Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zoskasamoska123321

ŁADNY ŚLUB I WESELE TANIM KOSZTEM

Polecane posty

Gość Gugs
Mysmy tez mieli Dj-a...i bylo to pierwsze wesele w rodzinie, gdzie nie bylo zespołu, ale wszyscy chwalili... :) ja nie krytykuje artystów, ale...nie oszukujmy sie Dj dużo tanszy, a i nie wyobrazam sobie piosenki np ona tanczy, gangman style - w wykonaniu kogos innego :P . Poza tym nam dj prowadził calą oprawę weselną - od przywitania do oczepin i zakończenia imprezy :) Tak sobie mysle..jeszcze na czym nam sie udało zaoszczędzic.. oo takie drobiazgi tez jak np. moj maz mial mankiety w koszuli na spinki, które pozyczył od brata (miał kilka par, zupelnie nie noszonych jeszcze). Popytac ojców, tesciow czy rodzenstwa, co prawda takie spinki duzo nie kosztują ale po co wydawac niepotrzebnie.. :) Nie wiem co planujecie miec wpięte we włosy, czy welon, toczek, czy ozdoby czy żywe kwiaty, ja kupiłam goździki sztuczne w Auchanie, to bylo duzo wczesniej niz slub, jakas mega promocja z okazji świąt i za 3 sztuczne kwiatki zapłaciłam 6 zł? Oczywiscie one wyglądały jak żywe bo na weselu czy zdjęciach każdy pyta czy mi te kwiatki żywe nie padły - wiadomo okazja okazją, ale nie można tez oszczędzac za wszelką cenę, byle by było :) A ciasta pieczone przez rodzine to super pomysł!!! Nam piekła też ciotka i mielismy pewnosc pysznosci ;) bo jednak co swojskie to swojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiki tikik
zaproszenia miala z alegro 1,10 zl sztuka winietki robilam sama kwiaty zamawialam sama u kwiaciarki( nie wiem gdzie bedziesz miala wesele, ja mialam na sali z wlasna kucharka i wlasna obsluga i ta sale dekorowala firma ale kwiaty sama sobie kuplam, wyszlo duzo taniej) a wiec jesli bedziesz miala sale to sama mozesz duzo zrobic, suknie szylam u krawcowej (ktora ma wlasny zaklad i szyje suknie do salonow) u niej takze kupilam buty 120zl welon120zl i bizuterie70 zl wszystko w jednym miejscu oszczednosc czasu a i odtslam jeszcze rabat bo caly stroj od butow po welon u niej kupilam. nie mielismy kamerzysty, nie zaluje nie mielismy zadncy fontan czekoladowych, fajwerkow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugs
Samochód jezeli ma ktos w rodzinie odpowiedni to brac od niego :) prosic i błagac :P Przemyslec tez alkohol, u nas najwięcej poszlo...PIWA!! :D tak, tak dziwną mamy rodzinę, ale wódki nie poszło nawet połowa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoska123321
A czy dawaliście do zaproszeń bileciki z wierszykiem np żeby zamiast kwiatów dawali kupony to toto lotka, albo zamiast prezentow pieniadze? Na internecie dużo moża znaleźc takich wierszyków ale zastanawiam się czy tak wypada włożyc do zaproszenia? Bo my np mamy juz wszystko umeblowane, wszystkie potrzebne sprzety mamy wiec nie chcielibysmy np dostać czegoś, czego nie potrzebujemy, więc zastanawiam się nad takim delikatnym zasugerowaniem gościom że najlepiej pieniadze. Kwiatów nie chcę, ponieważ zaraz po ślubie planujemy wyjazd więc szkoda by było aby wszystkie powiędły a my nawet nie nacieszymy nimi oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilienna
Zastanówcie się, drogie panie, nad kamerzystą. Wiem, że to na chwilę obecną może wydawać się niepotrzebnym kosztem, ale wiem z doświadczenia, że bywa tak, iż cała msza i sam ślub stanowią jedną wielką, czarną plamę, gdy emocje już opadną i poprostu się tego momentu nie pamięta ;) Może zatem zaangażować kogoś znajomego z kamerą (obok tego, który będzie robił zdjęcia). Najlepiej chłopaka kuzynki czy koleżanki - emocjonalnie niezaangażowanego w wydarzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się zrobić taniego wesela, to musi być takie naprawdę po h*ju jeśli tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gugs
Wiesz co jesli macie wszystko urządzone... to myśle, że każdy bedzie wiedział, ze wolicie kase, dla mnie takie wierszyki o pieniądze są troche żałosne, lepiej puscic pocztą pantoflową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuurse
Moim zdaniem nie za kolosalne pieniądze, ale też nie za kilka złotych warto zrobić sobie profesjonalny makijaż i fryzurę. Wszyscy wiemy, że na weselu wszyscy robią zdjęcia, makijaż nie tylko musi być mocniejszy niż ten na co dzień, ale przede wszystkim trwały, bo błyszcząca się PM na własnym weselu nie będzie wyglądać dobrze. Tak samo jest z fryzurą, profesjonalista się na tym zna i wie, że przed całonocnym szaleństwem trzeba najważniejszą kobietę na ślubie uczesać tak, żeby od deski do deski jej fryz wyglądał nienagannie ;) Kolejną rzeczą, która wg mnie powinna być wykonana przez profesjonalistów to jak najbardziej film i zdjęcia z przyjęcia. Pomyślcie sobie dziewczyny, że jest to jedyny taki dzień w życiu i miło po wielu latach będzie sobie go wspomnieć. Poza tym u nas po każdym weselu, goście już po kilku dniach pytają kiedy będzie film ;). Nie bądźmy centusiami jeżeli chodzi o jedzenie i napoje. O ile robimy wesele na sali z obsługą to w tej kwestii nie musimy się martwić, bo o ile mamy zaufane kucharki, to na prawdę nie wielkim kosztem możemy zyskać wspaniałe, swojskie jedzenie, bez obaw, że ktoś będzie siedział głodny = zły. Jeżeli decydujemy się na restaurację, to musimy koniecznie sprawdzić i przeanalizować menu, oraz opinie od osób, które już tam gościły na weselach. Sama byłam na weselu w pięknym lokalu, gdzie ie było co jeść, wszystko wyliczone, mięsa brakowało. O takie rzeczy trzeba pytać, a i najlepiej zastrzegać sobie pewne kwestie w umowie z lokalem. Niestety ale po weselu nikt nie będzie pamiętał w jakiej to pięknej sali gościł, tylko, że był zły i głodny..... Oszczędzić natomiast możemy: -na sukni z ekspozycji, używanej, uszytej wszystko zależy od naszego gustu i budżetu ;) -na garniturze ślubnym, polecam kupować w okresie ok lutego, gdzie jest po studniówkach i na markowe garnitury jest wiele wyprzedaży, -zastanowić się nad kamizelką, obecnie raczej odchodzi się od tradycyjnej białej kamizelki mi musznika, których już nigdy się nie założy, na rzecz eleganckiej koszuli, krawatu czy muszki, -jeśli bierzecie ślub w letnich miesiącach, wszystko rezerwujcie i zamawiajcie jeszcze w zimie w roku poprzedzającym, ponieważ ceny jeszcze nie pójdą w górę i sporo można na tym zaoszczędzić, -ozdoby na samochód polecam z allegro, lub po prostu od kogoś, nie ma sensu wydawać jednorazowo pieniędzy na stroiki, które do niczego się później nie nadają, a jak ozdoby to i samochód- najlepiej od brata, kuzyna, znajomego. Wystarczy poprosić kogoś z grona bliskich, kto ma fajną, elegancką furę i nie sądzę, żeby przyszłej młodej parze odmówiono ;), -zaproszenia z allegro, za 1,10zł już z kopertą można dostać na prawdę śliczne zaproszenia, tak samo winietki jeśli się na nie decydujecie. U mnie winietek nie będzie więc jest kolejna oszczędność ;), -buty, bielizna i wszelkie dodatki ślubne dobrze upolować gdzieś na wyprzedażach (również najlepiej i najtaniej w zimie), jeśli zależy nam na wyglądzie, wygodzie i cenie danej rzeczy, a nie na marce, to z powodzeniem można za nie wielkie sumy znaleźć te wymarzone dodatki (pamiętajcie białe buty mogą kosztować 80zł, te same buty z dopiskom 'ślubne' będą kosztować 200zł- nie dajcie się zwieść ;) ), -co do muzyki i dekoracji już wiele porad tutaj było, więc nie będę powielać. Powodzenia w przygotowaniach! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wole nie tknac palcem, dobrze zaplacic i miec wszystko gotowe, nie chce mi sie myslec ani szykowac ja wole pojsc na latwizne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoska123321
Ja bym tak nie mogła, widzę jaką mam teraz frajdę że sama mogę wszystko przygotować, mieć wszystko takie jakie chcę, a nie takie jakie ktoś mi narzuci. Niesamowite uczucie. Wiadomo, nie każdy taki jest, inni tak jak Ty "gościu" wolą żeby ktoś to zrobił profesjonalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetisheri
- winietki robiłam sama - papier wizytówkowy, gilotyna i czarny cienkopis - zaproszenia też sami drukowaliśmy - żadnych głupich zawieszek na wódkę - fryzura i makijaż u zaufanej fryzjerki, która prowadzi tez zakład kosmetyczny - czeszę się u niej od lat, potraktowała mnie ulgowo - elegancki samochód należący do przyjaciela - biżuteria - perły - pożyczone od mamy i teściowej - buty zamówione z www.biale-buty.com.pl , polecam - żadnych poprawin - wódka z selgrosa, znajomy kupił w promocji i na koncesję - rewelacyjny, sprawdzony DJ zamiast nieprzewidywalnego zespołu - strojenie kościoła na pół z para, która brała ślub wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoska123321
tetisheri, w jakiej cenie kupowałaś i jaką wódkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm, za 45 półlitrowych butelek wyborowej to było niecałe 900 zł, jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_FL
My mamy wesele na sierpień 2014 r. i szczerze mówiąc poza zarezerwowaniem sali na 80 gości nic więcej nie zrobiliśmy:) Wódkę mam zamair tylko zamówić Polanina weselną w tych fajnych weselnych butelkach - może trochę dołożę, ale w sumie gości mam mało. Sukienkę tez planuję mieć krótka i skromną, fryzurą i makijażem zajmie się moja siostra,ślub raczej tylko cywilny więc i koszta mniejsze...Nie wiem na czym mogę jeszcze zaoszczędzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikiruri
Mozna zaoszczędzić jeszcze na wynajmie samochodu. Albo poprosić kogoś z rodziny albo wypozyczyć np w Panku Mercedesa CLS za wcale nie duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha żenada!!!!!!!! nie zapraszajcie pociotków ,których nie znacie prawie a właśnie wynajmijcie fajne auto!!!!! dodaje klasy i to widać!!!!! skromniejsze wesele z super autem zawsze jest o kilka poziomów wyżej bo auto bardzo widać jakiej to klasy wesele,poza tym nietypowe fajne auta nie potrzebują zdobień-np retro,a można je wynająć promocyjnie tylko pytać o to !!!!! oszczędzajcie przede wszystkim na tym czego nie widać i rzuca się w oczy ,że nie macie kasy ! można maskować w ten sposób budżet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetisheri
Auto świadczy o poziomie imprezy? Skąd takie rewelacje wyciągnąłeś? I kto Cię uczył polskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoska123321
Szanowny Gościu, dla większości to nie pokazanie się z jak najlepszej strony finansowej się liczy... To nie ma być ślub na pokaz, tylko z miłości. A na pewno milej jest spędzić ten dzień w gronie najbliższych, niż wydać kase na super świetnie rewelacyjnie drogie auto a później co, wieczór poślubny spędzony przed telewizorem? I jedyne wspomnienie ślubu: mieliśmy za*ebiste auto! Ja wole powiedzieć "miałam wesele którego nigdy nie zapomnę" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz racje autorko, slub jest dla was nie dla ludzi, kto ma obgadac to i tak obgada, niezaleznie od tego czy bedziecie jechac starym golfem 2 czy ferrari i niezaleznie od tego czy na obiad podacie mielone czy dewolaje albo zamiast finlandii krupnik. Takie moje zdanie, pozdrawiam i zycze duzo powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewwwciia
Super podejście... Podjazd autem jest tylko do kościoła a potem co?? Koniec. Rola samochodu się kończy więc moim zdaniem nie ma co dużej kasy na to wydawać.Ja bym chciała rowerem podjechać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też uważam, że spokojnie można tanim kosztem zorganizować całkiem przyzwoite przyjęcie weselne. Przydatne są takie stronki jak ta: http://www.muzyka-wesele.pl/ gdzie masz przegląd wszystkich firm, które świadczą usługi z zakresu organizowania imprez tego typu. Można spokojnie wybrać coś w rozsądnej cenie i świetnie się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część. Więc powiem tak my też chcieliśmy tańsze wesele. Pytaliśmy w lokalach było bardzo drogo i do tego alkohol, napoje i ciasta we własnym zakresie. Postanowiliśmy że zrobimy wesele w remizie więcej pracy będzie trzeba włożyć ale będzie taniej. I tak remiza 1500zl. Dekoracje(np,.balony,organza,materiał do dekoracji taki biały,wstążki itp) troszkę ponad 1000. Mieliśmy świeczki pływające na wodzie żeby nie kupować tych typowych świeczników na nie literatki polokragle z grubego szka (później je prędzej wykorzystasz niż świeczniki). Kucharka 1300 plus jej pomoc i kelnerki 700zl jeśli ma się w znajomych kelnerki to warto z kucharka pogadać że ma się coś swoje może zawsze coś taniej tak jak pomoc przy mycia naczyń ta która kucharka miała 200zl nasza znajoma wzięła tylko 50, zespół po negocjacji ceny z 3000 na 2600 zszedł(grali świetnie), kamerzysta 1300z. Fotografa nie braliśmy mamy aparat poprosiliśmy znajomego aby pojechał z nami w plener i zrobił nam zdjęcie które naprawdę fajnie wyszły, auto również mieliśmy od znajomego męża wziął 400zl i w tym już ozdoby na auto. Alkohol wyszedł troszkę ponad 3000, ciasta około 1000 może nawet troszkę ponad. No i wiadomo zakupy dla kucharki, napoje, cukierki owoce itp kwiatki do dziadków na stół a i jeszcze mieliśmy pieczone świnie koło 1000 i na stół wiejski wyroby z świnki 600zl. A co do ubioru sukienkę kupiłam w mniejszym salonie zawsze coś taniej może być udało się sukienkę miałam za 1600zł akurat przecena bo przed przecena 2300 no i plus welon wypożyczenie halki i biletów wyszło 2000. Buty kupiłam w normalnym sklepie obuwniczym nie w ślubnym i za butki 90zl, podwiazke na targu kupiłam za 6zl a w sklepach są od 12w górę takie same. Bielizna wyniosła mnie 70zl przy kupnie najlepiej nie mówić że do ślubu bo wtedy dają same drogie ją poprosiłam biała bieliznę mniej więcej jaką chce:) garnitur mój mąż kupił też na targu i w sumie resztę dodatków też typu muszalik koszula spinki i wyszło go pół ceny tego co było w sklepie. Co do obrączkę my dostaliśmy obrączki od rodziców i daliśmy je w zastaw po prostu pytaliśmy u jubilera czy można w zastaw za obrączki zostawić inne a resztę dopłacić i w większości jubilerow było to możliwe. A w sumie nawet jak się jakieś inne złote pierścionki też można w zastaw dac byle by złoto było i udało się że dzięki obrączkom rodziców wyszło nas za nasze 500zl mniej. I tak zaliczac wszystko i wszystkie zakupy koło 25000. A co do lokali jak pytaliśmy to byśmy płacili od 2000 do 30000 zależy który a gdzie reszta alkohol napoje ciasta ubranie się...Aha i udało mi się mam koleżankę która maluje układa włosy i robi paznokcie za te trzy zabiegi u niej 120zl a u fryzjera kosmetyczki byłoby za to wszystko koło 400zl pytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeszcze ją z 15:57 goście mówili że to było jedno z najlepszych wesel więc musiało to jednak wszystko fajnie wyjść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamerzysta bardzo dobry jest z Lublina nazywa się Andrzej Maj ma stronę swoją więc bez problemu go można znaleźć numeru nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zespół również bardzo fajny z Pacanowa woj swietokrzyskie REPAX dojeżdża w dalsze miejsca 726973699

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn RELAX błąd się wkradl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja np w ogole nie mam zamiaru kupowac jakiejs specjalnej bielizny do slubu, kupuje ladna i wygodna na biezaco i taką mam zamiar miec. Samochodu nie mam zamiaru dekorowac ani tym bardziej wypozyczac,podjadę jakimkolwiek i tak zostawi sie na parkingu przed restauracja i przejdziemy do sali na piechotke. najchetniej sama zrobilabym dekoracje - mamy zamowiana bardzo ladna sale, wiec tylko kwiaty, np same biale róze, tyle,ze nie mam tylu jednakowych wazonow na stól, ponoc mozna tanio kupic na gieldzie kwiatowej, ale troche bez sensu, co z tym potem robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potem możesz wystawić je na allegro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam giełdę kwiatową w tychach, wszystkie pierdołki na ślib i wesele za niską cenę można dostać (bukieciki, przypinki, zawieszki, zaproszenia, podziękowania, prezenty, ozdoby itp) No wszystko , polecamQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×