Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamy ! Jestem położną w trakcie pisania pracy magisterskiej i baaardzo Was proszę o pomoc. Jeśli macie chwilkę wypełnijcie poniższą ankietę, a jeżeli jest gdzieś obok Was przyszły dumny tata to proszę namówcie Go żeby również to zrobił. z góry dziękuje za pomoc i powodzenia !!! http://www.ankietka.pl/ankieta/138126/wiedza-przyszlych-rodzicow-na-temat-inwazyjnej-inieinwazyjnej-diagnostyki-prenatalnej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra mi kupiła to zwykłe wapno wczoraj ,mi się robi pancerz n ciele tzn w momencie skóra wygląda jakby pękła (nogi w szczeg) skóra robi się sucha i w momencie swedzi a ja drape do krwi dzis doszły rece i oczywiscie bóle głowy. Smaruje się oliwką 3 razy dziennie a ciało mam i tak suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nieciekawie też masz, mi sie normalnie robia suche czerwone swedzace na maxa "placki" ktore trudno podleczyc ... a wiadomo, ze w ciazy jeszcze gorzej jest bo praktycznie nie wolno nic przyjmowac...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj znaleźć u ciebie sklep u mnie nazywa się to stara mydlarnia ,kup sobie masło shea .Ono jest na wagę w tym sklepie .Mi i wielu koleżankom pomogło to masło w poprawie skóry ja płakałam tak mnie swędziała skóra, spać nie mogłam ,polecam jest przetestowane do tego dobrze się rozciąga skóra po nim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja mam problemy tego rodzju na codzień i po każdej kąpieli smaruję się oliwką w żelu johnson, po tych w płynie mi przesuszało skórę i tak, a ta działała super. Ale tylko jak się tyle co z wanny wyszło, wytrzeć sie i od razu nakładać. Byłam dziś u lekarza i melduję, że widać siusiaka. Czyli pomyliłam się z przeczuciami moimi, ewentualnie dzidziuś nas zrobił w balona, choć między nóżkami dyndało nieźle. Mój mąż od rana nie może się przestać uśmiechać. Choć moja babcia twierdzi, że za dużo chłopaków się rodzi i wojna będzie. Wiecie co z Iblea? Pisała o twardym brzuchu, a potem zniknęła. Mam nadzieje że wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gości to dobrze ,że możesz ją używać .Ja miałam po niej uczulenie tak mnie wysypało w miejscach gdzie się smarowałam że musiałam iść do dermatologa .I lekarz mi powiedział że miał więcej takich przypadków i u dzieci i u kobiet w ciąży po tej oliwce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka23 trzymam kciuki, żeby wszystko było ok. Mamy usg tego samego dnia :) U mnie TSH już w normie, ale zostaję przy tabletkach i badaniach co 2 mies. Wczoraj maleństwo było nadzwyczaj pobudzone i dawało o sobie znać. Paula2292 powinnam się obrazić, a przynajmniej poczuć się oburzona faktem, że mnie pominęłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zwykłą oliwkę bambino i jak się nią posmaruje to na początku czuje mega ulge a po kilku godzinach i tak zaczyna się swędzenie . A jak tam dziewczynki sprawy łóżkowe miśkujecie się troche czy raczej nie ?Ja miałam jakiś czas na NIE,mój się starał starał a ja nic,już mi go żal było bo on jest taki troskliwy misiek .Za to wczoraj to chyba miło go zaskoczyłam ;)) Oj było wyjątkowo.;)))) I to bardzo wyjątkowo bo moj zerwał sie do pracy wcześniej niż zwykle i zrobił takie pyszne śniadanko do łóżka i prawie fruwał po pokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Znam ryzyko poronienia wynosi 0,5-1% i w najwiekszym stopniu zalezy to od umiejetnosci lekarza,boje sie tego badania oczywiscie ale chce wiedziec czy bede musiala brac dodatkowe leki czy nie,przynajmniej bede wiedziala a tak to do konca ciazy bede sie denerwowac,Wierze ze wszystko sie uda ze badanie wyjdzie ok i bede spokojne czekac do sierpnia.Ale jak to moja Pani doktor powiedziala bron boze nie czytac informacji w internecie i tak tez robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka bedzie dobrze, trzymam za ciebie kciuki ;) i bądź dobrej myśli najważniejsze jest nastawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia23
Magdalena trzymam kciuki o pomyślne badanie i wyniki! K1988 jeśli u mnie chodzi to z chęciami trochę lepiej ale to zależy też od całego dnia. Jak jestem dosyć zabiegana i zmęczona to wieczorem tylko poduszka i sen, a jeśli mogłam poleniuchować jest lepiej. Za to mój facet zawsze miał duże potrzeby i fantazje ale jak czasem odmawiam albo nie reaguje to nie robi wyrzutów choć znam go, że jest mu nie po nosie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tez nie robi mi wyrzutow o to ze nie chce on mnie rozumie ale mi go zal sie zrobilo jak tak sie stara .a wczoraj taki mily spontan:)) Dzis mnie glowa znow boli ta pogoda jest nie do zniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem :) podbrzusze miałam twarde, w czwartek to myślałam, że fasolka mi wypadnie, tak mnie rwało w podbrzuszu. W piątek praktycznie nic nie robiłam w pracy i lepiej się poczułam. Dzisiaj już wszystko WYDAJE się być ok, staram się nie panikować i nie nakręcać, że coś się dzieje. W piątek idę na echo usg, dowiem się czy maleństwo ma zdrowe serduszko. Przy okazji zapytam o to podbrzusze. Wydaje mi się, że rozwiązanie jest jedno - mniej się przemęczać w pracy! Co do alergii to jestem alergiczką i pokarmową i na kota. Lekarz w Polsce powiedział, że spokojnie mogę brać wapno, ALE jedną tabletkę ponieważ będę brać witaminy a tam też jest wapno. Nienawidzę pić wapna więc kupuję w tabletkach powlekanych, cena ok 3zł za chyba 10 tabletek. Mam nadzieję, że miło i leniwie spędzacie weekend, tak jak ja :) Troszkę na zakupach zaszalałam, kupiłam sobie 3 pary legginsów do pracy bo jedne, które kupiłam tydzień temu to się już za małe okazały haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do inwazyjnych badań to jak sama nazwa wskazuje, są inwazyjne i coś może się wydarzyć ALE (zawsze jest jakieś ale ;)) jeżeli jest powód by je przeprowadzić to jestem za. Czasami lepiej takie wykonać niż przez x miesięcy żyć w strachu, niewiedzy i stresie. To jeszcze gorsze dla maluszka... K1988 co do przytulanek to raz w tygodniu ale są ;) ochotki mam ale w pracy a po pracy to jestem zmęczona :( ale mój mężczyzna jest dzielny i nic mi nie marudzi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka1988
Hej zjadlam na obiad 2nalesniki z bialym serem a teraz brzucj nadmuchany twardy i boli .stresuje sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio tak sie najadłam zupą, aż myślałam, że brzuch dosłownie mi rozerwie. W nocy jelita mnie bolały i spać nie mogłam. Rano jako tako, w pracy znowu zupka bo mądra Ible nie powiązała tego z zupą i sie zaczęło...Myślałam, że jelita wyjdą mi same z siebie i non stop czosnkiem mi się odbijało. Biała kiełbasa. Do końca ciąży jej nie ruszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie lubiłam barszczu czerwonego -teraz nienawidzę myślałam że się to zmieni ale jak mój tata gotował to ja puchłam a jak moj wrrócił z pracy mówie mu"jest barszcz i rybka ale jak masz ochotę na barszcz to idź sobie sam szykuj i nie przynoś go do nas zjedz u rodziców ;)" Zapach octu i cebuli doprowadza mnie do mdłości o każdej godzinie ..Ale nie myślałam że 2 cieńkie naleśniczki z malą ilością serka mi tak zaszkodzą cały czas mam wzdęty brzuch (wyglądam jakbym była blisko rozwiązania) Wypiłam miętową zieloną herbatę i już mi lepiej ale i tak się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stormofhormones
Blog, na którym znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat ciąży i wychowania maluszka, w tym listę z wyprawką dla niemowlaczka, porównanie wózków, opinie na temat kosmetyków dla mam oraz suplementów diety. Dowiecie się także jak ciąża potrafi dziewiętnastolatce wywrócić życie do góry nogami. Nastolatka, też może mieć ogromne problemy z zajściem w ciąże ... Do porozmawiania w komentarzach!!! Po wpisaniu w wyszukiwarkę "stormofhormones" na pewno mnie odnajdziecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dowiecie się także jak ciąża potrafi dziewiętnastolatce wywrócić życie do góry nogami." Myślę, że wywraca życie bez względu na wiek matki :] K1988 mnie mdli na zapach mięty, rumianku itd. Jedyne co mi pomaga w takich chwilach to herbatunia z cytrynką i odpoczynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuchatki, szkoda ze od wczoraj pogoda sie tak zmieniła, bo zupełnie wszystkiego sie odechciewa. Ja jestem alergiczna i niestety juz od 4 dni zaczęło mi płynąc z nosa-coś zaczęło kwitnąć. Ja na to narazie nie biorę nic ale jak sie bardziej nasili to pójdę do lekarza i zapytam co brac, wapno tez mam i takie do rozpuszczania lubię wiec dam radę. Byłam drugi raz na usg, okazało sie ze groszek znów jest odwrócony tyłem, wazy 260g. Lekarz powiedział ze co do płci to prawdopodobnie..... Dziewczynka! My bardziej byśmy chcieli chłopaka wiec trochę sie zawiodłam, ale liczę na to ze kolejne wyjdzie ok i będzie chłop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatki :) ładnie powiedziane, lepiej niż ciężarówki hehe Niby wszystko u mnie ok ale i tak się jednak martwię (i nakręcam), że coś jest nie tak. Jak stoję brzusio jest ok. Ale jak leżę to zaraz nad spojeniem łonowym, tam gdzie teraz niby jest dno macicy, taki twardy się robi. Dziewczęta w 16-17 tc, też tak macie i to jest normalne czy mam jednak się zamartwiać do piątku? Przyszły tatusiek mówi, że to może dzidzia tam jest, dlatego taki twardy jest, zwłaszcza, że to nie po calej długości ale jakies 10cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1988 ja wczoraj m też chyba zaskoczyłam, ale śniadania nie było :( Mało tego, miał wyjazd gdzie po drodze można zjeść dobry obiad, a on wyszedł i ani be, ani me. No i musiałam kombinować obiad, ale gdyby nie Ela, to bym palcem nie ruszyła. Od Świąt mdli mnie na zapach smażonej ryby. Mam nadzieję, że mi przejdzie, bo rybkę lubiłam. Odnośnie smarowania, to pamiętajcie o piersiach. Ja smarowałam w pierwszej ciąży tylko brzuch i tam zostały małe pojedyncze rozstępy, za to na biuście narobiło się tego sporo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iblea - możliwe, ze tam właśnie maluch się ulokował i wtedy macica wydaje się być trochę twardsza. Np. moje maleństwo wyraźnie preferuje jedną stronę brzucha - moją lewą (może od leżenia na lewym boku ;)). Ostatnio na wizycie, jak leżałam do usg, z lewej strony miałam taką górkę, a z prawej był dołeczek - oczywiście wszystko jeszcze pod pępkiem. Z lewej, gdzie był dzidziuś (jestem pewna bo lekarz robił usg), brzuch nie był bardzo miękki - wydaje mi się, że może mały jest ulokowany pleckami do ściany macicy i Twojego brzucha (tak jak mój maluch), a rączki i nóżki ma bardziej od środka Twojego ciała. Myślę, że nie masz się co zamartwiać. Nie masz bólu podbrzusza już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie lubię określenia ciężarówka. Ciężarna też brzmi bardzo ociężale ;) Urok mają określenia "kobieta przy nadziei" i "kobieta w stanie błogosławionym" :) :) :) Jeśli chodzi o skórę w ciąży to w moim przypadku jest bardzo wrażliwa. Łykam wapno w tabletkach, bo nie przepadam za musującym. Ale nie codziennie. Tak raz na kilka dni. Ja mam uczulenie na nikiel. I teraz moja skóra reaguje nawet na kontakt z guzikami od spodni jeansowych. I to kontakt krótkotrwały. W momencie mam swędzące krosteczki. Na szczęście teraz to już tylko spodnie ciążowe ;) bez guzików :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaer na przekąski z owocami to ciagle mam jakieś pomysły, co kupić słodkiego również ale jeżeli chodzi o obiady to porażka... na nic nie mam smaka. No chyba, że frytki z majonezem i cheeseburgery z McDonalda. A wcześniej za nimi nie przepadałam hehe Ale wiem, że to nie zdrowe więc jak już to tylko raz w tygodniu. Poza tym nie chcę wyglądać jak beczka i to nie przez ciążę ale fast foody ;) Co do smarowania to kupiłam sobie jeszcze w 9 tygodniu (chociaż są od 4 miesiąca) 3 kremy: Bielenda przeciw rozstępom, Perfecta do biustu i jakiś trzeci na spuchnięte stopy ale jeszcze go nie używałam. Nigdy takich kremów nie używałam więc nie wiem czy są dobre czy nie hehe :) sierpniówka2014 no właśnie nie boli, tylko taki twardawy podbrzusze mam, raz po środku a raz z lewej. Patrząc na ojca to możliwe, że takie małe adhd mi rośnie ;) Wcześniej na to uwagi nie zwracałam ale tatusiek to nawet jak wyciąga koszulkę z szafy to przez te kilka sekund nie ustoi w miejscu! A co do niklu to też mam uczulenie ale jesień/zima noszę podkoszulki więc guziki mnie nie dotykają a latem noszę bez guzików więc jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Dziewczyny mam pytanie. Badalyscie TSH na poczatku ciazy? Jezeli tak to jaki wynik mialyscie? Powtarzacie badania? A jaka macie hemoglobine? Ja mam 11.6 ale lekarz nie kazal nic brac. Aaaa i kolejny facet w naszym gronie,bo bedziemy mieli SYNKA :) czyli u nas bedzue parka. Macie jakies propozycje imienia? My chyba zdecydujemy sie na ntosia,albo Ignasia a moze Julek.. ----- Magdalenka kiedy masz amniopunkje? Trzymam kciuki. ------ Mi tez czasami takie twarde podbrzusze robi przewaznje jak leze na plecach. Jak zmieniam pozycje to ustaje. I szybko mija a to ponoc najwazniejsze. ----- Ja sir martwilam ze nie tyje.. u lekarza na wadze w srode mialam 1kg na plusie, dzisiaj na mojej wadze plus 3kg hehe tak nagle ciekawe :) ----- Ja polecam Palmers balsam i oliwke z tej serii i oliwke w zelu jonnsona,chociaz czyyam ze niwktore uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z rana Paula nie pisałam bo też jakoś i weny nie miałam. Oststnio mnie jakieś doły małe i duże dopadają... Dziś do lekarza idę to zobaczymy co powie - u mnie glukoza nawet za niska więc ok... Pozdrawiam was wszystkei bez wyjątku ,gratuluję syneczków, Magdulenko będzie dobrze zobaczysz i zmykam dzis też jakiś słaby dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×