Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alkohol i ciąża

Polecane posty

Gość gość

Mam ostatnio straszne wyrzuty sumienia, staraliśmy się z mężem o dziecko, robiłam testy ciążowe wychodziły negatywnie, dwa dni po terminie miesiączki (6.11) zrobiłam test z krwi, wyszedł negatywny. Byłam u ginekologa powiedział że w ciąży nie jestem. Tydzień temu byliśmy z mężem na imprezie i wypiłam 3 piwa. Wczoraj zrobiłam test ciążowy tak dla własnej pewności, wyszedł POZYTYWNY. Teraz strasznie martwię się o ten alkohol czy mógł zaszkodzić dziecku, gdybym wiedziała że jestem w ciąży nigdy bym nic nie wypiła. Wizytę u ginekologa mam za parę dni, żeby potwierdzić ciążę, ale martwię się czy przez swoją niewiedzę na temat swojego stanu mogłam zaszkodzić maleństwu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie, na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nic złego się nie stało. Wielu kobietom na początku ciąży zdarza się wypić jakiś alkohol, ponieważ nie wiedzą, że są w ciąży. Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja o ciąży dowiedziałam sie w 3 m ciąży i niestety piłam ... naszczesci edziecko zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana ja pilam, paliłam i nawet zdarzyło mi sie cos wiecej ;) test w dniu okresu wyszedł negatywny, a to był jedyny cykl gdzie odpuscilabym sobie starania :D mówiłam do męża, ze moge sobie dwie ręce uciąć ze w ciazy nie jestem :D 6 dni po terminie zrobiłam kolejny test- juz pozytywny ;) teraz jestem w 28 tygodniu ciazy i mam sie z synkiem dobrze (odpukać). Ginekolog mi powiedział, ze ludzki zarodek pierwsze dwa tygodnie po zaplodnieniu wykazuje największe w całej ciąży zdolności do regeneracji - a uszkodzone tkanki są wymieniane na nowe. Tak juz nas natura stworzyła, ze potrafi sama chronić to, o czym nie mamy jeszcze pojęcia. A swoją droga na logikę mysle sobie, ze jakby miało dojść do jakiegoś uszkodzenia zarodka na tym etapie, to chyba doszłoby juz do poronienia. A poza tym wypiłaś tylko 3 piwa. Niektóre kobiety w ciazy pozwalają sobie na tyle, moze nie na raz, ale wielokrotnie czytałam od czasu do czasu podpijają po pol szklaneczki od męża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×