Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lukasiu

Własna firma a praca u kogoś na etacie

Polecane posty

Gość Lukasiu

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą od ponad roku... Dostałem ofertę pracy w firmie zajmującej się tym samym co ja... Mi jest to akurat bardzo na rękę bo zaopatruje się u nich w towar i znam się bardzo dobrze z właścicielem od dobrych 7 lat ... Wykonuje co niektóre zlecenia na które oni nie mają czasu a i tak kasa idzie do mnie i dzięki nim zdobyłem jeszcze paru klientów ... . Spisaliśmy umowę na 1/8 etatu teraz od 1 listopada ... Jako jeszcze młoda firma płacę niższy ZUS ale jak sprawa wygląda teraz? Zapłaciłem tak naprawdę po staremu... Zmienia się coś teraz w świadczeniach? Nie ukrywam że miałem propozycję pracy na cały etat ale jednak wole też mieć swoją firmę... Jak to teraz wyglądać będzie żeby było zgodnie prawnie i miało najlepsze korzyści w szczególności jeżeli rozchodzi się o ZUS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na ksiegowa cie nie stac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ważniejsza jest kwota, jaką dostajesz ze tę 1/8 etatu - jesli zarobisz wiecej niz 1600 brutto to nie musisz odprowadzac składek - tylko zdrowotną. Jak mniej to musisz chyba normalnie... tzn. moja koleżanka która najpierw była zatrudnioa na niepełny etat (ponizej 1600 brutto) a w trakcie tej umowy otworzyła dg - płaciła normalne składki preferencyjne. u ciebie jest troche na odwrót. Lepiej sie dowiedziec u ksiegowej jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×