Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

płeć dziecka w 21 tc

Polecane posty

Gość gość

hej dziewczyny, wczoraj na usg lekarka powiedziała, że jąder to ona nie widzi i że raczej dziewczynka. Powiedzcie mi czy jest takie prawdopodobieństwo, że w 21 tc może jeszcze nie widzieć, że to chłopak na przykład?? Czy to już trochę za późno i nastawiać się na dziewczynkę? :) piszcie z własnego doświadczenia. Dodam, że usg robione na nfz, sprzęt pewnie nie był najwyższych lotów. i czy warto wg was wybrać się na usg 4D ? Chciałabym przed świętami czyli ok. 23-24 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanna
No nam powiedział na 95 procent w 12t3d, za miesiąc potwierdził i dał nam takie fotki męskości naszego synka, że od razu było widać. Dziwię, jak lekarz, który w połowie ciąży nie ma pewności co do płci ma rozpoznać wady u dziecka, gdzie decydują o tym milimetry (np.przezierność w 13 tc)...Chyba, że po prostu na nfz lekarka nie dała sobie czasu na czekanie aż maleństwo odsłoni swój skarb, bo u nas czasem to trwało i lekarz kilkakrotnie podczas badania próbował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanna
Z 4d nie zwlekaj jeśli chcesz, bo później widać gorzej. Ja z 19 tc mam super wyraźne foto buźki synka ( tylko po bokach zamazane) - do dzisiaj stoi w ramce, mimo, że synek jest już na świecie :-) Później nigdy ( chociaż lekarz próbował) nie udało się zrobić wyraźnego zdjęcia - dziecko jest za duże, chowa się, wkłada buzię w łożysko (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki wielkie za odpowiedź, właśnie zastanawiałam się czy teraz będzie dziecko ładnie widoczne :) czyli śmiało mogę się zapisywać. A co do lekarki, to tam badała sprawdzała wszystko inne i twierdzi, że jest ok, a co do płci to mówiła, że nie widzi jąder i pokazywała coś co dla mnie było zwykłą białą kreską i miało to wskazywać na wargi sromowe, albo że jeszcze zbyt dobrze nie widać narządów chłopca ale w tym tygodniu to ju,ż by były chyba jak na tacy przynajmniej u chłopca prawda?? kolejne usg u niej dopiero w 30 tygodniu, więc chcę się wybrać na to 4d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie jest tak, ze lekarz jest kiepski jak nie widzi płci. Czasami dziecko sie tak ustawi ze nie ma opcji zagladnac mu miedzy nogi i nic nie poradzisz. Znam osoby które dokońca płci nie znały, bo maluch zawsze się albo zasłąniał, albo miał między nogami pepowine. 3d czy 4d to tylko atrakcja dla rodzica, nie jest kompletnie przydatna lekarzowi do jakiejkolwiek diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 19 tygodniu chłopak na 89% tak powiedziała lekarka a w 21 na połówkowym lekarz potwierdził że to chłopak choć słyszałam o przypadkach że rodzice byli pewni płci a po porodzie wszystko się zmieniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak usg 4d to atrakcja dla rodziców, ale można upewnić się co do płci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze dziecko moze byc ulozone tak ze nie widac. mi lekarz powiedzial ze bedzie dziewczynka w 22 tc. wczesniej tez nie bylo widac bo sie zaslaniala. powiedzial ze "siusiaka to on tutaj nie widzi" :) powiedzial tez ze z dziewczynkami to on nigdy nie daje 100% bo czasami sie zdarza ze rodzi sie chlopiec mimo ze miala byc dziewczynka, bo jaderka schodza do moszny czasami dopiero w momencie porodu. z kolei w druga strone nigdy sie nie pomylil :) usg 4d mialam robione ale lekarz powiedzial ze to nie jest dla niego diagnostyczne tylko dodatek dla przyszlych rodzicow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja lekarka robiła mi usg w 11 tyg 5 dniu (prenatalne badanie) i już stwierdziła że jest szansa na dziewczynkę bo nic nie odstaje w 20 tyg miałam nastepne badanie i potwierdziła 0że to dziewczynka ale miała bardzo dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×