Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jaka jest u was kolejnosc dan w wigilie

Polecane posty

Gość gość

bo ja pier2wszy raz ostatnio spedzilam wigilie u rodziny meza i wszystko bylo inaczej niz w moim rodzinnym domu. tym razem wigilia u mnie i zrobie po swojemu. ale ciekawa jestem, jk jest u innych. u mnie najpierw barszcz, uszka, pierogi, potem ryba i reszta. U meza najpierw ryba, potem barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie najpierw na stole stoją zimne potrawy - śledzie, sałatka, ryba w galarecie i do tego zmrożona wódeczka - jak wszyscy jedzą, to w tym czasie w piekarniku podgrzewają się wszystkie ciepłe dania i stawiam barszcz do podgrzania potem daję wszystkie ciepłe dania na raz, a barszcz jest zawsze do tego w kubkach (bez uszek) - pierogi, ryba smażona, łazanki z kapustą i grzybami i na końcu ciasta, herbata itp. kiedyś bardziej to rozdzielałam i smażyłam rybę w trakcie wigilii, żeby była super świeża, ale na szczęście mi przeszło ;) teraz przygotowuję wszystko wczesniej,a wszystkie ciepłe potrawy razem (tylko w osobnych naczyniach) podgrzewam w niezbyt gorącym piekarniku, tak żebym nie musiała się nimi martwić siedząc z innymi przy stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw barszcz z uszkami a jak nie chce nam sie lepic malenkich uszek to z pierogami mniejszymi. potem ryba i cala reszta. spedzamy wigilie w malym najblizszym gronie, juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze pierwszy karp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczynamy od krotkiej modlitwy,zyczen,oplatka,zupy i ryba i reszta. U nas wszystko jest przygotowane,bo mamy taka tradycje,ze nie odchodzimy od stolu-dopiero po kolacji i po koledach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie 0 opłatek 1 barszcz i uszka 2 karp ,śledź 3 kapusta 4 fasolka 5 ryba po grecku itd sałatki, ciasta 6 kompot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejfee
wódka na wigilii?????????? u mnie najpierw jest podawany barszcz z uszkami, potem karp smażony, potem reszta dan na ciepło. Zimne przekąski stoją na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie jest wódka do śledzia i potem słodkie wino i nalewka do słodkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas jest najpierw awantura potem kolacja i nikt już nie ma ochoty na śledzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas najpierw zupa grzybowa a potem cała reszta na zimno, potem na ciepło smażona ryba, pierogi i do popicia barszczyk, później kutia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw ryby na zimno, potem zupa, potem dania ciepłe (ryby pieczone, pierogi z kapustą i soczewicą...), na koniec deser (ciasto, kutia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas wino sex i awantura rano kac po świętach kuroniówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaję wszystko na stół, ale my tylko w 4 osoby świętujemy. Alkoholu łyk dopiero po Pasterce. Wigilia to oczekiwanie, świętować będziemy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×