Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mmmmmmmm123

SIERPIEŃ 2014

Polecane posty

Gość mamcia23
shha ja miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki 29 października i ten termin mam wpisany przez lekarza. Co prawda na usg często wychodzi mi, że poród będzie na koniec lipca... A na stronce ciążowej z kalkulatora co wtorek wyskakuje mi nowy tydzień... Teraz naskoczył mi 23 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Ale cicho tutaj,u mnie pogoda raczej nie jes zachecajaca zeby wyjsc a do tego jakis senny dzien jest..Jutro usg polowkowe juz sie nie moge doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati02067
Hej Mamuśki..:) U mnie za to 22 st na termometrze...aż do domu nie chce się wracać...:)) Ja już jestem po połówkowym....maleństwo zdrowe, rozwija się prawidłowo, żadnych problemów...:)) ale za to jak to lekarz stwierdził...mamy świadome dziecko, które chyba nie lubi zdjęć, bo na 3d cały czas się zasłaniało rączkami..:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1988 - żadne słowa Cię teraz nie pocieszą. Bądź silna i nie obwiniaj siebie! - Fajnie, że u pozostałych dziewczyn wszystko ok. Ja jeszcze przed prenatalnymi drugiego trymestru. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati ja na polowkowym nie mialam robionego 3d, ani 4d bo moj mały wywalił dupsko na nas.. pokazując klejnoty hehe Lekarz stwierdzil, ze zrobimy na nastepnej wizycie za 3 tygodnie 3d i nagramy plytkę, oby tylko mały znow sie nie wypiął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie chyba problem z szyjką. Jest na granicy normy. Gin. nie jest pewna, bo od niedawna dopiero dokonuje takiego pomiaru i mam o to wypytać jutro na usg połówkowym. Jeśli nie było takich problemów przy pierwszym dziecku, to powinna wystarczyć luteina. Lepiej dmuchać na zimne. Nie przypuszczałam, że w cenie wizyty dostanę zdjęcie w 3d :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka masz dluga szyjke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewelinaer a masz jakieś objawy czy tylko z pomiarów wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1988 strasznie mi przykro :( ciągle trzymałam za Was kciuki i miałam ogromną nadzieję, że dacie radę :( życzę Ci wiele wytrwałości by poradzić sobie z tą stratą... kilkanaście tygodni starszyło by się tak z Wami zżyć, że problemy i smutki każdej z Was stają się i moimi smutkami... Mój szefu dał nam malutkie światełko, że jednak będzie dobrze... ale więcej szczegółów zdradzę jak coś ruszy... Szyjka... o co dokładnie z nią chodzi? Wystarczy, że ginekolog Cię obejrzy i powie, że jest ok lub źle czy to jakieś inne, specjalistyczne badanie jest potrzebne? Mnie ginekolog widział w 10 tygodniu (w Polsce) a jestem w 20. Planujemy iść na usg 3D ale nawet nie wiemy jakie są ceny. Może przy okazji poprosić o badanie ginekologiczne by sprawdzić czy wszystko jest ok? Tutaj ginekolog Cię ogląda tylko, jeżeli jakimś cudem przekonasz lekarza rodzinnego, że coś się dzieje. A ja nawet nie mam co skłamać bo nie czuję by cos niepokojącego się działo ale teraz to chyba zaczyna po prostu panikować, przez to co u K1988 się wydarzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iblea szyjkę bada się na badaniu ginekologicznym na fotelu, lekarz wtedy ocenia szyjkę, czy jest długa, zamknięta, unormowana. a dokladny pomiar robi się przez usg dopochwowe. ja mialam badaną szyjkę na usg dwa razy, ostatnio w 15 tygodniu i miala 4,4cm. Jednak jak sie cos dzieje z szyjka to na zwyklym nadaniu gin. wyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak mówiła Kokardka, najlepiej ją zmierzyć poprzez badanie dopochwowe. Ja mam ją badaną co 3 tyg. Poproś o takie badanie, zapytaj czy przy okazji może sprawdzić Ci ilość wód płodowych, łożysko, czy ujście zewnętrzne i wewnętrzne jest zamknięte - cokolwiek to jest, jest podobno bardzo ważne. Ja miałam podejrzenie łożyska przodującego, na szczęście się podniosło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny nie udzielam się na tym forum ale czytam regularnie K1988 trzymaj się dziewczyno brakuje słów u mnie 23 tydzień dziś wizyta u doktorka, mam straszny problem z nietrzymaniem moczu a już tragedia przy kichaniu czy kasłaniu jak tak dalej będzie to chyba w pampersach będę chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przy badaniu ginekologicznym lekarz mówi czy z szyjką wszystko ok, w drógiej ciąży też miałam problem z szyjką też jakoś tak od około dwudziestego tygodnia i rozwarcie na dwa centymetry ale wystarczyło nie wychodzenie z domu przez dwa miesiące :) aby się nic nie działo, a i tak urodziłam za trzecim podejściem bo mi bóle zanikały a nie chcieli dać kroplówki bo trochę przed terminem, bądz dobrej myśli, spokój najważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą szyjką jest tak jak pisały dziewczyny.Gin bada przy każdej wizycie, a wczoraj wydała się za krótka i zrobiła mi usg dopochwowe. Zaznaczyła, że dopiero od niedawna dokonuje pomiaru przez usg i mam dla pewności dzisiaj o to zapytać na połówkowym. Dolna granica normy to 2,5 a ja mam 2,8, więc dużo nie brakuje. Co do objawów, to np. wczoraj miałam twardy brzuch i uczucie parcia na dół. Gin. powiedziała, że przyczyną może być chociażby ph pochwy, bo powinnam mieć bardziej kwaśne. Dostałam dodatkowo iladian, a jeśli okaże się że szyjka rzeczywiście jest tak krótka to mam brać luteinę dopochwowo. Mam nadzieję, że wystarczy trochę się oszczędzać, bo o leżeniu przy córce nie ma mowy. Na pocieszenie usłyszałam, że skoro przy pierwszej ciąży nie było problemów, to teraz też nie powinno być większych. A w maju czeka mnie glukoza. Agaa37 też tak czasami miałam z kichaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Czesc dziewczyny wlasnie wrocilam od gina mnie juz druga wizyte nie badal sprawdzil tylko czy macica prawdlowo rosnie i powiem ze jestem nie zadowolona z tego lekarza,bo wydaje mi sie ze badanie powinno robic sie na kazdej wizycie,nie dlugo jade na usg i oczywiscie tutaj tez mial watpliwosci czy w 20 tyg powinnam je robic i ze lepiej bylo by w 22 tyg ale nie zapomnial mi dac wizytowki ze jak to usg nie bedzie dobrze zrobione to zebym przyszla do niego prywatnie bo on ma taki dobry sprzet,no wkurzyl mnie strasznie.Na glukoze ide w przyszlym tygodniu ,masakra:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko częste badania sprzyjają właśnie temu, czemu niby mają zapobiec i zbadać - rozwieraniu szyjki, więc niektórzy są zdania, że badanie wewnętrzne trzeba przeprowadzać rzadziej. Jak chcesz koniecznie być zbadana to powiedz lekarzowi, ze wydaje Ci się, że czasami brzuch jest twardy i się "stawia" wtedy będzie wskazanie do badania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam badanie na fotelu co wizytę czyli co 3 tygodnie.Lekarz po badaniu ginekologicznym stwierdza, czy wszystko jest w porządku z szyjką. Teraz się pytałam, czy mi zmierzy szyjkę przez usg, to powiedział, że nie widzi potrzeby, bo wszystko jest dobrze. ale zawsze mi sprawdza. Na następnej wizycie bede chciała żeby mi zbadał przez usg, tak z ciekawości. i oczywiście na usg mierzy się dokładną długość szyjki, czy ujscie wewnętrzne zamknięte (bo zewnętrzne czuć na badaniu ginekologicznym) szyjka powinna być w kształcie T dla wieloródki. tak mi moj gin mowil. Ja dostałam teraz luteinę 100mg dopochwowo, bo mowilam mu o tym moim twardnieniu brzucha i częstych pobolewaniach, mimo brania magnezu i nospy, to kazal mi nospę odlozyc i przepisal luteinę. ponoć ta luteina jest na zachamowanie czynności skurczowych macicy, więc na twardnienia. mam nadzieje, że pomoże.. a napewno nie zaszkodzi i cieszę się, że mi ją przepisał. Wiecie ja w pierwszej ciązy nie mialam ani razu badanej szyjki na usg, nawet nie wiedzialam, ze tak mozna! aaaa przypomnialo mi się coś.. wody płodowe, łóżysko, ocenia się przecież na usg normanie przez brzuch, mi na każdym usg gin to ocenia czy jest w porządku, nie musi byc dopochwowe. Moja Przyjaciolka jest w 12 tc i nauczona moimi radami :P w 8 tc poprosila gina o zmierzenie szyjki i wyszlo jej 31mm więc ona taka ma z natury.. pewnie gdyby nie miala zmierzonej w tym tygodniu, a np. w 18tc to by byla przerazona ze jej sie skraca. Szyjki trzymajcie się mocno!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka ja mialam w 20t rownym robione usg polowkowe. chociaz ja dokladne usg mam robione na kazdej wizycie.. :) ale czas to od 18 tygodnia do 23 więc jak jestes w 20 to akurat! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja praktycznie od samego początku biorę luteinę dopochwowo, ale czy pomaga? nie wiem. Zwiększyki mi dawkę na 2x2 tabletki po moim ostatnim pobycie w szpitalu, ale szczerze to różnicy nie widzę:) choć brzuch ani mi się nie stawia ani nie twardnieje, więzadła nadal bolą i chyba boleć mnie będą już do końca. Co do badania, musze mieć co 3 tyg bo miałam podejrzenie łożyska przodującego, na dodatek któregoś dnia wstając rano poczułam jakby troszkę wody się ze mnie wylało, spanikowałam że to wody płodowe, ale na szczęście nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Agaa z nietrzymaniem moczu tak już jest w ciąży:( noś grubsze wkładki i ćwicz mięśnie kegla bo to jedyne co może pomóc. Mięśnie ćwiczy się tak, że siadasz na krześle i spinasz mięśnie bardzo mocno, trzymasz 10 sekund. czekaj chwile i powtórz wszystko jeszcze 5 razy, możesz tak ćwiczyć kilka razy dziennie. Co do badania ginekologicznego to ja tez mam na kazdej wizycie, ale juz nie raz sie spotkalam z tym ze tak nie jest szczególnie za granica, nie wiem z czym to jest zwiazane. Nie myślę jednak ze jest to szkodliwe więc ja się cieszę, że skoro płacę 150 co miesiąc to mam dokładne badanie gin i usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
shha jak ci nie twardnieje ani nie stawia to najwazniejsze! więzadla mogą boleć. mam takie pytanie, wyplywa wam luteina? bo ja wczoraj wzielam na noc pierwsza, dzisiaj rano druga a potem ze mnie wyplynęla, wydawalo mi sie, ze jak jest taka mala to nie powinna hehe --- ja mialam kosmowke nisko ale teraz lozysko jest wysoko, na przedniej scianie ale wysoko i mi to gin ocenia na usg przez brzuch. cz.Kokardka nie moglam sie zalogowac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowa dziewczynka :) Szyjka okazuje się być ok, ale luteina nie zaszkodzi. Za to łożysko mam nisko osadzone, z tym że z czasem jak macica będzie się powiększać, to powinno pójść do góry. Przy każdej wizycie mam usg i badanie ginekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyplywa i to strasznie:-) musze wkladki nosic,bo majtki po tym sie brudza. Takze to normalne:-) Ewelinaer tez tak mialam,ale na szczescie sie podnioslo. Podobno to normalne, w tym okresie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka23
Hej ja juz pousg polowkowym wszysko jest w porzadku lekarz dokladnie zbadal serduszko mozg wszystko co mozna bylo:)powiedzial ze bedzie duzy chlopak teraz wazy 400g:)nawet zrobil mi usg 3d czego sie nie spodziewalam bylo super:) Pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super, ze dzieciaczki zdrowe! ---- przy kazdej wizycie macie usg dopochwowe by ocenic szyjke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka23 podczas mojej ostatniej wizyty, położna sprawdziła moje ciśnienie (ok) i wagę (rano było 52,4 a o 19 już 54kg lol czyli rano +7kg a wieczorem +9 od początku ciąży) oraz gdzie mam macicę (palec pod pępkiem więc ok), czy serce bije (ok) iiii to wszystko. Może panikuję ale czuję, że to za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wam zazdroszcze my dziś pochowamy Jasia i zostaje taka straszna pustka wystarczyże mi burczy w brzuchu a mam wrażenie że on tam jeszcze jest że się rusza ,nie chciałam go zobaczyć jak się urodził a teraz czuje się jak wyrodna Matka .Będę tu do was zaglądać o u was słychać jak rośniecie itd moja waga spadła ponad 8 kg i myślę że to nie koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:( :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×