dnia :):) WARTO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aramis140108 może poczekajmy na listę Czerwonej Kokardki. Ja osobiście miałam sporo ubranek po siostrzenicach, z których 2 to bliźniaczki. Kupiłam tylko po 1 komplecie 56 i 62 (body, śpiochy, kaftanik) do szpitala, lekarza itp., bo wiadomo, że te pożyczone, to trochę sprane. Lepiej kupić większe, bo nie wiadomo jak duże dziecko będzie, a rękawek zawsze można podwinąć i dłużej ponosi. Ilość zależy też od tego jak często będziecie prać. aramis140108 te 3 szt. to chyba troszkę mało jak na cały tydzień, chyba że jak dziecku się uleje, to tego samego dnia wypierzesz ręcznie. Szkoda prądu na pranie w pralce kilku ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 58cm po porodzie więc nie przewiduję kupna mniejszych niż 62-64cm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaer czekam na tą liste z niecierpliwością:) Z resztą ja na razie dużo czytam na ten temat, bo ani się nie mam kogo poradzić, ani własnego doswiadczenia nie posiadam. Czytam i odkładam pieniądze. Najwcześniej zacznę robić zakupy za 1,5-2 miesiące :). Ale budżet niewielki, muszę dokładnie przemyśleć wszystko. Jak minęła wam ta szara niedziela? Smutno się zrobiło, tylko moje psy szczęśliwe w błocku się wytarzały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×