Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziewczyny jak nauczyć dziecko pić ze szklanki albo z kubka

Polecane posty

Gość gość

Nie chodzi mi o kubek typu "niekapek" z ustnikiem czy z dziubkiem tylko po prostu z kubka albo ze szklanki, na razie córka pije z kubka treningowego Lovi z miękkim ustnikiem 6+ ale ma już 10 miesięcy i chciałam nauczyć ją pić normalnie z kubka, kupiłam jej kubek Lovi 360 stopni 9+, on nie ma ustnika, ale mała nie chce przez niego pić, nie wiem jak ją nauczyć, macie może jakieś sprawdzone sposoby ? Będę wdzięczna ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie uwazasz ze takie dziecko jest za male? moja dosc dlugo pila albo z niekapka, albo poprzez slomke. bo tak lapczywie pila ze co chwile sie krztusila. dopiero ze szklanki tak bez obaw zaczela pic w wieku ok.3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ten niekapek z miękkim ustnikiem ma 'zaworek", Bo to zmniejsza przepływ napoju. Proponuję na miesiąc kupić kubek jakiś zwykły z twardym ustnikiem.. z niego dosyć dużo leci, A poza tym.. podczas posiłku próbuj dac dziecku trochę wody we filiżance.. jest niska, szeroka.. powinno dziecko próbować. To trwa.. Ja daję swojemu od jakiegoś czasu, ale nie codziennie. raz pije z miękkiego, raz z twardego, a raz z filiżanki.. Mleko zaś dostaje w kubku z twardym ustnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko ma dopiero 10 miesięcy,daj mu czas,nauczy się spokojnie. Mój syn ma 22 miesiące i dopiero teraz łapie jak sie dobrze pije,wcześniej jego picie wyglądało tak że większość picia była na nim. Nie wymagaj za dużo. Kup taki kubeczek i niech z niego pije https://www.google.pl/search?q=canpol&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=SLuTUtTtNZTb4QTNqoGABQ&ved=0CAkQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=dWgiq5XcdWC2fM%3A%3BnkLXk1-oLzE4SM%3BdWgiq5XcdWC2fM%3A&imgrc=dWgiq5XcdWC2fM%3A%3Bpp1tAXcJjqszPM%3Bhttp%253A%252F%252Fmnz.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2012%252F01%252FKubek-treningowy-Ba%2525C5%252582wanek-Canpol-babies.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmnz.pl%252Fprodukty%252Fcanpol-babies-kubek-treningowy-balwanek-56511%252F%3B600%3B600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu poprawny link //canpolbabies.com/pl/bezpieczenstwo-produktow/wyniki-testow?test_product=66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takiemu małemu dziecku kubek dawac? ja mam roczna corke i nie wyobrazam sobie jej z kubkiem czy szklanka...na łeb upadlas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A samo się nie wyrywa do szklanki czy kubka ? Mój chce wszystko to co my i od zawsze pije ze szklanki. Jest bezsmoczkowy. Nalej tak dosłownie malutko do kubka i podawaj aż zalapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 miesięcy o już chcesz uczyć pić z kubka ?? No masakra, dzieci w wieku ok 2 lat dopiero się uczą, 20 miesięczne dziecko jest STANOWCZO ZA MAŁE, więc odpuśc sobie, a raczej dziecku,.,biedactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie, mój synek ma 18 m-cy i pięknie pije ze szklanki... najpierw dałam niekapek, potem słomkę az sam zaczął ćwiczyc picie ze szklanki... 10 m-cy może troszke szybko, ja zaczęłam około 14-15 m-ca podawac słomkę i zaraz potem sam zaczął treningi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 9 i sie wyrywa do naszych kubkow i mu daje albo w filizance. I co raz bardziej zalapuje i slychac jak przelyka. Duzo lec**** brodzie ale i co raz wiecej trafia do brzuszka. Jak chce to nich sie bawi a poprzez zabawe sie uczy.nic na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no by Wy to najchętniej byście dalej dziecku butelkę dawały.. niech sobie dalej dzidziuś pije z butelki, używa zwykłego smoczka itp. Autorko.. Jak pisałam.. mój ma 10 miesięcy pije różnie.. a butelkę prawie odstawiłam w ogóle- dostaje tylko wtedy, kiedy nie mogę go pilnować przy piciu, tzn, nie mogę przy nim być i patrzeć, co wyprawia z rękami. Jeśli pije z butelki to ze smoczkiem od butelki treningowej z MAMbaby (to taki smoczek prawie jak w kubkach niekapkach). Jeśli mogę (mamy czas) kontrolować, co robi, to dostaje mleko w niekapku z TT, z twardym ustnikiem.. muszę go pilnować bo próbuje brać do jednej ręki, a wtedy trzęsie kubkiem i wszystko "wyskakuje" z kubka. Napoje typu woda, sok.. dostaje albo z niekapka z twardym (TT), albo z miękkim ustnikiem (MAMbaby), albo właśnie z filiżanki.. Powiem Ci, że próbujemy i coraz lepiej idzie. Zawsze jak pije tak, to dostaje śliniak z kieszonką. 8-12 miesięcy to bardzo dobry czas na naukę picia z kubka. A nie.. potem 1,5 roczne dzieci z butelkami.. jak dzidziusie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisząc "trzęsie kubkiem" miałam na myśli, że chwyta kubek za jedno ucho i sobie nim potrząsa.. góra, dół, góra dół... bok... obraca.. i wtedy wylatuje.. ale coraz rzadziej. A pić z filiżanki uwielbia.. a najlepiej to by chciał pić z mojego kubka, bo zawsze wieeelkimi oczami patrzy na mnie, jak piję.. problem, że ja piję herbatę w tym dużym czerwonym kubku nescafe. No ale kilka razy już łyczkami coś tam pił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem trochę małe dziecko jeszcze, mój potrafił się napić z kubeczka (sam) jak miał 1,5 roku dopiero. Nauczyłam go najpierw przez słomkę (bo to szybko łapał), potem około roku do jego butelek dawałam miękki ustnik, a później dałam mu kubeczek bardzo podobny wymiarowo ale z twardym ustnikiem, cały plastikowy (w Ikei takie zestawy z miseczką były bodajże po 10 zł, takie zielone). Przejście z jednego ustnika na drugi naturalnie poszło, a potem już kwestia opanowania samego kubeczka, trzymania, przechylania i poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko,to ja co moj ma 9 miesiecy. Mleka to juz moj nawet nie pije,je tylko kaszki na polgrsto lyzeczka. Butelka daje tylko wode,by miec pewnoac,ze duzo sie napil. A tak to kubek i filizanka. I popija od kazdego,nawet mega poslodzona herbate od dziadka ;) moja gorzka. Przy okazji uczy sie smakow:P to tak po lyczku sobie spije. A jak ma checi to nalewam wode do filizanki i sobie pije ile chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki Dziewczyny za odpowiedzi :) Myślę, że spróbuję najpierw z tą słomką a potem kupię kubek z twardym ustnikiem, i mam nadzieję, ze będzie dobrze. widzę czasami 2 letnie - 3 letnie dziec***ijące jeszcze z butli przez smoczek..... masakra jednym słowem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Picie przez rurkę jest zdrowe, ćwiczy mięśnie buzi i języka i prawidłowe wydmuchiwanie powietrza, tylko trzeba pilnować żeby dziecko piło prosto, czyli rurka na środku języka a nie przy policzku. Fakt że trzylatek z butlą trochę niesmaczny jest, ale takiego maluszka który pije samodzielnie z kubka jeszcze nie widziałam, będzie się oblewał po prostu... przecież nie je jeszcze sztućcami, bez brudzenia, prawda? A trafienie do buzi widelcem zk awałkiem marchewki jest łatwiejsze od podniesienia kubka, przechylenia go i napicia się bez rozlewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup kubek doidy. Moja 9 miesięczną corka z niego pije ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój z doidy pił przed pół roczkiem - oczywiscie ja trzymam ten kubek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwu czy trzylatek jest za maly na kubek?co wy opowiadacie. Albo na prawde z was leniwe matki,ze najwygodniej dac butle. Albo nie wiem. Ale nawet przedwczoraj bylismy u znajomych i chlopiec 2 lata kilka miesiecy pil bardzostanie ladnie ze zwyklego kubka tylko lekkiego plastikowego a dziewczynka lekko ponad rok z kubka ze slomka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko od 8 m ca nie używa butelki.ma 17 m-cy,pije ze zwyklej szklanki i sam je łyżką oraz widelcem.inicjatywa wyszła od niego, rwał się do samodzielnego spożywania posiłków il:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ma 16 m-cy i odkąd miał 10 m-cy pije z niekapka z twardym ustnikiem, teraz chcę kupić ten lovi 360o, nie śpieszy mi się zmuszać go do picia ze szklanki i ryzykować wiecznie poklejonych podłóg od rozlanego picia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może spróbuj ten kubek ze słomką. W ogóle, żeby dziecko chciało pić z nowego kubeczka to musisz go jakos nim na początku zainteresować. U nas był ten problem z kubkami 360st. Dopiero jak mała dostała od babci taki różowy avent z kolorowym obrazkiem to tak sie jej spodobał, że wszędzie go chciała nosić ze sobą, nawet do łóżeczka go zabierała ;) W ogóle kubeczek bardzo polecam, nie kapie, można nim trząść, przewracać i nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje jak miało roczek to nauczyłam pić jednocześnie z kubka ze słomką i z normalnego otwartego kubeczka, tylko ten musiałam jeszcze trzymać żeby sie to nie kończyło zalaniem. To zależy pewnie w wiekszosci od dziecka. Moje po prostu od początku było ciekawe nowych rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poklejone podłogi? To tylko słodkie pije twoje dziecko? Moje dziecko pije najczęściej wodę raz dziennie sok i raz herbatę rooibos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z czego wiadomo że sok jest słodki a herbata nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tata wariata
A czemu pytanie do dziewczyn? 10 mieś - za małe do picie z kubeczka. NIe chodzi o to czy umie czy nie umie, tylko o to ,że w tym wieku niewykształcił się jeszcze w pełni układ nerwowy, koordynacji ruchów itp. Podobnie nie nauczysz w tym wieku siusuać na nocnik, bo dziecko nie czuje bodźca parcia na mocz i nie chodzi o umiejętność. . Z doświadczenia dziecko najlepiej uczyć pić z kubka w wannie. Oczywiście do picia smaczne rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dwu czy trzylatek jest za maly na kubek?co wy opowiadacie. Albo na prawde z was leniwe matki,ze najwygodniej dac butle"- czytaj ze zrozumieniem, autorka ma 10-miesięczne dziecko... Chociaż fakt że sporo dzieci jeszcze po drugim roku dostaje butelkę, choćby mleko na noc albo chodzi ze smoczkiem, o pieluchach nie mówiąc. Ale to kafe, jakby z kolei któraś napisała że jej od urodzenia śpi we własnym łóżeczku, żadnego smoczka, po roku żadnej butelki, w wieku 1,5 roku odpieluchowane i samodzielnie jedzące, to ją tu zjadą że dziecku dzieciństwo zabiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to kafe, jakby z kolei któraś napisała że jej od urodzenia śpi we własnym łóżeczku, żadnego smoczka, po roku żadnej butelki, w wieku 1,5 roku odpieluchowane i samodzielnie jedzące, to ją tu zjadą że dziecku dzieciństwo zabiera... xxx to moje dziecko opisałaś tylko śpi z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale to kafe, jakby z kolei któraś napisała że jej od urodzenia śpi we własnym łóżeczku, żadnego smoczka, po roku żadnej butelki, w wieku 1,5 roku odpieluchowane i samodzielnie jedzące, to ją tu zjadą że dziecku dzieciństwo zabiera" haha, dokładnie! Ja dawałam i smoczek i butelke a jak przyszedł na to czas to kubek. Zosia sama w sumie nauczyła sie z niego pić, nic specjalnego nie stosowaliśmy. Mielismy avent 360 i sprawdzał sie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 9 miesiecny potrafi napic sie z kubka. Owszem,lec**** brodzie,dlatego podstawiam mu miseczke,ale slysze jak przelyka. Powoli nauczy sie. Na sile go nie ucze sam sie wyrywa do kubkow na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×